Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117797/bmid_sirotcinec-slecny-peregrinove-pro-podivne-deti-117797.jpg 4 6050 1343

Tajemný ostrov. Opuštěný sirotčinec. Zvláštní sbírka velice podivných fotografií. To vše čeká na odhalení v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, nezapomenutelném románu, kde děj a děsivé fotografie přináší jedinečný čtenářský zážitek. Náš příběh začíná strašnou rodinnou tragédií, která přivede šestnáctiletého Jacoba k cestě na vzdálený ostrov u břehů Walesu, kde objevuje rozpadající se trosky sirotčince slečny Peregrinové pro podivné děti. Když Jacob bloumá jeho opuštěnými ložnicemi a chodbami, ukazuje se postupně, že děti slečny Peregrinové byly víc než podivné. Byly možná nebezpečné. Možná byly na opuštěném ostrově drženy v jakési karanténě z velmi dobrých důvodů. A nějak – i když to zní jako něco nemožného – jsou možná stále naživu. Fantasy doprovázená strašidelnými starými dobovými fotografiemi, při které běží mráz po zádech. Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti zaujme dospělé, teenagery a všechny, kdo mají rádi temná dobrodružství.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children , 2012

Pítrs85
05.05.2022 2 z 5

Knížka s možná originální myšlenkou, ale napsána hodně neoriginálně, jde z toho cítit Harry Potter, ale i takoví X-Meni a spousta dalších soudobých popkulturních postav a příběhů. Asi jako spousta tu i já jsem od podivných dětí čekal krapet něco jiného, něco, co bude mít hloubku a co nebude tak trochu jako četba pro dnešní teenagery, bohužel, očekávání byla někde jinde (což by samo o sobě nemuselo být na škodu, jenže to by ten příběh musel opravdu za něco stát...). Naopak originální myšlenkou jsou všechny ty doprovodné starobylé fotografie, velice podařené (byť sem tam nacpané tak trochu na sílu a mimoděk). Není to špatná knížka, bohužel lehce zaměnitelná a po krátkém čase se jednomu vykouří z hlavy...

Artemis886
01.05.2022 5 z 5

(SPOILER) Neumím pochopit proč má kniha tak malé hodnocení, byla naprosto skvělá. Zápletka, děj, postavy, netvoři, ostrov a smyčka vytvářeli dojem kdy jsem si nebyla jistá co se bude dít dál. Na první pohled to vypadá jako psychologický román o chlapci s problémem, ale opak je pravdou. Navíc ty fotky, dokonale se k příběhu hodí a ještě o to víc když jsou skutečné....

Hermiona419
24.04.2022 5 z 5

krásná kniha...

Teopa
24.04.2022 5 z 5

Nejprve jsem zaznamenala film, až pak se ke mně dostala tahle kniha a moc se mi líbila. Ta atmosféra v ní je jedinečná, má to nápad, spád a vše, co má čtivá kniha, která obstojí před širším publikem, mít. Kniha se čte se dobře, člověk se nikde nezadrhne, nemusí se zvlášť namáhat, což je příjemné, zvlášť, pokud čtete hodně nezáživných skript. Je to sice spíše kniha pro náctileté, ale ani já, jakožto dospělý jedinec, jsem se nenudila.

midone
09.04.2022 5 z 5

Ale no ták! 71%? Proč? Vždyť je to tak dobrý! Tak originální! Tak zajímavý! Má to příběh, fantazi svět, dobře vymyšlené postavy. Jako nečekejte od toho klasickou fantasy s hlavním hrdinou alá "jsem vyvolený, zachráním celý svět", ale kdo hledá něco, co ještě nečetl, je sirotčinec pro vás.

Nel_ita
01.03.2022 2 z 5

Miluji nové a kouzelné světy, které mě pohltí skrze svá pomalu odhalující se tajemství, bohužel v tomto případě jsem měla větší očekávání. Námět je originální, úžasný, myšlenka autora se ubírá správným směrem, nicméně jeho styl bych popsala jako neobratný. Hned jsem uhodla, že je to Riggsnův první román.

Chování a myšlení hlavní postavy je nepřiměřené k jejímu věku a některé situace v příběhu nejsou domyšlené a jednání postav jsou místy nelogická.

Za mě je to velká škoda, protože dle mého názoru svým námětem by býval mohl autor konkurovat i jiným fanasy světům.

JAnD
25.02.2022 4 z 5

Temné, strašidelné, zamotané. Až s nádechem horroru. Ze začátku se nic neděje, pak se sice děje, ale nic moc a čtenář čeká, kdy přijde nějaké vysvětlení. A to se objeví spolu se zápletkou a najednou se z toho stává strhující příběh.
Nejprve jsem narazil na ukázku z audioknihy (oživování Martina). Pak zajímavá ukázka (útěk oknem ze sirotčince) v přijímačkách na osmileté gymnázium, takže si to dcera půjčila, ale vzdala. Já dočetl, ale ač zůstal otevřený konec, nejsem si jistý, zda budu číst další díl.

SknihouVrukách
25.02.2022 3 z 5

Jedno z mojich knižných predsavzatí na tento rok je čítať viac knižiek v angličtine, keďže minulý rok som prečítala len tri a tak som stiahla po tejto knižke.

Od knižky som mala veľké očakávania a nechcem povedať, že ma sklamala, ale očakávala som od nej viac. Začiatok knižky bol pomalší. Bol hlavne o zoznamovaní s postavami a trošku s tajomstvami a svetom. Svet v tejto knižke je veľmi zaujímavý, ale mám okolo neho strašne veľa otázok, ktoré budú dúfam rozobraté v ďalších dieloch a pár vecí som bohužiaľ nepochopila. Z celého príbehu dýcha úžasná atmosféra a škoda, že som knižku nečítala na jeseň. Postavy v tejto knihe som si svojím spôsobom obľúbila a medzi Emmou a Jacobom si viem predstaviť takú milú romantickú linku. Nebudem klamať, mohla by byť v ďalších dieloch.

