Podivné město

Mimořádná pouť, která začala v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, pokračuje. Jacob Portman se vydává se svými novými přáteli na cestu do Londýna, podivného hlavního města celého světa. Doufají, že zde naleznou lék pro svou milovanou ředitelku, slečnu Peregrinovou. Jenže ve městě ničeném válkou číhají nečekaná překvapení na každém rohu. A než Jacob dovede podivné děti do bezpečí, musí učinit důležité rozhodnutí, které se týká jeho lásky k Emmě Bloomové. Prázdné město vtáhne čtenáře do imaginárního světa telepatie a časových smyček, cirkusových triků a vlkodlaků – do světa obydleného „podivnými“ dospělými, vrahounskými stvůrami a bizarními druhy zázračných zvířat. Stejně jako v prvním díle v sobě i druhá část Podivných dětí spojuje napínavou fikci s dosud nepublikovanými dobovými fotografiemi a nabízí tak jedinečný čtenářský zážitek....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/200151/miss-peregrine-sirotcinec-slecny-pe-PiB-200151.jpg 4.21959

Sirotčinec slečny Peregrinové/Neobyčajné deti slečny Peregrinovej (2.)

Hollow City (Miss Peregrine´s Home for Peculiar Children II.) (2014)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Jota

Kniha Podivné město

Hathor89

Líbil se mi více první díl, protože mě seznamoval se světem Podivných. I když druhý díl byl více akční. Obě knihy jsem přečetla jedním dechem, nedalo se od nich odtrhnout. Povídky podivných už jsem také četla, takže jsem více chápala odkazy na ně. Už se těším na třetí díl, otevřené konce nemám ráda, takže musím číst dál, i kdybych nechtěla. Úžasný nápad. Nový svět v tom našem starém. Mytologie Podivných. Skrývání se ve smyčkách nejen kvůli netvorům a stvůrám, ale také kvůli lidem, kteří jsou stále stejní. Krásné fotografie. Nemyslím si, že je to úplně četba pro děti, spíše pro ty starší.

marris

První díl byl skvělý a druhý ještě lepší :)

JankaV80

Druhý díl byl, dle mého názoru, o něco lepší než díl první. Děj mě víc vtáhl do knihy, hltala jsem každou stránky, ke konci už jsem nemohla oči od řádků odtrhnout. A pak to přišlo - překvapivý zvrat, který zamíchá kartami. Moc se mi líbila časová smyčka se zvěřincem slečny Wrenové - Addisova jsem si okamžitě zamilovala. Druhému dílu lze snad jenom vyčíst to, že čtenář nemá šanci víc poznat Claire a Fionu. Za to takového Enocha člověk pozná až příliš a musím říct, že tato postava se mi moc nezamlouvá, i když se staví do pozice realisty. Knihu rozhodně doporučuji, fanoušci fantasy zklamaní rozhodně nebudou (je nutné si ale přečíst díl první) :-)

oblakaknih

Stejně skvělý jako první díl.

Spiderman

Váce akce, ale méně poetiky, jen samý spěch kupředu, ale i já se čtením spěchal, jak čtivé to bylo.

blonďatá.luc

Podstatně lepší než díl první, více akce a napětí, zvratů, zajímavý vývoj postav... A překvapivý konec/nekonec - už se těším, jak to celé dopadne. Fotky by podle mého být nemusely, ale chápu, že jiní čtenáři je ocení. Hlavní hrdina mi pořád není sympatický, ale naštěstí jiné postavy to vynahrazují.

