Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

Tajemný ostrov. Opuštěný sirotčinec. Zvláštní sbírka velice podivných fotografií. To vše čeká na odhalení v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, nezapomenutelném románu, kde děj a děsivé fotografie přináší jedinečný čtenářský zážitek. Náš příběh začíná strašnou rodinnou tragédií, která přivede šestnáctiletého Jacoba k cestě na vzdálený ostrov u břehů Walesu, kde objevuje rozpadající se trosky sirotčince slečny Peregrinové pro podivné děti. Když Jacob bloumá jeho opuštěnými ložnicemi a chodbami, ukazuje se postupně, že děti slečny Peregrinové byly víc než podivné. Byly možná nebezpečné. Možná byly na opuštěném ostrově drženy v jakési karanténě z velmi dobrých důvodů. A nějak – i když to zní jako něco nemožného – jsou možná stále naživu. Fantasy doprovázená strašidelnými starými dobovými fotografiemi, při které běží mráz po zádech. Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti zaujme dospělé, teenagery a všechny, kdo mají rádi temná dobrodružství....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/117797/sirotcinec-slecny-peregrinove-pro-podivne-deti-117797.jpg 44785

Sirotčinec slečny Peregrinové/Neobyčajné deti slečny Peregrinovej 1.

Horory, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno · Jota

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children · 2012

Počet stran:358
Jazyk vydání:český
Překlad:Bronislava Grygová
Autor obálky:René Senko
Vazba knihy:pevná / vázaná s přebalem
ISBN:978-80-7462-019-5

Kniha Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

Jaruš7

Svérázná podivnost s přesahem, přijmout ji, je dostat se ve fantazii do "smyček" času.
Autor je skvělý vypravěč, vnímá drobnosti, které příběh zpestřují, čtenářský zážitek je ale nadmíru opeřen.
Audiokniha, hodně hustý odvaz.

Capatkol

Knihu miluji, pro mě poutavý příběh plný dobrodružství...

chaera

Na Sirotčinec jsem se chystala už dlouho a jsem ráda, že jsem se k němu konečně dostala. Kdybych byla o trochu mladší asi bych si ji užila více, ale i přesto můžu knihu s klidným svědomím ohodnotit 4 hvězdičkami. Určitě co nejdříve sáhnu po dalším dílu. 4/5

Mis-chie

Velmi poutavý příběh, napsáno srozumitelně.

Agnesita

Fajn čtení.

Laféeverte

Asi nejzajímavější na této knize je propojení příběhu a fotografií. Rozvláčnější začátek díky fotkám získává mírně dokumentární nádech a zároveň hezky dokresluje tápání hlavního hrdiny v tom, co je skutečné a co ne. Jak příběh postupuje, začíná to propojení být trochu víc "na sílu," ale celkově to knize neubírá. Druhá polovina se mi líbila víc, a to včetně objevování podivných dětí a jejich schopností - připadala jsem si trochu jako u sledování X-men. Pro cílovou skupinu je to určitě dobrá volba.

vendulkam

Opravdu zajímavý příběh.

Barca055

Tahle série je naprosto super!!

Bavil mě jak příběh, tak i fotografie, které tak nádherně doplňovaly příběh, až člověka někdy mrazilo.

Určitě doporučuji!!

TIP: Máte rádi Databázi knih?

fotografie tajemno příšery, monstra sirotci prvotina ich-forma cestování časem přátelství zfilmováno obrazové publikace

Ransom Riggs
americká, 1979