Síť snů

Síť snů https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345855/bmid_sit-snu-sAK-345855.jpg 4 50 21

Monika, pětadvacetiletá ilustrátorka na volné noze a také tak trochu kartářka, si od návštěvy muzea slibovala víceméně rutinu. S čím určitě nepočítala, byla tajemná žena, která se ji snaží varovat před smrtícím zlem, avšak volí k tomu způsob, který Moniku doslova připraví o spánek. Navíc má zachránit někoho, jehož jméno do té doby ani neslyšela. Po nitkách se začíná rozplétat prastarý příběh o lásce a nenávisti, oddanosti a marné oběti. Nyní má zemřít někdo další – nebo už se tak stalo? Moničin život se začíná pomalu a nebezpečně zapřádat do klubka tajemných událostí a osud jí navíc postaví do cesty muže, který jí může ze všeho pomoci ven, nebo ji stáhnout mnohem hlouběji. Příběh dvou žen, které uměly mluvit se zemí, uvízne v zákeřné síti snů a pradávné zlo mezitím sílí a vyčkává; stačí jediná nesprávná myšlenka v tu nejméně vhodnou chvíli a celý svět je najednou proti vám.... celý text

Malarkey
30.05.2023 3 z 5

Tato kniha mi trčela v knihovně od doby, co jsem podpořil nakladatelství Fantom Print přes Linku 451. A jelikož už je to nějaký pátek, rozhodl jsem se do ní pustit a nechat se překvapit dalším příběhem autorky, od které jsem dosud nic nečetl.

Velice mile mě překvapilo, jak hned z kraje prolíná svět doby únětické kultury se současností. Super nápad a dobré zpracování. Je vidět, že autorka umí hezky popisovat děj a sem tam zabruslit i do historicky pravěké éry. Jen asi škoda, že svým průběhem je příběh určený spíš ženskému čtenářskému kolektivu. Byly tu momenty, třeba popisy emocí, sem tam ryzí ženské chování hlavní hrdinky, že mě to trošku otravovalo.

Nicméně jako celek je kniha zajímavá (věřím, že dámská část bude nadšená), ale spíš jsem zvědavý na pražskou městskou fantasy, kterou autorka vydala následně. Ta by přeci jen mohla být přístupnější :-)

kolacky
11.11.2022 5 z 5

Tak nějak jsem si nebyla jistá, co od toho příběhu čekat, a velice mile mě překvapil. Propletené osudy Moniky a Nahu spolu s nenadálými setkáními se "spojkami", průhledy do doby bronzové a projevy toho zlého, všechno se to nakonec spojilo a dopadlo, jak dopadlo. Určitě doporučuju!!!

Vknihách
01.04.2021 5 z 5

Príbeh ma veľmi bavil od začiatku. Skutočne,od prvých strán som sa začítala a hltala tento mysteriózny, duchársky, ezoterický, čiastočne aj krimi príbeh, v ktorom sa krásne vyvinula aj ľúbostná linka. Tiež tu máme rodinné tajomstvo a nie najlepšie vzťahy, ktoré Monike nahrádza silné priateľské puto s bratranca a kamarátky zo strednej školy. Príbeh krásne plynul,ani chvíľu som sa nenudila a autorka vyskladala náročné zápletky! Naozaj, klobúk dolu a isto po Kubaškovej knihách siahnem kedykoľvek bez zaváhania!

pogmanka
13.01.2021 4 z 5

Kniha se mi vážně líbila, zejména, jak hezky byly propletené příběhy hlavní hrdinky s Nahu i s Varim, vše jsme se postupně dozvěděli a vše se také vyřešilo. Musím přiznat, že jsem se nejdřív nemohla začít, ale během pár kapitol se mi to povedlo a já to přelouskala během tří večerů. Takže za mě rozhodně zajímavá kniha.

danuska9402
04.08.2020 5 z 5

Tuto knihu jsem si vybrala především proto, že paní autorku sleduji na sociálních sítích už delší dobu, její názory jsou mi blízké, a zatoužila jsem po tom si od ní něco přečíst.

Předně je asi důležité říct, že tahle kniha je určena lidem, kteří mají tak trochu cit pro esoteriku a nadpřirozeno. Pokud vám vadí například vykládání z karet, pak je dost možné, že tahle kniha pro vás nebude úplně to pravé ořechové.

