Podivné město

Podivné město https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/200151/bmid_miss-peregrine-sirotcinec-slecny-pe-PiB-200151.jpg 4 2764 490

Mimořádná pouť, která začala v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, pokračuje. Jacob Portman se vydává se svými novými přáteli na cestu do Londýna, podivného hlavního města celého světa. Doufají, že zde naleznou lék pro svou milovanou ředitelku, slečnu Peregrinovou. Jenže ve městě ničeném válkou číhají nečekaná překvapení na každém rohu. A než Jacob dovede podivné děti do bezpečí, musí učinit důležité rozhodnutí, které se týká jeho lásky k Emmě Bloomové. Prázdné město vtáhne čtenáře do imaginárního světa telepatie a časových smyček, cirkusových triků a vlkodlaků – do světa obydleného „podivnými“ dospělými, vrahounskými stvůrami a bizarními druhy zázračných zvířat. Stejně jako v prvním díle v sobě i druhá část Podivných dětí spojuje napínavou fikci s dosud nepublikovanými dobovými fotografiemi a nabízí tak jedinečný čtenářský zážitek.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

Hollow City , 2014

ladyxx
23.12.2020 4 z 5

Celá kniha se nese v duchu myšlenky „zachránit slečnu Peregrinovou z ptačí podoby“. První polovina knihy je pomalejší, i když nechybí několik zajímavých pasáží, druhá polovina naopak překypuje akcí. Závěrečné zvraty jsou vážně neočekávané, autor čtenáře pěkně překvapí. Dobové fotografie hezky dokreslují příběh. Zaujaly mě Jacobovy nově objevené schopnosti a nové podivné postavy, doufám, že se o nich v budoucnu dozvíme více.

mataaskorice
08.12.2020 5 z 5

Stejně jako první díl, i tuto knihu jsem zhltla během chvilky. Je napínavá a desítky stránek utíkají "podivně" rychle. Stejně jako první díl končí i Podivné město v tom nejnapínavějším místě. A čtenáři nezbyde, než se klepat na další díl.

_Knihomolka_
24.11.2020 5 z 5

Wow, tak tohle je přesně můj šálek kávy. Cestování časem, smyčky, netvoři, podivné děti.... Kniha je dobrodružná, napínavá a romantická, co více si přát. Už se těším na další skvělé díly od fantastického spisovatele Ransoma Riggse.

Ps.: Pokud nejsi podivný, tak se Tě tato kniha netýká a když jí nepřečteš ,o nic nepřídeš. Pouze pro podivné :).

Natali.159
29.10.2020 5 z 5

Velmi čtivě napsaná kniha, zajímavý příběh

klaraj093
22.10.2020 5 z 5

Skvělé pokračování této série.. Už se těším na další díl.

lucisa.n
08.10.2020 3 z 5

Druhý díl je poněkud táhlejší, než díl první. Člověk se pořádně začte až po půlce knihy. Na konci už se opět nemůže odtrhnout a potřebuje hned sáhnout po dalším díle :)

PolarBee
29.09.2020 3 z 5

Ve srovnání s prvním dílem je tohle o trochu horší. Některé pasáže jsou zbytečně zdlouhavé, nebo příliš rozvláčné a člověka začnou nudit, například narychlo spíchnutá melodramatická tragédie milostné dvojice, proč..
Co mi vrtalo hlavou, vlastně už i v prním díle, je ale rozpor postav. Autor často upozorňuje, že jen jako děti vypadají, ale jsou to už v podstatě staří lidé. Nicméně, proč se tedy vždy chovají jako děti? Úplně mi to nesedí a celkově by to chtělo hlavně do dialogů lépe zapracovat.

Navíc, často mi i připadalo, že autor vytvořil několik bodů z fotografií, které se snaží neobratně spojit a vymyslet výplň. Možná bych byl raději, kdyby to fotky vůbec neobsahovalo, už kvůli představivosti.

keselylenka
07.09.2020 5 z 5

Knihu jsem poslouchala jako audioknihu, což jí dodalo na dramatičnosti. Na druhou stranu mi tak ale chyběly fotky, které hodně dokreslují atmosféru. Kniha byla super a pro pochopení děje mi ani nevadilo, že mezi tím kdy jsem dočetla první díl a poslouchala druhý, uběhlo několik let.

Jaja489
01.09.2020 5 z 5

Tahle kniha je opravdu skvělá, ačkoliv jsem četla spoustu negativních recenzí, tak se mi velice líbila.

