Knihovna duší

Knihovna duší https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/251696/bmid_knihovna-dusi-zBp-251696.jpg 4 2026 398

Dětem ze sirotčince slečny Peregrinové se krátí čas. Nebezpečný šílenec zůstává na svobodě a jejich milovaná slečna Peregrinová je stále v nebezpečí.. Na nebezpečnou záchrannou misi jsou nuceni se vydat Jacob Portman a Emma Bloom. Budou cestovat válkou zničenou krajinou, potkají nové spojence a budou čelit nebezpečím větším než doposud. Vrátí se Jacob zpět mezi své přátele jako hrdina? Dobrodružná kniha je nabitá akcí a mimo jiné obsahuje 50 nových fotografií.... celý text

Romány , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Jota

Library of Souls , 2015

mia.com
07.05.2019 1 z 5

Ja nevím, ale už druhým dílem jsem se dlouho prokousavala, nicméně tento jsem ve třetině vzdala. Za mě prostě nejlepší první díl. To neustálé honění se někam mi přijde furt to samé dokola a už mě to faaaakt neba. A když mě zajímalo jen jak to dopadne, stačilo si přečíst anotaci na čtvrtý díl.

Pauvka
01.05.2019 1 z 5

Ty brdo, tak nez jsem prelouskala prvni polovinu knihy (ktera me mimochodem vubec nebavila) utekla snad cela vecnost. Druha polovina usla, ale prislo mi to uz pretazene za vlasy nekdy.. nejlepsi fakt prvni dil! Dvojka+trojka za me palec dolu.

Apoška
28.04.2019 4 z 5

I přesto, že se mi kniha moc líbila. Mi přišel ten konec nekonečný ????

janik6969
19.04.2019

za mě... příšerná slátanina nesmyslů... četla jsem tento díl po delší době po těch prvních dvou a zřejmě jsem nebyla na vlně fantasy... do dalšího dílu se asi už nepustím (až bude dostupný)

HelenBarbora
13.04.2019 5 z 5

Tato fantasy trilogie se mi líbila snad ze všech podobně zaměřených knih, co jsem kdy četla, naprosto nejvíc. Vymakaný děj, postavy, které jsem si rychle oblíbila, nečekané zvraty. Fotky dodávají na autenticitě. Dávám šest hvězdiček :)

amaenium
06.04.2019 4 z 5

Tato série se četla opravdu dobře. Vyjasnili se všechny nezodpovězené otázky, naši hrdinové se utkali v epickém boji jež ukončil hlavní dějovou linku a zároveň kniha pobízí l pokračování ve formě prozkoumávání možných dalších smyček.
Co bych vytkla je úroveň napětí během knihy, protože mi přišlo, že zde bylo napětí téměř pořád, neustále se něco dělo a čtenář moc neměl možnost si oddychnout (zvlášť, když knihu čte na jeden zátah), jak stále vstřebával nové a nové informace. Fotografie už mi přišli také trochu slabší, a ne ke všemu nutně museli být - čtenáři v tomto byla jemně hraničena představivost. Těším se na další pokračování.

Ainyska
03.04.2019 4 z 5

Jedničku jsem přečetla velmi rychle a bavilo mě to. Dvojka byla horší a odkládala jsem, ale ke konci už to šlo také rychle a trojka? Ano bavila mě, ale jen asi od 300 stránky. Knihu jsem četla snad 14 dní, odkládala jsem a dokopala jsem se k ní zpět v podstatě z důvodu, že maximální výpůjční doba v knihovně končila. Bylo to hezké čtení ale na 5 hvězd to není. Za mě byla trojka nejslabší díl z celé trilogie. Jako by autor natahoval děj, protože mu dochází šťáva. Od opětovného setkání to šlo rychle a podle mě tomu měl autor věnovat daleko více stran, než putování samotné Emmy a Jacoba. Velmi se mi líbila dějová linka s netvory a překvapivé odhalení jistého pána "nápomocného" v Ďáblově akru.

Kniha má zajímavý konec, takový správně otevřený, ale zároveň se hlavní příběh uzavřel. V podstatě díky konci může autor jakkoliv navázat další děj. Určitě půjdu do Mapy dní a buď se otevře další dobrý příběh, nebo celou trilogii zabije.

postrach
24.03.2019 5 z 5

Závěrečný díl nezklamal.