Kniha vypráví příběh Moniky, mladé ilustrátorky, která se svým bratrancem – spisovatelem Danem – dostane skvělý nápad, ze kterého by mohl vzejít bestseller. Vytvoří společně komiks o pravěku takovým způsobem, aby zaujal i dnešní děti. Vypraví se společně na návštěvu muzea, aby načerpali inspiraci, ale Monice se tahle návštěva stane osudnou – narazí totiž ve vitríně na pravěkou kostru ženy, která jako by ji k sobě přitahovala a snažila se k ní promlouvat. Když se pak v noci uloží ke spánku, ve snu se jí zjeví žena, která až příliš nápadně připomíná podobu, jakou si Monika v hlavě vytvořila ke kostře v muzeu. A tahle žena pro ni má důležitý úkol.

Tohle však není jediná dějová linka, kterou v knize sledujeme. Zároveň totiž dostaneme příležitost nahlédnout za oponu času při sledování příběhu Nahu, ženy z doby bronzové, která je první ženou náčelníka kmene. Náčelník však není jediný, který po Nahu touží, a ta tak musí vzdorovat nátlaku jiného muže, který by si ji rád přivlastnil.

Do knihy jsem se pouštěla s velkým nadšením. Po přečtení první kapitoly odehrávající se v pravěku jsem byla velmi mile překvapena – nečekejte nic ve stylu Lovců mamutů, naši pravěcí hrdinové jsou relativně civilizovaní lidé, schopni normální komunikace, s příjemným dobovým oblečením a zajímavými rituály.

Tato kniha vypráví příběh přátelství mezi věky, které dokáže překlenout tisícíletí. Vypráví také příběh křivdy, která se stala kdysi, ale přesto má vliv na současnost. Ukazuje nám, že pravěk pro nás nutně nemusí být tak vzdálený, jak se nám zdá.

V průběhu děje se setkáváme se spoustou obdivuhodných postav, které jsou pro Moniku více či méně studnicí vědění a poskytují jí pomoc při plnění jejího úkolu, a sice ochrany našeho současného světa před zlými silami z pravěku. Také Monice pomohou odhalit, že není tak docela obyčejná, jak si možná myslela, a že existuje důvod, proč si ta kostra v muzeu vybrala právě jí.

Kniha je psána velmi čtivě a poutavě, přelouskala jsem ji během tří dnů. Je logicky členěná do kapitol, nikdy jsem neměla pocit, že bych se v ději ztrácela. Dostaneme také moc pěknou romantickou linku mezi Monikou a jedním z dalších hrdinů knihy, kterou by mohl kdejaký milostný román závidět. Hlavní hrdinka je sympatická a člověk jí prostě od první chvíle fandí. Není to žádná namyšlená nána, ani naivka.

Konec knihy se mi moc líbil, i když musím říct, že jsem byla trochu smutná, že už je konec. Uvítala bych nějaké pokračování, i přesto, že vím, že je konec uzavřený.

Knizectvi
22.03.2020 4 z 5

Žánr této knihy by měl být Urban fantasy, já městské fantasy miluju a tohle mi nepřišlo, že by sem spadalo. Podle mě je to taková mysteriozní detektivka lomeno duchařina. Je to velmi napínavý příběh s několika velmi zajímavými zvraty. Monika je velmi senzitivní umělkyně a kartářka, které se po návštěvě muzea začne ve snu zjevovat duch ženy z doby bronzové a žádat jí aby pomohla někomu o kom v životě neslyšela. Prvnich sto stránek je takové to seznamování a odmítání faktu, že se děje neco nadpřirozeného atp.. Navíc mě neskutečně vytáčely, neustále používané zdrobněliny. Nevím jestli tak autorka sama mluví nebo to mělo dokreslit charakter hlavní hrdinky a její kamarádky ale číst v par větách za sebou slova jako ,,presíčko, kobereček, Jůlinka, židlička, houstička'' to bylo fakt něco neskutečně nervy drásajícího. Ale i to jsem zvládnul, protože jakmile se příběh rozběhl, nevnímal jsem nic z toho a jenom četl. Kniha byla stále více napínavá a ja ji už nemohl odložit, děj byl skvěle vymyšlený a taktéž zvraty. Z příběhu se taky dozvíte pár reálných zajímavostí třeba právě o době bronzové. Taky zde máme velmi zajímavě vystavěné malé rodinné,,drama,, a uvidíme, že silné přátelství může někdy být více, než stejná krev. Celkově se mi Síť snů velmi líbila a je to opět důkaz toho, že čeští autoři opravdu umí:) Nebýt velmi otravných zdrobnělin dal bych plný počet hvězd. Ale i tak samozřejmě doporučuju vsemi deseti

janyska13
17.12.2019 3 z 5

Tato kniha mne hodně zaujala svojí anotací a popravdě hlavně i nádhernou obálkou.. Bohužel strašně dlouho jsem se do ní nemohla začíst a čtení pro mne bylo ze začátku strašně náročné. Cca někde po 100 straně se to začalo konečně trochu rozjíždět, ale bylo to bohužel takové neslané nemastné. Naopak konec byl hodně odbitý a očekávala jsem asi něco trochu více propracovaného.
Nápad a celkově pojetí celého příběhu knihy se mi moc líbilo, bohužel nesplnilo to uplně moje očekávání...

