Sirotek č. 8

Sirotek č. 8 https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/297473/bmid_sirotek-c-8-Dsf-297473.jpg 4 253 85

Sirotek č. 8 je poutavý román, inspirovaný skutečnými událostmi, o lidské schopnosti ubližovat – a milovat. Roku 1919 byla tehdy čtyřletá Rachel Rabinowitzová umístěna do židovského sirotčince pro nejmenší děti, v němž doktorka Solomonová prováděla experimenty na jeho chovancích. Doktorka Solomonová podrobila Rachel experimentální léčbě ozařováním rentgenovými paprsky. Díky ní si lékařka vysloužila odbornou reputaci, ale současně vystavila riziku zdraví holčičky. Nyní, v roce 1954, je Rachel zdravotní sestrou v domově pro židovské seniory, kam přichází již zestárlá doktorka Solomonová a stává se její pacientkou. Rachel si uvědomuje, jakou moc má nad nyní nemohoucí lékařkou, a podrobuje ji vlastnímu nebezpečnému experimentu. A dříve než skončí jedna noční služba, bude Rachel postavena před volbu mezi odpuštěním a pomstou...... celý text

Literatura světová Thrillery Historické romány
Vydáno: , Baronet

Orphan Number 8 , 2015

JaKa1974
19.09.2017 3 z 5

Knihu jsem začala číst, pak jsem ji na pár dní musela odložit a nevěděla jsem, jestli ji mám dočíst. Nedalo mně to a musela jsem ji dočíst. Kniha se čte hůře, ale příběh je zajímavý tím, že je podle skutečnosti a chtěla jsem vědět, co vyhraje, zda odpuštění nebo pomsta.

Acquenta
31.07.2017 3 z 5

Když jsem četla popisek knihy, musím říct, že jsem se bála začít číst, protože bych nezvládla příběh o týraných dětech. Naštěstí tam těch hrůz nebylo tolik a přiznávám, že v polovině knihy jsem se doslova musela do čtení nutit. Rachel mi bylo líto, ale přišlo mi, že se v knize nic neděje a je to stále dokola dokola a dokola....

papajapa
28.07.2017 5 z 5

Po prvni kapitole jsem zustala zirat.
Tohle byl muj salek kavy a skoky v case mi vubec nevadi.
Doplnujici udaje na konci knihy, kde bylo uvedeno co je skutecnost a co fikce vyporne podtrhly celkovy dojem z knihy. Muzu jen doporucit

Monni
27.07.2017 4 z 5

Kniha mě chytla už od začátku. Líbilo se mi i střídání kapitol z dětsví a ze současnosti. Občas mi to přišl trošku zamotané a čekala jsem to takové víc děsivé. Ale i tak mě kniha chytla, možná i proto, že je inspirována skutečností a to mám ráda.

Mahulenka86
24.07.2017 3 z 5

Knizka nebyla spatna, ale na to, ze se v ni objevila temata opustenych deti, pokusu na nich, homosexualita, rakovina, tak mi prisla trochu nudna. Cekala jsem, ze doktorka Solomonova dostane vic prostoru at uz v sirotcinci, tak potom v nemocnici.

lenuskav
21.07.2017 3 z 5

Konec teda zvláštní a jak už se tady zmiňujou, i já jsem čekala úplně něco jiného, každopádně to nebylo zas tak špatné. proto dneska za 3 * :)

LiLinka
13.07.2017 3 z 5

Knihu jsem si pořídila s očekáváním hrůzostrašného příběhu o experimentálních pokusech na dětech. Toho jsem se sice úplně nedočkala, ale i tak mě děj knihy zaujal. Že začátku jsem se sice do čtení musela celkem nutit a poměrně dlouho kniha stála ladem rozečtená, jakmile jsem se ale začetla a dala jí šanci, pohltila mě a já četla, dokud nebyl konec. Závěr na můj vkus až příliš useknutý, ale s hezkou myšlenkou, odkazující čtenáře zpět do děje a nutící zamyslet se...

