Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117797/bmid_sirotcinec-slecny-peregrinove-pro-podivne-deti-117797.jpg 4 6050 1343

Tajemný ostrov. Opuštěný sirotčinec. Zvláštní sbírka velice podivných fotografií. To vše čeká na odhalení v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, nezapomenutelném románu, kde děj a děsivé fotografie přináší jedinečný čtenářský zážitek. Náš příběh začíná strašnou rodinnou tragédií, která přivede šestnáctiletého Jacoba k cestě na vzdálený ostrov u břehů Walesu, kde objevuje rozpadající se trosky sirotčince slečny Peregrinové pro podivné děti. Když Jacob bloumá jeho opuštěnými ložnicemi a chodbami, ukazuje se postupně, že děti slečny Peregrinové byly víc než podivné. Byly možná nebezpečné. Možná byly na opuštěném ostrově drženy v jakési karanténě z velmi dobrých důvodů. A nějak – i když to zní jako něco nemožného – jsou možná stále naživu. Fantasy doprovázená strašidelnými starými dobovými fotografiemi, při které běží mráz po zádech. Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti zaujme dospělé, teenagery a všechny, kdo mají rádi temná dobrodružství.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children , 2012

petulik330
20.01.2021 2 z 5

Zajímavá kniha, ze zajímavým dějem. Nebyla špatná, ale mě moc neoslovila. Nápad byl dobrý: děda vypráví vnukovi příběhy o podivném sirotčinci s podivnými dětmi na dobrou noc. Když děda umře, vnuk se vydává na místo kde měl sirodčinec stát a tam se dozví, že dedovy příběhy byly pravdivé.

kristyna6527
19.01.2021 2 z 5

První kniha mě zaujala, měla hororový potenciál, byla čtivá, lákala k dalším dobrodružstvím. Ke konci se už zvrhla na čtivo pro páťáky, další díly jsem už dočetla se sebezapřením, dávala jsem tomu šanci, že to třeba nějak zajímavě dopadne ... nedopadlo, nuda a šeď. 3/2 body za to, že jsem se autorem nechala nachytat na všechny díly.

Gréta79
16.01.2021 4 z 5

Zaujímavé a napínavé čítanie. Veľmi oceňujem fotografie, ktoré dodávajú celej sérii tajomný až temný nádych. Ten však chýbal vo filmovom spracovaní, čo je veľká škoda, pretože to dalo celému príbehu inú atmosféru.

_Knihomolka_
14.01.2021 5 z 5

Wow, tak tohle je přesně můj šálek kávy. Cestování časem, smyčky, netvoři, podivné děti.... Kniha je dobrodružná, napínavá a romantická, co více si přát. Už se těším na další skvělé díly od fantastického spisovatele Ransoma Riggse.

Ps.: Pokud nejsi podivný, tak se Tě tato kniha netýká a když jí nepřečteš ,o nic nepřídeš. Pouze pro podivné :).

LivB
11.01.2021 5 z 5

Milý, velmi čtivý příběh pro velkě i větší malé. Žádné nudné pasáže plné popisu. Doplněno o fotografie, ze kterých tak trochu mrazí. Skvělý příběh plný tajemna a napětí.

Taufa
11.01.2021 4 z 5

Kniha mě bavila, zase úplně odlišný a zajímavý fantasy svět. Bylo to napínavé a rozhodně jsem se nenudil. Příběh hezky plynul. Kniha má hezký jazyk, Je to kniha, která je psaná pro mládež, ale fotografiemi dokáže vtáhnout i staršího čtenáře. Těším se na další díly.

rosalee3974
04.01.2021 4 z 5

(SPOILER) Příjemně mě knížka překvapila. Ačkoliv je určena spíše mladším čtenářům, bavila mě a samotné téma mě nadchlo. Sice jsem první viděla film, nicméně dostatečný časový odstup pomohl k tomu, abych obojí nesrovnávala a zapomněla na drobné rozdíly.
Co mě trochu mrzelo, bylo pokulhávající vysvětlení časových smyček a toho, co se vlastně stane, až taková smyčka zanikne. Paralelní svět? Nebo se vše bude odehrávat tak, jak se odehrávalo do současnosti Jacoba? V tom by bylo riziko časového paradoxu. Nicméně třeba to v dalších dílech autor nějak uspokojivě vysvětlil.

hanka24
03.01.2021 5 z 5

Jsem nadšená, zbožňuji film a trochu jsem se bála, jestli se nebudu u knížky nudit. Ale opravdu mě překvapilo, jak se Burtnova verze od knížky liší, jak ji pojal ve svém stylu. Takže kdo jste viděl film a chcete si přečíst knížku, s chutí do toho, těším se na další díly. Obrázky i dopisy, které jsou součástí knížky, vás úplně vtáhnou. Za mě 200 %

