Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

Tajemný ostrov. Opuštěný sirotčinec. Zvláštní sbírka velice podivných fotografií. To vše čeká na odhalení v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, nezapomenutelném románu, kde děj a děsivé fotografie přináší jedinečný čtenářský zážitek. Náš příběh začíná strašnou rodinnou tragédií, která přivede šestnáctiletého Jacoba k cestě na vzdálený ostrov u břehů Walesu, kde objevuje rozpadající se trosky sirotčince slečny Peregrinové pro podivné děti. Když Jacob bloumá jeho opuštěnými ložnicemi a chodbami, ukazuje se postupně, že děti slečny Peregrinové byly víc než podivné. Byly možná nebezpečné. Možná byly na opuštěném ostrově drženy v jakési karanténě z velmi dobrých důvodů. A nějak – i když to zní jako něco nemožného – jsou možná stále naživu.

Fantasy doprovázená strašidelnými starými dobovými fotografiemi, při které běží mráz po zádech. Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti zaujme dospělé, teenagery a všechny, kdo mají rádi temná dobrodružství. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/117797/sirotcinec-slecny-peregrinove-pro-podivne-deti-117797.jpg 43473

Sirotčinec slečny Peregrinové (1.)

Miss Peregrine’s Home for Peculiar Children (2011)

Horory, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Jota

Luucie

Tuto knihu stejně jako film jsem měla už dlouho na svém "musím si přečíst/musím vidět" Raději jsem si nečetla anontaci ani k jednomu, takže když jsem knihu konečně dostala do ruky, absolutně jsem nevěděla do čeho jdu.
Když jsem začala číst tuhle knihu říkala jsem si "co to jako má být? Co na tom všichni mají?" Trošku jsem se i cítila zmatená, když se tam vyskytovalo cestování v čase. Ale sestřenka mi poradila jediné - neptej se pořád a čti. Tak jsem četla. A jak postupoval děj, knize jsem propadla.
Fotografie byly děsivé a skvěle doplňovaly knihu, některé jsem asi úplně vidět nemusela :-)
Co mne ovšem zklamalo byl film. Musela jsem si jej pustit ihned po přečtení a opravdu jsem byla zklamaná, plno věcí bylo jiných, divných.

PotterBara

U téhle knihy jsem se NIKDY nenudila. Styl psaní mi naprosto vyhovoval, autor píše velmi čivě :) . Sem tam jsem se bála, ale i tak mi to připadala jako pohádka :D. Knihu krásně doplňují fotografie (a dopis) který mi hned pomohly si ty postavy představit. Jelikož jsem ještě neviděla film, tak mě celý děj příjemně překvapil :).
Jediné co můžu ještě říct je,že jsem si tu knihu naprosto zamilovala a všem ji doporučuji :) (i těm, kteří jsou takoví strašpytlíci jako já, a to já se bojím úplně všeho :D).

lilites

Kniha je velmi čtivá svým příběhem. Zajímavý námět. Celkově hodnotím jako velmi dobrou odpočinkovou knihu o které se Vám bude místy i zdát. Z této trilogie byla tato kniha a dodatková kniha Povídky podivných nejlepší, zbylé dva díly byly též dobré, ale už tolik nepoutaly pozornost.

Peti

Kniha o tajemném a ukrytém světě tajemných, do kterého kupodivu patřil dříve i Jacobův dědeček. Po jeho tragické smrti se Jacobovi zhorší psychické zdraví a nakonec odjede s otcem na ostrov, kde se dostává do světa podivných dětí a stvůr. Četla jsem jedním dechem, poutavý a hbitý příběh.

helusa2

Během 5 dní jsem spořádala všechny 3 díly. Tento první mě opravdu docela zaujal. Odsejpal, byl plný napětí, zvratů a překvapení. Přišel mi nejoriginálnější ze série. A přesto, že se další díly oproti tomuto netvory jen hemží, zanechal ve mně naopak právě tento díl nejvíc mrazení v zádech ;-)

JitrniPoutnik

Má spád, příběh, do kterého se chceš večer ponořit a ať se někdo opováží rušit s věcmi obyčejných smrtelníků. Ale jak rychle mě knížka chytla, tak mi stejnou rychlostí po dočtení zaklapla očekávání a chuť na nějaké další hloubání.

hnilda3

Kniha mě bavila, poměrně dost mě vtáhla do děje a dobře se četla.