DancerJaneBooks

,,Jenže člověk se nemůže cítit zle každou vteřinu. Smíchem se špatné věci nezhorší, stejně jako se pláčem nezlepší. Neznamená to, že je to člověku jedno anebo že zapomněl. Znamená to jen, že je pořád člověk." -Jacob Portman
Tak tohle bylo ještě lepší, krásnější a podivnější než první díl❤ Tahle série je něco tak krásného a podivného zároveň... Ta kombinace těch dvou věcí je úžasná. A po grafické stránce je tahle série taky překrásná. Z té krásné obálky od třetího dílu se mi chce brečet, jak je nádherná. Nebýt školy, přečetla bych to jedním dechem.
Ty postavy... miluju je! A to jejich pouto přátelství... Samozřejmě kromě stvůr a netvorů, že jo... Ale prostě... všichni jsou tak jedineční. A z nových postav jsem taky nadšená. Obdivuju autora Ransoma Riggse jakou má představivost na to, aby napsal takový příběh. Od začátku až do konce tam byla akce, pořád se tam něco dělo a ani napětí moc nechybělo. Strašně moc jsem všechny děti obdivovala, jak všechno zvládaly sami. Jejich schopnosti se tak skvěle vzájemně doplňují... Moc jsem nepochopila, jaký měl autor důvod k tomu, že Claire bude nemocná a Fiona s ní zůstane na ostrově. No, třeba se to dozvím v dalším díle. Tolik překvapení jsem v tomto díle vážně nečekala, ty všechny zvraty... Jacob je jako vždycky super vypravěč, i když mi někdy trochu přijde jako takové trdlo, ale jinak je fajn :). Vůbec netuším, co by mohlo být v dalším díle a to ještě k tomu má vyjít i čtvrtý! Taky mě strašně moc uchvátil ten celý svět, ten skvěle vymyšlený systém podivných a zvěřinec byl taky skvělý! Addisona jsem chvíli podezřívala, jestli není stvůra, když má ty sluneční brýle, ale potom jsem naštěstí poznala, že není a zamilovala jsem si ho. A emurafy byly taky moc milé! Taky se mi líbilo postupné odhalování, jak mi vždycky pomalu začínalo všechno zapadat do sebe. A fotografie byly taky opět super.
Teď k postavám. Všichni podivní se v tomhle díle, podle mě, ukázali o mnohem víc a o hodně víc jsem je poznala. Předtím jsem o jejich povahách nevěděla skoro vůbec nic, jenom o jejich schopnostech. Jacob mi jako hlavní postava a vypravěč vyhovuje. Emma mě svou rozhodností vždycky dostala a taky ji mám celkem ráda. A její jméno se mi moc líbí :). Bronwyn jsem v tomhle díle o mnohem víc poznala a byla moc milá, hodná a citlivá, i když přes její schopnost byste to do ní neřekli. Millardovi vědomosti mě v tomhle díle hodně překvapily... hodně díky nim všem pomohl. Oliva je taky moc milá a roztomilá, stejně jako Claire, ale tu jsem bohužel neměla moc šanci poznat, ani Fionu. Ale buď jsem to zapomněla nebo to v prvním díle nebylo, ale nevěděla jsem, že spolu s Hughem chodí. Hugh mě překvapil, když všechny tak odvážně zachránil před stvůrami.. Už jsem si vážně myslela, že jsou ve slepé uličce. Ale bylo mi samozřejmě líto jeho včel. Horácovým viděním jsem občas (skoro vůbec) moc nevěřila, ale jinak byl fajn. Enochovy poznámky byly hodněkrát netaktní, ale když je to ten realista :). No, a samozřejmě jsem naletěla na to, že slečna Peregrinová je ten pták, ale vlastně v tomhle díle ani nebyla, ale mám ji ráda. Slečny Wrenové a vlastně všech mi bylo na konci strašně líto. Ten konec jsem vůbec nečekala. A chudák Anthea... myslela jsem, že se k nim přidá a Caul ji zabil :(. Slepí bratří - Joel-a-Peter byli strašně roztomilí a Melina byla tak nedůvěřivá, až mě to štvalo, ale měla k tomu důvod. Jsem fakt strašně moc zvědavá, co se stane dál a taky se moc těším na Povídky podivných.

viridiana

Podivné, ale krásné.

Pavlusa007

Ja nevim, obcas je to dost nasilne kostrbate, je videt, ze sesival k sobe fotky. A videli jste vojaka za 2. sv. valky, aby mel vysilacku u pasu? :)

Alexxxka

Tak druhý díl se mi líbil moc!!! A ten konec??! Tak to jsem vůbec nečekala. Už se těším na celé rozuzlení této trilogie.

Pejuška

Nádherný, strhující druhý díl, čte se jedním dechem. Plno napětí, nečekaných zvratů, nové postavy, ....už teď se těším na třetí díl

Leusee

Druhý díl rozhodně o dost lepší než ten první. Napětí nechybělo a bavily mě i nové postavy! Konec ve vás navíc nechá pocit, že se do posledního dílu musíte pustit okamžitě.

olívoil

I tato kniha je velice čtivá a těším se na závěrečnou část trilogie, napětí, rozuzlení problémů, překvapení, zvládnutí nepříjemných, životu nebezpečných situací...…...bezva

Afrodila

Ještě lepší, než první díl, nemůžu se dočkat pokračování.

