Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

Tajemný ostrov. Opuštěný sirotčinec. Zvláštní sbírka velice podivných fotografií. To vše čeká na odhalení v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, nezapomenutelném románu, kde děj a děsivé fotografie přináší jedinečný čtenářský zážitek. Náš příběh začíná strašnou rodinnou tragédií, která přivede šestnáctiletého Jacoba k cestě na vzdálený ostrov u břehů Walesu, kde objevuje rozpadající se trosky sirotčince slečny Peregrinové pro podivné děti. Když Jacob bloumá jeho opuštěnými ložnicemi a chodbami, ukazuje se postupně, že děti slečny Peregrinové byly víc než podivné. Byly možná nebezpečné. Možná byly na opuštěném ostrově drženy v jakési karanténě z velmi dobrých důvodů. A nějak – i když to zní jako něco nemožného – jsou možná stále naživu. Fantasy doprovázená strašidelnými starými dobovými fotografiemi, při které běží mráz po zádech. Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti zaujme dospělé, teenagery a všechny, kdo mají rádi temná dobrodružství....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/117797/sirotcinec-slecny-peregrinove-pro-podivne-deti-117797.jpg 43620

Sirotčinec slečny Peregrinové (1.)

Miss Peregrine’s Home for Peculiar Children (2011)

Horory, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Jota

Kačta

Sirotčinec jsem rozečetla, začátek se mi líbil, ale postupně mě kniha přestávala bavit. Řekla bych, že tak ve třetině jsem to vzdala. Nejsem moc fanda dočítání knih pokud mě nebaví, a tohle je přesně ten případ. Námět je zajímavý, ale jeho zpraconání mi nesedlo. Čekala jsem trochu něco jiného.

Ver-ča

Kniha ,která mě překvapila už od začátku zajímavým příběhem a vtáhla mě do děje.
Sice jsem jako první viděla film ale jak to tak věčinou bývá kniha se mi líbila více.

rodak

Absolutní zážitek držet knihu v ruce,kochat se s ní.Zpracování knihy s fotkama je nezapomenutelné.V menší zážitek se změnilo čtení.Přitom tak rozehraný děj.Kdyby to autor v druhé půli knihy posunul jinam byla by to bylo top dílo.I tak ale je to mimořádná podivná kniha.

Crackson

Kdybych byl mladší, bavilo by mě to mnohem víc. Přečetl jsem to jen kvůli tomu, že jsem byl zvědavý na film. To jsem ještě nevěděl, že je splácaný do jednoho z celé trilogie. Zbylé dva díly už dočítat nebudu. Asi není náhoda, že mě film přestal bavit právě ve chvíli, kdy skončila pasáž adaptovaná právě z první knihy.

CHezunka

první díl je naprosto skvělý a zajímavý, odlišný od spousty knih, bohužel další díly už za to moc nestojí.

SemEl

Podle obálky jsem čekala horor, ale nakonec mě to příjemně překvapilo (protože jsem docela poseroutka). Originální příběh, s podivnými dětmi. Trocha romantiky, trochu akční, krásně doplněné fotografiemi. Taková pohádka, co mě občas donutila se bát. Rozhodně jsem nebyla zklamaná!
Zbylé dva díly mě už tolik neupoutaly, ale i tak stojí za přečtení.

potika

Nečtu tento žánr, ale tohle se mi vážně líbilo - i když je tam hodně znát, že kniha není primárně psaná pro dospělé. Určitě stojí za přečtení.

tomikste

Strhující příběh, který mě "chytil" hned od začátku!

Lil30

Úžasná kniha, po které se těším na další díl, i když nejsem věková kategorie, pro kterou je určena. Navíc s krásnými fotografiemi, které jen podtrhují skvělý příběh.

Beatrisie

Přečteno ani ne za 24 hodin. Úžasná kniha a těším se na další dil

vendulanovotna

Po delší době kniha, kde mám chuť číst okamžitě další díl. Hezky popsaný fantastický svět s podivnými dětmi, výborně zvolená lokalita ostrova. Špetka pohádky, trochu lásky, hodně dramatu ve věčném boji mezi dobrem a zlem, nic mi nechybělo. Čtivý akční příběh a ty fotografie - opravdový poklad.

IvaBenNy

Po dlouhé době kniha s krásným příběhem a rozumně napsaným textem. Jsem moc ráda, že veškerá ta mediální bublinka kolem podivných dětí nebyla další klamnou reklamou. Knížku opravdu vřele doporučuji všem nadšencům fantasy příběhů. Já osobně ve čtení dalších dílů budu určitě nadšeně pokračovat.

