Knihovna duší

Knihovna duší https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291960/bmid_sirotcinec-slecny-peregrinove-kniho-Gc6-291960.jpg 4 2028 398

Dobrodružství, které začalo v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti a pokračovalo v Podivném městě, spěje ke svému strhujícímu závěru v knize Knihovna duší. Šestnáctiletý Jacob v sobě objevuje novou výjimečnou schopnost a proplouvá dějinami, aby zachránil své podivné kamarády z přísně střežené pevnosti. Na cestě ho doprovází Emma Bloomová, dívka s ohněm v konečcích prstů, a Addison MacHenry, pes s nosem, který dokáže vyčenichat naše ztracené děti. Cestují z Londýna současnosti do labyrintu uliček Ďáblova akru, nejmizernějšího slumu celé viktoriánské Anglie, kde bude o osudu všech podivných dětí rozhodnuto jednou provždy. Stejně jako předcházející díly i Knihovna duší v sobě spojuje vzrušu­jící fantasy příběh s dosud nepublikovanými dobovými fotografiemi a při­náší tak jedinečný čtenářský zážitek.... celý text

Romány , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: ekniha , Jota

Library of Souls , 2015

Michalka98
09.09.2021 5 z 5

Závěr první části série se mi moc líbil. Ransom Riggs stvořil opravdu originální svět, podivné děti mě moc bavily, i když mým největším oblíbencem se stal neohrožený pes s britským přízvukem Addison. Doporučuji a těším se na další díly.

666Jitka
06.08.2021 5 z 5

Povedené pokračování příběhu podivných dětí, kterému nechybí nápaditost, akčnost, překvapivé momenty a touha vědět, jak to bude všechno dál pokračovat. Knihy jsou moc pěkně udělané, staré fotografie, které dokreslují příběh, pomáhají nastartovat fantazii čtenáře.

Péťa86
23.07.2021 5 z 5

Mám moc ráda příběhy, kde jsou spojené “pohádky” s realitou. Pro mě je to snění…

V každém případě je to poutavě psaná kniha, která se čte jedním dechem. Již teď se těším na další díly.

Hobitka
29.06.2021 4 z 5

Moc se mi u této série líbí propracovanost a realističnost postav. Což tedy chvílemi vedlo i k tomu, že jsem měla některé postavy chuť zaškrtit :D

Oceňuji také skvěle vykreslený a promyšlený svět.

Ovšem co se týče dějové linky - těch zvratů bylo na můj vkus už trochu moc. Tak od poloviny knížky mě ty divoké zvraty spíš otravovaly než napínaly. Zajímavé, i dobré, ale dle mého zbytečně překombinované.

Celkově se mi trilogie hodně líbila. Jestli se pustím i do pokračování teprve uvidím, ale v nejbližší době to nejspíš nebude.

ladyxx
23.06.2021 4 z 5

Tento díl je rozhodně nejakčnější, protože Jacob a Emma mají za - velmi náročný - úkol zachránit nejen slečnu Peregrinovou a další ymbyny, ale i všechny své přátelé, kteří byli uneseni a uvězněni stvůrami. Za tímto účelem putují do viktoriánské londýnské čvrti Ďáblův akr, semeniště zla, kterému je radno se vyhnout. Popis místa je vážně úžasný, tu špínu, chudobu a zoufalství jsem mezi jeho spletitými uličkami živě cítila. Hrdinové najdou spojence v převozníkovi Sharonovi a panu Benthamovi s jeho fascinujícím domem, ale je těžké někomu doopravdy věřit. Jacob rozvíjí svoji podivnost, která se ukáže jako velmi užitečná. Příběh vrcholí v údajně mytickém místě Knihovna duší, a má nečekané následky. Jedná se o možná nejpovedenější díl, i když mi stále vadí Jacobův milostný vztah s bývalou jeho dědečka.