Eridan

Na prvním díle mě uchvátil nový svět a jeho postupné objevování v mysteriózním duchu, pocit ohrožení a psychologická témata (především vztah otec-syn). V druhém díle už jsou karty rozdány, ale přesto vás čeká několik zajímavých rozšíření mytologie světa Podivných (např. zvěřinec, duše). Psychologická rovina se více soustředí na partnerské vztahy. Pocit ohrožení (až na pár výjimek) není tak silný. Styl se přehoupl z mysteriózního na akční putování ve stylu Pána Prstenů. Mě osobně bavil první díl o trošičku více, ale určitě budou tací, kterým víc sedí tenhle styl. Každopádně je to kvalitní dílko a konec vás napne tak, že třetí díl číst prostě budete.

Makaja

Jsem lehce zklamaná, podle komentářů jsem očekávala, že to bude minimálně stejně dobré jako jednička, ale pro mě rozhodně nebylo. Putování dětí mě moc nebavilo, zápletku s ymbrynou jsem tušila, v podstatě se v celé knize nic převratného nestalo .... Fotografie jsou dle autora autentické upravené.....tak to nějak nevím, co si pod tim mám představit - buď jsou autentické a nebo upravené (pak už ale autentické nejsou). No, snad tedy bude třetí díl lepší a se ctí uzavře celou sérii.

Lie

Druhý díl mě moc nebavil, nevím, čím to je, protože první jsem zhltla za dva dny. Hlavně mi přijde, že se v něm změnila atmosféra. Ačkoli u první knihy jsem se pěkně bála, tohle nebylo vůbec děsivé, spíš to ve mě zanechávalo divný hnusný pocit, který si vybavuji i po pár letech a kvůli kterému jsem se do trojky vůbec nepustila. Protože to není to, co bych chtěla cítit při čtení knížek.

Acnaj

Tento díl je ještě napínavější než předchozí. Od knížky jsem se musela doslova odtrhavat. Děj má spád a je jen těžce předvídatelný.

hrosik3

Druhý díl jsem četla opět do čtenářské výzvy a musím říct, že se mi líbil podstatně víc než první. Jen ti vojáci se tam tedy vůbec nehodí.

Vakalik
25.12.2018

Sirotčinec jsem měla na seznamu už pár let,ale ke čtení jsem se dostala až nedávno. Mám ráda strašidelné příběhy a podle popisku to tahle kniha splňovala. Když jsem jí poprvé otevřela,byla jsem nadšená z tajemných fotek.
Zklamání ale přišlo hned na prvních stránkách. Jak může mladý puberťák s hodně uvolněným slovníkem hrát hlavní roli ve strašidelném příběhu? Nakonec jsem se knihou prokousávala horko těžko. Příběh se mi nelíbil,ani jedna postava mi není sympatická. Připadá mi to všechno šité hodně horkou jehlou a jak kdyby byla kniha psána s cílem "napsat nějaký bestseller,který hodně zpropagujeme". Slovo "ymbryna" mi lezlo krkem celou dobu. Neseděl mi ani fakt,že postavy z "jiné doby" jsou nazývány dětmi,ale mezi hlavními postavami se rozvine vztah. Pořád jsem si musela připomínat,že to žádné děti až na pár výjimek věkově nejsou.
I kdybych neměla od knihy očekávání,byla bych zklamaná. Nechápu,co je na příběhu za senzaci,ani pro koho je psán. Tváří se jako dětský příběh,ale slovník je občas dost nevybíravý.
Vše je jen můj pocit a názor a kniha má miliony fanoušků :)
Nejvíce z knihy mě zaujaly fotky. Škoda,že autor v knize nevynechal ten text...

Ivka14
20.12.2018

Tento díl mě bavil méně. Bylo to zajímavé a dobrodružné,ale očekávala jsem asi trošku víc.

TerkaLangoš199
07.12.2018

Neřekla bych, že je to kniha pro děti, ale pokud ano - jsem dítě. Zápletka propracovaná, ne pouze povrchní, a děj, který vás vtáhne dovnitř - do světa, kam byste se možná rádi podívali, ale třeba jste spíše vděční, že žijete zde - ve světě bez monster, která touží po moci a schopnostech. Obrázky v knize jsou milé, ale bez nich bych knihu četla také - je plná dětských, ale přesto starých a v mnoha případech moudrých duší, které si prostě zamilujete (pokud se vám to nepovedlo již v prvním díle).

