Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117797/bmid_sirotcinec-slecny-peregrinove-pro-podivne-deti-117797.jpg 4 6050 1342

Tajemný ostrov. Opuštěný sirotčinec. Zvláštní sbírka velice podivných fotografií. To vše čeká na odhalení v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, nezapomenutelném románu, kde děj a děsivé fotografie přináší jedinečný čtenářský zážitek. Náš příběh začíná strašnou rodinnou tragédií, která přivede šestnáctiletého Jacoba k cestě na vzdálený ostrov u břehů Walesu, kde objevuje rozpadající se trosky sirotčince slečny Peregrinové pro podivné děti. Když Jacob bloumá jeho opuštěnými ložnicemi a chodbami, ukazuje se postupně, že děti slečny Peregrinové byly víc než podivné. Byly možná nebezpečné. Možná byly na opuštěném ostrově drženy v jakési karanténě z velmi dobrých důvodů. A nějak – i když to zní jako něco nemožného – jsou možná stále naživu. Fantasy doprovázená strašidelnými starými dobovými fotografiemi, při které běží mráz po zádech. Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti zaujme dospělé, teenagery a všechny, kdo mají rádi temná dobrodružství.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Jota

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children , 2012

caroline44
27.08.2015 4 z 5

Když jsem tu četla recenze na tuto knihu tak jsem usuzovala, že asi nebude nic moc a ani bát se nebudu. Ale mě se kniha líbila a moc mě bavila dokonce jsem se i trochu bála, takže to bylo příjemné překvapení. Jsem zvědavá na další díly a na připravovaný film.

P.S.
Bála jsem se hodně, asi jsem strašpytel. :-))))

Vec1980
26.08.2015 4 z 5

Každý má nějakou svou vlastnost, jenom v téhle knize je to trošku jiná úroveň. Pro někoho pohádka, pro někoho kratochvílné čtení a pro někoho fantazie v čisté formě. Proč se nepřenést do světa podivných dětí a utéct od šedé reality. Časová smyčka, zázračné děti, zlo a dobro, vládci času .....

morpyth
24.08.2015 2 z 5

Kde začít? Když takhle kniha vycházela, bylo kolem toho velké "haló". Ať se člověk mihl kolem jakékoli výlohy knihkupectví, byla to právě tato obláka, katerá na vás zírala přes naleštěné sklo. Poté, když se mi dostala do ruky, mě neskutečně přitahovaly ty fotografie. Konec konců, tohle bylo něco úplně jiného. Ano, knížky s obrázky máme doma asi všichni, ale tohle bylo fantasy s "opravdovými" fotografiemi, které ještě ke všemu slibovaly "temnou" atmosféru. Takže bylo jasno, za 350 kč, skončila kniha u mě doma na polici. A narovinu říkám, byla to chyba.
Příběh zas tak čtivý není, vlastně začátek mě docela nudil. Vlasně celá kniha mě docela nudila. A musím říct, že mé očekávání nečeho překvapujícího, něčeho co mi vyrazí dech, se ani zdaleka nenaplnilo. A je to obrovská škoda. Ty fotografie, nejsou zlé, ale vystavět na nich celý příběh??? Prosím jenom to ne.
Jestli z toho mám opět vyloudit nějaký rozumný závěr, tak vím, že tady to těžký nebude. Pokud si ji někde půjčíte, bude se vám válet doma na stole a vy nebudete mět opravdu do čeho rýpnout, jděte do toho. Ale pokud se vám naskytne příležitost dělat COKOLI jiného, než si tohle přečíst, neváhejte a s klidným svědomím běžte třeba umývat nádobí, protože tady o nic nepřijdete.

adelne12
23.08.2015 3 z 5

Knihu jsem měla doma od Vánoc , ale ještě před přečtením jsem ji půjčila mé kamarádce , které se knížka hodně líbila a já čekala , že mně také...nemůžu říct , že ne , ale ani že by to bylo něco fakt SUPER . Podle mě asi takový lepší průměr :-) 3 hvězdičky .

tisha8409
20.08.2015 1 z 5

Přečteno během pár hodin.
Píšete, že začátek byl nej... já osobně se ale víc jak sto stran nudila. Skutečně mne nezajímala fakta o dědovi, nebo o životě toho kluka...

Jedna jediná hvězda za dojem, který to na mne prvotně udělalo...kdyby šlo hodnotit i mínusově, u této knihy bych toho využila až někam k číslu nejméně milion.
Neskutečná hovadina.

To i moje fantazmagorický sny mají víc nápadu a smyslu.
Fotky byly ve finále upravovaný a spíš nedávaly smysl.
Prostě "příběh" na základě pár nalezených fotek - tak vymýšlím povídky taky, ale tolik s něma nemachruju.

Kluk, ve kterém, bydlely včely....ve finále jich má na sobě asi tak pět.
Holka, která se vznese 3 m vysoko, ale už nějak není napsaný proč.
Děcko ve flašce, děcko-pes, holka s dnešními loknami, která za nimi skrývá rty.
Do toho se prolíná druhá světová.
No do háje.

Pingina
18.08.2015

Začátek zajímavý,ale potom mě to přišlo spíše jako pohádka a druhý druhý díl to samé moc mě to sklamalo...Bože mluvící pes to snad ne.

veronika1790
16.08.2015 4 z 5

Úžasná knížka, škoda jen že tak dlouho trvalo než jsem se pročetla začátkem k opravdovému ději. Příběh byl potom jedním slovem dech beroucí. Krásně vystavěný text mě pohltil a celou knihu jsem přečetla za dva dny.
Ještě musím pochválit jak luxusně vypadá obálka a celá knížka i zevnitř- krásně zdobené stránky nádhernými ornamenty. Rovněž vložené obrázky jsou fascinující.

