Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

Tajemný ostrov. Opuštěný sirotčinec. Zvláštní sbírka velice podivných fotografií. To vše čeká na odhalení v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, nezapomenutelném románu, kde děj a děsivé fotografie přináší jedinečný čtenářský zážitek. Náš příběh začíná strašnou rodinnou tragédií, která přivede šestnáctiletého Jacoba k cestě na vzdálený ostrov u břehů Walesu, kde objevuje rozpadající se trosky sirotčince slečny Peregrinové pro podivné děti. Když Jacob bloumá jeho opuštěnými ložnicemi a chodbami, ukazuje se postupně, že děti slečny Peregrinové byly víc než podivné. Byly možná nebezpečné. Možná byly na opuštěném ostrově drženy v jakési karanténě z velmi dobrých důvodů. A nějak – i když to zní jako něco nemožného – jsou možná stále naživu. Fantasy doprovázená strašidelnými starými dobovými fotografiemi, při které běží mráz po zádech. Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti zaujme dospělé, teenagery a všechny, kdo mají rádi temná dobrodružství....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/117797/sirotcinec-slecny-peregrinove-pro-podivne-deti-117797.jpg 44098

Sirotčinec slečny Peregrinové (1.)

Miss Peregrine’s Home for Peculiar Children (2011)

Horory, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Jota

Jarmila97

Naprosto skvela kniha nelze srovnat s filmem ktery je prakticky uplne jiny dějem a to hodne takze doporučuji přečíst :)

reclipse

spíš takové fantas magorias. Pohádka. Určeno tak pro čtenáře 12-15 let

MájaM.

První díl mě strašně zaujal a snadno se mi četl. Protože jsem na tuhle knížku čekala velmi dlouho(než se uvolní v knihovně),tak jsem měla vysoké očekávání a přesně tohle jsem od knihy dostala. Po přečtení jsem zhlédla i film a musím říct,že se mi líbil,ale nacpat trilogii do 1 filmu? To mě trošku zamrzelo, i proto že změnili příběh.
Každopádně knížku doporučuji přečíst!:)

hurwajz

Nebylo to špatné. Fotky super. Ale nějak se mi nechce pokračovat dál....

Sixtinka144

Spoustu lidí kritizuje příběh kvůli tomu, že to není žádný krvelačný horror, ale to kniha ani neslibuje. Jasně, žánr horror to je, ale pro děti a mládež. Pro mě osobně moc hezké a klidné čtení, kniha přelouskána za jeden jediný den. Postavy mi přišli hodně reálné až jsem se s nimi i sžívala. Knize nemám moc co vytknout a mohu ji jen doporučit.

moominkaa

Krásný a hlavně moc zvláštní pohádkový příběh nejen pro dospělé. Velice originální nápad na příběh.

hrosik3

Nelíbilo se mi to,i když jsem dočetla až do konce.Trvalo mi to dlouho. Není to šálek mé kávy.

Kikuška999

Nápad na tenhle přiběh je velmi originální. První jsem viděla film,který mě tak hrozně bavil,že jsem tu knížku už chtěla mit doma. Když jsem ji začala číst zklamala mé očekávání, v knížce je dost věcí jinak než ve filmu a to mi dost vadilo. Celkově mi trvalo dost dlouho než jsem ji dočetla. Pokud se chystáte číst tuhle knížku tak vám doporučuji aby jste se na film podívali až potom.:))

jengibre

Velmi originální nápad, ze kterého se podle mě ale dalo vytěžit trochu víc :-( Fotografie, které v knize nalezneme, jsou naprosto fascinující. Okamžitě upoutaly mou pozornost a knihu jsem si prostě musela přečíst. Přesto se ale k pokračování nejspíš nedostanu.

olle

Mně mnohokrát doporučovaná kniha. A asi pro přílišné očekávání byla naprostým zklamáním. Nedá se říct, že bych neměla ráda daný žánr. Ale způsob, jakým je kniha napsaná, mě nijak nenadchl. Nerozvíjí fantazii, plytké a ve výsledku místy až otravné.

