Podivné město

Mimořádná pouť, která začala v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, pokračuje. Jacob Portman se vydává se svými novými přáteli na cestu do Londýna, podivného hlavního města celého světa. Doufají, že zde naleznou lék pro svou milovanou ředitelku, slečnu Peregrinovou. Jenže ve městě ničeném válkou číhají nečekaná překvapení na každém rohu. A než Jacob dovede podivné děti do bezpečí, musí učinit důležité rozhodnutí, které se týká jeho lásky k Emmě Bloomové. Prázdné město vtáhne čtenáře do imaginárního světa telepatie a časových smyček, cirkusových triků a vlkodlaků – do světa obydleného „podivnými“ dospělými, vrahounskými stvůrami a bizarními druhy zázračných zvířat. Stejně jako v prvním díle v sobě i druhá část Podivných dětí spojuje napínavou fikci s dosud nepublikovanými dobovými fotografiemi a nabízí tak jedinečný čtenářský zážitek....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/200151/miss-peregrine-sirotcinec-slecny-pe-PiB-200151.jpg 4.21867

Sirotčinec slečny Peregrinové (2.)

Hollow City (Miss Peregrine´s Home for Peculiar Children II.) (2014)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Jota

martin2250
předevčírem

Pokračování Sirotčince. Autorovi se podařilo udělat celou knihu napínavou, což v prvním díle pokulhávalo. V knize je vše, co od ní lze očekávat.

DominaCZ
07. listopadu

No... první kniha ze série mi byla snad až odporná. (milovníci prominou.)
Vadilo mi, že fotky až tak extra nic nebyly a o příběhu samotném moc nemluvě.
Přesto jsem zkusila další díly, protože jsem o nich neměla tucha.
Uhm...vždycky mě vytočí závěrečné podotknutí, že "některé byly digitálně upraveny."
To je asi něco jako když Paolini na konci přizná, že mu to redigovala babička a vydala vlastní rodina.
Prostě to dílo není pravda a není vlastní.

Tady navíc šlo o děj poněkud...já nevím no, prostě příběh o děckách, který konaj běh válečným Londýnem, do kterého autor zapasuje zcela zamrzlý dům (proč nebo jak zamrzl jsem v ději nenašla) nebo vlaky, za které se zachytí Stvůra svými chapadlovitými jazyky, je prostě otřesný. ( o vrtání jazykem do skály, na které bydli pes s fajfkou a brýlemi, ani nemluvím.)
( Jo a to, že se zas opakují náměty z Pottera a nacismu ,je prostě už ohrané ! To děckám vůbec nepatří do ruk.)
Čekala jsem prostě fantazii, ale jiných rozměrů.

Nejvíc mě zklamal fakt, že já taky psávala příběhy na základě fotek, ale nikdy jsem takové slávy nedošla, nepojašila jsem celý svět a nevnutila se jim s tím, že otřesnost bez logiky je úžo věc.
A protože mne toto bolí, tak se mi tento příběh (celý), prostě líbit nemůže.

Dám jednu hvězdu, a víte proč? Jen a pouze za tu lamu bez předních nožiček. Ta jediná mě zaujala.

Verry148
03. listopadu

Druhý díl této fantastické série bych jednoduše popsala, že akce střídá akci, hned o d začátku. Děj má spád, kolikrát jsem nečekala ani budoucí vývoj takový, jaký byl. Ač je to pohádka a tak nějak tušíme, že to "nakonec dobře dopadne", i tak je to napínavé a čtivé na každé stránce. Asi bych snesla, kdyby tentokrát ubylo romance a lásky, ale budiž i tak pět hvězd. Jsem vděčná za příběh, který mě odnese do skvělého fantasy světa a těším se, co přinese poslední díl...

Měňavka

Celou trilogii považuji za poklady v naší knihovně. V životě jsem přečetla už nemalé množství knih, ale tyhle rozhodně patří do mojí TOP desítky mého žebříku. Už jen přebal a fotografie uvnitř lákají k neuvěřitelnému dobrodružství protkanému záhadami, fantazií a vstupu do neobjevených světů. To vše podtrženo nerozlučným přátelstvím, emocemi a psychologickým rozborem hlavních postav. U knihy se budete smát, zatajovat dech, plakat, taky se občas bát, ale především bude těžké přestat číst! Budete zvědaví, co bude dál, snít o dobrém konci a záchraně toho, co je pro Jacoba nejcennější.

Allysa1985

Děj pokračuje, těším se na další díl. Podivná zvířata ♥♥♥

Baruska92

Za mě slabší než první díl, který se zachránil až napinavym koncem a nedockavosti otevřít díl třetí.

Katulinka69

Dobré.

kklaudiee

Tato kniha,jakož to druhý díl z tří dílně série, se četla déle, ale obsahem byla skvělá. V třetině knihy příběh začal být natolik napínavý, že jsem skoro nemohla zavřít knihu, když jsem musela.

dancadragneel

Mnoho lidí mi říkalo,že druhý díl je slabý.... Neměli pravdu... Je tedy pravda že se četl déle,ale dělo se v něm mnohem více... Mnoho akce a nových postav... Za mě rozhodně nezklamala... Naopak mě navnadila na poslední díl...

alabra

Čtivě napsáno, i když zpočátku se děj rozvíjel pomaleji. Samotný příběh se posouval jen pomalu,konec překvapivý, i když ne nečekaný. Tak trochu podivné.