haki34
03.01.2021 3 z 5

(SPOILER) Z knihovny...přišla mi pod ruku, tak si řikám, konečně si přečtu i já...ale...nečetla se špatně, to ne. Autor píše čtivě, dokáže čtenáře zaujmout. Minimálně první třetina byla dobrá..napínavá, poutavá...až do doby, kdy se Jacob dostane do starého domu a za Emmou proběhne tunelem...tam mě příběh naprosto přestal bavit. V podstatě v momentě, kdy odhalujeme, o co vlastně v příběhu jde. Podivné děti i celý námět mě nezaujaly..ba velké zklamání...myšlenka stvůr a netvorů přišla nezajímavá, překomplikovaná...rovněž časová smyčka...úplně jsem nepochopila, jak si Jacobův děda dokázal po celá léta dopisovat s Emmou a slečnou P. - ony mohly prolézt na svět a dojít si na poštu, ale pošta k nim ?? A jak to, že bylo řečeno, že Emma nemůže pryč ze smyčky - rychle by zestárla...ale jeho děda i nějací další to zvládli...Celá hlavní myšlenka příběhu mi nedávala smysl...Podivné děti se mi nelíbily, fotografie - to byl skvělý nápad, byly děsivé a hezké zároveň...ale celkově souboje s netvorem, plné krve, hnusu, jakoby povykrádané z jiných horrorů, nezaujalo...
Konec jsem dočítala jako z rychlíku, chtěla jsem to mít za sebou, a jen se potvrdilo, že vlastně to byla pouze předehra pro další díly...do kterých už nepůjdu, protože, jak už jsem zmínila, mě princip podivných dětí a zápletka tak nebavily a nezaujaly, ba doslova odradily od dalšího čtení.
Každý asi musí vyzkoušet sám - buď mu příběh sedne, a nebo, jako mně, ne...
P.S. jak tak pročítám komenty napsané předemnou - musím souhlasit s mou oblíbenou Atanone - vystihla, co ve mě hlodalo a nenapsala jsem - jako by autor narouboval příběh na fotografie...chtěl je použít, zatlačil na pilu a vymyslel Sirotčinec....

Fortuna7
30.12.2020 5 z 5

Nejprve jsem viděla film, který mě hodně nalákal k přečtení knihy a chybu jsem neudělala.
Doporučuji

Selve
29.12.2020 5 z 5

Knihu jsem pořídil až po shlédnutí filmu. Musím však říci, že kniha (jakož tak většinou) je mnohem lepší, než film. Do knihy jsem se neuvěřitelně rychle začetl a hltal stránku po stránce. Super příběh, skvěle popsané prostředí a charismatické postavy. Ok, zřejmě je to cíleno na mnohem mladší čtenáře, ale i tak jsem si knihu užil

ali_223
27.12.2020 4 z 5

Tato kniha patří mezi ty typy, které já zhltnu za jeden až dva dny.
Hvězdičku dolů dávám, protože některé části byly (velmi upřímně) nudné. Občas jsem měla chuť knihu odložit, ale jsem ráda, že jsem knihu dočetla. Oceňuji obrázky a otevřený konec - čtenáře to většinou donutí číst dál.
Každopádně knihu doporučuji.

Dolik13
24.12.2020 5 z 5

Ačkoliv je kniha spíše pro náctileté, tak přebal knihy mě fakt děsí a působí strašidelně, a to je mi 28 let :D

Nicméně kniha mě velmi mile překvapila. Bez očekávání jsem se začetl do příběhu a jakožto milovníka historie a tématiky druhé světové mě zasazení příběhu o to více nadchlo. Postavy mi přišly zajímavé, nebyly to jen nějaké figurky a rozhodně se vrhnu na další pokračování.

work
15.12.2020 3 z 5

Docela příjemná knížka s jednoduchou dějovou linkou, pár postavami a jedním senzačním nápadem. Ale jak tu bylo napsáno přede mnou - čekal jsem víc a dostal jsem méně.
Začnu tím nápadem, který podle mě povyšuje tuto knihu nad ostatní a v zásadě stojí z 80% za jejím úspěchem: dokumentárně se tvářící fotografie (podle autora sesbírané a skutečné) navozují atmosféru mystična, podivnosti, a působí místy strašidelně. I když si z knížky nepřečtete ani slovo a jen ji prolistujete kvůli obrázkům, znepokojí vás. Když si je přečtete, znepokojení vyprchá, protože samotný příběh a zápletka nejsou nijak originální a celek je jen taková literární jednohubka, ke které se těžko někdy vrátíte. Mnohem zábavněji zde funguje všechno, co předchází objevení sirotčince, může tam pracovat čtenářova fantazie. Druhá polovina má sestupnou tendenci, korunovanou "finálním soubojem", který nejenže není finální, ale i plný hloupých klišé. Takže hvězdičky spíše za ty fotografie...

Kája95
08.12.2020 3 z 5

Čekala jsem mnohem více dostala jsem mnohem méně. Prvních cca 150stran je prakticky o ničem.... Kniha mě nezaujala až odradila

Kontryhelka
02.12.2020 5 z 5

Tak tohle mně opravdu pohladilo po čtenářské duši. Velmi se mi to líbilo, mám takové příběhy ráda. Tajemno, zvláštní lidé, časové osy, jo to všechno můžu.

Selve
24.11.2020 5 z 5

Musím říct, že i když je kniha určená spíše mladším čtenářům, opravdu jsem hltal stránku za stránkou. Ke knize jsem se dostal náhodou a to až po shlédnutí filmu. Jako milovník fantasy: cestování časem, duchovna, nadpřirozena, navíc s kapkou hororové atmosféry... Nebudete litovat. Už je to nějaká doba, co jsem knihu četl prvně, občas se k ní velmi rád vrátím. Za mě se jedná o úžasný příběh, který stojí za přečtení (včetně všech následujících dílů).

_Knihomolka_
24.11.2020 5 z 5

Luci-_-
05.11.2020 5 z 5

Fantasy příběh s prvky hororu a cestovaní časem. Příběh se v první knize vyvíjí dobře a napínavě, těším se na další knihy

PajaPaja007
03.11.2020 5 z 5

Jestli milujete fantasy a divnosti, tajemno a otázky, tak je to kniha pro vás. Za mě spokojenost a plný počet hvězd.

přátelství prvotina tajemno zfilmováno cestování časem obrazové publikace fotografie příšery, monstra sirotci

Ransom Riggs
americká, 1979