Mapa dní

Mapa dní https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404936/bmid_mapa-dni-yrj-404936.jpg 4 650 167

Poté co odvrátil obrovskou hrozbu, která téměř zničila svět podivných, se Jacob Portman vrací tam, kde jeho příběh začal – na Floridu. Avšak s tím rozdílem, že teď jsou slečna Peregrinová, Emma a jejich podivní přátelé s ním a snaží se co nejlépe splynout se světem normálních. Ovšem bezstarostné dny na pláži a poznávání reálií 21. století brzy přeruší objev – podzemní bunkr, který patřil Abeovi, Jacobovu dědečkovi. Na povrch vycházejí překvapivé informace o Abeově dvojím životě, dávná tajemství se odhalují přímo před očima. A Jacob začíná poznávat nebezpečný odkaz, který zdědil a který byl jeho součástí dávno předtím, než vstoupil do časové smyčky slečny Peregrinové. V sázce je teď víc než kdykoli dříve. Jacob a jeho přátelé jsou vrženi do temného světa amerických podivných – do světa, v němž existuje jen několik ymbryn a téměř žádná pravidla. V brilantním pokračování úspěšné série o podivných dětech slečny Peregrinové na vás čekají nové zázraky, nebezpečí i láska. Příběh opět provázejí zvláštní dobové fotografie, v tomto zcela novém americkém dobrodružství dokonce barevné.... celý text

Literatura světová , Horory , Fantasy

Vydáno: , Jota

A Map of Days , 2018

HugeBookworm
12.03.2021 3 z 5

Teda pane Riggs, ten začátek byl tak rozvleklý a celkem nudný i na mě, a to mám vaše knížky fakt ráda. :D Asi nejslabší díl, i když po pomalém úvodu se všechno zase rozjede tak, jak jsme zvyklí a konečně se z Anglie přesuneme do divočejší Ameriky.

parvitas
09.03.2021 4 z 5

Štvrtý diel som čítala hneď po jednotke a tak mi celkom padlo vhod to odkazovanie na predchádzajúce časti. :) Fotky sú super, akurát mám pocit, že na oddelenie kapitol sa zbytočne použili farebné strany. Zmena miest a vyriešenie problémov so starnutím mimo slučky, prispôsobovanie sa detí modernému svetu, či Jacobovo porovnávanie sa so starým otcom a jeho vzťah a zamestnanie - vyhľadávanie nových jedinečných detí je zaujímavé. Určite odporúčam. Mám pocit, že som si tento diel viac užila. :)
Ale asi to bude preto, že ma bavili opisy ich nakupovania a očarovania súčasnosťou. :)

kalinkacz
06.03.2021 3 z 5

Půjdu proti proudu... Obávám se, že se s touto sérií musím rozloučit... Už s původní trilogií jsem měla pár problémů - hlavně, že byla hodně popisní a až konec byl nabitý akcí a vynahradil mi tak pomalejší děj většiny knihy... Mapa dní je ještě obsáhlejší a pro mě byla ještě táhlejší... Postavy jsou skvělé, o tom nelze polemizovat, ale ten děj... ten děj... Knihu jsem poslouchala jako audioknihu a měla jsem pocit, že už poslouchat mnoho hodin a nic se neděje a víte co? Já byla už v půlce a měla jsem pocit, že se nic nestalo... Ne ne, do dalšího dílu už nejdu... Mrzí mě to

Eridan
02.03.2021 3 z 5

Pokud se vám líbil druhý a třetí díl, čtvrtý se vám bude taky. Stylem jsou si dost podobné. Za mě byla první polovina knihy zbytečně dlouhá, nová zápletka zajímavá, ale dokázala mě nadchnout až po objevení nové podivné - což je poslední čtvrtina knihy. Úplný závěr mi přišel zbytečně klišoidní. Asi je takhle série příliš YOUNG adult. Líbilo by se mi, kdyby bylo Jacobovi tak o 10 let a zkušeností víc, nebo třeba příběhy starého Abea. Chybí mi nějaký přesah, zralost, hlubší problémy než jen pohled dívky a touha po nezávislosti. Např. Enderova hra nabízí něco i dospělému publiku, přesto že je v něčem Jacobovi podobný. Ender nutí k zamyšlení, Jacob ne. A to je škoda. Celkově je to příjemně ubýhající čtení, občas zábavné a napínavé, občas trochu zdlouhavé.

kristyna0991
24.02.2021 4 z 5

Velmi dobré pokračování úspěšné "trilogie" (která by sama o sobě stačila, nicméně Riggs očividně ze svého "světa" nechce odejít - a jsem ráda).
Určitě jeden ze zdařilejších dílů.

Ginosaji
17.02.2021 3 z 5

Trilogie by asi stačila. Do první půlky knihy jsem se musela nutit, ale musím uznat, že zbytek stál za to.

Danuše7
31.01.2021 5 z 5

Kniha moc prima. snad bude další díl.

petgona
24.01.2021 2 z 5

Ja som toho nazoru, ze trilogia je vzdy postacujuca. Cokolvek navyse moze celkovy dojem akurat skazit. Pocas celej knihy som trpela a ledva som ju docitala. Ale musim uznat, ze na konci sa to trosku rozbehlo a bol aj celkom fajn. Skoda, ze az na konci.

Angelika_SNS
13.01.2021

Super kniha. Jako obvykle

kuruteku
09.01.2021 5 z 5

Je to - bohužel - takový díl mezi díly. Navazuje na předchozí a jednoznačně bude něco navazovat. Na druhou stranu paradoxně v dnešní době pomáhá trochu pochopit americkou mysl. Zajímavý je záměr autora a jeho schopnost stvořit svůj svět (tedy svět podivných), propojit ho s tím naším. Někde se budu muset podívat, co stálo na začátku - fotografie nebo fantazie. V každém případě se těším na další.

