Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

Tajemný ostrov. Opuštěný sirotčinec. Zvláštní sbírka velice podivných fotografií. To vše čeká na odhalení v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, nezapomenutelném románu, kde děj a děsivé fotografie přináší jedinečný čtenářský zážitek. Náš příběh začíná strašnou rodinnou tragédií, která přivede šestnáctiletého Jacoba k cestě na vzdálený ostrov u břehů Walesu, kde objevuje rozpadající se trosky sirotčince slečny Peregrinové pro podivné děti. Když Jacob bloumá jeho opuštěnými ložnicemi a chodbami, ukazuje se postupně, že děti slečny Peregrinové byly víc než podivné. Byly možná nebezpečné. Možná byly na opuštěném ostrově drženy v jakési karanténě z velmi dobrých důvodů. A nějak – i když to zní jako něco nemožného – jsou možná stále naživu. Fantasy doprovázená strašidelnými starými dobovými fotografiemi, při které běží mráz po zádech. Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti zaujme dospělé, teenagery a všechny, kdo mají rádi temná dobrodružství....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/117797/sirotcinec-slecny-peregrinove-pro-podivne-deti-117797.jpg 44305

Sirotčinec slečny Peregrinové (1.)

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children (2012)

Horory, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Jota

Chalupice
07. prosince

Slabší rozjezd, musela jsem se přesvědčovat, ze se ro rozjede
Klanim se uzasnym fotografiím a ilustraci, na to by člověk mohl koukat nonstop. Navíc to příběhu dodává to něco magického.
Vyhovovala mi psaná forma, sviznost příběhu, ale nevím, zda bych ji dobrovolně šla číst znovu

DennisMoore
07. prosince

Co se nepovedlo filmu (Time Burtone, dodnes jsem ti tu nudnou bídu neodpustil!), kniha zvládá se samozřejmostí a přehledem - okouzluje, udivuje, baví, napíná... A navíc je tak krásně provedená a doplněná fotografiemi, o nichž jsem byl až do doslovu přesvědčený, že jsou podvržené. No četlo a prohlíželo se to krásně a téměř samo. Druhý ani třetí díl mě nemine.

EnaryFeniel
01. prosince

Knihu jsem četla až po zhlédnutí filmu, naštěstí jsou tak moc rozdílné, že jsem se o nic nepřipravila. :) Vskutku zajímavý nápad psát příběh podle náhodných podivných fotek. :)

Becca_books
22. listopadu

Tuto knihu mám už dlouho a zatím jsem po ní nesáhla. Večer jsem ji před půlnocí vytáhla a začala jsem číst. Už jsem si vůbec nepamatovala o čem má být. Přemýšlela jsem jestli je to horor a šla raději překontrolovat zamčené dveře, potom to byl dobrodružný příběh až skoro pohádka...No sfoukla jsem ji na jeden nádech a jsem v rozpacích. Úžasné kapitoly se střídaly s absurdními a ve finále se musím pustit do dalších dílů :-)

Ivka14
20. listopadu

Velice mě to bavilo. Děj rychle plynul a kniha byla oživená o zajímavé fotografie.

Leusee
16. listopadu

Kniha se příjemně četla. Začátek se sice hodně táhl, ale velmi napínavý konec tomu dodal šťávu. Musím ale dodat, že jsem očekávala nějaký strašidelný příběh, ale celé se to podobá spíše pohádce.

zichisek
16. listopadu

Na knihu jsem se chystala už dlouho. Až tak dlouho, že jsem už úplně zapomněla o čem má být :) Vytáhla jsem ji večer před půlnocí a po pár stránkách šla kontrolovat, jestli jsou zamčené dveře a co to škrábe v komíně...Potom jsem rozpačitě pročítala příběh přitažený za vlasu s napínavým dobrodružstvím. Výsledkem je, že si nutně musím přečíst další díl :)

martin2250
11. listopadu

Možná jsme všichni trochu "podivní". Kniha se z počátku loudá, ale později vše dává smysl. Čtenáře vtáhne do děje a není snadné se pustit. Určitě kniha není ztrátou času.

Verry148
03. listopadu

Knížka se mi moc líbila byla hrozně napívanavá. Opravdu se mi líbí styl knihy - text prokládaný fotografiemi dětí a dalších podivností. Hrozně se těším na druhý díl

Měňavka

Celou trilogii považuji za poklady v naší knihovně. V životě jsem přečetla už nemalé množství knih, ale tyhle rozhodně patří do mojí TOP desítky mého žebříku. Už jen přebal a fotografie uvnitř lákají k neuvěřitelnému dobrodružství protkanému záhadami, fantazií a vstupu do neobjevených světů. To vše podtrženo nerozlučným přátelstvím, emocemi a psychologickým rozborem hlavních postav. U knihy se budete smát, zatajovat dech, plakat, taky se občas bát, ale především bude těžké přestat číst! Budete zvědaví, co bude dál, snít o dobrém konci a záchraně toho, co je pro Jacoba nejcennější.

lenka7348

Kniha mě začala bavit až někdy ve 3/4, do té doby to bylo takové zdlouhavé a nezáživné. Jsem hodně na vážkách, zda se pustit do dalšího dílu. Asi tomu dám čas...

Terkishead

Zase jsem si jednou přečetla, to co čtou moje děti a dobře jsem se bavila. Čtivá fantasy s velmi pěknou grafickou stránkou knihy.

marge74

Tentokrát jsem s výběrem knížky sáhla vedle (bohužel pro mě). Dočetla jsem ji, ale určitě se k ní nevrátím a pokračování již číst nebudu.