Tebby

Jako první jsem viděla film. Byla jsem opravdu zvědavá, jaká bude kniha, i když jsem se trochu obávala, že mě nebude bavit, protože budu vědět, jak všechno dopadne. To se naštěstí nestalo. Zhruba od poloviny knihy je film naprosto rozdílný. Kniha se mi líbila. Zajímavé bylo zaměnění Olivy a Emmy. Teď pokračuji v Podivném městě, a poté mě čeká i Knihovna duší a Povídky podivných. Jsem zvědavá, jaký názor budu mít po dočtení všeho. Zatím je můj pohled velmi kladný. :)

lampernaqui

Jedna z mála knížek v poslední době, o které se všude mluví jako o bestselleru, a mě při čtení nezklamala. Jedná se o čtení pro mládež, ačkoliv u některých výrazů, které autor používá, jsem se docela podivil. Jinak se příběh čte dobře a pokud to autor ukočíruje řádně do konce, budu jenom rád. Takže vzhůru mezi podivné...

Kamcatak

Příběh hezký a čtivý, fotky super. Ale musím přiznat, že to asi nebylo vyloženě pro mě, měla jsem pocit, že je příběh určen pro mladší věkovou kategorii (zda to tak autor psal úmyslně nebo ne, to netuším).
Knihu jsem si docela i užila, ale do čtení dalších dílů se určitě nechystám.

l0st-g1rl

Asi jsem od příběhu čekala trochu víc, protože mě kniha nenadchla tak, jak jsem čekala. A to jsem se dlouho těšila, až si ji konečně přečtu. Bohužel mi tam prostě něco chybělo. Ale i tak se mi kniha líbila. Příběh je zajímavý, krásně vymyšlený. Zaujalo mě už jen samotné zpracování. Za to má u mě knížka obrovské plus, protože ty fotky byly prostě parádní! Ty mě snad zaujaly ze všeho nejvíc. A celému příběhu dodávaly tu temnou, tajemnou atmosféru.
Určitě si v budoucnu přečtu i další díly!

cat5

První má myšlenka po přečtení zněla takto: "Čekala jsem to kouzelnější..." Nebylo to špatné, ale takové nemastné neslané...Já vlastně ani nevím, co k tomu poznamenat. Moc se mi ale líbilo, jak je kniha celkově udělaná, přebal, celkový vzhled, fotky,...Příběh mě celkem zklamal-dalo se z toho dle mého názoru vytřískat více..

DancerJaneBooks

Tuto knížku jsem si koupila, protože už jak jsem ji poprvé viděla, tak jsem věděla, že si ji někdy musím přečíst. Tenhle příběh je plný temnoty a právě to se mi na tom moc líbilo. Je to dost dobře vymyšlený příběh a je opravdu jedinečný a originální. Ty fotografie se mi strašně líbily a celou dobu jsem si myslela, že nejsou skutečné, ale potom jsem se dozvěděla, že skutečné jsou, jenom trochu upravené, což mě celkem mile překvapilo. Fascinoval mě celý příběh, ty "podivné" děti na těch fotografiích a jejich schopnosti. Vůbec mi nevadilo, že to bylo vyprávěné z pohledu kluka, přestože jsem zvyklá, že skoro všechny knížky, co čtu vypráví nějaká holka. Spíš si myslím, že se i více hodí, aby to bylo vyprávěné z pohledu kluka. Jacob mi byl moc sympatický a ve všem jsem ho chápala. Taky jsem byla nadšená z toho, že to bylo psané v první osobě, protože to mám radši a myslela jsem si, že to tak nebude. V těch částech, kde Jacob na začátku chodil do ještě opuštěného sirotčince, jsem to úplně prožívala a docela jsem se i bála. Ten konec byl dojemný a celkem smutný, jak zjistili, že nestihli resetovat smyčku a jak byl sirotčinec celý zničený. Jsem moc zvědavá, co bude v příštím díle a určitě si ho přečtu. Ransoma Riggse teď určitě zařadím mezi moje oblíbené spisovatele.

daniska

Na knize mě velice zaujaly fotografie. Příběh byl zajimavý, ale na 5 hvězdiček to není.

Lenka40

Tak na tuhle sérii jsem byla velice zvědavá ,takže jsem si první díl půjčila z knihovny a určitě toho nelituji . Komentovala bych to slovy dobrá a zajímavá kniha s velice zvláštními postavami a čtivým příběhem. Takže určitě se vrhnu na další díly z této zajímavé série.

buldozer5

Pomalý rozjezd, který mě neskutečně nudil a chvílemi jsme se ke čtení musel přemlouvat. Pak ale nastala nějaká výrazná změna a z nezáživného povídání se vyklubala skvělá napínavá kniha, plná nečekaných situací, rozuzlení a krásných popisů. Černobílé obrázky navíc příběhu dodávaly tajemnou atmosféru, která mi tam neskutečně sedla. Bavily mě i jednotlivé postavy, každá byla něčím originální a žádná nebyla stejná. Takže i přesto, že mi připadalo, jako by se na knize vystřídali dva autoři, jeden s nudným stylem vyprávění a druhý, který mě dokáže zaujmout, dávám knize plný počet.