Dominika_a
06.01.2021 5 z 5

Skvost. :)

Dul
06.01.2021 3 z 5

Knihu jsem přečetla rychle a čte se velmi pěkně, ale trochu mě zklamal příběh, je to takové lehké plynutí vody s občasným hozeným kamenem. Těším se na další díl.

Selve
04.01.2021 5 z 5

Pro mě je tento díl asi jeden z nejhezčích. Líbí se mi zpracování příběhu, dějová linka je fantastická. Rozhodně doporučuji. P.s. příjde mi, že tento díl je pojatý trochu jinak, což není na škodu ;)

Simi
02.01.2021 3 z 5

Příběh našich podivných se odehrává dál a trochu jinak. Velká válka zdá se skončila, malé boje pokračují a nastává normalizace a budování. Starý pořádek se nezdá být tak vyhovující, jak si dřve podivní mysleli. Navíc se příběh posouvá do Ameriky, kde je tradičně všechno úplně jinak. Jacob se chce vyrovnat svému dědečkovi, nebo dohnat, co se od něj nestihl dozvědět, a Emma si uvědomuje, že Jacob neni Abe. V závěru se rýsuje úplně nový příběh, který byl už kdysi dávno předpovězen.

Tereza0107
16.12.2020 5 z 5

Tato série mě nepřestává udivovat. Díl od dílu se mi zdá být lepší a lepší. Příběh se vyvíjí a graduje. Trochu jsem se bála, že autor už z příběhu vytěžil co mohl a čtvrtý díl již bude přešlapovat na místě a vařit z vody. K mé spokojenosti se tak nestalo a mě tento podivný svět pořád velmi baví.
Postavy jsou stále perfektní. Mou novou oblíbenou postavou se stal Enoch, jehož dobře mířené sarkastické poznámky mi přišly opravdu vtipné. Byla jsem ráda, že si pro Jacobovu záchrannou misi autor vybral pouze pár hlavních hrdinů, protože s tolika postavami by zápletka působila asi dost zmatečně. Měli jsme možnost nahlédnou do Abovi minulosti, coby lovce netvorů. Jsem opravdu zvědavá, jak bude tato linka pokračovat. Co se o Abovi dozvíme příště, když H. před svou smrtí nakousl, že jejich jednání nebylo vždycky úplně správné.
Nevím, jak se autorovi podařilo z obávaných, krvelačných a strašlivých netvorů udělat prakticky domácí roztomilé mazlíčky. Kdyby mi někdo řekl, že se budu na konci čtvrtého dílu dojímat nad chudákem netvorem Horaciem, kterému zemřel jeho parťák H. a ymbryny mi budou připadat jako namyšlené čarodějnice, tak si budu ťukat na čelo.
Ke konci se příběh stal maličko zamotaný tím, že se na scénu dostal veliký počet nových podivných amerických klanů, které vyznívaly trochu jako nějaká podivná mafie. A když do toho ještě přidám nějaký tajný gang normálních lidí, který pronásleduje naši novou postavu Noor, tak se trochu bojím, aby další pokračování nebyla už moc velká míchanina. Ale každopádně Ježíšku prosím urychleně další díl.

A tady ještě má oblíbená pasáž z obchodního domu. :D

⭐️"Enoch vylezl z kabinky v teniskách na hrubé podrážce, kalhotách od pyžama s hořícími lebkami na kolenou a v tričku "NORMÁLNÍ LIDI MĚ DĚSÍ". Emma zavrtěla hlavou. "Tohle je naposledy co sis vybíral oblečení sám."

Johhanka79
14.12.2020

Trošku slabší než předchozí díly. Dávám čtyři hvězdičky. Knížku přečtete velice rychle, je chytlavá, čtivá, jen příběh není tak zajímavý. Čekala jsem asi víc, namlsaná předchozími díly, ale zklamaná nejsem:-) Vřele doporučuji a těším se na další díl.

_Knihomolka_
24.11.2020 5 z 5

Wow, tak tohle je přesně můj šálek kávy. Cestování časem, smyčky, netvoři, podivné děti.... Kniha je dobrodružná, napínavá a romantická, co více si přát. Už se těším na další skvělé díly od fantastického spisovatele Ransoma Riggse.

Ps.: Pokud nejsi podivný, tak se Tě tato kniha netýká a když jí nepřečteš ,o nic nepřídeš. Pouze pro podivné :).

Sarka25
14.11.2020 4 z 5

Předchozí 3 knihy byli super, ale tentokrát jsem asi trochu zklamana. Nemohla jsem se začíst a ani knížku dočíst. Příběh byl fajn. Ale nebylo to to takové to že člověk nemůže přestat číst. Ale každopádně jsem zvědavá na pokračování.

greenie05
10.11.2020 4 z 5

Abych byla upřímná, tento díl mě poněkud zklamal. Původní trilogii miluju, asi jsem prostě očekávala stejnou kvalitu, ale už to nebylo ono. V hodně částech mi to přišlo zdlouhavé a nudné, ale i tak nemůžu dát míň jak čtyři hvězdy. Tahle série a její postavy mi hrozně přirostly k srdci. :))

BarboraZ
31.10.2020 4 z 5

(SPOILER) Tenhle díl se mi moc líbil. Nejvíce část, kdy autem cestovali z Floridy až do New Yorku a plnili úkoly. Bylo to napínavé čtení a fandila jsem jim, hlavně když se konečně trhli od své panovačné ymbryny. Jenže pak se zas vrátili jako kuřátka pod křídla kvočny, což mě naštvalo. Uvidíme jak bude příběh pokračovat a co přinese světu Noor.