Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

Tajemný ostrov. Opuštěný sirotčinec. Zvláštní sbírka velice podivných fotografií. To vše čeká na odhalení v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, nezapomenutelném románu, kde děj a děsivé fotografie přináší jedinečný čtenářský zážitek. Náš příběh začíná strašnou rodinnou tragédií, která přivede šestnáctiletého Jacoba k cestě na vzdálený ostrov u břehů Walesu, kde objevuje rozpadající se trosky sirotčince slečny Peregrinové pro podivné děti. Když Jacob bloumá jeho opuštěnými ložnicemi a chodbami, ukazuje se postupně, že děti slečny Peregrinové byly víc než podivné. Byly možná nebezpečné. Možná byly na opuštěném ostrově drženy v jakési karanténě z velmi dobrých důvodů. A nějak – i když to zní jako něco nemožného – jsou možná stále naživu. Fantasy doprovázená strašidelnými starými dobovými fotografiemi, při které běží mráz po zádech. Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti zaujme dospělé, teenagery a všechny, kdo mají rádi temná dobrodružství....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/117797/sirotcinec-slecny-peregrinove-pro-podivne-deti-117797.jpg 44259

Sirotčinec slečny Peregrinové (1.)

Miss Peregrine’s Home for Peculiar Children (2011)

Horory, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Jota

Katulinka69
včera

Za mě doporučuji. Je to něco jiného.

Emičkazknihy
včera

Normál určuje společnost, co se stane ve chvíli, kdy je společnost "podivná"?
Hlavní hrdina objevuje hranice normálu a nekonečnosti, která se v jeho případě nedrží hranicí. Jeho láska překračuje hranice chápání, hranice nekonečna. Celou knihu provází hra, kdy nestačí být lepší než nejlepší. Kdy nestačí být milován, nebo chápán. V této hře jde o výhru. Prohra by byla smrtelná.

Laaca
předevčírem

Úžasná kniha. I film. Napřed jsem viděl právě film a knihu četl až později. Bál jsem se, že mě proto kniha nebude tolik bavit, protože přijdu o ten pocit objevování zákonitostí světa časových smyček a že budu vědět, jak příběh dopadne.
Ale bál jsem se zbytečně. I tak jsem knížku přečetl jedním dechem a díky odlišnostem mezi filmem a knihou jsem byl, hlavně ke konci knihy, opravdu napjatý, jak to dopadne. Příběh na rozdíl od filmu bohužel končí otevřeně, takže jdu shánět druhý díl.

ondrej2655

Prvních 120 stránek se čte pomalu pak vás to přímo nutí číst , silně doporučuju

mapet85

Prvý diel z trilógie privádza mladého američana Jacoba do Walesu, kde spoznáva sirotinec slečny Peregrínovej a vedzte, že ho čaká množstvo prekvapení. Ale viac neprezradím. :-) Napriek tomu, že kniha je určená najmä mladším vekovým kategóriam, milovníci fantasy literatúry si tu určite prídu na svoje. Priznám sa, že ma kniha prekvapila a očakával som niečo úplne iné. Námet je ale zaujímavý a dej pomerne dynamický a napínavý a koniec nabáda na čítanie ďalšieho dielu. Knihu som mal k dispozícii ako audioknihu a Viktor Dvořák jej dodal osobitné čaro, takže je na vás akú formu zvolíte. :-)

MisaK81

Knihu spíše ocení čtenář teenager. Já jsem ji četla až po zhlédnutí filmu, takže mel to tolik nechytlo. Zatím nejsem úplně přesvedčená o tom, že přečtu všechny díly. Myslela jsem, že děj 1. dílu odpovídá filmu, ale není tomu tak.

any37

Kdo miluje fantasy knihy ZBYSTŘETE a tuhle knihu si na sto pro PŘEČTĚTE.

Konečně jsem našla nějakou fantasy knihu, kde nejsou žádní kouzelníci, a i přes to je vynikající. Trefila jsem se přímo do mého vkusu. Doporučila bych ji spíše náctiletým, ale ocení jí určitě i starší.

SusaneCz

Výborné čtení. U první knihy jde sice o výdrž čtenáře (moc zbytečné omáčky a málo děje) ale celková serie stojí za to.

IgorGebiza

neviem co k tejto knihe povedat. necita sa zle, v celku zaujimava myslienka o casovej slucke, ale akosi som si nevedel vytvorit vztah k hrdinom.

Radik74

Opravdu hodně jsem se na celou sérii těšila, několikrát mi koupi celého setu tady na databázi knih vyfoukl před nosem jiný uživatel, ale jednou se podařilo... Hltavě jsem se začetla do prvního dílu, bohužel jak rychle sem začala tak jsem také poměrně rychle přestala... první díl se dá, druhý jsem s námahou četla asi 3 měsíce, protože jsem raději dávala přednost jiným knihám a k třetímu se dokopat nemohu už jakou dobu.. Paní, která mi knihy prodala k nim připsala vzkaz, že děkuje za koupi, jí knihy bohužel nenadchly a přeje mi příjemné čtení a aby to u mě bylo jiné.. tak bohužel..

