Černý diamant koruny

Černý diamant koruny https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31568/bmid_cerny-diamant-koruny-TF3-31568.jpg 4 41 5

Sissi série

Sedmá část historické životopisné epopeje o životě císařovny Alžběty začíná rokem 1894, kdy se blíží velkolepé oslavy uherského milénia. Císařovna, zaujatá starostmi o následníka trůnu Františka Ferdinanda, ho navštíví v plicním sanatoriu a vyslechne příběh jeho lásky k Žofii Chotkové. Přislíbí mu svou přímluvu u císaře a do Čech posílá dvorní dámu, aby Žofii našla. Posléze odjíždí na jednu ze svých dobrodružných cest, kde málem zahyne. Po návratu se pak musí intenzívně připravovat na odjezd do Budapešti na oslavy tisíciletí svatoštěpánské koruny po boku svého manžela.... celý text

Literatura světová , Romány , Historické romány

Vydáno: , Ikar (ČR)

Schwarzer Diamant der Krone , 1994

Booky84
13.01.2024 5 z 5

Opět čtivá kniha jako předchozí díly. Zajímalo by mě, kolik ze svého života byla Sissi vlastně mimo Vídeň na svých cestovatelských dobrodružstvích a zda se opravdu tak moc zajímala o vztah Františka Ferdinanda a Žofie Chotkové.

Martina291086
13.01.2022 5 z 5

Za mě trochu slabší díl série... Nicméně i tak přečteno za velice krátkou dobu. O Sissi jsem toho přečetla hodně, ale nikdy jsem nečetla žádné informace o jejím řekněme vztahu k Ferdinandovi a Žofii. To považuji už asi jen za domněnku, která ale nicméně krásně podkreslila celkový příběh.

Markett
08.01.2014 5 z 5

Přečetla jsem ji jedním dechem. :)

lusila
07.07.2013 4 z 5

Prečítala som celú sériu, každá kniha bola zaujímavá, aj keď som sa nedozvedela nič nové.

Christina Marie
05.07.2012 3 z 5

Černý diamant koruny považuji za nejhorší ze série, Nevím proč, ale něco mi na ní nesedělo. Přesto se vyplatí si ji přečíst a jen by mě zajímalo, jestli se Alžběta skutečně tak moc zajímala o štěstí Františka Ferdinanda a Žofie Chotkové.