Eillen

Přes pomalejší začátek jsem se do knihy nakonec začetla. Nebýt přidaných fotek, asi bych dala hodnocení za tři. Ale právě ty fotky dokreslují celkový příběh a jediné, co mě mrzelo, bylo, že jich dali vždy několik najednou. Více by se mi líbilo jejich zapracování postupně. Věřím, že další díly budou lepší.

natynka4

Ze začátku mě kniha moc nebavila, přemlouvala jsem se ke čtení pouze proto, že nemám ráda nedočtený příběh. Ale pak jsem se jednou začetla a nemohla přestat. Do knihy jsem se zamilovala a musela si přečíst zbylé díly.

moncakovinka

Jsem ráda, že jsem knihu přečetla a udělala si vlastní názor. Ten je někde uprostřed, kniha mě ani nenadchla, ani nezklamala. Pokud někdo nemá co číst, ať se do ní vrhne, ale já se svým superdlouhým seznamem pokračování tohoto dílu posouvám až někam do druhé poloviny.

Kačkaknihomol

Když to tak člověk čte, ani si nevšimne, že příběh je vlastně klišé. (Ne)obyčejný hrdina, opuštěný ostrov, svět na druhé bráně, skoky mezi časy. Vše je ale zabaleno do tak skvělého kabátku, že si ani nevšimnete, že příběh není žádná velká nová věc.
Velký podíl na tom má autorův opravdu skvělý styl, s krásně vykreslenými popisy. Ne že by byl nějak tajemný, je to spíš taková pohádka, jen s trochu divnými postavami.
Příběh je prošpikovaný fotkami, které jsou více než podivné. Já osobně bych si bez nich vystačila, ale proč ne?
Dle mě by to nebyl takový bestseller, kdyby to nebylo opravdu výjimečně napsáno. Trochu bez akce, postavy se trochu pletou, ale čte se to jak po másle. Tak doufám, že se mi v dalších dílech podivný svět víc otevře a přibude nějaká ta akce. Zatím zajímavé.

Andrée

První polovina mě bavila, ovšem potom jsem to sotva dočetla. Na další díly zálusk nemám.

EleanorJane

Miluju fantasy knihy. Na této mě ihned oslovila obálka. A fotky samozřejmě. Příběh mě mile překvapil. Nikdy bych neřekla, že mě může tak bavit. Vážně super knížka.

Nočnípták

Tuhle knihu jsem objevila u dcery.Zkusila jsem to.Takové knihy jsem nikdy nečetla,tak jsem ji chtěla do výzvy.No a už jsem přečetla i ty další dvě.Někdo tady píše,že je spíš pro mladší.Tak to mě lichotí,od teď jsem nějak omládla.Nejlepší byl první a druhý díl,ale i ten třetí šel.
Čtenářská výzva 2018 - 17. Kniha žánru, který běžně nečtete

Tereziee

Fajn počtení, krásně vymyšlené. Ale jak jsem předpokládala, spíše pro mladší čtenáře. Každopádně se časem ráda pustím do dalšího dílu. Přece jen jsem zvědavá, jak to bude dál :)

SuJin

Svět ve kterém se pohybujeme skrze příběh mě velice zaujal. Celkový děj je zajímavý a dokáže vtáhnout.

Allia

Velice zajímavý příběh. Chvíli si zvykáte na styl psaní, pokud na něj nejste moc zvyklí. Sice jsem prvně viděla film, než jsem dočetla knihu, ale nijak moc mi to nevadilo, i když příběhy se od sebe trochu liší. Kniha se mi jinak četla velmi dobře a tahala jsem ji kdekoli kam se dalo než jsem ji dočetla :-), i když je kniha spíše pro mládež, určitě zaujme i starší čtenáře. Pozvolna se příběh rýsuje a stoupá napětí, poznáváte "staré" dědečkové přátele a zjišťujete, že jeho historky a příběhy nebyly je výplodem jeho fantazie. Dokonce zjistíte, že i vy jste něčím jiným, než jste si mysleli ;-) :-) Už se těším na druhý díl :-)

novina

Zajímavý příběh o tom, že odlišnost spojuje. Nechybí napětí, odvaha a starost o své blízké. Autentické fotografie knihu skvěle doplňují a pomáhají dokreslit příběh. Těším se na další pokračování.