Becca_books
22.11.2018

Tento díl mi přijde více dobrodružný a vypravěcí, byla jsem zvědavá jak to vše dopadne.
Hned jsem navázala na třetí díol, tak mi troku splývá dej, co je ještě ve dvojce a co už ne...
Líbily se mi pasáže odehrávající se ve válečném Londýně.
Především se mi líbí styl autorova psaní, kdy nás nechá chvilku uklébat v poklidu a pak tam hodí nějakou jobovku, kdy zatínám zuby a jsem nervózní co bude dál.

martin2250
17.11.2018

Pokračování Sirotčince. Autorovi se podařilo udělat celou knihu napínavou, což v prvním díle pokulhávalo. V knize je vše, co od ní lze očekávat.

DominaCZ
07.11.2018

No... první kniha ze série mi byla snad až odporná. (milovníci prominou.)
Vadilo mi, že fotky až tak extra nic nebyly a o příběhu samotném moc nemluvě.
Přesto jsem zkusila další díly, protože jsem o nich neměla tucha.
Uhm...vždycky mě vytočí závěrečné podotknutí, že "některé byly digitálně upraveny."
To je asi něco jako když Paolini na konci přizná, že mu to redigovala babička a vydala vlastní rodina.
Prostě to dílo není pravda a není vlastní.

Tady navíc šlo o děj poněkud...já nevím no, prostě příběh o děckách, který konaj běh válečným Londýnem, do kterého autor zapasuje zcela zamrzlý dům (proč nebo jak zamrzl jsem v ději nenašla) nebo vlaky, za které se zachytí Stvůra svými chapadlovitými jazyky, je prostě otřesný. ( o vrtání jazykem do skály, na které bydli pes s fajfkou a brýlemi, ani nemluvím.)
( Jo a to, že se zas opakují náměty z Pottera a nacismu ,je prostě už ohrané ! To děckám vůbec nepatří do ruk.)
Čekala jsem prostě fantazii, ale jiných rozměrů.

Nejvíc mě zklamal fakt, že já taky psávala příběhy na základě fotek, ale nikdy jsem takové slávy nedošla, nepojašila jsem celý svět a nevnutila se jim s tím, že otřesnost bez logiky je úžo věc.
A protože mne toto bolí, tak se mi tento příběh (celý), prostě líbit nemůže.

Dám jednu hvězdu, a víte proč? Jen a pouze za tu lamu bez předních nožiček. Ta jediná mě zaujala.

Verry148
03.11.2018

Druhý díl této fantastické série bych jednoduše popsala, že akce střídá akci, hned o d začátku. Děj má spád, kolikrát jsem nečekala ani budoucí vývoj takový, jaký byl. Ač je to pohádka a tak nějak tušíme, že to "nakonec dobře dopadne", i tak je to napínavé a čtivé na každé stránce. Asi bych snesla, kdyby tentokrát ubylo romance a lásky, ale budiž i tak pět hvězd. Jsem vděčná za příběh, který mě odnese do skvělého fantasy světa a těším se, co přinese poslední díl...

Měňavka
30.10.2018

Celou trilogii považuji za poklady v naší knihovně. V životě jsem přečetla už nemalé množství knih, ale tyhle rozhodně patří do mojí TOP desítky mého žebříku. Už jen přebal a fotografie uvnitř lákají k neuvěřitelnému dobrodružství protkanému záhadami, fantazií a vstupu do neobjevených světů. To vše podtrženo nerozlučným přátelstvím, emocemi a psychologickým rozborem hlavních postav. U knihy se budete smát, zatajovat dech, plakat, taky se občas bát, ale především bude těžké přestat číst! Budete zvědaví, co bude dál, snít o dobrém konci a záchraně toho, co je pro Jacoba nejcennější.

Allysa1985
29.10.2018

Děj pokračuje, těším se na další díl. Podivná zvířata ♥♥♥

Baruska92
26.10.2018

Za mě slabší než první díl, který se zachránil až napinavym koncem a nedockavosti otevřít díl třetí.

Katulinka69
20.10.2018