Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117797/bmid_sirotcinec-slecny-peregrinove-pro-podivne-deti-117797.jpg 4 6030 1338

Tajemný ostrov. Opuštěný sirotčinec. Zvláštní sbírka velice podivných fotografií. To vše čeká na odhalení v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, nezapomenutelném románu, kde děj a děsivé fotografie přináší jedinečný čtenářský zážitek. Náš příběh začíná strašnou rodinnou tragédií, která přivede šestnáctiletého Jacoba k cestě na vzdálený ostrov u břehů Walesu, kde objevuje rozpadající se trosky sirotčince slečny Peregrinové pro podivné děti. Když Jacob bloumá jeho opuštěnými ložnicemi a chodbami, ukazuje se postupně, že děti slečny Peregrinové byly víc než podivné. Byly možná nebezpečné. Možná byly na opuštěném ostrově drženy v jakési karanténě z velmi dobrých důvodů. A nějak – i když to zní jako něco nemožného – jsou možná stále naživu. Fantasy doprovázená strašidelnými starými dobovými fotografiemi, při které běží mráz po zádech. Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti zaujme dospělé, teenagery a všechny, kdo mají rádi temná dobrodružství.... celý text

Horory , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Jota

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children , 2012

Jana512
Jana512
23.09.2021 4 z 5

Obdivuji fantazii autora, který pobaví dospělé i děti. Nečekala jsem takový děj. Ale nahlédla jsem tak do smýšleného světa, plného dobrodružství. Myslím, že vykonstruovat takový děj není nic snadného. Pěkný vztah vnuka k dědovi i vztahy, kdy si vzájemně pomáhají děti, nás mohou povzbudit i v reálném světě.

vera5841
vera5841
20.09.2021 4 z 5

Prvně jsem viděla film a tak jsem trochu tušila do čeho jdu. Co velmi oceňuji jsou reálné fotografie, které příběh dokreslují. Přidávají mu na záhadnosti. Rozhodně to není příběh pro malé děti, ale těm větším pravděpodobně učaruje.

Aliii
Aliii
12.09.2021 4 z 5

Očekávala jsem něco jiného, ale byla jsem příjemně překvapená. Zajímavý příběh, srozumitelně popsané principy smyček a správný poměr dobrodružství, napětí, podivnosti, emocí a humoru. Nejspíš si přečtu i další knihy v sérii.

Calwen89
Calwen89
08.09.2021 3 z 5

Asi velké očekávání ale příliš mě to nezaujalo. Kniha je víceméně určena pro děti, což bude asi hlavní problém ačkoliv třeba ve srovnání s Harrym Pottrem si nejsem tím problém tak jistá. Děj je svým způsobem originální, líbilo se mi přeskakování jednotlivými časovými pásmy ale to je tak všechno. Postavy mi přišly nepropracované ačkoliv mohly být stěžejní částí příběhu, popis prostředí byl také takový plitký ačkoliv na tom autor mohl stavět. Detektivní zápletka ovšem byla příjemným obohacením celé knihy. Jestli se pustím do pokračování zatím netuším. Velké plus je ale fotografické zpracování knihy.

killy
killy
04.09.2021 4 z 5

Velmi čtivý příběh s originálním námětem. Knihu jsem četla dávno před filmem, zaujala mě obálka a "reálné fotografie"...byla jsem mile překvapena dějem a sympaticky divnými charaktery :) Určitě stojí za přečtení, taková Narnie pro dospělé :)

verunb
verunb
29.08.2021 5 z 5

Úžasná pohádka pro dospělé.

twiggynka
twiggynka
26.08.2021 5 z 5

Kniha se mi velice líbila. Tím, že znám film, jsem přesně věděla do čeho jdu a proto žádné překvapení. I když jedno překvapení bylo a to s jakou lehkostí se kniha četla. Těším se na další díl .

666Jitka
666Jitka
24.08.2021 5 z 5

Kniha mě zaujala okamžitě už pro své grafické zpracování. Nápaditý příběh mě velice zaujal a ani nevím, jak jsem tuto knihu zhltla a hned se vrhla na další pokračování. Autor píše čtivým jazykem, příběhu nechybí napětí a zajímavý překvapivý děj.

Ursula21
Ursula21
17.08.2021 5 z 5

I když fantasy není mým šálkem čaje, kniha mne naprosto ohromila. Nejdřív jsem viděla film, který byl podle knihy natočen a rozhodla jsem se celou sérii přečíst. Film se nedá s knihou porovnávat. Riggs má nádherný styl psaní a hezky popisuje děj. Nápad se starými fotografiemi se mi také moc líbí a těším se na nejnovější pokračování Zkáza ďáblova akru.

Michael15568
Michael15568
07.08.2021 5 z 5

Dost dobré pro snílky:-)

Aleh
Aleh
31.07.2021 3 z 5

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti jsem si půjčila, aniž jsem si přečetla anotaci. Očekávala jsem reálný příběh. Fantasy příběhy nejsou mým šálkem čaje. Přesto knize nelze upřít čtivost a pro milovníky tajemných příběhů i zaručený čtenářský zážitek, ale musím podotknout, že jsem od knihy čekala něco jiného. To ale nemění nic na faktu, že se ráda podívám i na filmové zpracování.