Knížky Ransoma Riggse předčily i mého oblíbence Johna Greena....

čef
12.08.2015 5 z 5

Kupodivu jsem knihu dočetl a přečtu si i druhý díl, ačkoliv nejsem příznivec čarování navíc ještě v kombinaci s cestováním v čase. Asi je to originalitou nápadu kombinovat příběh s excentrickými fotografiemi, možná ich forma ve fantasy příběhu nebo zajímavá zápletka, nevím. V každém případě jsem se bavil a o to snad jde.

ElenaM
06.08.2015 2 z 5

Měla jsem příliš velké očekávání a nakonec jsem poměrně zklamaná, kniha mě nenadchla... :( Bohužel... Je to možná i tím, že jsem dlouho nečetla nic z tohoto žánru a prostě mě to už nějak nebere! Ale fanouškům tohoto žánru se doufám bude líbit více...

Valko
28.07.2015 3 z 5

Ach jo, mě to tak zklamalo... :( Čekala jsem nejspíš větší...odvaz? Mám doma i druhý díl, ale nevím, zda se do něj pustit. :-/ Nicméně nebudu zlá a dávám hvězdičku za odvahu něco takového napsat, hvězdičku za zpracování a hvězdičku za úžasné a mnohdy velmi strašidelné fotografie... :-)

Sladenka
25.07.2015 4 z 5

Skvělá kniha. Bála jsem se že tajemno bude až přehnané, ale opak byl pravdou. Děj v kombinaci s fotografiemi byl pro mne velmi zajímavý a chytlavý. Pořizuji si druhý díl a těším se až si jej přečtu.

Nell97
17.07.2015 4 z 5

Knihu jsem si vybrala zejména kvůli tomu, že vypadala poutavě, očekávala jsem hororový nádech a příběh odehrávající se v přítomnosti. Obrázky byly velmi zajímavé. Popravdě mě kniha trochu zklamala, ale to jen kvůli tomu, že jsem neočekávala až takovou fantasy zápletku a prostor ve kterém se to odehrává. Mohlo by to být mnohem více strašidelné a děsivé - ale to už by nepatřilo do kategorie knih pro mládež.

Nicméně kniha má velmi zajímavý děj, postavy jsou propracované a s duší, mnohé z podivných si člověk opravdu zamiluje. Takže když sečtu všechny klady a zápory, kniha se dle mého velmi vydařila a doporučuji ji.

Je dobré si tuto knihu přečíst, neboť druhý díl této knihy je ještě zajímavější a poutavější než tato. Upřímně mě druhý díl očaroval a nemohu se dočkat třetího. Opravdu stojí za to si obě knihy přečíst.

bobkovylist
17.07.2015 3 z 5

Kniha neurazila, určitě jsem čekala vetší tajemno, obálka a fotky v knížce k tomu vybízejí. Trvalo mi dlouho, než jsem se pořádně začetla, ve finále se mi příběh zalíbil a ráda jsem si přečetla i druhý díl, který se mi líbil o něco více.

sarka45
13.07.2015 3 z 5

Začátek se mi líbil moc....tajemno....neznámo...když se situace vysvětlila, už to bylo více dobrodružné čtení, a to už mě tolik nenadchlo. Ale jako oddychovka je to dobré čtení. Mladým se to bude patrně líbit víc, než mně :-). Do druhého dílu už se nicméně pouštět nebudu.

Aniday
12.07.2015 5 z 5

kniha na mě působila tajemně od první chvíle, co jsem ji spatřila v knihkupectví... a v tomto duchu vydržela až do samého konce...

Adelajda_4
11.07.2015 5 z 5

Jedním slovem-pecka! Po dlouhé době jsem sice skeptická, vzala do ruky beletristickou knihu a jsem opravdu velice mile překvapena. Kniha měla spád a prečetla jsem ji za 2 dny, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Velmi silný příběh a skvělá zápletka v kombinaci se zajímavými fotografiemi, co víc si přát. Jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla.

NikinkaFantasy
24.06.2015 5 z 5

Opravdu jsem si myslela, že si vybírám knížku s hororovou tématikou. A jelikož já na horory moc nejsem, byla jsem super skeptická. Nakonec ale musím říct, že autor vymyslel něco úžasného. Všechny postavy tam jsou velice dobře propracované, nechybí ani humor a navíc je celá knížka tak parádně tajemná, že se nestačíte divit, co se to tam objevuje. A k tomu to je skvěle doplněné fotografiemi! Já se nestačím divit - úžasná knížka. Moc se těším, až se mi do rukou dostane druhý díl. :-)

Dixinka
24.06.2015 5 z 5

Už dlouho jsem necestovala časem. Hezká kniha, strašidelná, napínavá. Nedoporučuji číst v noci.

Kerdix
14.06.2015 5 z 5

páni.. ať už jsem čekala cokoliv, tohle to nebylo. Knížka má svoje kouzlo, svoji .. atmosféru. První půlka mi přišla lepší, ale celkově byla knížka úžasná. Nedá se popsat ten zážitek, prostě si ji musíte přečíst.

JessyPitt
11.06.2015 3 z 5

Knížka na mě působila rozpoluplně. Příběh byl propracovaný,ale občas to bylo až příliš fantasy. Jde o to co každý od knihy očekává.

přátelství prvotina tajemno zfilmováno cestování časem obrazové publikace fotografie příšery, monstra sirotci

Ransom Riggs
americká, 1979