Hlavou proti zdi

Hlavou proti zdi https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387141/bmid_hlavou-proti-zdi-we9-387141.jpg 4 7 2

Sirotek X série

Sirotek X, produkt specializovaného programu na výrobu zabijáků pro nejutajenější mezinárodní mise, se ocitá v úzkých. Jeho úhlavní nepřítel Van Sciver ho zasáhne na jeho slabém místě: rozhodne se ublížit jeho bývalému učiteli a náhradnímu otci Jackovi. Hnán touhou po pomstě, setkává se Evan s poslední Jackovou žákyní Joey. Společně pak začínají vymýšlet, jak se Van Scivera definitivně zbavit. Zjišťují však, že tento muž je jen prodlouženou rukou a rozkazy k postupné likvidaci Sirotků přicházejí z míst mnohem vyšších. Kromě maximálního nasazení v boji proti nepřátelům v sobě Evan navíc musí dál rozvíjet i svou lidskou stránku, protože se postupně stává pro Joey tím, čím mu kdysi byl Jack.... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Talpress

Hellbent , 2018

Eidalon
Eidalon
24.11.2019 3 z 5

Další z amerických spisovatelů detektivních a thrillerových příběhů, od kterého je kniha mou první. Musím říci, že je to dobře napsané, děj má spád, své kladné a záporné postavy, mlhavé pozadí nejvyšší moci.

Další speciální program, který vychovává profesionální zabijáky z dětí, které jsou pečlivě vybírány v raném věku a za kterými je minimální minulost a který zcela mimo rozpočty financuje sama vláda USA. Tzv. sirotci slouží jako nástroj destruktivní síly tam, kde nelze postupovat oficiální diplomatickou cestou, ba ani cestou klasických zpravodajských sil a je potřeba jednat. Absolutní moc nad takovou silou ale představuje možnost zneužití pro své vlastní cíle, a to od těch nejvyšších státních úředníků. Utajenost programu mimo všechna klasická zařazení všemu jen nahrává. A když se něco zvrtne, je potřeba vykonavatele a zároveň svědky misí nekompromisně eliminovat . . .

Celý děj knihy se odehrává v neustálé akci, hlavní linií příběhu je vyvolání akce vedoucí k pomstě a tím eliminaci, proti sobě stojí ti nejlepší z nejlepších. Samotný děj není nijak složitý, hlavní postavy vládnout nejlepšími technologiemi, jednotlivé obrazy autor přesně dávkuje a drží tak čtenáři v napětí. To je ale vše, žádnou další hlubší myšlenku či sdělení nelze čekat. Čtete a fandíte svému hrdinovi, obě dvě strany jsou téměř nezničitelné a dobro nakonec zlo porazí, i když kdo ví co z nabízeného je dobro a co zlo.

Kdo má rád takovéto knihy, určitě se nudit nebude, já jsem na knihu narazil náhodou a přečetl ji bez problémů, ale vracet se k ní později již asi třeba nebude. Dávám lepší průměr, lepší tři hvězdy. Ale zaregistroval jsem dalšího autora, který zatím z mého hledáčku unikal.

PetiJelinkova
PetiJelinkova
20.08.2019 3 z 5

Nebylo to zase až tak špatné, příběh se docela odvíjel, ale určitě to není kniha, ke které bych měla potřebu se jednou vracet.

Gregg Hurwitz
americká, 1973
2004  76%Věž
2016  77%Sirotek X
2018  63%Invaze ženců
2015  85%Šílený
2014  84%Kruh násilí

Kniha Hlavou proti zdi je v