Ginosaji

Skvělé, napínavé, četlo se samo. Stejně vydařené pokračování prvního dílu

nicole1990

Nelíbilo se mi to tolik jako první díl. Ale ráda jsem si přečetla dalsi příběh podivnych

Phoenix16.cz

Prostřední kniha mi naprosto splývá s prvním a třetím dílem. Netuším, čím příběh začínal či končil, prostě to je prostředek většího celku. Kvalita se nijak nezlepšila ani nezhoršila, prostě první kniha jede dál, jen jsem musela ve čtečce otevřít jiný soubor.

Aust

Fantastický příběh plný akce a dozvěděli jsme se více o světě. Lepší, než předchozí díl. Jediné, co se mi na tom nelíbilo, byl začátek.

kikidok

Super. Líbí se mi, že se autor do časových smyček nezamotává. Dává to prostě smysl. Těším se na další díl.

lucie2371

Druhý díl se mi líbil více než první. Je zde více napětí a akce.

Dominika13

I druhý díl je super! Spousta akce, nenadálých výkyvů, tajemno a podivno, které se vám dostává pod kůži. Navíc černobílé fotografie, které dokreslují děj.

Luna7

O něco lepší než první díl. Stále se něco děje, děj rychle ubíhá a černobílé fotografie vylepšují atmosféru.

Falda

Nevím proč, ale první díl se mi líbil asi víc. Každopádně super knížka, děj svižně ubíhal a už se těším, až se pustím do dalšího dílu.

Blondebookdevil

Přesně před rokem se mi dostal do rukou první díl, poté jsem měla možnost zkouknout film, trochu nepovedený. Každopádně jsem se znovu dostala do smyčky, za ymbrynami, netvory a milovanými podivnými dětmi. A opět to byla neskutečná jízda. Přeneslo mě to doslova do jiného světa tak, jak bych si od knížky představovala. Děkuji za to, a třetí díl si snad ještě trošku pošetřím.^~^

vendulanovotna

spajdinka

Úchvatné, autor má velkou fantasii a občas i trošku strašidelné. Mohu jen doporučit. Lepší než první díl.

Jarmila97

Ještě lepší než prvni dil nemohu se dočkat až si pořídím poslední naprosto skvělé čtení mohu všem doporučit kniha se čte rychle az sem měla kolikrat večer problem ji odložit :)

simona5r

Posloucháno jako audiokniha. Místy má vyprávění spád a je trošku zajímavé, ale většinu knihy jsem se bohužel nudila a moc mě kniha nebavila.

MájaM.

Tak i přesto že má tento díl lepší hodnocení,u mě má o 1 hvězdičku horší. Sice kniha byla taktéž velmi napínavá a dobře se četla,ale některé části se podle mě hodně vlekly.

Morgause

Po přečtení prvního dílu jsem prostě musela pokračovat a zjistit, jak to všechno dopadne! Samozřejmě, je to oddechová literatura, nad kterou čtenář nemusí moc přemýšlet, stačí se ponořit do děje, prožívat s postavami jejich naděje, zklamání, drobné radosti a obrovský strach, utíkat před bombami i jinými nástrahami válkou zmítané Evropy a jednoduše si tu jízdu užít. Jen mi chybělo postupné odkrývání detailů záhadného světa, byla to až na pár momentů vlastně jen taková hezká akční honička ve světě vytvořeném v prvním díle a čtenářům tedy již dobře známém. Oceňuji však, že autor propracoval postavy podivných dětí do větších detailů, dokonce i představil několik nových. Propojení s fotografiemi mi opět přišlo místy dost křečovité, ale obdivuji tento originální způsob vyprávění a rozumím, že najít vhodný obrázek nebylo v některých případech vůbec možné. Přesto myslím, že méně by někdy bylo více.

simona5843

Tak toto bolo niečo perfektne aj keď ten začiatok bol taký..hmm radšej som robila milión iných veci ako čítať túto knihu ale potom to už šlo a ja som knihu nemohla odložiť.Dej bol napínavý a nepredvídateľný a ten záver..och ten vás donúti bežať do kníhkupectva to mi verte.Ešteže som vzala z knižnice aj tretí diel lebo teraz by som si búchala hlavu o stenu. :D

animovanej medv

Lepší dokonce než první kniha. Trošku mě mrzí ten film, který tolik nevyužil potenciál té knihy...

Tebby

No, závěr byl naprosto neočekávaný. Je zajímavé, kolik stran se vejde do několika dní příběhu. Každopádně se mi i tato kniha líbila a jsem zvědavá na další dvě.

lampernaqui

To, čeho jsem se obával, naštěstí nenastalo. Kvalita druhého dílu nešla dolů. Byla přinejmenším stejná jako u prvního dílu a ještě k tomu se tam toho dělo podstatně více. Pořád se bojím, jestli autor dokáže příběh přijatelně ukončit, budu mu zatím věřit. A fotky jsou jen milým malým bonusem...