Pajina68

Také jsem čekala jiný příběh, netrefila jsem se do mého čtenářského vkusu.

susan0834

Knihu jsem si zamilovala. Chystám se na další díly. :)

NikolIris

Myslela som si, že to bude knižka o duchoch, tajomne. Vykľula sa z toho knižka pre mládež :). Nebola zlá, priam naopak, no mňa v knižke tešili hlavne fotografie, viac ako príbeh. Myslím však, že mnoho ľudí ohúrila :) a príbeh je vymyslený veľmi dobre.
Mám doma aj 2.diel, ale akosi som zamrzla. Možno príde chuť až časom....
Pre mňa to bolo dielo trošku mimo smeru , ale bolo to príjemné čítanie.

BeyondHorizon

Pouze z pohledu na obálku bych příběh tipovala na "duchařský thriller", ale to, co se z toho vyklubalo je myslím lepší.
Začátek je super, jsem ráda, že autor se snaží, aby postavy jednaly logicky a sem tam hodí nějaký vtip (i když trapný).
V polovině knihy, když nastal ten "zvrat", tak se mi moc nelíbilo, kam příběh směřuje, ale aspoň zůstal relativně originální. Koncept světa, ve kterém si protagonista uvědomil, že žije, je zajímavý.
Jako "horor" bych tuto knihu opravdu neoznačila, výstižnější je napínavé fantasy. Velmi čtivá kniha, přečteno asi za 3 dny.

amyssonner

Čtivé a pěkně napsané.
Člověk si musí ty podivné děti zamilovat.

Ještěrka2004

Strhující, dojemné a neskonale zvláštní...
Tajemný svět, který existuje rovnoběžně s naším je sice otřepaný a podobný nápad již použilo spoustu autorů, od J. K. Rowlingové (Harry Potter) počínaje, přes C. S. Levise (Letopisy Narnie), a konče Lewisem Carrollem (Alenka v říši divů), přesto je nápad Ransoma Riggse originální a má něco do sebe.

PajusenkaB

Skvělý nápad, pěkné provedení, ale na mě je to už moc příliš. Když je kniha tak "opěvovaná" a doporučovaná, bude to něco "echt", co mi vyrazí dech. Nicméně to tak nebylo. Jak říkám, je to pěkný nápad na knihu, ale nějak významně mě neoslovil. Co bych chtěla ještě pochválit, tak jsou obrázky v knize, díky nimž se kniha stává živější. Nicméně pokračovat v ostatních dílech nebudu, není to můj šálek kávy :)

BeryCB

Knihu jsem začal číst po doporučení známé. Vlastně jsem ani nevědel o čem bude (kromě toho co naznačoval název knihy) a jaký je to žánr, takže pro mě byl příběh velké překvapení. Výborně se to čte, žádné zdlouhavé popisování postav a prostředí (ale i tak, a díky fotografiím, jsem si vše dokázal perfektně představit). Už se chystám na další díl. Za mě určitě knihu doporučuji.

Briv

Před půl rokem jsem byla na filmu v kině (což je u mě naprostá výjimka) a bylo mi hned jasné, že si budu chtít přečíst knihu. První ji ovšem začal číst manžel a já myslela, že ty dva dny, co ji měl jen pro sebe, nevydržím.
Ale pak to přišlo a já se s Jakobem "vytratila" hledat na tajemný ostrov sirotčinec. No a potom - to co přicházelo! V "podivnu" by se člověk mohl koupat! A dokonce se mi o téhle knížce v noci i zdálo.
Doslova jsem ji zhltla, protože mě vážně dostala. Je velmi čtivě psaná, občas roztomile romantická, ovšem často jsem ani nedutala (ať si nás nevšimnou netvoři). Stejně tak dobře u mě dokázala vyvolat i trochu smutku a nostalgii. Moc se těším na další díl a doporučuji to.

Když jsem si prohlížela ty fotky, tak mě potom vždycky vrtalo hlavou, co ty lidi vedlo, nechat se takto fotit. Nebo to byly z větší části v té době jen reklamy?? Rozhodně velmi zajímavý námět.