Markett
24.08.2020 4 z 5

Hned po přečtení prvního dílu Sirotčince jsem se pustila do druhého dílu, moc se mi líbilo, jak knihy na sebe navazují, že druhý díl vlastně začne tam, kde první skončil.
Co se samotné knihy týče, já jsem celkově byla spokojená, ale přiznávám, že první polovina knihy se mi táhla a četla hůře, zdálo se mi, jako by se nedělo nic tak strhujícího. A ve druhé polovině to začalo být neskutečně napínavé, čtení mě moc bavilo, sotva jsem dokázala knihu odložit, protože jsem musela vědět, jak je to dál.
Za mě je série hodně dobrá, rozhodně doporučuji. :)

kalinkacz
19.08.2020 4 z 5

Na druhý díl jsem byla hodně zvědavá, jelikož jsem moc netušila, kam by děj mohl směřovat... Stejně jako první díl, tak i tento druhý jsem poslouchala jako audioknihu a musím říct, že jsem si na hlas Viktora Dvořáka zvykla a ke knize mi sedí... Ale teď už k tomuto dílu... První dvě třetiny mi přišly takové zvláštní, pomalé, popisné a točily se trošku v kruhu a já si říkala, že konec bude muset být opravdu strhující, aby se mé průměrné hodnocení změnilo... A autorovi se to k mému překvapení podařilo... Konec mě dostal a vynahradil mi ony zmíněné dvě třetiny, takže já se s radostí pouštím do dalšího dílu!

Johanečkaa
17.08.2020 5 z 5

Super čtení, i když někdy jsem se trochu myšlenkami zatoulala jinam a pak nevěděla, o čem je řeč. První díl byl lepší, ale i tak se mi tento moc líbil.

kika_
26.07.2020 3 z 5

Nějak jsem se nemohla.dostat do děje. Pořád jsem utíkala myšlenkami jinam. Hodně se to táhlo. Jsem překvapená z obecného hodnocení této knihy, které je lepší než hodnocení prvního dílu. S kvalitou první knihy se tahle vůbec nedá porovnávat.

pestas
24.07.2020 4 z 5

Tento dil se mi libil mozna i o neco vic nez prvni dil. Byl takovy vice akcni.

Libušš
29.06.2020 2 z 5

Kniha, kterou jsem původně číst nechtěla, nicméně se mi dostal do rukou druhý díl dřív, než ten první. Prvním dílem jsem tedy tuto sérii hodlala ukončit, ale bylo mi líto knihy, která by mi nepřečtená ležela v knihovně.
Líbilo se mi, jak si autor vyhrál s dějem, se světem podivných dětí. Líbilo se mi, že byl zachovaný Enochův humor a otravné (místy útrpné) postoje, které prokazovaly Emma a Brownyn.
Místy byla zbytečná charekteristika okolí. Oproti tomu líčení příšer a jejich počinů a bojů bylo místy tak pestré, že to na člověka působilo tísnivě. (Když to tak působí na dospělého, co teprve ty náctileté děti?)
Co se mi opravdu nelíbilo? To, kam tuto sérii autor nasměroval. Z krásné, symbolické pohádky se stal ten pravý brak pro náctileté. Pasáže kde se zdlouhavě vyznává láska, popisovní toho jak se někdo doslova "oblizuje" až to směřuje bůh ví kam, řešení vztahových problému a kdo ví čeho všeho.
Ano, v recenzi je hodně vidět, že mi bohatě stačilo přečíst první díl, nicméně bych knihu hodnotila jako průměr, čili 2,5 z 5,

kamca4151
19.06.2020

Druhá skvělá jízda Jacoba a jeho podivných přátel!

Aivinka
30.05.2020 5 z 5

Musím říct, že jsem se toho ze začátku bála, ale pak mě to neskutečně pohltilo. Moc povedený díl, rozuzlení jsem sice trochu čekala, ale i tak mě dokázalo překvapit.

Nina291
25.05.2020 5 z 5

Mám tyhle příběhy ráda. Začnu číst a najednou zjistím, že z zmizely nejmíň dvě hodiny.

blackoutzuzi
12.05.2020 5 z 5

Musím říct, že navzdory negativním ohlasům, které se ke mně donesly, tak druhý díl považuji za velice vydařený! Naprosto miluji svět Podivných! Příběh vám nabídne hromadu akce (podle mě mnohem více než v prvním dílu). A závěr knihy? Mazec! Pokud se plánujete vrhnout na druhý díl - máte se na co těšit :) Co je velkou předností knihy, tak je to její zpracování – ta obálka? A grafika uvnitř? Naprosto dokonalý! Navíc skvěle členěné kapitoly a podivné fotky, které vám umožní si celý příběhlépe představit. Tohle mě vážně bavilo a už se moc těším na třetí díl

jirka9453
10.05.2020 5 z 5

Jak tady čtu komentáře ostatních, dvojka se nezbavila rozporuplnosti v dojmech, které “v éteru” nechala jednička. Já osobně jsem si děj hodně užil, knížka mě bavila a měla pro mě fajn švih už od začátku, asi i kvůli tomu, že seznámeni se světem Podivných máme za sebou a jede se ve známých vlnách. A k tomu svět neomezený až tolik jednou smyčkou - i když mi to u první knihy nevadilo - plus nečekané momenty a zvraty. Hurá na trojku!