Podivné město

Mimořádná pouť, která začala v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, pokračuje. Jacob Portman se vydává se svými novými přáteli na cestu do Londýna, podivného hlavního města celého světa. Doufají, že zde naleznou lék pro svou milovanou ředitelku, slečnu Peregrinovou. Jenže ve městě ničeném válkou číhají neček... celý text

Mimořádná pouť, která začala v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, pokračuje. Jacob Portman se vydává se svými novými přáteli na cestu do Londýna, podivného hlavního města celého světa. Doufají, že zde naleznou lék pro svou milovanou ředitelku, slečnu Peregrinovou. Jenže ve městě ničeném válkou číhají nečekaná překvapení na každém rohu. A než Jacob dovede podivné děti do bezpečí, musí učinit důležité rozhodnutí, které se týká jeho lásky k Emmě Bloomové.

Prázdné město vtáhne čtenáře do imaginárního světa telepatie a časových smyček, cirkusových triků a vlkodlaků – do světa obydleného „podivnými“ dospělými, vrahounskými stvůrami a bizarními druhy zázračných zvířat. Stejně jako v prvním díle v sobě i druhá část Podivných dětí spojuje napínavou fikci s dosud nepublikovanými dobovými fotografiemi a nabízí tak jedinečný čtenářský zážitek. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/200151/miss-peregrine-sirotcinec-slecny-pe-PiB-200151.jpg 4.21437
Série:

Sirotčinec slečny Peregrinové (2.)

Originální název:

Hollow City (Miss Peregrine´s Home for Peculiar Children II.) (2014)

Žánr:
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Jota
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (277)

Přidat komentář
Milky92
17. srpna

Kniha i příběh super,avšak není tak uplně skvěla jak první díl. Uvidíme co dalši :-)

Kíťovec
16. srpna

....měla jsem příležitost utéct ze svého složitého světa ... do složitého, bájného, neuvěřitelného a hlavně napínavého světa Jacoba a jeho přátel. No, teď už mohu jen říci, že mi budou moc chybět :(

hnilda3
14. srpna

Parádní! Celá kniha napínavá, a když už si myslíte, že víte, co se tam stane, tak dojde náhle k nějaké změně. Párkrát jsem nevěřícně zírala, autor má skvělou fantazii. Jenže nemám u sebe třetí díl, no jéje :-D

Charmedka
13. srpna

Podivné město mi rozhodně přijde mnohem lepší, jak první díl. Možná je to způsobeno i tím, že tentokrát jsem věděla, do čeho jdu a nebyla překvapená tím, co mi kniha nabízí.

Jednoznačně se jedná o napínavější a zajímavější díl, který neztrácí tempo. Líbivé nejsou jen postavy, ale upoutal mě i samotný Londýn, který má výbornou atmosféru.

Ivuska97
13. srpna

Podle mě je druhý díl o dost slabší než první, děj se hrozně táhne a vlastně se nic extra nového neděje.. ALE ten konec mě donutil sehnat si i třetí díl, takže čtu dál :) 4*

MGT
12. srpna

Stejně jako první kniha mě ani tato příliš nenadchla. Nevím proč mi vadilo oslovení děti. Prostě to tam vůbec nesedělo a za celé dvě knihy jsem si v hlavě nevytvořila představu o postavách a jejich věku.
Naštěstí se to četlo snadno a rychle

Peti
09. srpna

Druhý díl knihy o podivných dětech, kdy s nimi Jacob cestuje, aby zachránili paní ředitelku. Na to, jak jsem byla nadšená z prvního dílu, tento se mi už tak lehce nečetl. Příběh dle mého zbytečně překombinovaný a zdlouhavý.