Čo sa týka príbehu tak ten bol pomalší a myslím si, že autor sa bude rôznymi tajomstvami zaoberať v ďalších dieloch. V niektorých častiach ma to aj trošku nudilo. Avšak na posledných 100 stranách bola konečne akcia a pomerne otvorený koniec ma navnadil na druhý diel, ktorý už mám doma. Nemôžem zabudnúť spomenúť, že kniha ma úžasné grafické spracovanie a dopĺňajú ju aj dobové fotografie , ktoré jej dodávajú na atmosfére. Autorou štýl písania mi sadol a knižka sa neskutočne rýchlo čítala.

Knižka sa síce nezaradí medzi moje najobľúbenejšie, ale aj tak sa mi dosť páčila. Nemôžem sa dočkať na ďalšie diely!! 3,5/5

mr.Zdenek
21.02.2022 5 z 5

Viděl jsem i filmové zpracování, ale kniha je kniha, je větší prostor pro detaily, prokreslení charakteru postav, celkovou délku, kde je film omezen časem.

Robodruh
18.02.2022 5 z 5

Tajemno, neobyčejné děti, časová smyčka, skvělé fotografie, ze kterých lehce mrazí, ale i jemný humor a práce s jazykem (četla jsem anglický originál, tak nedovedu posoudit, jak tomu je v českém překladu). To vše mi dává dobrý koktejl, když máte rádi napětí, ale chcete klidně spát. Nebo už jste přesycení severskými detektivkami nebo současnou fantasy literaturou plnou draků a novodobých čarodějek. Tahle kniha je prostě jiná. Těším se na další dva díly.

Yuki_Kuchiki
01.02.2022 4 z 5

zajímavé čtení, pro dospívající děti mohu doporučit :)

jes09
24.01.2022 5 z 5

Jako young adult literatura skvělá!

TaNya_
19.01.2022

Čekala jsem to asi trochu vyspělejší, alespoň po tom nadějném začátku. Jenže jak jsem si všimla, kniha patří do young adult literatury, takže v tom se ten průběh nezapřel. Chyběla tomu větší propracovanost postav a i když se jedná o děti, tak se všichni nemuseli chovat tak povrchně. Na druhou stranu fotografie v knize byly skvělé.

Karoley
01.01.2022 4 z 5

Ke čtení knihy mě nalákaly staré dobové fotografie, které dokreslují příběh.. a z některých teda docela mrazí! První část knihy se mi líbila moc, Jacob a jeho život Předtím, noční můry a tajemný odkaz, nejisté krůčky po mlhou zahaleném ostrově, kde se v minulosti odehrála tragédie. V troskách sirotčince se neskrývají pouze odpovědi, ale i něco jiného, děsivějšího.. A pak přišlo Potom. Druhá část knihy byla slabší a bavila mě podstatně méně. Do dalších dílů se nepustím, po přečtení anotace jsem si naprosto jistá ;)

andrej0867
01.01.2022 4 z 5

Celkom originalne, jemne hororove, jednoduchostou celkom young fantasy. Skusim aj druhy diel...

betička
14.12.2021 4 z 5

Ke čtení této knihy jsem přistupovala se značnou skepsí a vybrala si ji jen proto, abych splnila čtenářskou výzvu. Předpokládala jsem pohádkový příběh pro děti. O to více jsme byla překvapená, když jsem byla absolutně vtažena do děje. Čekala jsem jak se útržky informací, které dostal Jakob od svého děděčka, nakonec vysvětlí. S každým otočením strany jsem čekala co podivné děti potká, kam příběh směřuje ...
Příběh je zajímavý, není jednoduše předvídatelný a díky zcela otevřenému konci láká ke čtení dalších dílů.

knihyKeMne
12.12.2021 4 z 5

Čteno podruhé, poprvé v době prvního vydání. Knížka je napsaná poněkud tajemně, je doplněna pravými dobovými a dost podivnými fotografiemi, které autor úplně přirozeně zakomponoval do příběhu. Protože se jedná o podivné děti.

V době, kdy jsem knížku četla poprvé, na mě působila tak nějak temně, pochmurně, až brutálně. Navíc ve spojení s druhou světovou. Už tehdy jsem věděla, že pokračování číst nechci. Tento díl mi připadal jako takový jemný úvod do něčeho, co bude smutné. Teď po letech už to nepůsobí tolik, nicméně myslím, že dvakrát stačilo a knížku pošlu dál.

Meg1
11.12.2021

Název ve mě z počátku vyvolával spíše nedůvěru než zájem, a byla to chyba. Jako první jsem viděla filmové zpracování, ale jako správný knihomol jsem nemohla odolat a následně přečetla i knihu. První, druhou, třetí, čtvrtou, pátou i šestou. A myslím, že kdyby těch dílů bylo deset přečetla bych je taky :-) Přiznávám, že mezi čtvrtým a pátým dílem jsem si musela dát pauzu, ale i tak mě celá série hodně bavila. Knize rozhodně nechybí napětí a fotografie ji moc hezky doplnily. Ale proč ji pořád každý srovnává s Potterem, to tedy nechapu...

annie16
02.12.2021 4 z 5

Zajímavá, později napínavá. Líbila se mi.

Kryštofka
14.11.2021 3 z 5

Když už se mi kniha dostala do ruky, přečetla jsem ji. Jen jsem se ujistila, že tento žánr není můj šálek kávy.

přátelství prvotina tajemno zfilmováno cestování časem obrazové publikace fotografie příšery, monstra sirotci

Ransom Riggs
americká, 1979