Baruska92

Knihu doporučuji :) je to jedna z mála knih, kdy je jedno, jestli nejdřív film nebo knihu. Je tu tolik rozdílných věcí :) knížka je poutavá a urcite se k ní ještě někdy vrátím..

Katulinka69

Za mě doporučuji. Je to něco jiného.

Emičkazknihy

Normál určuje společnost, co se stane ve chvíli, kdy je společnost "podivná"?
Hlavní hrdina objevuje hranice normálu a nekonečnosti, která se v jeho případě nedrží hranicí. Jeho láska překračuje hranice chápání, hranice nekonečna. Celou knihu provází hra, kdy nestačí být lepší než nejlepší. Kdy nestačí být milován, nebo chápán. V této hře jde o výhru. Prohra by byla smrtelná.

Laaca

Úžasná kniha. I film. Napřed jsem viděl právě film a knihu četl až později. Bál jsem se, že mě proto kniha nebude tolik bavit, protože přijdu o ten pocit objevování zákonitostí světa časových smyček a že budu vědět, jak příběh dopadne.
Ale bál jsem se zbytečně. I tak jsem knížku přečetl jedním dechem a díky odlišnostem mezi filmem a knihou jsem byl, hlavně ke konci knihy, opravdu napjatý, jak to dopadne. Příběh na rozdíl od filmu bohužel končí otevřeně, takže jdu shánět druhý díl.

ondrej2655

Prvních 120 stránek se čte pomalu pak vás to přímo nutí číst , silně doporučuju

mapet85

Prvý diel z trilógie privádza mladého američana Jacoba do Walesu, kde spoznáva sirotinec slečny Peregrínovej a vedzte, že ho čaká množstvo prekvapení. Ale viac neprezradím. :-) Napriek tomu, že kniha je určená najmä mladším vekovým kategóriam, milovníci fantasy literatúry si tu určite prídu na svoje. Priznám sa, že ma kniha prekvapila a očakával som niečo úplne iné. Námet je ale zaujímavý a dej pomerne dynamický a napínavý a koniec nabáda na čítanie ďalšieho dielu. Knihu som mal k dispozícii ako audioknihu a Viktor Dvořák jej dodal osobitné čaro, takže je na vás akú formu zvolíte. :-)

MisaK81

Knihu spíše ocení čtenář teenager. Já jsem ji četla až po zhlédnutí filmu, takže mel to tolik nechytlo. Zatím nejsem úplně přesvedčená o tom, že přečtu všechny díly. Myslela jsem, že děj 1. dílu odpovídá filmu, ale není tomu tak.

any37

Kdo miluje fantasy knihy ZBYSTŘETE a tuhle knihu si na sto pro PŘEČTĚTE.

Konečně jsem našla nějakou fantasy knihu, kde nejsou žádní kouzelníci, a i přes to je vynikající. Trefila jsem se přímo do mého vkusu. Doporučila bych ji spíše náctiletým, ale ocení jí určitě i starší.

SusaneCz

Výborné čtení. U první knihy jde sice o výdrž čtenáře (moc zbytečné omáčky a málo děje) ale celková serie stojí za to.

IgorGebiza

neviem co k tejto knihe povedat. necita sa zle, v celku zaujimava myslienka o casovej slucke, ale akosi som si nevedel vytvorit vztah k hrdinom.

Radik74

Opravdu hodně jsem se na celou sérii těšila, několikrát mi koupi celého setu tady na databázi knih vyfoukl před nosem jiný uživatel, ale jednou se podařilo... Hltavě jsem se začetla do prvního dílu, bohužel jak rychle sem začala tak jsem také poměrně rychle přestala... první díl se dá, druhý jsem s námahou četla asi 3 měsíce, protože jsem raději dávala přednost jiným knihám a k třetímu se dokopat nemohu už jakou dobu.. Paní, která mi knihy prodala k nim připsala vzkaz, že děkuje za koupi, jí knihy bohužel nenadchly a přeje mi příjemné čtení a aby to u mě bylo jiné.. tak bohužel..

Allysa1985

Dobře napsaný originální příběh, proložený strašidelnými fotkami. Těším se na další díl.

free_rich

Koupila jsem to jako knihu pro děti. No, možná pro starší. Přečetla jsem jí jedním dechem. Zprvu to vypadalo, že prolínání časové smyčky bude nepochopitelné a matoucí, ale čtenář to velmi brzy pochopí. Skvěle napsané, byla jsem s knihy nadšená a vřele bych doporučila dobrým dětským čtenářům i dospělým. Po přečtení jsem shlédla i film. Kniha je bezkonkurenční. Ve filmu jsou určité rozdíly v postavách, ale hlavně jiné zakončení.

TimeLord

Príbeh by ani nebol zlý, ale tie postavy mi nejako moc nesadli

TheMelorry

Od knihy jsem očekávala hodně a přesně to jsem i dostala. Skvělý, zajímavý a hlavně originální příběh, do kterého jsem se na začátku začetla a už se od něj nemohla odtrhnout. Navíc fotky podivných byly naprosto skvělé.

Dominika13

Opravdu se mi líbí styl knihy - text prokládaný fotografiemi dětí a dalších podivností. Je pravdou, že příběhy podivných dětí se objevují jako téma knih a komiksů velmi často. Avšak děj je poutavý a o anomáliích se vždycky dobře čte, proto jsem se nemohla odtrhnout. :-)

silvinka12

Začetla jsem se ihned, ale než se Jake dostal na ostrov, kde stojí Sirotčinec slečny Peregrinové, moc jsem se do čtení nehrnula. Poté jak se dostane na ostrov mezi podivné děti to začne a já jsem se nemohla od knížky odtrhnout. Musím dočíst tuhle sérii! No, a k tomu ještě ty trochu strašidelné fotky k tomu přidají na kráse.