Tuti
22.06.2021 4 z 5

Tak za mě pochvala!
Po prvním díle jsem si říkala, že to není špatné, ale mohlo by to být lepší, ale tenhle kus byl jednoznačně nejlepší. Mělo to spád, bylo to napínavé a ani ta spousta teorií tomu neubrala na smysluplnosti ;-)

Arwen777
08.05.2021 4 z 5

Chtěla jsem se opět vrátit do Riggsova světa podivných dětí a přečíst si novější díly. Teprve po půjčení Knihovny duší jsem zjistila, že jsem ji už četla v roce 2016, ale bohužel si z ní moc nepamatuji. A proto jsem se rozhodla si ji přečíst znovu, abych se dostala "do obrazu".
Musím říct, že s pětiletým odstupem se mi kniha líbila více, hodnotím o jednu hvězdičku lépe. Myslím, že je to tím, že jsem tentokrát nečetla knihy po sobě a znovu jsem se nechala okouzlit spojením příběhu a dobových fotografií, které ho výborně podtrhují a dokreslují. Je to tak úžasný nápad, tak originální a jedinečný.
Jinak se mi kniha oproti minulým dílům zdá akčnější, Jacob se snaží ovládnout a využít svůj dar k záchraně podivných dětí a ymbryn a v podstatě celou knihu se s Emmou střetávají s nepřáteli a putují novými neznámými, velmi nebezpečnými místy. Souhlasím, že děj a chování hrdinů jsou poměrně naivní, na druhou stranu o zvraty a nové nápady není nouze.
Pokud ke knize budete přistupovat jako k drsnému pohádkovému příběhu, nebude Vám snad trocha nelogičnosti a naivity vadit.

Nej_Emili
06.05.2021 5 z 5

Také mi přišel začátek zdlouhavý, ale konec byl nabitý nečekanými zvraty :) Sžila jsem se s postavami a nesmírně mě to bavilo. Stojí za přečtení. Celý příběh je akční a udržuje nás v napětí :)

slaska77
26.04.2021 5 z 5

(SPOILER) Ano, čekala jsem, že třetí díl bude nejlepší z celé série, že bude takovým milým vyvrcholením. Obdivuji autorovu fantazii i krásně vymodelovaný závěr, každý z nás dospěláků by se někdy možná měl ponořit do světa fantazie a připomenout si, že je to jen pár let, co jsme sami byli dětmi. Řemeslně tento díl obsahoval všechny dá se říci již klasické prvky ze světa fantasy - umocňovač schopností, který je zároveň silně nebezpečný, a problém, zda a kdy jej použít, skutečné místo, o kterém si všichni myslí, že je to jen pohádkou, dobro měnící se ve zlo a obráceně. Je to krása prostě. PS. jen jsem čekala, že někde ještě vyleze Fiona z útrob propasti nebo bude mít nějakou zásadní roli pro běh děje, ale třeba je tato linka přípravou pro pokračování.

HugeBookworm
12.03.2021 3 z 5

I třetí díl si udržuje své napětí a kouzlo. Asi jsem si ho užila nejvíce z celé, zatím ještě neúplné, série. Když vás nebavil první ani druhý díl, třetí to asi moc nespraví. A my, kteří jsme se nechali polapit do sítí Riggsovy představivosti, si přijdeme rozhodně na své.

mataaskorice
10.03.2021 5 z 5

Já tyhle knížky prostě miluju! Je to k neuvěření, ale Sirotčinec slečny Peregrinové - trojku nevyjímaje - je napínavý na každé stránce. Autor umí čtenáře strhnout, umí vyšperkovat napětí, popsat a přesto nenudit. Ďáblův akr je místo nechutné, odporné, s vlastními pravidly přežití, přesto se čtenář s novou realitou brzy popasuje a za chvíli se v prostředí zorientuje. V ději je samozřejmě mnoho neuvěřitelného, bizardního, jeden zvrat střídá druhý a posouvá ho do ještě neuvěřitelnějších výšin, ale vzhledem k žánru mi to vůbec nevadí. Knížka mě fakt bavila a to je hlavní.