nika124
09. srpna

Kniha mě naprosto zklamala. Někdo je z ní nadšen, na mne je už příliš přitažené za uši. První díl mi přišel lepší, do první poloviny dokonce velice poutavý, ale po proniknutí do světa podivných už je to na mne moc (a to nikoliv tematicky, ale autorovým pojetím).
Autor v knize kombinuje několik témat (svět podivných, realita, láska mezi Emmou a Jacobem, stvůry atd.), což sice samo o sobě neznamená, že knížka bude špatná, nicméně dle mého názoru se autorovi nepodařilo ani jednu z těchto oblastí vylíčit tak, aby jako celek utvořily dobrou knihu.
Třetí díl si přečtu ze zvědavosti, jak to celé dopadne, ale upřímně už chci mít čtení této ságy za sebou.

helusa2
08. srpna

Byť se tento díl odehrává v mém milovaného Londýně a je nabitý akcí, líbil se mi ze série asi nejméně a paradoxně se mi místy táhnul... A začala jsem si všímat jistých nepřesností a nedotažeností, které jsem při četbě prvního dílu raději opomíjela, aby mi nenarušovaly zážitek z příběhu... Tady jsem si je už připustila. Škoda ;-) Ale přesto musím říct, že určité okamžiky a myšlenky rozhodně stály za přečtení a zanechaly na mně hluboký dojem!

Nildon
02. srpna

Druhý díl je pro mě trošičku zklamání. Moc se vleče a táhne. Mít tak o 100 stránek méně byl by lepší. Začátek a konec jsou asi nejlepší, ale mezitím je to takové hodně ospalé.

Lexa123
30. července

V téhle části příběhu se mi líbilo jak chystali ty holuby na náměstí a je mi líto že nemohli pomoct té podivné holčičce kterou našli v baráku s její mladší sestrou.

Annkag
23. července

Tak zatím je to snad ešte lepšie než tá jednička.....a líbil se mi ten príbeh o skamenelom obrovi v tom jazere

verense
17. července

I druhý díl trilogie je velmi čtivý, přelouskla jsem ho velmi rychle a prvotní dojem byl: tenhle díl je lepší než ten první, hlavně díky akčnějšímu ději a překvapivému závěru. JENŽE, pak se mi to v hlavě rozleželo, a začaly mě trápit otázky, které - doufám - zodpoví poslední díl. Taky se mi pořád vtírá myšlenka, že autor se nechal inspirovat X-meny, těch podobností je tam celkem dost (i když co taky pořád ve fantasy vymýšlet, žejo). A s čím mám celkem problém, je řekněme psychická vyzrálost podivných - jsou na světě už desítky let, a přitom se někdy chovají jako naprostá děcka a jindy vykazují zralost dospělých. Autor už tohle nakousnul ve vztahu Emmy a Jacoba, z její strany je to prostě divné... No jsem zvědavá, jak tohle autor vyřeší, jdu se vrhnout na poslední díl.

MirijamFrankl
12. července

Druhý díl byl o dost lepší než první.
Líbila se mi napínavá,strhující zápletka.Líbily se mi hlubší charaktery dětí.Líbila se mi logika celého příběhu.Líbil se mi i kvalitní,záživný a návykový styl psaní.
A k některým fotografiím jsem se doslova musela vracet.
A ten cliffhanger mne zabijí,jsem hrozně napjatá,jak to pro celý podivný svět dopadne,jestli získají děti zpátky svou slečnu Peregrinovou,zda se Jacob vrátí do současnosti a jak se vyvine vztah mezi ním a Emmou.

PeM
11. července

Ne, ani druhý díl mě nijak nepřesvědčil...do třetího už nejdu...nu..."není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem"...že...

KnihomolkaMari
04. července

Opravdu perfektní! Napínavé od začátku až do konce, poznala jsem více hlavní hrdiny a dozvěděla se také mnohem více o podivných dětech a jejich podivném životě! Kniha si mě získala, tedy se mi moc líbila! Překvapila mě a celkově předčila všechny má očekávání a ten konec mě dostal! Moc se těším na třetí a tudíž závěrečný díl! Tolik nadšení jsem do komentáře snad ještě nikdy nevložila!

Andrea156
01. července

Já jednoznačně doporučuji. Už první díl jsem přečetla s nadšením a pokračovala jsem s nadšením i s touto knihou.

