Sísa Kyselá

Sísa Kyselá https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/730/bmid_sisa-kysela-Ymx-730.jpg 4 124 21

Jenda Placka má velké trápení. Jeho spolužačka Sylva Kyselá je odmalička lepší než on – výborně se učí, vzorně se chová, a vůbec. Jediné, co na ni platí, je oslovení Síso! Když i to je málo, začne Jeník vymýšlet různé strašlivé pomsty... Stačí však jedna malá šedivá myška a Jenda zažije ohromující překvapení! Dobrodružství Sísy Kyselé pobaví všechny začínající čtenáře. Knížka vychází v oblíbené edici Druhé čtení.... celý text

Ruxandra
20.10.2023 2 z 5

Knížka mě v dětství nějak minula a dostala se mi do ruky až v dospělosti, kdy si ji dcera vybrala v knihobudce. Bohužel já už jsem na ni asi moc stará a ona zase moc malá, při předčítání nás příliš nebavila ani jednu :(

Pivísek
25.01.2023 5 z 5

Tuto knihu jsem jako malá milovala a četla jsem ji pořád dokola. Myslím, že právě tato kniha mě přivedla ke čtenářské vášni, kterou trpím dodnes!

jan.para
20.09.2022 5 z 5

Jedna z prvních knih, co jsem přečetl.

JáŠárka
03.07.2021 4 z 5

Úžasná kniha s nádhernou ilustrací. Syn (předškolák) u čtení vydrží a neustále se směje.

knihomolka1197
07.03.2021 5 z 5

Skvělá kniha, kterou jsem měla moc ráda. Skvělé ilustrace.

Knihomolka506
23.08.2020 4 z 5

Jako dítě mě tady ta kniha dost bavila a stejně podobné příběhy byly tehdy pro mě něco jako z jineho světa, ale teď když se na to tak podívám už bych vybírala něco jiného než četbu pro nejmenší. Ale bylo to krásné:-)

Katka2382
21.05.2020 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších dětských knížek,asi nikdy nespočtu kolikrát jsem ji četla.Teď ji četl i mladší syn(druhá třída) a nemohla jsem ho od ní odtrhnout.

Lafayette
06.07.2019 3 z 5

“Rychlovka” na jeden vecer. Pribeh hezky, ale “neurazi, nenadchne”...

Lucissia
07.04.2019 4 z 5

Zdoláno za jeden večer. Příběh hezký, ilustrace pana Borna nenapodobitelné, ovšem kniha asi zapadne v davu jiných námi přečtených. Asi nebudeme mít tu potřebu po ní znovu sáhnout. :-)

Terezinka890
10.09.2017 5 z 5

legrační :)

Greengrass
09.02.2017 5 z 5

Jé, to byl ale milý příběh! Příběh o síle přátelství pro malé čtenáře. A navíc s kouzelnými obrázky od pana Borna. Co víc si přát!

allebra
28.01.2017 5 z 5

Hezký příběh pro malé čtenáře, který pobaví i poučí!

Jujanda
29.09.2016 4 z 5

líbila se

sgjoli
06.08.2016 5 z 5

Sísu Kyselou si už detailně nepamatuju, ale v hlavě mi utkvěla jedna myšlenka, kterou si jednou za čas opakuju a kterou v knize aplikoval ten hlavní klučičí hrdina – když něco chci dokázat, musím si zatím jít, i když se musím občas přemáhat. A chci-li uspět, musím na tom opravdu pracovat a nechat za sebe mluvit své činy, ne jen o tom planě mluvit, aby nakonec skutek utek. Jinak na knihu mám samozřejmě příjemné vzpomínky – dějově už teda moje paměť chátrá, ale takový ten dojem ze čtení ve mně zůstal a jsem ráda, že je pozitivní.

Lucek
23.02.2016 5 z 5

První přečtená knížka: byl konec školního roku 1987/1988, a jako správná prvanda, která dostala od soušky učitelky knihu, jsem se pustila do čtení. Trvalo mi to celé odpoledne, úplně zažraná do děje... Jedním dechem! :-D

MarekG
11.05.2015 5 z 5

Kniha pro děti, ale pobaví i dospělé.

jaja1989
17.04.2015 5 z 5

Příběh podobný Machovi a Šebestové.
Prostě sranda- boj kluka proti holce jak to každý zná.

moonchild
07.03.2014 5 z 5

Knihu jsem dostala jako uvítání do první třídy.Mám na ní pěkné vzpomínky.

brčko-A
03.07.2013 4 z 5

Pěkná knížka pro děti, které začínají číst, jako jsem byla já..

tyzik.cejka
01.04.2013 5 z 5

super kyselá placka a už letí facka