Sisi - 21 kapitol ze života rakouské císařovny

Sisi - 21 kapitol ze života rakouské císařovny https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/170174/mid_sisi-21-kapitol-ze-zivota-rakouske--KTk-170174.jpg 4 67 17

Sisi - jednadvacet kapitol ze života rakouské císařovny. Za svého života nebyla císařovna Alžběta u veřejnosti habsburské monarchie příliš oblíbená, částečně to bylo způsobeno její častou nepřítomností v sídelním městě Vídni, později také sympatiemi k Uhersku. Po tragické smrti ji však dobový tisk stylizoval do role dobré a uctívané císařovny, ve všech místech, která ráda navštěvovala, byly postaveny její pomníky, začaly se prodávat upomínkové předměty na oslavu krásné císařovny Sisi...... celý text

Booky84
26.05.2023 4 z 5

Řekla bych, že se jedná o takové stručné shrnutí života císařovny se zajímavým rozdělením kapitol. Autorka vychází z některých knih, které jsem četla, což oceňuji. Škoda jen, že chybí rodokmen a obrazová dokumentace.

Martina852
07.06.2022 4 z 5

Skutečný příběh o Alžbětě Bavorské, který se dost liší od všech jejích filmových zpracování. Je to jak z pohádky, kdy se Císař na první pohled zamiluje do mladičké Alžběty, ale po svatbě nastává tvrdá realita. Sisi toužící po svobodě utíká při každé příležitosti z Vídně od povinností, tchýně, manžela a i od dětí. Postupně se z ní stává melancholická žena posedlá jenom svým vzhledem a váhou, které byly možná způsobeny častými sňatky mezi rodinnými příslušníky. Myslím, že na popularitě získala i tím jak byla tragicky zavražděna a jak se často u historických postav stává jsou jim připisovány větší zásluhy než to bylo ve skutečnosti.

Dala bych přednost, kdyby to bylo uspořádáno v chronologickém pořadí a tím by se neopakovaly fakta, která už byla zmíněná v předchozích kapitolách, ale jinak kniha velice čtivá.

Noisette73
25.09.2020 3 z 5

Tato kniha je celkem stručná, ale stačí k tomu, aby jste se Sissi prošli jejím životem, nádherné grafické provedení a kdo holduje hlavně výpravným publikacím s menším obsahem textu, tak je to kniha přesně pro něj. Sissi byla pro mě chladná a sebestředná osoba, která byla, ale také duševně chorá, minimálně Anorexie tam jasně byla a myslím, že i něco dalšího....

ivana1410
21.02.2020 4 z 5

Kniha je pěkně napsaná a dost mě překvapilo jaká Sisi vlastně byla... Úplně to změnilo můj pohled na ní-dřív jsem jí považovala za sympatickou ženu, ale po přečtení této knihy jsem dospěla k závěru, že to byla sebestředná osoba, kterou nezajímalo téměř nic jiného než ona sama a její vzhled. Měla i zvláštní přístup ke svým vlastním dětem (zejména u dcery Gisely a Rudolfa), téměř se jim nevěnovala, jen pokud měla zrovna náladu-jinak jí nevadilo cestovat a děti neviděla téměř 2 roky.... Po narození poslední dcery zase naprostý opak - téměř chorobná láska k ní.... Opravdu zvláštní císařovna a zvláštní osud.
Je k zamyšlení jestli taková byla ona sama díky své povaze nebo to vše byl následek jejího nespokojeného života....

vera5841
02.12.2019 4 z 5

Opravdový příběh císařovny bez příkras.
Trochu jsem se bála, že to bude jen "naučná literatura", ale kupodivu mě to opravdu chytlo a celé jsem to zhltla (a teď ve společnosti sypu chytré poznatky :) )
Trochu mi chyběl rodokmen, protože udržet KDO JE KDO mezi Habsburky je opravdu oříšek. Některé věci se v jednotlivých kapitolách opakovali, což někdy bylo trochu otravné, ale většinou jsem za to byla ráda, protože mi to pomohlo udržet nit v reáliích (kdo je kdo a časovou linku)
Takže pokud Vás zajímá historie či slavné ženy určitě doporučuji

PhoebePollard
18.05.2019 4 z 5

Velmi příjemné a hezky zpracované. Místy byly pasáže trochu nudnější, ale to se dá u životopismé knihy o tak zvláštní osobnosti, jakou Sisi bezesporu byla jen těžky změnit. Kniha určitě stojí za přečtení, i když obvykle podobné "autobiografie" nečtu.

Měňavka
06.11.2018 5 z 5

Velice příjemná četba. Výborně zpracovaný pohled do života této zajímavé osobnosti.

nikolet
02.08.2018 5 z 5

Kniha se četla jedním dechem. Moc dobře zpracované.

eliska-n
19.07.2018 4 z 5

Kniha se mi moc líbila a dost jsem se do ní zabrala. Pěkné čtení na pláži u moře.

Veronika95
25.04.2018 3 z 5

Knihu jsem doslova hltala očima, je velmi dobře napsaná. Co se týče císařovny Alžběty, dozvěděla jsem se o ní docela dost zajímavých věcí, ale určitě mi tato kniha nestačila a chci si přečíst ještě podrobnější biografii.
Bylo skvělé, že v knize byly popsány životy i ostatních postav, ale trochu to zastínilo život samotné císařovny, což byla škoda.

speciale88
30.03.2018 1 z 5

Zajímavé fakta, jak je již zmíněno ale přede mnou spousta informaci se později v kapitolách opakuje. Kniha by se dala smrsknout do 12 kapitol.

TamaraKrejčí
19.01.2018 3 z 5

Já doufám, že to nebyl jen film, ale seriál..

Magrata15
07.09.2017 5 z 5

Skvěle zpracovaná fakta ze života císařovny Alžběty Barorské. Moc se mi líbil film, ale tady jsem se dozvěděla spoustu věcí, které ve filmu nebyly a to nejen o Sisi, ale i o celé její rodině. Velmi zajímavé a dobře napsané.

Leonor
20.06.2017 3 z 5

Pěkná knížka, která seznámí se základními aspekty života císařovny Alžběty.

Paganfairy
24.01.2016 3 z 5

Vcelku zajímavá a ze začátku velmi čtivá kniha, ale později už se hodně informací opakovalo, a štvalo mě také velké množství chyb v tisku.

milunka21
25.05.2015 2 z 5

Tak jsem v polovině přestala číst,už mě to nebavilo,protože to hlavní jsem se dozvěděla na začátku a v každé kapitole se opakovaly ty samé věci pořád dokola

spilina
19.02.2015 3 z 5

celá knížka se četla moc dobře, některé detaily jsou zpracované opravdu dobře, jen mě vytáčelo neustálé opakování informací. díky tomu, že je knížka rozdělena do kapitol, se autorka až moc opakuje

aristokracie, šlechta Sisi, císařovna Alžběta Bavorská, 1837–1898 císařovny

Alena Křivánková