Andy74

Plný počet hvězdiček dávám za to, že mě tato kniha provedla částí mojí dovolené :o) Jak už tady níže někteří čtenáři zmínili, nevěděla jsem, co od knihy čekat. Ze začáku bylo vše super, čekala jsem ponurý horor z lékařským podtextem, ale pak jsem čímdál víc kulila oči nad fantazií autora a knihu dočítala s úsměvěm.
Vlastně ani netuším, co si myslet :o) ale nedokážu si představit, co bych asi tak dělala u filmu. Asi nic, nekoukla bych na něj. Každopádně pro mne na dovolenou prima odpočinková četba.

amenufus

Řekla jsem si, že bude v tomto případě pořadí kniha, potom film. Autorův styl mi vyhovoval, příjemné, pohodové čtení. Tématicky je to trochu mimo můj styl, ale byla jsem spokojená. Děj mě vtáhnul a bez dočtení jsem jít spát nemohla :) Jak se knížka blížila ke konci, obávala jsem se, že ubývající stránky mi nenabídnou zajímavý konec, ale zklamána jsem nebyla. Docela uvažuji o koupi dalších dílů.

Nifredil

Čekala jsem něco jiného. Podle obalu a typografie jsem si myslela, že se mi do ruky dostane horor nebo knihy ve stylu gotického románu, čekalo na mě ale čtení vlastně pro teenagery. Takže vlastně byla tahle kniha svým způsobem zklamání, youngadult román jsem opravdu nečekala. Rozhodně bych knihu nepřipodobňovala k Burtonově poetice a hororové prvky v ní sice byly, ale poskrovnu, a gotický román to opravdu není ani náhodou. Když jsem si ale zvykla na změnu žánru, tak už jsem si příběh v podstatě užila, protože je to chytlavé, příjemně to ubíhá, vlastně je to takové lehce detektivní fantasy. Sám příběh mi nijak originální. Spojuje prvky, které se objevují v řadě jiných knih, jako jsou různé tajné průchody, superhrdinské schopnosti, dospělý a úžasný ředitel školy a další. Příběh byl také lehce předvídatelný, ale celé se to četlo na dovolené vlastně velmi příjemně a jako kniha pro starší teenagery by to rozhodně obstálo výborně.

adela2230

Napínavá kniha, velice dobře se čte. Doporučuju

Luucie

Tuto knihu stejně jako film jsem měla už dlouho na svém "musím si přečíst/musím vidět" Raději jsem si nečetla anontaci ani k jednomu, takže když jsem knihu konečně dostala do ruky, absolutně jsem nevěděla do čeho jdu.
Když jsem začala číst tuhle knihu říkala jsem si "co to jako má být? Co na tom všichni mají?" Trošku jsem se i cítila zmatená, když se tam vyskytovalo cestování v čase. Ale sestřenka mi poradila jediné - neptej se pořád a čti. Tak jsem četla. A jak postupoval děj, knize jsem propadla.
Fotografie byly děsivé a skvěle doplňovaly knihu, některé jsem asi úplně vidět nemusela :-)
Co mne ovšem zklamalo byl film. Musela jsem si jej pustit ihned po přečtení a opravdu jsem byla zklamaná, plno věcí bylo jiných, divných.

PotterBara

U téhle knihy jsem se NIKDY nenudila. Styl psaní mi naprosto vyhovoval, autor píše velmi čivě :) . Sem tam jsem se bála, ale i tak mi to připadala jako pohádka :D. Knihu krásně doplňují fotografie (a dopis) který mi hned pomohly si ty postavy představit. Jelikož jsem ještě neviděla film, tak mě celý děj příjemně překvapil :).
Jediné co můžu ještě říct je,že jsem si tu knihu naprosto zamilovala a všem ji doporučuji :) (i těm, kteří jsou takoví strašpytlíci jako já, a to já se bojím úplně všeho :D).

lilites

Kniha je velmi čtivá svým příběhem. Zajímavý námět. Celkově hodnotím jako velmi dobrou odpočinkovou knihu o které se Vám bude místy i zdát. Z této trilogie byla tato kniha a dodatková kniha Povídky podivných nejlepší, zbylé dva díly byly též dobré, ale už tolik nepoutaly pozornost.

Peti

Kniha o tajemném a ukrytém světě tajemných, do kterého kupodivu patřil dříve i Jacobův dědeček. Po jeho tragické smrti se Jacobovi zhorší psychické zdraví a nakonec odjede s otcem na ostrov, kde se dostává do světa podivných dětí a stvůr. Četla jsem jedním dechem, poutavý a hbitý příběh.

helusa2

Během 5 dní jsem spořádala všechny 3 díly. Tento první mě opravdu docela zaujal. Odsejpal, byl plný napětí, zvratů a překvapení. Přišel mi nejoriginálnější ze série. A přesto, že se další díly oproti tomuto netvory jen hemží, zanechal ve mně naopak právě tento díl nejvíc mrazení v zádech ;-)

fotografie tajemno příšery, monstra sirotci prvotina ich-forma cestování časem přátelství zfilmováno

Ransom Riggs

Ransom Riggs