Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117797/bmid_sirotcinec-slecny-peregrinove-pro-podivne-deti-117797.jpg 4 6050 1341

Tajemný ostrov. Opuštěný sirotčinec. Zvláštní sbírka velice podivných fotografií. To vše čeká na odhalení v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, nezapomenutelném románu, kde děj a děsivé fotografie přináší jedinečný čtenářský zážitek. Náš příběh začíná strašnou rodinnou tragédií, která přivede šestnáctiletého Jacoba k cestě na vzdálený ostrov u břehů Walesu, kde objevuje rozpadající se trosky sirotčince slečny Peregrinové pro podivné děti. Když Jacob bloumá jeho opuštěnými ložnicemi a chodbami, ukazuje se postupně, že děti slečny Peregrinové byly víc než podivné. Byly možná nebezpečné. Možná byly na opuštěném ostrově drženy v jakési karanténě z velmi dobrých důvodů. A nějak – i když to zní jako něco nemožného – jsou možná stále naživu. Fantasy doprovázená strašidelnými starými dobovými fotografiemi, při které běží mráz po zádech. Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti zaujme dospělé, teenagery a všechny, kdo mají rádi temná dobrodružství.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Jota

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children , 2012

dalia1769
10.03.2015 4 z 5

Originální, napínavý a čtivý příběh, kniha je i moc hezky vizuálně provedená, nápad s "podivnými" fotografiemi je výborný. Není to žádný hrůzostrašný horor, spíše zajímavé fantasy s neobvyklým námětem. Určitě si přečtu i další díl.

Prostě-já
09.03.2015 5 z 5

Podle obrázků jsem čekala totální psycho,knížka mě mile překvapila, určitě doporučuju. Už se těším na druhý díl.

petunkav
05.03.2015 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Čekala jsem, že bude víc strašidelná, trošku až hororová. Ale byla jsem překvapená. Děj je pěkně zpracovaný, žádná část knihy není vleklá. Už mám i druhý díl a moc se na něj těším.

petrulka
01.03.2015 5 z 5

První třetina příběhu nabízí několik různých možností směřování dalšího děje...horor, duchařina, holocaust... Rozuzlení mě nezklamalo. Téma je zajímavé, neokoukané. Jen Pták mi přijde trochu dost přitažený za vlasy. Taková nedokonalá napodobenina Brumbála :-) Moc se mi líbila nečekaná porce humoru, v knize byla místa, kde jsem se opravdu od srdce zasmála. Na druhou stranu fotky dvojčat, či co to bylo, už nikdy vidět nemusím, fakt děsivé.

Andulienka
28.02.2015 5 z 5

Zvláštna kniha....vôbec som nečakala, že bude taká. Páčilo sa mi, že tie fotografie boli zoradené k textu, čím som bola bližšie bytostiam v knihe....Teším sa na druhú časť!

miiisaaa
21.02.2015 4 z 5

Kniha se mi líbila, přestože jsem i já čekala něco poněkud jiného, spíše hororového. Musím tedy přiznat, že mě závěrečná část příběhu překvapila. Myslím, že kniha je čtivá nejen pro teenagery. I já se určitě pustím do pokračování. Fajn oddechová knížka...

Rasha
20.02.2015 2 z 5

Když jsem knihu začala číst, trošku jsem se bála, bylo to napínavé čtení. Poté co se Jacob přesunul na ostrov a začínal objevovat a zkoumat dům, už se mi kniha přestala líbit a konec jsem dočítala jen proto, že nemám ráda rozečtené knihy. Konec zůstává v knize otevřený.Bohužel mám doma i druhý díl, ale číst jej momentálně nehodlám a jestli vůbec někdy.

Tryb
19.02.2015 4 z 5

Knihu jsem přečetla jední dechem. Opravdu se mi moc líbila :-)

wir
17.02.2015

Zvláštní a neotřelá myšlenka. Neříkám, že bych hltala děj jedním dechem, ale byla to fajn oddechovka, tkaže pokračuji i druhým dílem.

