Sissi

Podtitul: Soukromý život Alžběty, císařovny rakouské Se sympatiemi a pochopením pojatá biografie manželky Františka Josefa I., jejíž život byl nerozlučně spjatý s historií a osudem dynastie. Autorka se sympatiemi a pochopením zachycuje osud ženy, poznamenaný rodinnou výchovou na dvoře bavorského vévody, aristokratickou tradicí, ale zejména diktaturou tchyně, arcivévodkyně Žofie a manželovou oddaností k matce, dvorskému ceremoniálu a službě říši....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31585/sissi-31585.jpg 4.430
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno, Vinohrad

The Private Life of Elizabeth Empress of Austria, 1987

Kniha Sissi

dainny
19.08.2019

Moc pěkná knížka,bavila mě číst a dala bych ji i delší :)

P.T.
12.06.2019

Autorka knihu psala s neskrývanou (a nekritickou) sympatií k císařovně - nelze říci, že by lhala, ale na rozdíl od problémů, které Alžběta měla s formálními pravidly císařského dvora ve Vídni a s chladným postojem tchyně (a tety) císařovny matky Žofie a kde je líčena výhradně jako oběť svého okolí, se vyhýbá méně pěkným stránkám Alžbětina charakteru (jako příklad třeba fackování služebných, když při pročesávání dlouhé Alžbětiny hřívy zůstaly nějaké vlasy v hřebenu, obecně absolutní neochota přijmout jakoukoliv kázeň). Přesto kniha aspoň za jedno přečtení stojí. Měl jsem ji (ještě spolu s Durrelovým dílkem O mé rodině a jiné zvířeně) s sebou na dovolené na Korfu, kde jsem navštívil i vilu Achillion, a byla tam příjemným společníkem. Pro výše zmíněnou nevyváženost ji ale hodnotím jen jako průměr.

Tylinka
12.02.2019

Kniha mě překvapila. Hezky, srozumitelně a poutavě napsané. Měla jsem obavy ale úplně mě pohltila. Jen ta jedubaba mi pila krev.

Janadvorackova
11.12.2018

Kniha výborná, životopisné věci mě v poslední době docela zajímají.

"Její," jako císařovny život, bych nechtěla. Jako noční můra v přepychu. A díky sňatkům příbuzných do budoucna nic moc vyhlídky. Nakonec právě o tomhle je v knize též řeč. Sice na to nedojela Sissi, ale zmínka o tom, "jak se třicet členů dynastie v průběhu jednoho století chovalo DIVNĚ -:)))."
Blázni zdědí svět, něco na tom bude.

Niarra
02.03.2016

K četbě o Sisi jsem se dostala po návštěvě Vídně a zámku Schönbrunn, kde jsem si řekla, že si o Sisi prostě musím něco přečíst. Pořídila jsem si dvě knihy o jejím životě a tato je první, kterou jsem přečetla. Měla jsem zpočátku trochu obavy o tom, jak se bude kniha číst, vzhledem k tomu, že jsem nikdy podobnou knihu nečetla a nevěděla jsem, zda jí vůbec dočtu do konce. Příběh Sisi mi ale nedal spát a knihu jsem nakonec přečetla poměrně rychle. Její příběh mě úplně pohltil a posledních několik stran jsem i probrečela. Je to velice silný příběh a poměrně pěkně sepsaný. Jediné, co mi na knize trochu vadilo, bylo z mého pohledu trochu nepřehledné popisování milostných vztahů, kdy jsem vlastně nevěděla, kdo koho skutečně miloval, zda láska byla oboustranná nebo ne, ale je pravda, že to není kniha o romantice, ale o celém životě slavné císařovny. Hodnotím pěti hvězdičkami.

Zafiro
13.07.2015

Autorka velmi poutavě popisuje Sisin život, její povahu a dobu v jaké žila. Především pak to, jak silně ji ovlivňoval její manžel císař František Josef I. a její tchyně arcivévodkyně Žofie.

12kája34
23.04.2015

Velmi dobře zpracovaný život císařovny Alžběta.Její tchyně jí dávala pořádně zabrat, Byla to sestra její matky

KITT
02.02.2015

Tato kniha se mi velmi líbila, považuji ji za jednu z nejlepších knih o císařovně Sis(s)i. Velmi dobře se četla. Z knihy se dá dozvědět spousta zajímavostí o Sisi, o níž bylo napsáno mnoho knih, ale jen pár se řadí mezi nejkvalitnější a u téhle můžu říct, že tahle do těch nejkvalitnějších rozhodně patří.