terimila
terimila
23.06.2021 5 z 5

Hodně povedená věc. Je to dobrodružná pohádka a jako taková se to musí brát. Nicméně v kategorii fantasy pro mladé je to skvělé, myslím. Má to obrovské kouzlo čehosi starosvětského, čemuž zdatně pomáhají i fotky. Celé je to pěkně odvyprávěné, jsou tam skvělá líčení, má to atmosféru; místa a smyčky jsou vylíčeny pochopitelně, představitelně a jaksi logicky, což je ve fantasy vždycky velký plus. A potěšilo mě zapracování skutečné nevysvětlené události - ten pokus se smyčkou v sibiřské tajze... jo. Líbilo by se mi dovědět se v příštích dílech víc, nechtěly by si třeba děti ze sirotčince najít nový azyl v pozůstatcích smyčky na Sibiři? :)
Postavy jsou povětšinou originální a jaksi půvabné. Jacob mi sice úplně nesedí, moc jsem se do něj nevžila a jeho jednání mi nepřijde nejpřirozenější; Emmino taky ne (a ten rýsující se vztah bych oželela úplně), ale ostatní to převažují - líbí se mi slečna Peregrinová, Bronwyn a pár dalších. No a zápletka je fajn. Nekoná se žádný extrémní překvapení nebo šok, spíš to všecko tak jaksi plyne... ale je to nesmírně příjemný plynutí.
Hodně dlouho jsem dumala, zda to budou čtyři nebo pět hvězd, ale pak jsem si uvědomila, že mi to vlastně sedí víc než třeba takový Naslouchač (což je taky fantasy pro mladé, takže ne úplně můj šálek), kterému jsem dala bez váhání pět. Jenže u Naslouchače mě strhla akce, kdežto tichý kouzlo a půvab Sirotčince člověka tolik nestrhne, spíš pomalu okouzlí. Nakonec jsem se ale přistihla u rozhodnutí, že pokud mě zbytek série výrazně nezklame, tak si to časem koupím. A to je myslím jasná nominace na pět hvězd, takže tak.

ennlady
ennlady
31.05.2021 3 z 5

Kdybych byla teenagerka se zálibou ve fantasy příbězích, byla by pro mě knížka asi dost velkou peckou. Já ji přečetla kvůli čtenářské výzvě a taky trochu ze zvědavosti, tedy bez velkého očekávání, proto nejsem nijak zklamaná. Bylo to příjemné čtení, místy vtipné a ne nezajímavé. Jsem ráda, že jsem to zkusila, bylo to zase něco jiného. Jedna postava vedle druhé byla skutečně velice neobvyklá (mírně řečeno), ale každá takovým milým způsobem. A přes své podivnosti to byly pořád děti, nezáludné, hravé a někdy vyděšené. Souhlasím, že obrázky tam udělaly svoje, zjistila jsem, že se k nim musím vracet a opakovaně si je prohlížet.

Tuti
Tuti
24.05.2021 3 z 5

Tak nějak dobře "podivné"...
Za mě asi úplně ne ke koupení, takže zaplať pánbůh za knihovny ;-)

Pavčule
Pavčule
22.05.2021 4 z 5

Mám všechny díly ,ale upřímně se mi tam líbí hlavně ty fotky - mám ráda tajemno a bizár. Každopádně je to pojato velmi originálně a je to lepší než filmové zpracování .

Petass
Petass
17.05.2021 3 z 5

Dlouho jsem se sérii vyhýbala a po prvním dílů mám rozpačité pocity. Zajímavý námět, zpracování horší. Četlo se mi dobře, k rychlejší četbě Vás pohání spíš zvědavost nad dalšími fotografiemi než poutavý děj. Fotografie jsou pro knihu obrovské plus. Bohužel pokulhává po stylové stránce a propracovanosti. Příběh mě vůbec nevtáhl do prostředí, popis scenérií i osob klouzal neurčitě po povrchu... Prostě z jiných fantasy jsem zvyklá na vlasy vlající ve větru a husí kůži na zádech, tady se nic takového nedělo, nebyla jsem si schopná vytvořit nějakou zásadnější vizualizaci prostředí. I celý princip smyček mi přišel nějak nedotažený... Působilo to na mě spíše jako málo propracovaná pohádka pro děti. Asi sérii někdy dočtu, abych věděla, "jak to dopadne" a možná taky ne a chybět mi to nebude :)

akšuram37
akšuram37
17.05.2021 4 z 5

Knihu mám opět od roku 2016, kdy jsem si jí koupila na knižním veletrhu. Odkládala jsem dlouho, ale "přečetla" jsem ji opět jako audioknihu.
Namluvená byla skvěle. Napsaná byla taky skvěle. Ke konci knihy už vám je jasné, že bude mít pokračování, protože to pěkně Riggs natahuje. Postavy, sirotčinec, smyčky, všechno má pěkně promyšlené, to se mu musí nechat.
Tento typ knížek moc nečtu, a nevím ani, jestli se vrhnu na další, ale jsem ráda, že jsem zdolala alespoň tuto, aspoň si ji mohu dát do ČV :)

HeleHo.
HeleHo.
17.05.2021 5 z 5

Mám ráda knížky, které mají takový nádech dětské fantazie a hravosti. A tahle je navíc vtipná! Což z ní dělá aspiranta na mého oblíbence! Doporučuju. :)

SputnikV
SputnikV
10.05.2021

tak tuhle celou fantasy sérii opravdu můžu

Hobitka
Hobitka
28.04.2021 5 z 5

Přečtení téhle knížky jsem odkládala hodně dlouho. Asi to souviselo se shlédnutím filmu, který se mi sice líbil, ale prostě jsem pak neměla potřebu číst i knížku.
Každopádně Míša z Radši Knihu mě tak nahlodala, že jsem se do ní konečně pustila. A fakt mi sedla, těším se na pokračování :)
Rozhodně neotřelá knížka, napínavá a strašidelná tak akorát, a navíc příjemné a zajímavé postavy.

přátelství prvotina tajemno zfilmováno cestování časem obrazové publikace fotografie příšery, monstra sirotci

Ransom Riggs
americká, 1979