Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

Tajemný ostrov. Opuštěný sirotčinec. Zvláštní sbírka velice podivných fotografií. To vše čeká na odhalení v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, nezapomenutelném románu, kde děj a děsivé fotografie přináší jedinečný čtenářský zážitek. Náš příběh začíná strašnou rodinnou tragédií, která přivede šestnáctiletého Jacoba k cestě na vzdálený ostrov u břehů Walesu, kde objevuje rozpadající se trosky sirotčince slečny Peregrinové pro podivné děti. Když Jacob bloumá jeho opuštěnými ložnicemi a chodbami, ukazuje se postupně, že děti slečny Peregrinové byly víc než podivné. Byly možná nebezpečné. Možná byly na opuštěném ostrově drženy v jakési karanténě z velmi dobrých důvodů. A nějak – i když to zní jako něco nemožného – jsou možná stále naživu. Fantasy doprovázená strašidelnými starými dobovými fotografiemi, při které běží mráz po zádech. Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti zaujme dospělé, teenagery a všechny, kdo mají rádi temná dobrodružství....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/117797/sirotcinec-slecny-peregrinove-pro-podivne-deti-117797.jpg 43741

Sirotčinec slečny Peregrinové (1.)

Miss Peregrine’s Home for Peculiar Children (2011)

Horory, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Jota

Klarka32
předevčírem

Krásně napsaná kniha.. jako pohádka pro dospělé :-) . Moc doporučuji..

Morgause
15. prosince

I když se už zdaleka nepovažuji za "mladého dospělého", na přečtení této knihy jsem se opravdu těšila. Očekávala jsem poměrně poutavý příběh, u kterého si hezky odpočinu - a to jsem taky dostala. Román se četl velmi snadno a děj mě velmi upoutal, i když motivy samotné byly použity už v mnoha předešlých případech (nějak mi to celé evokovalo trochu okořeněnou kombinaci Harryho Pottera a X-menů, ale vzhledem k tomu, že mám obojí zmíněné opravdu ráda, nevadilo mi to). Moc oceňuji propojení příběhu a historických fotografií, které jej z velké části tvořily, ovšem musím uznat, že v některých případech působilo včlenění fotografií do příběhu poměrně účelově, až křečovitě. Ráda si ale přečtu pokračování.

DavidF
12. prosince

Velmi originální a vkusné dílo.Pěkně se čte a i po přečtení utkví v pamněti na hodně dlouho.Ktomu ty stare fotky nabudí pocit jako by to bylo skutečné.

Er.
12. prosince

Skvěla kniha. Zaujme, čte se sama.

TipsyChipsy
11. prosince

Napínavá kniha s nadpřirozenými prvky vhodná pro větší děti.

simona5843
10. prosince

Tak toto bolo naozaj super.Príbeh je napínavý a nepredvídateľný. Ransom Riggs napísal originálny príbeh ktorý rozhodne stojí zato.Kniha ma príjemne prekvapila.Vďaka fotkám ktoré sa nachádzajú v knihe dodávajú príbehu trochu strašidelný nádych.Určite si prečítam aj ostatné diely :)

NymphMaeve
07. prosince

Kniha mě naprosto oslnila, přečetla jsem jí jedním dechem, sice tam byly pasáže, které jsem si musela přečíst znovu pro plné pochopení, ale jinak dokonalé. Fotografie, dle kterých autor vytvořil příběh nádherně doplňují jednotlivé kapitoly, kniha je krásně zpracovaná, styl trochu jednodušší, ale děj to plně vynahradil. Já jsem nadšená a okamžitě jsem se vrhla na další pokračování, protože se nemohu dočkat toho, co se dál stane :) Z knihy se okamžitě stala moje srdcovka :)

blazniva7983
04. prosince

První polovinu mě příběh bavil... četla jsem v noci, venku byla mlha, že jsem nedohlédla na protější lampu... no musela jsem si občas fotky v knize i zakrývat :-D.
Bohužel, druhá polovina nabrala jiný směr, takže se z toho vyklubalo opravdu takové fantasy pro adolescenty. No a konec (vzhledem k tomu, že nemám v plánu číst pokračování) zklamal.

Miky88
27. listopadu

Kniha byla zajímavá, příběh se mi líbil, ale mě osobně vadil styl psaní, který je spíš pro teenagery. Z toho důvodu bych dala jen 4 z 5 hvězdiček...

melaficent
26. listopadu

Než som sa do knihy pustila, myslela som si, že je úplne o niečom inom - creepy obálka a fotky, čakala som niečo hororovejšie. Knižka ale nie je z tých, u ktorých sa bojíte. Je to skôr zaujímavo spracované fantasy, oceňujem teda, že téma nie je otrepaná, a príbeh má niečo do seba. Rozbeh bol síce veľmi dlhý a slabší, a asi uprostred knihy som si hovorila že toto som od knihy nečakala, že ma to neoslovilo a že si nie som istá či to chcem čítať ďalej. Lenže potom sa to celé úplne super rozbehlo a záverečnú akciu som čítala so zatajeným dychom. Veľkým plusom je, že autor vie skvelo vykresliť prostredie a atmosféru. Takže nakoniec sa mi podarilo s Jacobom (a Emmou a ostatnými) naladiť na jednu vlnu a tak sa teším na ďalšie časti, ktoré mám požičané z knižnice a čakajú na poličke.