rosalee3974
01.07.2017 4 z 5

V prvé řadě musím říct, že kompozičně to u mě tato kniha opravdu vyhrála. Střídání kapitol z dětství a z dospělého života by mi nejspíš přišlo trošku chaotické, nicméně autorka si s tím poradila velmi dobře. Co se děje týče, také jsem očekávala něco trochu jiného - děsivý sirotčinec, hrůzostrašné pokusy, nicméně mi byla podána realita, která mě nakonec ale zaujala.

relam
23.06.2017 5 z 5

Za mě fajn čtení, ale chápu, že každému se líbí něco jiného. Já jsem ráda, že jsem si knihu přečetla !!!

Luciáš55
18.06.2017 1 z 5

Od knihy podle anotace, jsem čekala něco jiného, hlavní hrdinka mne zklamala a zprotivila. Knihu jsem v polovině odložila, nemohla jsem jí dočíst.

NADEI
09.06.2017 4 z 5

Čekala jsem rozhodně víc, ale i tak se mi kniha celkem líbila.

michaela7087
08.06.2017 2 z 5

No nevím, strašně zle se mi tahle knížka četla, spousta zbytečných hloupých vět. Vůbec to nemělo spád.

GiaMarie
05.06.2017 3 z 5

Ujde to..

yetti74
05.06.2017 2 z 5

Téma super, ale jinak kniha neměla žádný spád a musela jsem se nutit, abych vůbec dočetla. Jen jsem si při čtení pomyslela, co by s takovým námětem vykouzlila třeba taková Kateřina Tučková. Takže pro mě zpracováním autorky Kim Alkemade zahozené pěkné téma. Škoda.

Jirinamac
25.05.2017 3 z 5

Začátek knížky se četl dobře, ale některé části nemuseli být popisovány tak podrobně a zdlouhavě, ale ani to knížce neubralo na zajímavém čtení. Konec mně přišel naopak dost rychlý a hodně nepravděpodobných náhod. Z tématu se dalo vytěžit více.

LaCoccinelle
08.05.2017 5 z 5

Zajímavá knížka psaná čtivou formou. Doporučuji k přečtení.

Čičolina
07.05.2017 3 z 5

knížka se četla dobře, téma sirotčince ze začátku minulého století, postoj k dětem, charitě, to všechno mě bavilo, taktéž doslov mi osvětlil proč kniha vznikla, jen ty kýčovité náhody a happy end.....dočetla jsem knížku a cítila zklamání

Vladísek
03.05.2017 3 z 5

Tak nějak nevím... Nápad asi dobrý, téma bezesporu zajímavé, ale čekala jsem více. Přinejmenším více o prováděných experimentech. Rachel mi byla od začátku nesympatická, nevím proč, ale prostě je to tak. Z anotace ke knize mám osobní dojem, že slibuje od příběhu více než čtenář dostane.

oolinkaa
02.05.2017 4 z 5

na knížku jsem se moc těšila, a jsem ráda, že jsem si ji přečetla.. začátek byl úplně super, následně děj v sirotčinci a prováděné pokusy byl trochu pro mě horor. Bylo to děsné, co se v té době dělo. Nicméně i tak se kniha četla dobře, chvílema jsem měla problém od ní odtrhnout. Nicméně přehoupla se půlka, a nadšení ze mě opadávalo, nebylo to už tak záživné, jako ze začátku... Nicméně i tak skvělé dechberoucí počtení a dávám za 4.. na prvotinu skvělé..

Cocina
27.04.2017 3 z 5

Chvíli mi trvalo než jsem se do knihy začetla, nejdriv mě vubec nelakala, ale cim dal jsem četla, tim se stala lepsi a ja ji prostě musela pak dočíst :D takze radím, vytrvejte ;)

Židé děti sirotci sirotčince

Autorovy knížky