Allysa1985

Dobře napsaný originální příběh, proložený strašidelnými fotkami. Těším se na další díl.

free_rich

Koupila jsem to jako knihu pro děti. No, možná pro starší. Přečetla jsem jí jedním dechem. Zprvu to vypadalo, že prolínání časové smyčky bude nepochopitelné a matoucí, ale čtenář to velmi brzy pochopí. Skvěle napsané, byla jsem s knihy nadšená a vřele bych doporučila dobrým dětským čtenářům i dospělým. Po přečtení jsem shlédla i film. Kniha je bezkonkurenční. Ve filmu jsou určité rozdíly v postavách, ale hlavně jiné zakončení.

TimeLord

Príbeh by ani nebol zlý, ale tie postavy mi nejako moc nesadli

TheMelorry

Od knihy jsem očekávala hodně a přesně to jsem i dostala. Skvělý, zajímavý a hlavně originální příběh, do kterého jsem se na začátku začetla a už se od něj nemohla odtrhnout. Navíc fotky podivných byly naprosto skvělé.

Dominika13

Opravdu se mi líbí styl knihy - text prokládaný fotografiemi dětí a dalších podivností. Je pravdou, že příběhy podivných dětí se objevují jako téma knih a komiksů velmi často. Avšak děj je poutavý a o anomáliích se vždycky dobře čte, proto jsem se nemohla odtrhnout. :-)

silvinka12

Začetla jsem se ihned, ale než se Jake dostal na ostrov, kde stojí Sirotčinec slečny Peregrinové, moc jsem se do čtení nehrnula. Poté jak se dostane na ostrov mezi podivné děti to začne a já jsem se nemohla od knížky odtrhnout. Musím dočíst tuhle sérii! No, a k tomu ještě ty trochu strašidelné fotky k tomu přidají na kráse.

lucie2371

Skvělé, stejně jako stejnojmenný film.

Danca196

Poprvé jsem viděla nejprve film a až poté četla knihu. Film se s knížkou naprosto shoduje a už se těším na další díl.

Brunnetka

Po filmu jsem dlouho váhala, jestli si mám přečíst knížku. Film se mi totiž nelíbil vůbec! Nakonec jsem se do ní pustila a nelituju. Jednu hvězdičku ubírám, protože to má otevřený konec a musím číst dál :D Každopádně super námět, ať už podivné děti nebo časové smyčky...

olívoil

velmi zajímavá kniha, chvilkami jsem se až bála...…...těším se na pokračování

anamor.avonoz

Za mě se to tedy nedalo číst...takže nedočteno.
Film jsem shlédla a viděla jsem (ačkoliv vím, že většinou knížky jsou lepší ,než pak scénáře), že jsem o nic nepřišla.

Jediné plus byly ty strašidelné fotky uvnitř knihy :)

Ivka2

Moc hezké čtení, autor skvěle pracuje s fotografiemi, i když bych řekla, že jsem z tohoto typu příběhu už odrostla, neubránila jsem se a musela přečíst i druhý a třetí díl, které mi přišli trochu slabší. Kdybych měla ohodnotit všechny tři knihy dala bych tři hvězdičky autorovi za styl psaní a dvě za příběh.

kikidok

Poutavá kniha bez zbytečností. Tohle je ono! Suprově napsané. I když tam byly dlouhé kapitoly, mě kniha ubýhala rychle. Spokojená a těším se na další díl.

KerrKnock

Rozhodně čtenářský zážitek, který byste si neměli nechat ujít. Už jen pro ty zajímavé fotografie a krásný vzhled knihy (i když se říká "nesuď podle obalu", já vím:) ) Každopádně jen musím podotknout, že mi trvalo se do knihy začíst. Začátek mi přišel až příliš zdlouhavý a chtělo se mi pořád něco přeskakovat, ale jakmile se dostanete k jádru věci, knížka vás nepustí.

Luna7

Nejdřív jsem viděla film, šla jsem na něho do kina hlavně proto, že byl od Tima Burtona. Film mě zaujal natolik, že jsem se rozhodla přečíst si knihu. Ta se sice liší od filmu, ale taky se mi líbila. Začátek je sice zdlouhavý, než se konečně setká s dětmi ze Sirotčince, ale pak to už začíná docela jet. Uchvátily mě staré černobílé fotografie, které skvěle doplňují příběh.

Byxy123

Nedoporučuji ji čít po nocích, pokud jste strašpytel. Ale jinak ji velmi doporučuji. Děj se nijak netáhl, měl hlavu i patu. Těším se na další díly. :)

Sameva

Poutave cteni, ktere vtahne do deje, ale s neuzavrenym koncem

Pikalenka

Líbivé čtení. Kouzelný svět. Viděla jsem nejdříve film a po přečtení knihy jsem byla mile překvapená jak moc se jí drží.

Adellll

Asi jedna z nejlepších knih co jsem kdy četla. Kniha není moc tlustá, takže jsem ji měla přečtenou asi za 4 dny. Podle mě je to velmi emotivní a napínavý příběh. Fakt pecka

LuucQa

Pěkná kniha, dobře čtivá, hodně povedené doplňující fotografie.

fotografie tajemno příšery, monstra sirotci prvotina ich-forma cestování časem přátelství zfilmováno obrazové publikace

Ransom Riggs

Ransom Riggs