Podivné město

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Mimořádná pouť, která začala v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, pokračuje. Jacob Portman se vydává se svými novými přáteli na cestu do Londýna, podivného hlavního města celého světa. Doufají, že zde naleznou lék pro svou milovanou ředitelku, slečnu Peregrinovou. Jenže ve městě ničeném válkou číhají nečekaná překvapení na každém rohu. A než Jacob dovede podivné děti do bezpečí, musí učinit důležité rozhodnutí, které se týká jeho lásky k Emmě Bloomové. Prázdné město vtáhne čtenáře do imaginárního světa telepatie a časových smyček, cirkusových triků a vlkodlaků – do světa obydleného „podivnými“ dospělými, vrahounskými stvůrami a bizarními druhy zázračných zvířat. Stejně jako v prvním díle v sobě i druhá část Podivných dětí spojuje napínavou fikci s dosud nepublikovanými dobovými fotografiemi a nabízí tak jedinečný čtenářský zážitek....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/200151/miss-peregrine-sirotcinec-slecny-pe-PiB-200151.jpg 4.22318

Sirotčinec slečny Peregrinové 2.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Jota

Hollow City (Miss Peregrine´s Home for Peculiar Children II.), 2014

Kniha Podivné město

lucisa.n

Druhý díl je poněkud táhlejší, než díl první. Člověk se pořádně začte až po půlce knihy. Na konci už se opět nemůže odtrhnout a potřebuje hned sáhnout po dalším díle :)

PolarBee

Ve srovnání s prvním dílem je tohle o trochu horší. Některé pasáže jsou zbytečně zdlouhavé, nebo příliš rozvláčné a člověka začnou nudit, například narychlo spíchnutá melodramatická tragédie milostné dvojice, proč..
Co mi vrtalo hlavou, vlastně už i v prním díle, je ale rozpor postav. Autor často upozorňuje, že jen jako děti vypadají, ale jsou to už v podstatě staří lidé. Nicméně, proč se tedy vždy chovají jako děti? Úplně mi to nesedí a celkově by to chtělo hlavně do dialogů lépe zapracovat.

Navíc, často mi i připadalo, že autor vytvořil několik bodů z fotografií, které se snaží neobratně spojit a vymyslet výplň. Možná bych byl raději, kdyby to fotky vůbec neobsahovalo, už kvůli představivosti.

keselylenka

Knihu jsem poslouchala jako audioknihu, což jí dodalo na dramatičnosti. Na druhou stranu mi tak ale chyběly fotky, které hodně dokreslují atmosféru. Kniha byla super a pro pochopení děje mi ani nevadilo, že mezi tím kdy jsem dočetla první díl a poslouchala druhý, uběhlo několik let.

Jaja489

Tahle kniha je opravdu skvělá, ačkoliv jsem četla spoustu negativních recenzí, tak se mi velice líbila a určitě ji všem doporučuji.

Markett

Hned po přečtení prvního dílu Sirotčince jsem se pustila do druhého dílu, moc se mi líbilo, jak knihy na sebe navazují, že druhý díl vlastně začne tam, kde první skončil.
Co se samotné knihy týče, já jsem celkově byla spokojená, ale přiznávám, že první polovina knihy se mi táhla a četla hůře, zdálo se mi, jako by se nedělo nic tak strhujícího. A ve druhé polovině to začalo být neskutečně napínavé, čtení mě moc bavilo, sotva jsem dokázala knihu odložit, protože jsem musela vědět, jak je to dál.
Za mě je série hodně dobrá, rozhodně doporučuji. :)

kalinkacz

Na druhý díl jsem byla hodně zvědavá, jelikož jsem moc netušila, kam by děj mohl směřovat... Stejně jako první díl, tak i tento druhý jsem poslouchala jako audioknihu a musím říct, že jsem si na hlas Viktora Dvořáka zvykla a ke knize mi sedí... Ale teď už k tomuto dílu... První dvě třetiny mi přišly takové zvláštní, pomalé, popisné a točily se trošku v kruhu a já si říkala, že konec bude muset být opravdu strhující, aby se mé průměrné hodnocení změnilo... A autorovi se to k mému překvapení podařilo... Konec mě dostal a vynahradil mi ony zmíněné dvě třetiny, takže já se s radostí pouštím do dalšího dílu!

Johanečkaa

Super čtení, i když někdy jsem se trochu myšlenkami zatoulala jinam a pak nevěděla, o čem je řeč. První díl byl lepší, ale i tak se mi tento moc líbil.

kika_

Nějak jsem se nemohla.dostat do děje. Pořád jsem utíkala myšlenkami jinam. Hodně se to táhlo. Jsem překvapená z obecného hodnocení této knihy, které je lepší než hodnocení prvního dílu. S kvalitou první knihy se tahle vůbec nedá porovnávat.

Rozbřesk
Rozbřesk