Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117797/bmid_sirotcinec-slecny-peregrinove-pro-podivne-deti-117797.jpg 4 6030 1338

Tajemný ostrov. Opuštěný sirotčinec. Zvláštní sbírka velice podivných fotografií. To vše čeká na odhalení v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, nezapomenutelném románu, kde děj a děsivé fotografie přináší jedinečný čtenářský zážitek. Náš příběh začíná strašnou rodinnou tragédií, která přivede šestnáctiletého Jacoba k cestě na vzdálený ostrov u břehů Walesu, kde objevuje rozpadající se trosky sirotčince slečny Peregrinové pro podivné děti. Když Jacob bloumá jeho opuštěnými ložnicemi a chodbami, ukazuje se postupně, že děti slečny Peregrinové byly víc než podivné. Byly možná nebezpečné. Možná byly na opuštěném ostrově drženy v jakési karanténě z velmi dobrých důvodů. A nějak – i když to zní jako něco nemožného – jsou možná stále naživu. Fantasy doprovázená strašidelnými starými dobovými fotografiemi, při které běží mráz po zádech. Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti zaujme dospělé, teenagery a všechny, kdo mají rádi temná dobrodružství.... celý text

Horory , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Jota

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children , 2012

stejsdan
stejsdan
28.04.2021 4 z 5

Fíííha tak tahle knížka mi sedla, i když jsem po ní sáhla jenom kvůli ČV a obyčejně tenhle typ knížek vůbec nečtu a určitě nejsem ani cílová skupina. Překvapila jsem sama sebe, kolik mám představivosti, nenudila jsem se, naopak jsem se pobavila a byla jsem příjemně napjatá a děj měl spád. Ke všemu ty úžasné fotky, které dodávají knížce náboj. Pravděpodobně časem sáhnu i po dalších pokračováních.

happy-smile
happy-smile
25.04.2021 4 z 5

Asi první třetinu knihy se v podstatě nic fantasy neděje - pouze nás obklopuje záhadná atmosféra s příslibem dobrodružství. Ač je to jenom takový úvod pro následující příběh, tak mě se tato část nesmírně líbila a byla velice čtivá. Potom se dozvídáme o existenci sirotčince slečny Peregrinové a jejich obyvatelích. Objevujeme jejich osobnosti a svět, ve kterém žijí. Je to moc příjemné čtení. Osobně ale nejsem moc fanda nestvůr a ty se zde vyskytnou taky. Proto se asi dalších dílů zatím nepustím, i tak ale knihu určitě doporučuji.

leucantha
leucantha
19.04.2021 3 z 5

přečteno, ale další pokračování již jsem nečetla...zas až tak skvělé mi to nepřišlo

Amy05
Amy05
15.04.2021 4 z 5

4⭐️/5⭐️
Do knížky jsem se ze začátku nemohla začíst, a proto jsem ji na chvíli odložila. Zhruba prvních 100 stránek bylo takových nudných, protože jsme se seznamovali s postavy a celkově dlouho trvalo než se Jake dostal na ostrov a až potom se to pořádně rozjelo.
Bylo to naprosto skvělé, atmosféru příběhu přidávají fotografie, které jsou místy strašidelné a nechutné. Přes jednu věc jsem se ale přenést nemohla, a to že Emma nejprve chodila s Jakovým dědou a potom se tahala s Jakem, prostě je to hrozně divný. Na začátku to bylo celkem stejné jako film, ale konec (hlavní zápletka) byl úplně jiný než v knížce. To nemluvím o výměně schopností Emmy a Olivy. Ale tady se bavíme o knížce ne o filmy (ale film se mi taky moc líbil). Knížku bych určitě všem doporučila, ale to že už má 5 dílů (další dlouhá série). Akorát mi konec přišel hodně zmatený a někdy jsem nevěděla, kde se to zrovna odehrává (kdo četl ví). Knížku určitě doporučuji a moc se těším na druhý díl.

baty
baty
13.04.2021 5 z 5

Knize jsem se velmi dlouho vyhýbala. Také nyní jsem po ní sáhla pouze kvůli výzvě.
Kniha mě pohltila od první stránky a nepustila mě, dokud jsem nedočetla.
Vřele doporučuji a těším se na další díl.