kristyna0991
24.02.2021 4 z 5

Riggs píše velmi čtivým způsobem. Celkově mám jeho "svět" velmi ráda. Nápad časových smyček a podivností je velmi dobře zpracován.
Tento díl prozatím považuji za nejpovedenější.

toni-az
10.02.2021 3 z 5

Z mého pohledu o poznání lepší než druhý díl, ačkoli na něj přímo navazuje. Stále místy dost naivně napsané a dost rozčilující je, jak děcka napadaly fakt kraviny, které úplně bezdůvodně a kontraproduktivně udělaly, ale na druhou stranu to mělo celkem spád a docela fajn ukončení. V podstatě bych byl spokojen, kdyby tímto celá série skončila. No možná pro mě i ano, nejsem si jist, jestli šáhnu po dalším dílu.

lucisa.n
29.01.2021 3 z 5

Většina knihy se na můj vkus dost táhla, ale posledních 100 stránek bylo sakra napínavých, že jsem je dala skoro naráz :D

Taufa
11.01.2021 4 z 5

U tohoto třetího dílu jsem se trošičku nudil, přijde mi jako umělé natahování a jenom opakování hlavních zápletek. Pozitivně hodnotím úžasné fotografie i konec knihy, kniha je hezká, má příjemný jazyk, dobrý poměr hororu a fantasy, ale není nejlepší ze série. Nevím, zda budu číst další 2 díly a těším se, jak se tento díl povede zpracovat filmově.

Selve
04.01.2021 5 z 5

Zdařilé pokračování, další fajn knížka na pohodové čtení. Líbí se mi jak příběh, tak vykreslení postav.

Nefer
23.12.2020

diky kovidu jsem si tento díl stahla jako audoknihu..posloouchala jsem pruběžně celý týden..žadný dil mě nezklamal...avšak velmi čekám na další zfilmované dily.

Tereza0107
07.12.2020 4 z 5

Tento týden jsem si dala rereading třetího dílu Sirotčince, abych si připomněla všechny souvislosti a poté mohla plynule navázat dalšími díly, které na mě už čekají v knihovně.
Musím říct, že autorem vytvořený svět Podivných mě ani po třetím dílu nepřestává bavit. Postavy a jejich podivné schopnosti jsou velmi originální, až jsem si kolikrát říkala, jakou má autor bujnou představivost. Oblíbila jsem si i nově příchozí postavy - převozníka Sharona, o kterém jsem dlouho nevěděla, jestli ho zařadit mezi klaďase nebo ne a také Adisona udatného.
Zápletka hledání mýtické knihovny duší Abatonu byla fajn a vůbec celý příběh mě od začátku chytil a nepustil. Pořád jsem přemýšlela, jak asi Jacob s Emmou vybruslí ze svého "pár stovek let věkového rozdílu" a byla jsem napnutá až do konce. Rovnou začínám se čtením dalšího dílu, protože zakončení třetího dopadlo opravdu nečekaně a jsem hodně zvědavá, kam autor podivné děti s jejich ymbrinou bude směřovat. A hlavně jestli někdy zjistí, co se tedy nakonec stalo s chudákem Fionou?

ujira
03.12.2020 5 z 5

Mnohem zajímavější fantazy kniha pro mládež než Harry P.

kalinkacz
17.11.2020 4 z 5

Tak jsem konečně dočetla původní trilogii... Opět jsem poslouchala jako audioknihu, já a Viktor Dvořák jsme si prostě sedli... Jako takhle... U tohoto dílu se opět potvrdili všechny mé pocity, které jsem měla u prvních dvou dílů... Kniha je dlouhá, popisná a stojí na skvělých postavách... Děj je skutečně pomalý, ale na konci vám to vše vynahradí a to se stalo i v tomto díle... Konec byl akční, napínavý a byla jsem ze závěru opravdu nadšená, protože do sebe vše zapadlo a postavy dostaly to, co zasloužily...