Sissi

Podtitul: Soukromý život Alžběty, císařovny rakouské Se sympatiemi a pochopením pojatá biografie manželky Františka Josefa I., jejíž život byl nerozlučně spjatý s historií a osudem dynastie. Autorka se sympatiemi a pochopením zachycuje osud ženy, poznamenaný rodinnou výchovou na dvoře bavorského vévody, aristokratickou tradicí, ale zejména diktaturou tchyně, arcivévodkyně Žofie a manželovou oddaností k matce, dvorskému ceremoniálu a službě říši....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31585/sissi-31585.jpg 4.421

The Private Life of Elizabeth Empress of Austria (1987)

Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno:, Vinohrad

Niarra
02.03.2016

K četbě o Sisi jsem se dostala po návštěvě Vídně a zámku Schönbrunn, kde jsem si řekla, že si o Sisi prostě musím něco přečíst. Pořídila jsem si dvě knihy o jejím životě a tato je první, kterou jsem přečetla. Měla jsem zpočátku trochu obavy o tom, jak se bude kniha číst, vzhledem k tomu, že jsem nikdy podobnou knihu nečetla a nevěděla jsem, zda jí vůbec dočtu do konce. Příběh Sisi mi ale nedal spát a knihu jsem nakonec přečetla poměrně rychle. Její příběh mě úplně pohltil a posledních několik stran jsem i probrečela. Je to velice silný příběh a poměrně pěkně sepsaný. Jediné, co mi na knize trochu vadilo, bylo z mého pohledu trochu nepřehledné popisování milostných vztahů, kdy jsem vlastně nevěděla, kdo koho skutečně miloval, zda láska byla oboustranná nebo ne, ale je pravda, že to není kniha o romantice, ale o celém životě slavné císařovny. Hodnotím pěti hvězdičkami.

Zafiro
13.07.2015

Autorka velmi poutavě popisuje Sisin život, její povahu a dobu v jaké žila. Především pak to, jak silně ji ovlivňoval její manžel císař František Josef I. a její tchyně arcivévodkyně Žofie.

12kája34
23.04.2015

Velmi dobře zpracovaný život císařovny Alžběta.Její tchyně jí dávala pořádně zabrat, Byla to sestra její matky

KITT
02.02.2015

Tato kniha se mi velmi líbila, považuji ji za jednu z nejlepších knih o císařovně Sis(s)i. Velmi dobře se četla. Z knihy se dá dozvědět spousta zajímavostí o Sisi, o níž bylo napsáno mnoho knih, ale jen pár se řadí mezi nejkvalitnější a u téhle můžu říct, že tahle do těch nejkvalitnějších rozhodně patří.

hortenzie
09.08.2012

Autorka mě docela mile překvapila - kniha je napsaná velice dobře. Je to takový životopis v kostce, nesklouzla k románu za každou cenu.

Titi

Vrrrrrrrr...vrčím, když vidím Sissi s dvěma "s". To si jen vymysleli filmaři, správně je Sisi. :) Myslím, že tato čtivá, útlá knížka úplně postačí pro ty, kteří se chtějí o Sisi něco dozvědět.