Tereza98
30. června

Nemam slov. Naprosto mi vyrazila dech

kamikucka
29. června

Pro mě mnohem zajímavější díl, než ten první. U mě to ale způsobuje ovlivnění filmem, který jsem viděla dříve, než četla knihu. Takže v případě Podivného města jsem si užívala vlastní představivost a "rochňala" jsem se ve své vlastní fantazii a utvářela si "svůj" podivný svět. V případě Sirotčince se mi do hlavy bohužel vtírala filmové verze a tolik jsem si to neužila. Podivné město na čtenáře dýchá nejen světem podivna, ale úzkostí, strachem a obavami z války, a to vše na pozadí děsu z netvorů a stvůr. Skvělé!!!

Monni
29. června

Knihu jsem dlouho odkládala. Nějak sem se pořád nemohla donutit ji začít číst, ale nakonec jsem ji otevřela a přečetla a jsem za to ráda. Kniha byla super. Lepší než první díl. Brzo se pustím i do třetího dílu.

Sylvanas
28. června

Těšila jsem se na čtení, ale jsem zklamaná. Šlo o typický natahovák série, který mi zkazil příjemný dojem z prvního dílu.
Četla jsem knížku rychle jen z toho důvodu, abych už to měla za sebou a dostala se k poslednímu dílu. Před tím, než jsem se do téhle série vrhla, jsem si říkala, jestli se do ní mám vůbec pouštět, jelikož už mám jisté ne moc pěkné zkušenosti s trilogiemi. Nemůžu jednoznačně říct, jestli to byla chyba, ale zachraňuje to jen první díl, který by si dle mého názoru vystačil klidně sám. V Podivném městě mi prostě vůbec neseděli nové postavy a celkový vývoj příběhu.

VeroGeek
27. června

Seriijsem precetla jen abych ji mela kompletni. Knihy nijak zvlaste nedoporucuji

Isew
24. června

Rozhodně akčnější než první díl. Road trip šmrncnutý Řadou nešťastných příhod. Závěrečný cliffhanger mě navnadil na přečtení dalšího dílu.

Jupijow
23. června

Skladba příběhu typická pro prostřední díl...

Abnička
21. června

Tuto knížku ostaně jako první díl jsem zhltla během několika desítek hodin. Naprosto jsem si zamilovala styl pana spisovatele (ano také velké dík překladatelce)! Také bylo fajn, že děj se nevlekl, protože já přímo nenávidím takové knihy. Určitě moc doporučuji (ale až po prvním díle :D).

Drgajda
21. června

Musim dat o jednu hvezdicku mene, nez u prvniho dilu. Sice kniha pekne navazovala na predchozi vypraveni, cetla se dobre, byla napinava, finalni zvrat jsem uplne necekala, ALE : jednak mi vadilo to, ze se cely dej oproti jednicce odehraval v imaginarnim svete, a za druhe, po precteni cele knihy jste se vubec nikam neposunuli.... Uz serii doctu, ale s urcitym lehkym sklamanim.

FillaSFC
17. června

Knihu jsem nějakou dobu odkládal a dával přednost jiným - přeci jen jsem četl dost komentářů, že už to oproti prvnímu dílu není úplně ono. Opak byl ale pravdou, i druhý díl je super, navíc s nečekaným koncem a zápletkou, která nutí co nejdříve sáhnout po dalším pokračování!

Elizabeth666
15. června

Nejdříve po prvním dílu jsem se přemlouvala k přečtení knihy nakonec jsem knihu přečetla ani ne za týden a musím uznat, že je mnohem lepší jak první díl.

Nejvíce vás si myslím překvapí konec a celkově se u knihy nebudete nudit.
Kapitoly jsou sice dlouhé, ale rychle je přečtete. Kniha je úžasná

Tea98
04. června

Krásné pokračování knihy, ale možná trochu zdlouhavé- hlavně ze začátku. Jinak napínavá kniha plná nečekaných zvratů.

Kate_Hall
03. června

Ze začátku se to trochu táhlo ale pak se to rozjelo. Miluji tuhle sérii !