Povídky podivných

Povídky podivných https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335096/bmid_sirotcinec-slecny-peregrinove-povid-TVJ-335096.jpg 4 754 183

Ještě dříve, než slečna Peregrinová vytvořila smyčku – domov a útočiště – pro dnes již dobře známé podivné děti, existovaly příběhy o podivných dětech a zvířatech, které se nejprve tradovaly ústní cestou, dokud se jejich písemného zpracování neujal v roli editora jeden z nejpovolanějších, podivný Millard Nullings. Jedná se o příběhy z historie podivných, ve kterých se dozvíme, že děti nejprve bez problémů žily ve společnosti lidí běžných, obyčejných, ale jejich zvláštní schopnosti a nadání je postupně vytlačovaly na okraj, až je obyčejní lidé vyhnali ze svého středu úplně. Některé z deseti povídek čtenáři zčásti znají ze zmínek v trilogii o podivných dětech ze sirotčince slečny Peregrinové – třeba tu o laskavém obru Cuthbertovi či o holubech z katedrály Svatého Pavla – jiné jsou zcela nové a uvádějí nové, neznámé hrdiny, a kromě jiného se dozvíte o první ymbryně i o tom, jak se postupně naučila vytvářet smyčky, v nichž bylo možno žít.... celý text

Literatura světová , Povídky , Pro děti a mládež

Vydáno: , Jota

Tales of the Peculiar , 2016

Allla9
30.03.2020 5 z 5

Krásné ilustrace a mnoho neobyčejných příběhů.

První příběh by se mohl jmenovat mamon - nekonečná touha mít víc a víc než soused. Druhý odpuštění a laskavost. Další vypráví o vzniku smyček. Další o dívce, která měla raději duchy než lidi ..... . Každý příběh je zajímavý a poučný.

DreamerX9
15.03.2020 4 z 5

Některé příběhy se mi líbily víc jiné míň ale všechny měli své moudro a byly příkladem společnosti. Určitě se k nim ráda vrátím :)

tabape
13.03.2020 5 z 5

Další povedená kniha od Riggse.

Lenny.k20
07.03.2020 5 z 5

Povídky k sérii Sirotčince slečny Peregrinové jsou nádherně ilustrované. Sepsal je údajně Millard Nullings. Skládají se z předmluvy a deseti krásných povídek ze světa podivných, kniha určená pouze pro podivné oči, takže pokud nepatříte mezi podivné, mohou se vám zdát trošku zvláštní. :D

Jarmila97
01.02.2020 5 z 5

Pěkná knížka. Líbí se mi její příběhy které ukazují přibehy některych podivných :) určitě jsem ráda že jsem si ji k sérii knih pořídila :)

veronica 01
09.01.2020 2 z 5

Tak trochu zbytečný knižní počin.

lukas5373
05.01.2020 5 z 5

Působivé ilustrace a četba, od níž se nejde odtrhnout (a to nejen kvůli kreativitě a propracovanosti nápadu).

nik077
12.12.2019 5 z 5

Bezva povídky.. dobře se kniha četla.

Peti
09.12.2019

Kniha se skládá z různých povídek a legend ze světa podivuhodných. Odpočinkové čtení, někdy až mrazivé (například kanibalové a jejich ovládnutí vesnice).

Kája95
30.11.2019 4 z 5

Zajímavé, podivné, povídky

etranger
21.11.2019 2 z 5

Další kniha ze světa sirotčince je jen nezajímavou exploatací, snahou o vytřískání peněz z vlny zájmu o původní trilogii. Špatný dojem pak dotváří nešikovný překlad anglického tales jako povídky, když mnohem vhodnější by byly příběhy, nebo legendy (navíc, jako čtenář trilogie bychrovněž čekal pohádky)

Nočnípták
15.11.2019 3 z 5

Tady si musím přiznat, že už jsem opravdu mimo věkovou kategorii pro kterou jsou povídky napsány. Četla jsem tři knihy o podivných a moc se mně líbily. Zde jsem však ocenila, víc než obsah, ilustrace a obálku knihy.

Výzva 2019 - 13. Kniha od autora jehož jméno i příjmení začíná stejným písmenem

Bauriska
11.11.2019 3 z 5

Příjemné, oddechové čtení originálních povídek. Některé se povedly více, některé méně. Obal i ilustrace jsou krásným doplňkem.

knihomolkaXD
03.11.2019 5 z 5

Nádherné povídky ze světa podivných.

Opisska
14.10.2019 5 z 5

Krásné

Smiley96
12.10.2019 3 z 5

Lepší průměr, některé povídky byly pěkné, některé se mi až tak nelíbily. Ale jako doplnění série Sirotčince je to hezká knížka. A pozitivum: Nádherné ilustrace knihy

Vladix
03.10.2019 4 z 5

Fajn doplnění světa Podivných. Hlavně při čtení Města jsem byla na příběhy, které děti zmiňovaly, moc zvědavá.

Lizard
24.09.2019 3 z 5

Oddychové a nenáročné čtení s krásnými ilustracemi. Jedná se o mýty a historické příběhy, které seznamují s počátky podivných (není nutné znát předchozí knihy autora). Má-li někdo rád knižní sérii o podivných, tak tuto knihu pro zpestření ocení - i když já osobně jsem čekala trošku víc.

Dandulka
23.09.2019 2 z 5

Bohužel musím souhlasit s většinovým míněním. Ani mě tato knížka moc nenadchla. Zpočátku to ještě ušlo, ale s každým dalším příběhem kvalita knihy klesala a klesala.

Mis-chie
17.09.2019 5 z 5