OldřichHanton
16.06.2019 2 z 5

Tuto knížku jsem koupil v rámci jakési slevové akce očekávajíce fantasy z doby bronzové. Bohužel pravěká dějová linka po pár desítkách stran skončí a zůstává jen docela slabý román pro ženy ze současnosti.
Podle mě se nejedná o městské fantasy, je zde sice jakési prastaré zlo a lidé se záhadnými schopnostmi, ale magický svět není nijak vysvětlen, ani důkladně popsán. Pouze se vše řeší prostřednictvím ezoteriky.
Postavy jsou všechny jednorozměrné a v průběhu děje neprodělají skoro žádný vývoj. Příběh je tak naivní, předvídatelný a plný klišé, že mě chvílemi napadlo, jestli se nejedná o parodii.
Chápu, že to primárně není kniha pro mě, ale myslím, že i v rámci žánru se najde mnoho a mnoho lepších příběhů.

roni24
30.04.2019 4 z 5

Krásná, čtivá, napínavá a ze začátku i malinko děsivá kniha. Každopádně je to krásné, odpočinkové čtení, ve kterém se prolínají dvě časové roviny, dva příběhy, ale nakonec do sebe všechno krásně zapadne. Rozhodně stojí za přečtení.

Lea
16.08.2018 3 z 5

I když to nebyl úplně žánr, který nejvíc čtu, kniha se mi četla dobře. Podle obalu jsem čekala, že se bude jednat spíš o prolínání současnosti s nějakým dávno zapomenutým indiánským kmenem, motiv klanu z Doby bronzové mě proto trochu překvapil. Ale v dobrém, protože se musím přiznat, jak málo jsem o této době věděla. Několik informací jsem si i ověřila, protože se mi to nezdálo, a ono všechno sedělo :) Znovu se ke knize vracet nebudu, nicméně v české literatuře se jedná o příjemně překvapující debut.

shaula
13.08.2018 4 z 5

Tohle bylo příjemné překvapení. Knihu jsem koupila v akci za sníženou cenu a nečekala jsem od toho nic zvláštního. Už dříve jsem takto koupila pár knih od začínajících autorek a ne že by byly přímo špatné, ale bylo vidět, že... prostě začínají. Tady ale byla zápletka promyšlená, formulace neopakující se, styl psaní vtipný. No prostě četlo se to parádně. Jediné, co mi přišlo trochu nedotažené, byl závěrečný boj se záporákem... Bylo to takové nějak moc snadné... Každopádně mám ale v plánu si přečíst i další knihy od této autorky, pokud v budoucnu nějaké vydá.

Toffec
22.06.2018 5 z 5

Doporučuji, obzvlášť těm, kteří mají rádi fantasy a chtějí něco "dospělejšího". Kniha byla vtipná, napínavá, místy strašidelná a zkrátka celá taková jiná. :)

vterinka
11.06.2018 5 z 5

Skvělá kniha. Ze začátku mi sice naháněla hrůzu a byla jsem ráda, že jsem ji nečetla před spaním, ale později už mi strašidelná nepřišla a moc se mi líbila. Nechybělo tomu napětí, akce ani romantika. Také se mi moc líbilo, že bylo znát, že knihu psala česká autorka, protože spousta slov, která se zde vyskytla, se v překladu vůbec neobjevují, takže se krásně odlišila od zahraniční literatury a to jsem ocenila asi nejvíce. :-)
Ráda bych si přečetla více knih od této autorky. :-)

milunka21
22.04.2018 5 z 5

Kniha mě naprosto nadchla. To prolínání minulosti s přítomností. Lehká, čtivá a napínavá. Rozhodně doporučuji. :-)

Majdusak
06.04.2018 5 z 5

Kniha přečtená na doporučení. Hodnocení jsem si musela nechat chvíli rozležet v hlavě, abych napsala všechno, co chci. V první řadě mě Nahu od začátku "chytla za pačesy", její živelnost, spoutanost se zemí byla jaksi opojná. Líbily se mi pasáže přerodu dívky v ženu. Trochu jsem přemýšlela, jak se ty dvě - Nahu a Monika - vlastně propojí, no a při jejich "setkání", jestli se to tak dá nazvat, a vzpomínkách Nahu se mi stahovalo hrdlo. Je to prostě myslím příběh o hlubší moudrosti, intuici, mateřské lásce, sebeobětování - které je někdy pochopeno špatně nebo i vůbec, nebo možná jen nešikovně prezentováno. Věci prostě často nejsou takové, jak zvnějšku vypadají. Moničina kamarádka je teda dobře praštěná a chtěla bych ji mít za knihovnici, nebo určitě za kámošku. Moment, kdy Moniku navštíví matka, mi leccos připomněl... Někdy věci nejsou vůbec takové, jaké si myslíme. Někdy se zlobíme, ale důvod je hlubší. No a na konci plus za Dana :)

