Ptačí sněm

A jsou zpět! Protože od rozdělané práce se neodchází. A od té podivné už vůbec ne. Když H, spolupracovník Jacobova dědečka Abea Portmana, umíral, pověřil Jacoba úkolem – dopravit nově kontaktovanou členku rodiny podivných Noor Pradeshovou do bezpečí, které jí poskytne tajná agentka V. Svěřil mu i to, že Noor se týká prastaré proroctví o sedmi emancipátorech, kteří zachrání svět podivných před hrozící apokalypsou. Pokud se podaří zachránit Noor Pradeshovou, zachrání tím i svět podivných. O jeho zkázu neusiluje nikdo jiný víc než stvůry. A ačkoliv při zkáze Knihovny duší velká většina z nich zemřela, ti nejhorší z nich přežili. Někteří jako vězňové, kterým se však na začátku nového pokračování příběhu podivných podaří ze žaláře uprchnout. Na útěku osvobodí i netvora, který poháněl Panloopticon… Celou situaci ještě komplikují znesvářené americké klany podivných, mezi nimiž hrozí válka, jíž se všemožně snaží zamezit ymbryny. V amerických smyčkách se skrývá nebezpečí a nejistota na každém kroku. Kam dřív skočit? A aby toho nebylo málo, V je nejtajemnější a nejmocnější z Abeových bývalých společníků, která se skrývá a dělá vše pro to, aby nebyla nalezena. Jacoba čeká tvrdý oříšek. Čas nemilosrdně běží a Jacob i jeho přátelé se snaží rozluštit proroctví a přijít celé věci na kloub. Na záda Jacobovi dýchají nepřátelé a před ním je jedno velké Neznámo… Uspěje i tentokrát?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/433359/ptaci-snem-3Cz-433359.jpg 4.733

Sirotčinec slečny Peregrinové 5.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Jota

Miss Peregrine’s Peculiar Children: The Conference of the Birds, 2020

Kniha Ptačí sněm

louluk
25. listopadu

Za mě ještě o kousek lepší než Mapa dní. Od začátku se kniha pořádně rozjela a nabídla hodně akce, nové postavy i slavné návraty a prostě starý dobrý svět podivných. Paráda...

Luna7
23. listopadu

(+ SPOILER) Tenhle díl se mi líbil více než předešlý, ale přece jen jsou první tři díly za mě nejlepší. Líbilo se mi, že jsme se zase vrátili do Ďáblova akru, nebo jsem byla ráda za Sharona. Ovšem chybí mi třeba Addison, který byl jen krátce zmíněn v knize, ale já bych ho chtěla znovu v příběhu. Taky mám trochu výtku k překladu, jelikož v této knize je slečna Wrenová přeložena jako Střízlíková, což mě z počátku mátlo (nebo smyčka proutkařů se najednou jmenuje smyčka věštců), když už něco nějak přeložím, tak by to tak mělo zůstat.
Už se těším na další závěrečný díl, i když to nejspíš bude až za rok přeloženo.
SPOILER: To, že se Caul vrátí, jsem čekala už od Mapy dní, takže žádné překvápko, pořád stejní záporáci.

wikca
15. listopadu

Tohle se čte prostě samo :-) Svižný děj a nepředvídatelné situace..Skvělé čtení a už se těším na další díl.

greenie05
14. listopadu

Já tomu ani nemůžu dát míň jak pět hvězd. Tahle série je prostě dokonalá! Má originální děj, naprosto úžasné postavy a je to napínavé. Abych byla upřímná, nejdřív jsem měla z tohohle dílu trochu obavy, protože se mi Mapa dní nelíbila tolik jako původní trilogie, ale tenhle díl to zase napravil. Ransom Riggs je úžasný spisovatel a co mu musím převážně pochválit jsou postavy. Miluju ty jejich úsměvné dialogy :D Jsou to jen detaily, které i tak potěší :) Nejvíc mě baví Millard a Enoch. Top postavy. No nic, hrozně se těším na finální díl :)

cerna7151
03. listopadu

Na díl jsem se velmi těšila a nezklamal, už aby byl další. To čekání zas bude za trest.????

domihruzkova
03. listopadu

Další napínavý díl a ještě napínavější konec! Už abych měla v rukou další díl!!

Enny06

Úžasné pokračování serie. Miluji ten svět.
Ale ten konec ?! Nutně potřebuju další díl.

Zrzka82

Za me nejlepší díl. A nejtemnejsi. Mám informace přímo z Instagramu Riggs.....v únoru vyjde v USA 6.dil a bude posledni.

Rozhodující bitva
Rozhodující bitva