Milky92

Kniha bezvadná!! Lepší jak film, knihu jsem nedokazála odložit,super fotografie,příběh.Doufám že i zbytek bude skvělí!

BarboraZ

Báječná knížka skvěle doplněna fotografiemi. Libily se mi popisy fantastickych postav a jejich dobrodružství. Určitě si přečtu i dalsi dily.

Nildon

Úžasný příběh, úžasné postavy, ještě úžasnější a děsivější fotky. Skloubení horroru a fantasy vyšlo na jedničku. Kdo nevěří ať navštíví sirotčinec slečny Peregrinové.

petkab

Moc hezký a čtivý příběh i nápad. K pěti hvězdičkám mi asi ještě něco chybí, ale zážitek je to moc pěkný a už se těším na další díl :-)

KnihomolkaMari

Příběh je pohádkový, krásný, možná i trochu zamilovaný, poutavý a odpočinkový! Kniha si mě získala. Fotografie, které knihu doplňují jsou skvělé. Já jsem od toho rozhodně neměla velká očekávání a proto se mi asi četla tak dobře! Pro nenáročné a možná spíše mladší generaci vřele doporučuji!

medlovice

Nebudu psát co už je tu stokrát napsané. Líbilo se, hlavně grafická úprava.

annamc

kniha krásná už od pohledu, dobrý nápad:D

Hathor89

Velmi originální nápad, podivný sirotčinec, podivné děti … a děj propojený s podivnými fotografiemi. Očekávala jsem, podle různých doporučení, že budu napjatá od začátku do konce a bude mi běhat mráz po zádech. Dobrodružství, napětí, láska, alternativní svět, kde se zastavil čas, problémy dospívání a rodinných vztahů, hledání vlastního já … asi každý si najde v knize něco, co ho potěší. Více se mi líbila první polovina knihy, kdy hlavní hrdina odhaloval rodinnou historii a svět podivných dětí. Druhá polovina dějově pokulhávala a ztrácela napětí, spousta věcí se dala předvídat, protože náznaků bylo víc než dost, netvor nebyl děsivý a kniha mi přišla rychle ukončená … Ale vzhledem k otevřenému konci si přečtu ještě další díl.

Annkag

Akože toto je úplne naj....najlepšia kniha.Príbeh plný nielen podivných detí ale i podivností.Klučina ktorý má sám čo robit aby pochopil skutočný život je znenazdania vtiahnutí do príbehov svojho starého otca ktoré ako sa ukáže boli skutočné.
Zvláštny sirotčinec,zvláštne deti a zvláštna riaditerlka....
Vrele odporúčam otvorit túto knihu a začítat sa,pretože takýchto podivínou by som i ja rada vo svojom živote potkala.
Ja som knihu dokázala prečítat za jeden den.

sirotčinec2

nej kniha nej film je škoda že v knížce nejsou dvojčata prostě bomba neuvěřitelná bomba nejraději mám fionu

vikaa

Knihu mi už dlouho doporučovala dcera a já jsem statečně odolávala, protože tento žánr nijak nemusím. Knihu jsem začala číst kvůli Čtenářské výzvě a musím říct, že toho nelituji. Kniha je obdivuhodně graficky zpracovaná, doplnění textu fotografiemi a dopisy je tím, co dělá knihu tak zvláštní a jedinečnou. K samotnému ději musím říct, že oproti většině čtenářů mě bavila část beze stvůr mnohem více, než ta akční část v poslední třetině. Tady bylo vidět, že cílovou skupinou měli být spíše mladší čtenáři. Nicméně závěr knihy mě zase chytil a knihu musím hodnotit kladně. Nejvíc oceňuji alegorii s druhou světovou válkou a židy.

Tofinka

Krásná knížka.
Jako první jsem viděla film a přijde mi, že se hodně věcí lišilo. Ale myslím si, že hlavně díky tomu se mi kniha četla tak dobře. :) Také se mi moc líbily fotky a dopisy, které příjemně zpestřily celou knížku.

