Povídky podivných

Povídky podivných https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335096/bmid_sirotcinec-slecny-peregrinove-povid-TVJ-335096.jpg 4 754 183

Ještě dříve, než slečna Peregrinová vytvořila smyčku – domov a útočiště – pro dnes již dobře známé podivné děti, existovaly příběhy o podivných dětech a zvířatech, které se nejprve tradovaly ústní cestou, dokud se jejich písemného zpracování neujal v roli editora jeden z nejpovolanějších, podivný Millard Nullings. Jedná se o příběhy z historie podivných, ve kterých se dozvíme, že děti nejprve bez problémů žily ve společnosti lidí běžných, obyčejných, ale jejich zvláštní schopnosti a nadání je postupně vytlačovaly na okraj, až je obyčejní lidé vyhnali ze svého středu úplně. Některé z deseti povídek čtenáři zčásti znají ze zmínek v trilogii o podivných dětech ze sirotčince slečny Peregrinové – třeba tu o laskavém obru Cuthbertovi či o holubech z katedrály Svatého Pavla – jiné jsou zcela nové a uvádějí nové, neznámé hrdiny, a kromě jiného se dozvíte o první ymbryně i o tom, jak se postupně naučila vytvářet smyčky, v nichž bylo možno žít.... celý text

Literatura světová , Povídky , Pro děti a mládež

Vydáno: , Jota

Tales of the Peculiar , 2016

lindapinda
14.09.2019 2 z 5

Těšila jsem se! kniha má nádherný obal, ale maličko jsem byla zklamaná ... povídky mne nezaujaly.

alenkacermi
01.09.2019 3 z 5

Kniha má krásný obal a ještě hezčí jsou obrázky. Jinak Povídky podivných nejsou úplně můj šálek kávy. Přečteno za jedno odpoledne, ale moc mě to nezaujalo.

Gaeberys
14.08.2019 4 z 5

Kdyby mi bylo 12, asi bych při čtení této knihy potřebovala mít nějakou Laviniiu za kamarádku, aby mi z ucha tahala noční můry...
Líbí se mi autorova fantazie, to, jak dokáže využít a propojit umění podivných tak, aby to dávalo smysl. Líbí se mi jeho emurafy, chmůrvědi ap, ...

Ráda bych také podotkla nezasvěceným, že Riggsovy knihy jsou pro děti (někdo níže se tu čertil, že to je i pro děcka trapné...) ...

Takový detail k poslední povídce, který autorovi neseděl - v povídce se píše, že Cuthbert klesl až po krk do vody a pak o chvíli později mu emurafa přiložila hlavu na hruď, což udělat nemohla, pokud neumí plavat (?) ... Ale to je jen maličkost.
Příjemné vyplnění čekání na 4.díl Sirotčince.

KaryAestas
14.07.2019 4 z 5

Povídky velmi čtivé. Některé lepší, jiné trochu horší. Mrzelo mě, že podle mě nejlepší povídku o kanibalech, dali hned na první místo, protože potom má člověk pocit, že kvalita příběhů trochu klesá. Myslím, že by měla celou knihu završit. Celkově se mi kniha líbila a ráda si ji přečtu znovu. Co vyzdvihuje povídky nad jiné knihy, je její zpracování. Dlouho jsem neviděla tak nádhernou obálku a ilustrace.

marcela8847
21.06.2019 4 z 5

Asi od někoho schytám kartáč za svůj názor , ale... V porovnání s Malým princem se mi kniha líbí o 100% víc. Příběhy jsou propracované a plyne z nich opravdu velké ponaučení. Některé povídky jsou trochu morbidní, ale právě proto mají své kouzlo. Kniha krásně (dá se říct) doplňuje původní trilogii Sirotčince a za to rozhodně palec nahoru. O této knize se dá říct, že si jí můžete vzít do ruky jako nenáročné čtení, u kterého můžete vypnout, ale také čtení které vás dovede k zamyšlení.

Evžen82
19.06.2019 5 z 5

Už Sirotčinec mě kdysi zaujal a nyní mě Riggs opět nezklamal. Povídky se mi moc líbily. Úvodní povídka Báječní kanibalové je dobře zvolená na začátek. Patří k nejlepším a čtenáře dobře navnadí.

Dreisii
14.06.2019 5 z 5

Krásný čtivý povídky :) ráda se knim budu vracet.

milisek21
13.06.2019 4 z 5

pěkné příběhy

Kyell
08.05.2019 4 z 5

Velice milá a přívětivá kniha, příjemné počteníčko na večer nebo jen tak do vlaku. Povídky byly opravdu podivné a to se počítá! Mou nejoblíbenější povídkou se stali Nádherní kanibalové. Grafické provedení spolu s ozdobnou vazbou opět nemá konkurenci!

alabra
17.04.2019 5 z 5

Krásné počteníčko, laskavé, přátelské, pro všechny věkové kategorie, a ty přenádherné rytiny, tak krásnou knihu jsem již dlouho neviděla. Spokojenost.

KudrnatáHolka
02.04.2019 5 z 5

Pro mě čtivější a poutavější než Sirotčinec slečny Peregrinové. Každý z originálních a občas dost překvapivě zakončených příběhů v sobě skrývá ponaučení, hlubší myšlenku. A navíc, ta nádherná obálka :-)

Nicolka77
28.03.2019 5 z 5

Ma první kniha od autora a musím říct,že to bylo opravdu něco podivného.Kanibalove, podivná princezna i princ, Cocobolo a další. Doufám, že další knihy od autora budou stejně kvalitní jako tato! :)

Turmee
23.03.2019 4 z 5

Mnohem lepší než Sirotčinec. Originální příběhy podivných lidí, s více či méně zřetelnou hlubší myšlenkou. Přečteno raz dva.

JankaV80
18.03.2019 4 z 5

Povídky podivných jsou prostě skvělé a dokreslují celou trilogii knih o podivných. Jednak se v povídkách setkáme už s povídkama, které v knize byly zmíněny (např. Legenda o obrovi Cuthbertovi), které mohou mít reálný základ (jak sám Millard zdůrazňuje) - mě se moc líbil příběh o první ymbryně nebo příběhy, které nekončí vůbec dobře, ale plyne z nich velké ponaučení - třeba Báječní kanibalové. Všechny povídky jsou moc zajímavé.

-Nikola-
03.03.2019 4 z 5

Příběhy mě okouzlily. Představovala jsem si, kdo by byli podivní v reálném světě. Jaké postavy bych ke každému podivnému přiřadila dle charakteristiky. Tak pro mě povídky dostaly další rozměr, neboť se zrcadlily s realitou. Jinak opravdu hezká četba, nenamáhavé na čtení a přitom pointy a ponaučení z nich tvořily hodnotnou četbu a dobrou investici času.

Ronnie68
27.02.2019 4 z 5

Zajímavé povídky ... ale přesto některé se mi libily i vice ... ale vubec to nebylo špatné čtení ... prakticky přečteno jedním dechem

Alex.rrr
21.02.2019 4 z 5

Povídky mě celkem překvapily, bavily mě, nebylo to špatné. Trochu jiné Bajky Barda B. Poučné a hezky napsané.

ap_zdar
06.02.2019 5 z 5

U jedné povídky jsem se bála, protože jsem docela strašpytel. A jelikož jsem se bála i u tohohle, tak si Sirotčinec nemám v plánu přečíst????‍♀️ Ale jinak kniha je velmi krásně napsaná a i obálka je krásná,

Hana3441
29.01.2019 4 z 5