BelphegorSara
23. listopadu

Zajímavý příběh, krásné zpracování a pochmurná atmosféra. Ráda se k ní jednou vrátím.

Bublinka.
20. listopadu

Líbila se mi, ne že ne. Nápad super, zpracování úžasné, fotografie tomu dodaly jen pomyslnou třešničku na dortu. Ale i přesto, že jsem spíše čtenář, než divák, víc se mi líbil film. A možná jenom proto, že Tim Burton je kouzelník.

denydejna
20. listopadu

Zkráceně bych to nenazvala jinak než: Horor pro děti, který chytne dospělé :) Super zápletka, moc se mi líbil styl psaní, fotografie tomu dodávali šťávu!

Gi-Gi
20. listopadu

zajímavé, čtivé, a asi jsem zvědavá jak to dopadne, ze začátku jsem nechápala, proč je to tak vyzdvihováno, v průběhu jsem pochopila.

Ginosaji
19. listopadu

Kniha se čte velmi dobře, akorát bych si ji možná užila více v dětských letech :)

Booky84
17. listopadu

Do knihy jsem se nemohla úplně začíst, ale i přesto jsem ji přečetla během několika dní. Námět se mi líbí, zatím ale nevím, zda si přečtu i další díly...

Balenka
17. listopadu

Fantasy kniha skôr pre deti ako dospelých..

KristynaBrandy
15. listopadu

Opravdu fantastický příběh, který člověka pohltí. Kniha prečtena jedním dechem a okamžitá potřeba koupě dalšího dílu. Po přečtení dvou dílů jsem shlédla film, ale ten me vcelku zklamal, kdybych věděla, že jsou tři knihy splácnuté do jednoho filmu, tak si film nechám ujít. Ve třetí knize tedy nepokračuji.

Ajinka126
14. listopadu

Kniha je psaná takovým rádoby teenagerským jazykem. Mě to úplně nesedělo. Občas mě to doslova rušilo. Ten samotný příběh je ale pecka, co se fantasy žánru týče. Není to jen takové chození kolem horké kaše. Prostě to tam Riggs plácne a vykřese z toho maximum. Já tu knihu zbožňuju i proto, že představuje silné pojítko s mou sestrou.

Colletka
12. listopadu

Taková napínavá pohádka :)

Jarek03

Kniha je z celé trilogie nejhorší, ale nechci tvrdit, že se jedná o špatnou knihu. Je velmi čtivá už od začátku. Nedá se u této knihy přesně určit žánr, což mě velmi baví.

Bookberry

Bála jsem se, že po přečtení budu mít noční můry nebo něco takového, tak na mě kniha od pohledu působila. Pravda je ovšem úplně jiná. Do knihy jsem se začetla a nemohla jsem přestat. Když jsem nečetla, myslela jsem, jak asi kniha pokračuje dál. Je opravdu originální, čtivá a zajímavá. Nemohu se dočkat na čtení dalších knih v sérii.

Greengrass

S podivnými dětmi jsem strávila volební deštivý víkend. Tedy, tolik paralel s dneškem jsem opravdu nečekala....

veronika6051

Výborná kniha, které jsem se dlouho vyhýbala a nakonec jsem se nemohla odtrhnout - čekala jsem "nudnou pohádku", ale příběh mne naprosto pohltil.
Film byl pro mě naprostým zklamáním...

Allla9

Velice zajímavý a dobře zpracovaný námět.

verca65

Pěkný. Viděla jsem i film. Vážně děsivé (ale ne zas tak moc).

LusSyNDA

Kniha vůbec nebyla špatná, jen i pres otevřený konec, mě neláká číst další dily. Určite zkouknu film, na ten se těším. Námět knihy je velmi zajímavý, vhodný nejspíše pro mladší čtenáře.

twerkit

Skvělá, oddychová četba

Kačta

Sirotčinec jsem rozečetla, začátek se mi líbil, ale postupně mě kniha přestávala bavit. Řekla bych, že tak ve třetině jsem to vzdala. Nejsem moc fanda dočítání knih pokud mě nebaví, a tohle je přesně ten případ. Námět je zajímavý, ale jeho zpraconání mi nesedlo. Čekala jsem trochu něco jiného.

Ver-ča

Kniha ,která mě překvapila už od začátku zajímavým příběhem a vtáhla mě do děje.
Sice jsem jako první viděla film ale jak to tak věčinou bývá kniha se mi líbila více.