Podivné město

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Mimořádná pouť, která začala v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, pokračuje. Jacob Portman se vydává se svými novými přáteli na cestu do Londýna, podivného hlavního města celého světa. Doufají, že zde naleznou lék pro svou milovanou ředitelku, slečnu Peregrinovou. Jenže ve městě ničeném válkou číhají nečekaná překvapení na každém rohu. A než Jacob dovede podivné děti do bezpečí, musí učinit důležité rozhodnutí, které se týká jeho lásky k Emmě Bloomové. Prázdné město vtáhne čtenáře do imaginárního světa telepatie a časových smyček, cirkusových triků a vlkodlaků – do světa obydleného „podivnými“ dospělými, vrahounskými stvůrami a bizarními druhy zázračných zvířat. Stejně jako v prvním díle v sobě i druhá část Podivných dětí spojuje napínavou fikci s dosud nepublikovanými dobovými fotografiemi a nabízí tak jedinečný čtenářský zážitek....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/200151/miss-peregrine-sirotcinec-slecny-pe-PiB-200151.jpg 4.22436
Série:

Sirotčinec slečny Peregrinové 2.


Žánr:
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Jota
Originální název:

Hollow City, 2014


více info...
Nahrávám...

Komentáře (463)

Kniha Podivné město

Dašimíra
04. června

Dobrý den, mohl by mi, prosím, někdo sdělit, co se stalo s dvojčaty z ostrova, proč v 2.dile vůbec nejsou? Děkuji

Tabby
02. května

Tenhle díl mě bavil vice než předchozí. Od začátku byl akčnější, poutavější se spousty zvratů a nástrahami a s temnější atmosférou.
Naše známá partička podivných dětí putuje, aby zachránili slečnu Peregrinovou a vlastně i sami sebe. Cestou poznávají a objevují další časové smyčky a jejich podivné obyvatele.
A to mě bavilo, takové to moje až dětské očekávání, jakého dalšího ,,podivného" nám autorka představí. A zároveň sledovat putování Jacoba a jeho přátel, které poznáváme o maličko víc a zase nám o trošku přirostou k srdci.
Opět ani nechybí zajímavé fotky, které tomu příběhu zase dodají autentičnost, i když je smýšlený.
A ten konec mě určitě přesvědčil k pokračování v sérii. :)


Nej_Emili
29. dubna

Příběh je temnější, napínavější, popis podivného města je skvělej, Kouřovou ulici si radši nechci představovat do detailu. Tento díl mě bavil víc než první a tak jsem se dala hned do čtení dalšího. Baví mě to, autor umí čtenáře pěkně vtáhnout do děje.

slaska77
18. dubna

Milé pokračování toho, co začalo v předchozím díle. Knížka se čte sama, i když asi podobně jako řada trilogií trpí druhý díl tím, že tak nějak tvoří výplň mezi překvapujícím prvním a finálním třetím dílem. Nicméně splňuje vysoký standard, co se čtenářské kvality i napínavosti týče, takže fajn 4 *.

KnihomolkaAnna
17. března

Já tak nějak nevím, co si o tom mám myslet. První díl byl originální a příjemně zvláštní, ale děj tohoto dílu se pořád opakoval; skupinka podivných dětí putuje za ymbrynou a po cestě je přepadávají netvoři.
Vlastně jsem se tam nic moc nového nedozvěděla - téměř vše již bylo řečeno v prvním díle. Konec byl sice dost překvapivý, ale myslím, že by zvratů mohlo být trochu víc. Asi by mi ani nevadilo, kdyby kniha byla o 200 stran kratší.

HugeBookworm
12. března

Druhý díl je o mnoho akčnější, delší a propracovanější a děti přestávají být tak anonymní a máme možnost je o trochu lépe poznat. Chápu, že pro spoustu lidí je právě to prodloužení příběhu tou nudnou částí, ale já mám přesně tohle ráda.

netopýrek1985
29. ledna

Zase moc dobrý ????

Taufa
11. ledna

Z prvních tří dílů pro mě určitě nejslabší kniha. Děj se mi táhnul a neměl napětí tak, jako první díl. Mluvící pes se mi do původně propracovaného a zajímavého příběhu nehodil. Fotografie vždy krásně doplňují příběh. Když se dvojkou prokousáte, čeká vás o úroveň lepší třetí díl!

1 ...