Na knize se mi asi nejvíc líbilo první setkání Emmy a Jacoba. :D

ZiPur

Nápad originální, ale příběh mi nepřišel dobře vystavěný ani originální. Knihu jsem dočetla ne kvůli příběhu, ale kvůli bizarním nápadům a fotografiím, které mi přišly zajímavé a občas zábavné.

Pett01

Knihu jsem si přečetla až po shlédnutí filmu v kině, takže jsem tušila o co v knize jde, ale i tak jsem knihu přečetla pomalu jedním dechem. Oceňuji shodu s filmem.

sirotčinec2

super kniha mám rád sirotčinec

andyval

Jak jen začít. Tato kniha mě bavila, dobře se četla a konec jsem doslova zhltla. Zní to jako ideální kombinace, ale je tu jedno ALE, které mi znemožňuje dát této unikátní knize plný počet hvězd. Mám pocit, že než se začalo něco pořádného dít, nebo než se Jakob vůbec poprvé setkat s dětmi ze sirotčince, tak to snad trvalo celou první polovinu knihy. Autor píše čtivě, takže pro mě nebylo utrpením to číst, ale stejně si myslím, že by ten prostor dal lépe využít. Co opravdu oceňuju, jsou fotografie, které perfektně dotvářely celý příběh. Celkem bych to zhodnotila na 4+*.

Co se týče filmového zpracování, tak viděla jsem jenom menší část, takže nemůžu porovnávat s knihou, Nicméně jsem si všimla jednoho rozdílu, který mě osobně bil do očí celou dobu. Týká se postavy Emmy, která v knize manipuluje s ohněm, ale ve filmu levituje. Vzhledem k tomu, že jsem film neviděla celý, tak by mě zajímalo, jak tato skutečnost ovlivnila dějovou linku.

magdalena3308

Tuhle knihu miluji hned po Podivném městu (2.díl této triologie) ❤

Romžiry

Po doporučení jsem knihu přečetla. Velké zklamání. Rozhodně se nechystám na další díly. Alenka v říši divů v moderním pojednání s klukem místo Alenky. Nechápu ten mumraj kolem.

Carol96

Knížka mě bavila asi od začátku do konce. Měla jsem jí přečtenou asi za dvě odpoledne, což už o něčem vypovídá.
Je psaná velice svižně a nejsou tam nějaké zbytečně zdlouhavé pasáže, které by tam ani být nemusely.
Viděla jsem film dříve něž knížku, tak jsem byla docela zvědavá, jak moc si budou podobné. Musím říct, že se tedy v nějakých částech docela dost film lišil. Nicméně oboje bylo velice povedené, ale kniha se mi asi líbila více.
Doporučuji!!

Lina_S

Ke knize mě přivedla Čtenářská výzva a podle anotace jsem si představovala něco jiného. Začátek mě zaujal, ale od příjezdu Jacoba na ostrov už mi to všechno přišlo trochu "přitažené", asi s věkem ztrácím fantazii. Fotografie jsou zajímavý nápad a určitě jsou moc krásné. Přečtu si i další díly, chci vědět, jak to dopadne.

Mufa

Tenhle žánr moc nemusím, tak jsem byla zvědavá, jak mě to chytne. A během dvou dnů přečteno, dokonce se mi podařilo v metru přejet stanici. Zajímavý nápad je s fotografiemi, ty to pěkně doplňují.

ajka91

Knížka je opravdu hodně čtivá. Zaujme čtenáře už jen těmi fotkami podivných dětí. Moc jsem se těšila až si ji přečtu. Nakonec jsem byla trochu zklamaná z hlavní postavy. Čekala jsem, že to bude někdo starší a zkušenější, prostě mi tam nezapadl. Nicméně i tak je knížka opravdu skvěle napsaná a rozhodně stojí za přečtení (nejen pro mladší generaci).

PeM

Takový humbuk okolo tohoto....mě kniha nijak zvlášť neoslovila....přesto dávám ještě šanci, páč děj je otevřený....

fotografie tajemno příšery, monstra sirotci prvotina ich-forma cestování časem přátelství zfilmováno

Ransom Riggs

Ransom Riggs