Bobina74
10.03.2018 2 z 5

Tak tohle spíš ne. Barbaru Erskinovou to nepřipomíná ani náhodou, od ní mám přečtené vše co vydala a děj vás vtáhne natotata. Tady se ne a ne začíst. Když už jsem si říkala, že se to konečně rozjíždí, tak najednou bum a jste zpátky na zemi. Za sebe musím říci, že se mi líbila více dějová linka z pradávna. Možná kdyby byla knížka psaná pouze o Nahu bavila by mně lépe. A co mně drtilo nejvíce byla přemíra vyumělkovaného vtipu Moniky a spol. Zde opravdu platí pravidlo méně znamená více ( za každou cenu vymyslet vtípek na odlehčení - proč ?). Nedočetla jsem.....
P.s. : Autorka Petra Kubášková je mi jinak velmi sympatická a budu se těšit na její další počin....třeba to příště klapne :-)

Jarmila1977
03.12.2017 5 z 5

Autorčin styl psaní je pro mou čtenářskou duši jistě "pohlazením". Musím pochválit děj odehrávající se ve dvou časových liniích, který je plynulý a dobře na sebe navazuje a postupně se čtenáři otevírá.
Zkrátka skvělý příběh s trochou tajemna a historie, který se velmi dobře čte.

Phewell
05.10.2017 4 z 5

Kniha mi velmi připomínala mou oblíbenou Barbaru Erskinovou a její prolínání postav skrz historii. To já ráda :), ale zároveň nic překvapivého. A tak nějak mě místy okouzlila romantická část knihy, ale na druhou stranu to bylo místy zvláštně překombinované a nedotažené viz přesně komentář pod mým, ohledně vztahu hlavních hrdinů.

Supernova
09.07.2017 5 z 5

Prolínání časových rovin ne jednou, ale víckrát a z jiného pohledu - zvláště ten druhý návrat do časů Nahu mě hodně vzal za srdce. Sympatická kamarádka hlavní protagonistky - hned bych s ní šla na kafe! :)

Polariss
03.07.2017 2 z 5

Nejde ani tak o to, že to není městské fantasy. Nejde ani o to, že to je čistá duchařina s hromadou ezoteriky. Jde o to, že celý příběh je nemastný neslaný. Vcelku se mi líbil nápad s pravěkem, avšak pradávné zlo si představuji trochu jinak. Proč byl Vari posedlý zlým duchem? Na to, že měl být pradávné zlo dokázal akorát tak sejmout pár krav a napůl znásilnit jednu mladou holku. Náhle se z něj stává tisícileté zlo čekající na další oběť. Tou je naprosto nedůležitá mladá holka, kterou za CELOU dobu knihy nedokážou vypátrat, ačkoli mají její facebook. Vůbec chování hlavní "vyšetřovatelské" dvojice bylo po celou dobu přitažené za vlasy. Znají jméno... Ví kdo to je... Mohli by si vymyslet cokoli, aby se k té holce dostali. Místo toho po ní pátrají stylem sledování z 60. let. Další perla přichází při její záchraně. Holka se válí na zemi a oni řeší, zda vykopnout dveře, nebo ne. Představil jsem si sám sebe ve stejné situaci. Neváhal bych ani minutu a rozhodně neřešil "jak vyřešit vloupání do zahradního domku" policii, když je na zemi nemocný člověk. Další bod, který jsem nepochopil byl vztah protagonistky a média. Zničehonic se v půlce knihy pohádali a přešli do jakéhosi stavu odloučení. Vůbec nechápu co se tam stalo ani proč. Zcela zbytečná zápletka. Konečná bitva s démonem v celkem klišoidním stylu vzpomínek a flashbacků typu Harryho Pottera (scéna s vymítáním Voldemorta). Prostě si vzpomenu na dobré a všechno bude ok. Kdyby se např. přenesli do minulosti a Monika se postavila Varimu, bylo by to rozhodně zajímavější. Duch na mě nepůsobil hrozivě, byl prostě nedotažený. Místo prázdných řečí na diskotéce a v knihovně mohla autorka rozepsat právě tuto část příběhu. Alespoň bych tu a tam nepřeskakoval odstavce.