Sissi: nesmrtelná císařovna

Sissi: nesmrtelná císařovna https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31674/sissi-nesmrtelna-cisarovna-31674.jpg 4 31 6

Seznámení krásné Sissi s rakouským císařem Františkem Josefem bylo přímo pohádkové. Svobodomyslnou panovnici však dusí zkostnatělá dvorská etiketa, zraňují ji věčné střety s autoritativní tchyní, trpí krutými depresemi... Jak se z nezkrotné bavorské růže stala nepochopeným vězněm své doby? Poutavé vyprávění je doprovázeno řadou fotografií.... celý text

Literatura naučná , Biografie a memoáry

Vydáno: , Alpress

Sissi - une impératrice de tragédie , 2007

michaella03
14.07.2022 5 z 5

Mnoho fotografií a informací, život císařovny rozdělen do několika přehledných a zajímavých kapitol. Určitě doporučuji!

allebra
25.06.2017 5 z 5

Velmi povedená životopisná kniha, přehledně uspořádaná a nádherně graficky zpracovaná. Ocenila jsem také závěrečné souhrnné kapitoly a rodokmen. Ke knize jsem se dostala díky Čtenářské výzvě a jsem za to ráda, mile mě překvapila.

niki-chan
18.06.2017 4 z 5

Stručné vypravování kapitol ze života této nezapomenutelné ženy, navíc v krásném grafickém provedení :)

Sabča92
09.03.2015 5 z 5

Tato kniha má nádherné ilustrace a je psána tak lehce, přitom je nabytá informacemi. Jednoduše skvělá biografie

maryzka
05.05.2012 3 z 5

pěkná kniha s fotografiemi, které nebyli ještě vydány.

bai.Cerna
13.08.2011 4 z 5

Biografie Sissi "ve zkratce", doplněno však mnoha fotografiemi.

životopisy, biografie Sisi, císařovna Alžběta Bavorská, 1837–1898

Autorovy knížky

2009  86%Sissi: nesmrtelná císařovna

Kniha Sissi: nesmrtelná císařovna je v