Knihovna duší

Knihovna duší https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291960/bmid_sirotcinec-slecny-peregrinove-kniho-Gc6-291960.jpg 4 2028 398

Dobrodružství, které začalo v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti a pokračovalo v Podivném městě, spěje ke svému strhujícímu závěru v knize Knihovna duší. Šestnáctiletý Jacob v sobě objevuje novou výjimečnou schopnost a proplouvá dějinami, aby zachránil své podivné kamarády z přísně střežené pevnosti. Na cestě ho doprovází Emma Bloomová, dívka s ohněm v konečcích prstů, a Addison MacHenry, pes s nosem, který dokáže vyčenichat naše ztracené děti. Cestují z Londýna současnosti do labyrintu uliček Ďáblova akru, nejmizernějšího slumu celé viktoriánské Anglie, kde bude o osudu všech podivných dětí rozhodnuto jednou provždy. Stejně jako předcházející díly i Knihovna duší v sobě spojuje vzrušu­jící fantasy příběh s dosud nepublikovanými dobovými fotografiemi a při­náší tak jedinečný čtenářský zážitek.... celý text

Romány , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: ekniha , Jota

Library of Souls , 2015

klaraj093
22.10.2020 5 z 5

Další skvělé pokračování této série.. Už se těším na další díl, jen doufám že Ransom trochu pohne a bude to co nejdříve..

keselylenka
12.10.2020 3 z 5

Knihu jsem poslouchala jako audioknihu. Nicméně i když druhý díl vypadal slibně, tady už jsem se dost nudila. Hodně přemýšlím, jestli půjdů do dalšího dílu.

Markett
24.08.2020 5 z 5

Tenhle díl mi zatím přišel z celé série nejvíce akční a prostě nejlepší. Už od začátku to má super děj, napětí, trošku hororových prvků, prostě všechno, co by od této série člověk očekával. Moc se mi tady líbilo, jak je v tomhle díle Jacob rozhodný a jde tvrdě za tím, aby zachránil své kamarády. A Emma tady byla naprosto úžasná.
Prostě a jednoduše, podle mého názoru nejlepší díl ze série a jsem zvědavá, co přinesou další díly.
Takže pokud je tady nějaký milovník té hororové fantasy, s chutí do toho! :)

prcek19
14.07.2020 4 z 5

Tato série mě baví..i když si dávám mezery mezi díly, vždy se ke knihám ráda vracím..na to, že fantasy moc nemusím, tak autor se mi trefil do noty a i přesto, že sou knihy poměrně silné, tak se těším až se u některé z nich zase ztratím..

kamca4151
19.06.2020

Kvalita knižní serie zlehka klesá, ale pořád se dá o knihách říct, že jsou čtivé a nápadité. Už jen proto, že jsou doplněné fotografiemi, které tomu dávají lehké napětí.

dontbullshitme
20.05.2020 3 z 5

(SPOILER) Nepamatuju si, že by mě předchozí díly nebavily, právě naopak, ale tenhle mi z nějakého důvodu přišel zdlouhavý, možná za to mohou dlouhé kapitoly, nevím, je mi blbé něco takového říkat, ale asi to byl jeden z důvodů, proč jsem si přála, aby to už skončilo a ke konci jsem sáhla po jiné knize a to u mě taky není moc dobré znamení. Bylo to hezky napsané, nápadité, ale zároveň.. natahované. A na konci jsem se těšila, že ho zavřou a ono nic!

Bookaholik
16.05.2020 4 z 5

Upřímně, bála jsem se do třetího dílu pustit, protože druhý mě hodně zklamal. Ze začátku jsem se nemohla začíst, ale jakmile se dostali so Ďáblova akru, byla to jízda od začátku do konce ????

blackoutzuzi
12.05.2020 4 z 5

Třetí díl Sirotčince slečny Peregrinové pro podivné děti. Za mě maličko horší než druhý díl. Opět ale bombasticky zpracovaný po grafické stránce (hlavně když sundáte přebal knihy, to se teprve pokocháte!!), palec hore! Celou podivnou sérii moc doporučuji! Byla to šílená, ale krásná jízda.

Monns
03.04.2020 4 z 5

No konečně! Ze všech dílů to konečně ubíhalo a děj plynul rychle a napínavě. Jsem ráda,že mě předchozí díly neodradily a četla jsem dál.

Purple7
30.03.2020 3 z 5

Asi už opadlo nadšení z nápaditosti předchozích dílů.