WeirdoAnne
WeirdoAnne
26.03.2021 5 z 5

Knihu jsem sice četla v létě, ale dosud si pamatuju, jak jsem se při jejím čtení cítila. Spoutaně. Příběh mě pohltil, uvěznil ve svém čtivém vypravování. Naprosto jsem se do světa Podivných zamilovala. Autor píše poutavě a věcně. Vyjadřuje se přesně tak, jako se my puberťáci v dnešní době skutečně vyjadřujeme. Nechodí kolem horké kaše a nepáře se s tím, zda už něco užitou hláškou nepřehnal.
Moc se mi líbily fotky, které se sem tam objevovaly. Příběh tak nabral o kus větších rozměrů. :)

DK197
DK197
20.03.2021 4 z 5

AUDIOKNIHA: Tohle dílo má především úžasný hororový začátek, který se dle mého přesně láme, když se hlavní hrdina rozběhne následovat bílé šaty - napsáno schválně tak, aby nevytvářelo jasný spoiler a nečtenáře nechalo nechápavé. Po té se to okamžitě mění na pro mě klasické fantasy. Což mi je dost líto, protože to za mě ztratilo část kouzla. Přiznám se, čekala jsem kapku víc. Ovšem i tak - příběh se snaží být originální, hrdinové jsou milí, záporáci děsiví... V rámci cílové skupiny a žánru, kam knížka nakonec padá, to bylo fajn. Navíc je vzhledem k dalším dílům je jasné, že tohle byl jen rozjezd. Nutný (skvěle hororový) úvod a to hlavní nás čeká. I to vás nutí být ke knížce benevolentnější a zvědavě hrábnout po další části. Já to udělám.

Co se týče interpreta audioverze, musela jsem si zvykat. Hlas se mi zdál trochu nevýrazný. Ale nakonec to šlo. :-)

Tabby
Tabby
16.03.2021 3 z 5

Pro moji nedočkavost, než mi knihy dorazí, jsem nejdříve shlédla film (dle mého názoru výborný). Kniha mi ovšem ze začátku přišla lehce nudná, než se to rozjelo a my jsme se konečně dostali na ostrov. Po té to začalo být zajímavější a my konečně poznáváme tajemství sirotčince a jeho obyvatel.
Nápad obzvlášťnit příběh fotografiemi, byl úžasný tah a dodává příběhu autentičnost a mystičnost.
Každopádně další díl určitě přečtu,jsem zvědavá, jak to bude pokračovat. :)

VeronikaAug
VeronikaAug
15.03.2021 4 z 5

Knížky jsem se trochu obávala, ale od první stránky jsem věděla, že styl psaní mi naprosto sedí a že to asi půjde. Nakonec se mi většina příběhu fakt moc líbila, doplňující fotky mě hrozně mile překvapily, opravdu poutavě doprovázely vyprávění. Je to taková netradiční fantasy pohádka pro větší děti a dospělé. Jediné, co mě osobně nesedlo byla poslední akční část, ale být to tam určitě muselo. Ráda si přečtu další díl a snad i shlédnu film, i když už z ukázek je mi jasné, že je to opravdu jen na motivy, jako ostatně vždycky.

Booksaddict
Booksaddict
15.03.2021 3 z 5

Pohádka pro dospělé v tom nejlepším slova smyslu.