Blondebookdevil
19.03.2019 5 z 5

Na úvod musím říct, že nejsem vůbec fanoušek fantasy, vymyšlených tvorů a cestování časem. Myslela jsem si, že začínám i končím u Harryho Pottera. Ransom Riggs mi před pár lety v první knize o podivných dětech dokázal opak. Připadala jsem si jako malá, i já se cítila jako podivná a prožívala jsem díl za dílem dobrodružství podivných a jejich ymbryn.
V třetí části se ocitáme v rozbombardovaném Londýně a s Jacobem a Emmou se přesunujeme do Ďáblova akru, kde, jak později zjišťují, jsou uvěznění jejich přátelé společně se slečnou Peregrinovou a ostatními podivnými. Jacob objevuje svůj dosud skrytý dar - dosud dokázal vidět netvory, nyní si uvědomuje, že zná jejich řeč a může je tak ovládat. Odhalujeme tajemství knihovny duší a bratrů slečny Peregrinové.
A jak se na správný pohádkový smyšlený příběh hodí, končí to šťastně a já doufám, že Jacob a Emma spolu žili až do smrti.

JankaV80
14.03.2019 5 z 5

Ze začátku jsem měla s příběhem problém. Zdál se mi rozvláčný, nemohla jsem se do knihy začíst, připadalo mi, že autor některé věci neskutečně zbytečně rozepisuje a pitvá. Ale ve chvíli, kdy Emma s Jacobem vkročili do Ďáblova akru, se děj rozběhl a pak už se kniha četla sama od sebe. Od strany 300 jsem knihu doslova hltala a čekala jsem, jak to celé dopadne. Konec knihy je skvělý, plný zvratů. Musím říct, že autor nezklamal a všichni Ti podivní mě nadchly tak, že jsem si koupila i Povídky podivných a teď hurá na ně :)

Ivka14
12.03.2019 3 z 5

Nevim proč,ale pro mě byl první díl ten nejlepší a pak byl dost dobrý konec této knížky(asi od stránky 350),ale jinak ten zbytek mě moc nenadchnul. Zkusím film a uvidíme

domihruzkova
11.03.2019 5 z 5

Tenhle díl mě bavil asi nejvíce, možná to bylo tím, že už jsem Jacoba, Emmu a ostatní znala více, tak jsem k nim měla nějaké to "pouto". Samotné putovaní Jacoba a Emmy mi vůbec nevadilo, jsou to mé nejoblíbenější postavy a přála jsem jim šťastný konec. Když už to vypadalo, že problém je vyřešen, nastal další zvrat.. Kniha se mi moc líbila, doufám v pokračování.

PS: Shlédla jsem i film, oproti knihám je to odpad.

SleepyAllDay
05.03.2019 4 z 5

Původně jsem této knize nechtěla dávat nějaká kladná hodnocení, protože prostě na první díl to v žádném případě nemělo. Chvílema jsem se až nudila, nebavilo mě putování samotného Jacoba s Emmou, chyběli mi jejich kamarádi. Ale pořád jsem se držela v jistém napětí - najdou je? Zachrání je? Do čtení jsem se často hodně nutila, ale pořád mě něco táhlo a nutilo číst. A poslední třetina? Tu jsem přečetla jedním dechem. Skvělý a poměrně nečekaný konec. Zajímavé zvraty. Co k tomu říct víc, bude mi tahle partička podivných chybět.

Mirin1349
03.03.2019 4 z 5

Stejně jako u druhého dílu mi i tady trvalo pár stránek, než jsem se začetla, ale nakonec jsem se opět nechala moc ráda vtáhnout do světa podivných. Hezké zakončení série.

Jarmila97
27.02.2019 5 z 5

Naprosto úžasná serie knih jedna z nejlepších co jsem zatím četl doporučuji každému přečíst :)

Eridan
27.02.2019 4 z 5

Stejně jako 2.díl více akčnější, přímočarejší a méně hororové než díl první. Bavilo mě to více než díl druhý a krapet méně než ten první. Důstojné zakončení trilogie. Myšlenku knihovny duší a rozvoj Portmanových schopností autor dobře zvládl. Daří se mu hezky namixovat akční scény tak, aby byly napínavé a aby jich nebylo moc. Osobně jsem si oblíbil humor Sharona (Chárona) a mostních hlav. Rád bych si přečetl i další díl, zasazený třeba o 5 let později v současnosti. Ono, kdo ví, jak to s Benthamem vlastně dopadlo, že?

hrosik3
26.02.2019 3 z 5

Pěkný závěr trilogie.

Gi-Gi
24.02.2019 5 z 5

Supeeeer, až moc sladky konec, ale napínavé až do konce....

Pejuška
22.02.2019 5 z 5

Super knížka, skvělé vyústění děje, nečekané zvraty a tolik možností rozvíjet fantazii, zkrátka vše, co k dobré knížce patří. Třetí díl mě opět nezklamal, jen mi na konci bylo líto Jacoba, jak se něj snažili udělat blázna.

marris
21.02.2019

Skvělé zakončení trilogie. Obsahuje to co se mi na fantasy nejvíc líbí: nečekané zvraty a když už myslíš že to dopadne špatně, tak se objeví nová nevídaná možnost, jak vyváznout. A jako třešnička skvělý konec. Super :)