Povídky podivných

Ještě dříve, než slečna Peregrinová vytvořila smyčku – domov a útočiště – pro dnes již dobře známé podivné děti, existovaly příběhy o podivných dětech a zvířatech, které se nejprve tradovaly ústní cestou, dokud se jejich písemného zpracování neujal v roli editora jeden z nejpovolanějších, podivný Millard Nullings. Jedná se o příběhy z historie podivných, ve kterých se dozvíme, že děti nejprve bez problémů žily ve společnosti lidí běžných, obyčejných, ale jejich zvláštní schopnosti a nadání je postupně vytlačovaly na okraj, až je obyčejní lidé vyhnali ze svého středu úplně. Některé z deseti povídek čtenáři zčásti znají ze zmínek v trilogii o podivných dětech ze sirotčince slečny Peregrinové – třeba tu o laskavém obru Cuthbertovi či o holubech z katedrály Svatého Pavla – jiné jsou zcela nové a uvádějí nové, neznámé hrdiny, a kromě jiného se dozvíte o první ymbryně i o tom, jak se postupně naučila vytvářet smyčky, v nichž bylo možno žít....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/335096/sirotcinec-slecny-peregrinove-povid-TVJ-335096.jpg 4.3447

Sirotčinec slečny Peregrinové/Neobyčajné deti slečny Peregrinovej

Literatura světová, Povídky, Pro děti a mládež
Vydáno:, Jota

Tales of the peculiar (2016)

Kniha Povídky podivných

Dreisii
předevčírem

Krásný čtivý povídky :) ráda se knim budu vracet.

milisek21

pěkné příběhy

Kyell

Velice milá a přívětivá kniha, příjemné počteníčko na večer nebo jen tak do vlaku. Povídky byly opravdu podivné a to se počítá! Mou nejoblíbenější povídkou se stali Nádherní kanibalové. Grafické provedení spolu s ozdobnou vazbou opět nemá konkurenci!

alabra

Krásné počteníčko, laskavé, přátelské, pro všechny věkové kategorie, a ty přenádherné rytiny, tak krásnou knihu jsem již dlouho neviděla. Spokojenost.

KudrnatáHolka

Pro mě čtivější a poutavější než Sirotčinec slečny Peregrinové. Každý z originálních a občas dost překvapivě zakončených příběhů v sobě skrývá ponaučení, hlubší myšlenku. A navíc, ta nádherná obálka :-)

Nicolka77

Ma první kniha od autora a musím říct,že to bylo opravdu něco podivného.Kanibalove, podivná princezna i princ, Cocobolo a další. Doufám, že další knihy od autora budou stejně kvalitní jako tato! :)

Turmee

Mnohem lepší než Sirotčinec. Originální příběhy podivných lidí, s více či méně zřetelnou hlubší myšlenkou. Přečteno raz dva.

JankaV80

Povídky podivných jsou prostě skvělé a dokreslují celou trilogii knih o podivných. Jednak se v povídkách setkáme už s povídkama, které v knize byly zmíněny (např. Legenda o obrovi Cuthbertovi), které mohou mít reálný základ (jak sám Millard zdůrazňuje) - mě se moc líbil příběh o první ymbryně nebo příběhy, které nekončí vůbec dobře, ale plyne z nich velké ponaučení - třeba Báječní kanibalové. Všechny povídky jsou moc zajímavé.