HugeBookworm
HugeBookworm
12.03.2021 3 z 5

Příběh není bůhvíjakým super fantasy literárním počinem, ale svým pojetím mě prostě chytnul. Asi v tom měly prsty dobové fotky a celková jinakost příběhu o dětech, které žijí napříč stoletími, bůhví. Někdy se to prostě stává, že ač není něco naprosto dokonalé, stejně vás to může zaujmout a ještě se u toho dobře pobavíte. A jsem si jistá, že se do sirotčince slečny Peregrinové ještě vrátím.

kape97
kape97
10.02.2021 3 z 5

Zajímavá kniha. Nápad oddělit ty, kteří jsou nějakým způsobem zvláštní nejen fyzicky ale i časově mi přišel zajímavý. Celkově mě ale kniha extra nenadchla. Možná před pár lety ????

andrea7191
andrea7191
08.02.2021 3 z 5

Já si nemůžu pomoct, ale nejsem z toho nadšená tolik, jako ostatní. Příběh mě zaujal, ale čím více se blížil konec, tím více jsem byla zklamaná ze stylu, jakým se styl psaní ubíral. Místy jsem se nudila a párkrát jsem nějakou část přeskočila, jinak bych se asi konce nedobrala a knihu bych odložila dřív, než dočtu.

slaska77
slaska77
24.01.2021 5 z 5

Pro mě velmi kouzelný příběh, ve kterém si člověk může najít hodně třeba i o své jinakosti, nebo jak ke svým lidem v okolí přistupovat. Ke knize mě přivedlo doporučení známých, ale pořád mi nějak unikala, až letos jsem ji znovu objevila díky čtenářské výzvě, protože je na 8. místě žebříčku knih, které se čtenáři nejčastěji chystají číst, já se chystala opravdu dlouho. Určitě se vrátím k druhému dílu, který vede do mého milovaneho Londýna, těším se.

kachnat
kachnat
24.01.2021 3 z 5

Zajímavý příběh doplněný fotografiemi. Příjemné, oddychové čtení, byla jsem trochu zklamaná, čekala jsem víc, ale i tak se mi kniha líbila a díly, které mám doma si přečtu také.

petulik330
petulik330
20.01.2021 2 z 5

Zajímavá kniha, ze zajímavým dějem. Nebyla špatná, ale mě moc neoslovila. Nápad byl dobrý: děda vypráví vnukovi příběhy o podivném sirotčinci s podivnými dětmi na dobrou noc. Když děda umře, vnuk se vydává na místo kde měl sirodčinec stát a tam se dozví, že dedovy příběhy byly pravdivé.

kristyna6527
kristyna6527
19.01.2021 2 z 5

První kniha mě zaujala, měla hororový potenciál, byla čtivá, lákala k dalším dobrodružstvím. Ke konci se už zvrhla na čtivo pro páťáky, další díly jsem už dočetla se sebezapřením, dávala jsem tomu šanci, že to třeba nějak zajímavě dopadne ... nedopadlo, nuda a šeď. 3/2 body za to, že jsem se autorem nechala nachytat na všechny díly.

Gréta79
Gréta79
16.01.2021 4 z 5

Zaujímavé a napínavé čítanie. Veľmi oceňujem fotografie, ktoré dodávajú celej sérii tajomný až temný nádych. Ten však chýbal vo filmovom spracovaní, čo je veľká škoda, pretože to dalo celému príbehu inú atmosféru.

_Knihomolka_
_Knihomolka_
14.01.2021 5 z 5

Wow, tak tohle je přesně můj šálek kávy. Cestování časem, smyčky, netvoři, podivné děti.... Kniha je dobrodružná, napínavá a romantická, co více si přát. Už se těším na další skvělé díly od fantastického spisovatele Ransoma Riggse.

Ps.: Pokud nejsi podivný, tak se Tě tato kniha netýká a když jí nepřečteš ,o nic nepřídeš. Pouze pro podivné :).

LivB
LivB
11.01.2021 5 z 5

Milý, velmi čtivý příběh pro velkě i větší malé. Žádné nudné pasáže plné popisu. Doplněno o fotografie, ze kterých tak trochu mrazí. Skvělý příběh plný tajemna a napětí.

přátelství prvotina tajemno zfilmováno cestování časem obrazové publikace fotografie příšery, monstra sirotci

Ransom Riggs
americká, 1979