Targa Dall
08.02.2015 4 z 5

Výborná kniha o paralelním světu. Některé záhady a nepochopení naší divné společnosti jsou teď snazší :)
Pro snílky ideální a pro romantiky povinné :)

zazvorek
06.02.2015 5 z 5

Je mi upřímně jedno, jestli byl děj předvídatelný, je mi srdečně jedno, zda je to spíš pro dospělé nebo pro teenagery, netrápí mě, že opravdu strašidelná je jen první třetina a zbytek je takové bláznivé dobrodrůžo. Ta kniha je originální, vizuálně moc pěkně udělaná, čte se lehce, ač psaná jednoduchým stylem, podněcuje fantazii a jen těžko se od ní - především v poslední třetině - odtrhává. Navíc místy i pobaví. No a co víc si vlastně od knihy přát, když zrovna zběsile nezaplňujete seznam doporučené/povinné četby nebo neštudýrujete odbornou literaturu?
V něčem chci tuhle knihu ale ocenit důrazněji. Blízký vztah vnuka s dědečkem, jejich sbližování a hledání se i po smrti, už vůbec jen vyrovnávání se se smrtí příbuzného a úcta k němu, to je výborný námět, na kterém se dá stavět. O starých lidech a smrti se ve fantasy knihách zas tak moc nepíše, pomineme-li různé čaroděje....

TereziaH
05.02.2015 3 z 5

Nevím, čekala jsem od té knihy něco jiného. Nakonec pohodová nenáročná četba okořeněna zajímavými fotkami.

markeetice
23.01.2015 4 z 5

Tahle kniha není napsaná jako ostatní knihy. Autor, pravděpodobně londýnský hipstr, prolézal dlouhou dobu trhy a bazary a díky své podivné obsesi vytvořil sbírku podivných vintage fotek. Po nocích přemýšlel, co se za stisknutím spouště foťáku skrývá za příběhy. A pak to dal všechno dohromady a sepsal. Alespoň já si představuji, že to takhle nějak bylo. Ale ono to funguje! Příběh je sice jak z pera patnáctiletého introverta, ale pro patnáctileté introverty to musí být bomba! Pro třicetileté introverty je to bomba už o něco menší, ale hezká knížka to je. Ano, hezká, protože to jak vypadá ja na ní to nejhezčí!

Elishkad
23.01.2015 4 z 5

Jako mnoho jiných čtenářů, čekala jsem hororový příběh a nakonec se z toho vyklubalo něco jihého, ale i tak se mi kniha velice líbila. Myslím ale, že pokud bych ji četla tak v patnácti letech, líbila by se mi ještě více.

Eliota
23.01.2015 4 z 5

Musím říct, že jsem čekala něco naprosto jiného. Přiložené fotografie přímo vybízejí k hororovému příběhu, ale tak to není. I když jsem se se na horor těšila (tak to dopadá, když si o knize předem nic nepřečtu :)), kniha mě nezklamala. Je dobře napsaná, napínavá, originální. Určitě doporučuji.

Michule2
22.01.2015 4 z 5

Recenze většinou před přečtením knihy nečtu, takže jsme příliš nevěděl, k čemu jsem se vlastně dostal. To způsobilo, že jsme začal číst horor a skončil spíše u sci-fi nebo tajemného příběhu pro teenagery. To ale vůbec nevadilo, rád jsem se vrátil zpět v čase. Tajemný ostrov u britské pevniny s podivnými domorodci, sbírka černobílých fotek z přelomu století, válečné bombardéry a časová smyčka. To prostě musí fungovat. Podezřívám autora, že tento koktejl namíchal s jasným záměrem o kasovní trhák, nicméně se to zdařilo a pije se to příjemně. Knize tleskám, ale jestli začnou v příštím díle létat vesmírné koráby, tak jdu od toho.

LuckaH2
20.01.2015 5 z 5

Krásná kniha, taková pohádka pro dospělé (i když má být pro mládež), milá kniha, hrozně mě zajímalo co se stane dál, trnula jsem s hlavním hrdinou, taky bych chtěla takový sirotčinec najít:-) za mě supetr, těším se na pokračování!

Persefona
18.01.2015 5 z 5

Pěkné, velmi pěkné čtení. Bylo to napínavé, líbilo se mi prolínání časových smyček.

mdracek
18.01.2015 4 z 5

Zpočátku to vypadalo na vážně děsivý příběh, doplněný velice originálními fotografiemi. Konec mi přišel už trochu moc fantastický, ale v dobrém slova smyslu - nebyly tam narážky na jiné autory (například Tolkiena), což mají mnozí jiní fantasy autoři často ve zvyku. Celkový dojem knihy na mně ohromně zapůsobil, tudíž se moc těším na přečtení dalšího dílu.

sisi koblizc!
17.01.2015 4 z 5

Začátek nebyl zrovna nejlepší, ale nakonec jsem se nemohla odtrhnout. Fotografie dokonale doplňují příběh a já se nemohu dočkat až se mi do rukou dostane další díl.

přátelství prvotina tajemno zfilmováno cestování časem obrazové publikace fotografie příšery, monstra sirotci

Ransom Riggs
americká, 1979