Evik09
17.03.2020 5 z 5

Třetí díl mě zaujal o dost více než druhý. Je pravdou že jsem se chvílemi do toho nemohla začíst, ale od Ďáblova akru to mělo napínavý sled událostí. Přechody ve smyčkách mě mátly o něco méně než v předchozím díle, ale stejně jsem si některé části musela přečíst 2x aspoň abych to pobrala. Tento díl byl super a napínavý.

Opisska
29.02.2020 5 z 5

Super knížka

olga9717
28.02.2020 4 z 5

Do třetího dílu podivných dětí - Knihovny duší jsem se nejdříve nemohla začíst, ale jakmile Jacob a Emma dorazili do Ďáblova akru, začal mít příběh správný spád. Čím více se blížil konec knihy, byl příběh napínavější, až jsem nechtěla, aby tak brzy skončil.????
Už se těším na další díl.

chaera
09.02.2020 4 z 5

Oproti předešlému dílu je zde určité zlepšení. Mnohem více akce, stále se něco děje a parádní atmosféra, která mě do sebe okamžitě vtáhla. Konec poněkud rozvleklý, což je škoda, určitě se to dalo zakončit lépe. Každopádně jsem ráda, že už mám celou sérii za sebou, po druhé už se do ní asi nepustím (možná kdybych byla mladší bych ji dokázala ocenit více.). Vzhledem k YA žánru je někdy dost předvídatelná a klišoidní, za což ubírám body z finálního hodnocení. 3.5/5

HanaMalina
31.01.2020 3 z 5

Z třetího dílu jsem mírně rozpačitá, nemůžu říct, že se mi úplně nelíbil, ale nějak moje nadšení po minulých dílech pokleslo. Chvílemi jsem se už nudila, možná to má za následek, že některé kapitoly byly až moc rozepsané a nějak mi to nepřinášelo požitek ze čtení. Otevřený konec nabádá k dalšímu čtení, ale nevím, jestli chci dál pokračovat.

evismaior
28.01.2020 3 z 5

65% - To, co začalo jako příběh, který mě uchvátil svojí nápaditostí, sklouzlo postupně do průměru. Nějak se to vyvinulo v očekávané rozuzlení, kde hlavní hrdina Jacob ve stylu Harryho "zachráním náš svět" Pottera v sobě musí objevit a posílit své jedinečné schopnosti spočívající v tom, že vidí to, co ostatní nevidí, osedlat si hrůzostrašného netvora a ve (skvěle, to všechna čest) popsané chudinské londýnské čtvrti Ďáblově akru z viktoriánské éry svést konečnou bitvu se stvůrami a netvory a zachránit tak svět podivných lidí. V čemž se mu s vcelku chabými ohníčky v rukách snaží sekundovat milovaná Emma, zatímco ostatní děti a ymbryny jsou zavřené ve věži stvůr. A ono ani po jejich osvobození se žádná velká akce nekoná, protože děj nutně naráží na to, že osobnosti těchto podivných vznikly na základě dobových fotografií sesbíraných autorem, takže Claire s ústy vzadu, Hugh, kterému v minulém dílu zhynuly včely, nebo Enoch se svými oživlými figurkami toho zas tak moc nezmůžou, to ještě tak létající Oliva, kterou lze alespoň využít jako pátrací balón. Využití fotografií, které mě v prvním dílu tak okouzlilo, bohužel definitivně narazilo na svoje limity - zatímco v prvním dílu se díky nim mohly prezentovat hlavní postavy, nyní je jejich použití v ději vysloveně umělé - jen fotka a pak sdělení, že to či ono hlavní hrdinové cestou viděli, povětšinou bez jakékoli důležitější spojitosti s dějem. Původní nápad byl vážně jedinečný, něco, co tu ještě nebylo. Ale podle mého soudu už to autor s těmi pokračováními zas tak moc nezvládl.

miklis
14.01.2020 5 z 5

Prostě pecka

olívoil
04.01.2020 5 z 5

Jako 2 předchozí knihy - super. Chvílemi mi běhal mráz po zádech...………..otevřený konec?
Těším se na případné pokračování

stanislav.janac
13.12.2019 5 z 5

podle mě nejlepší díl.

fereny
28.11.2019 4 z 5

Třetí díl byl lepší, než druhý a na stejné úrovni, jako první. No…konec dobrý, všechno dobré, ale jsem ráda, že už to mám dočtené :D Nějak jsem se nemohla s hlavními hrdiny pořádně sžít. Co se mi ale ohromně líbí, je výzdoba stránek (všech dílů), číst tyhle knihy elektronicky je fakt škoda, chce to mít je v ruce :)