Knihovna duší

Knihovna duší https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/251696/bmid_knihovna-dusi-zBp-251696.jpg 4 2028 398

Dětem ze sirotčince slečny Peregrinové se krátí čas. Nebezpečný šílenec zůstává na svobodě a jejich milovaná slečna Peregrinová je stále v nebezpečí.. Na nebezpečnou záchrannou misi jsou nuceni se vydat Jacob Portman a Emma Bloom. Budou cestovat válkou zničenou krajinou, potkají nové spojence a budou čelit nebezpečím větším než doposud. Vrátí se Jacob zpět mezi své přátele jako hrdina? Dobrodružná kniha je nabitá akcí a mimo jiné obsahuje 50 nových fotografií.... celý text

Romány , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Jota

Library of Souls , 2015

pajuu
10.11.2019 3 z 5

Ja nejak na tyhle putovani v podsveti moc nejsem, pro me zatim nejslabsi sirotcinec, ktery jsem cetla. Opravdu uz ma tom mozna zacinam videt, ze je to spis pro mladsi ctenare, prilis me zasahla slova Caula, ze podivni jsou udrzovani ve veku deti. Mozna uz sama starnu, verim, ze pro me mladsi ja by i tento dil byl uplna pecka.

nik077
03.11.2019 5 z 5

Další díl přečten. Fantazie mě moc baví....už se těším na 4 díl.

knihomolkaXD

30.09.2019 5 z 5

pěkné ...

Mis-chie
17.09.2019 5 z 5

Velmi poutavý příběh, napsáno srozumitelně.

Elfinka_
07.09.2019 5 z 5

Tuhle jsem slupla... a poslední část mi nedovolila si ani odskočit na wc... Skvělý zážitek...

Barca055
31.08.2019 5 z 5

Tenhle díl mne také bavil. Byl sice trochu slabší než první dva, ale taky nijak neurazil. Nápad s knihovnou mě bavil a zase jsem se ani chvilku nenudila.

Opět doporučuji!! :)

Dandulka
22.08.2019

Super čtení a ty fotky. Skvěle sestavené.

marketa4469
17.08.2019 5 z 5

Přečteno jedním dechem, super pokračování.

HanaNov
11.08.2019 4 z 5

Já mám s touhle sérií prostě problém, vůbec nevím, co a jak hodnotit - tak rozporuplně na mě celý sirotčinec působí. Každopádně Podivnému městu jsem dala 3*, Knihovna duší mi přišla lepší, takže nezbývá než 4*.

Shrnuto, příběh, vlastně celý ten imaginární svět, je geniální, protože to tu ještě nebylo (a asi ani nebude), nicméně mi to celé přijde tak nějak nevyužité... Co se týče konkrétně tohoto dílu, nápad s knihovnou a knihovníkem je úžasný, stejně tak mě bavilo napojení Jacoba na netvory, zaujalo mě hned několik zajímavých postav (Sharon, Addison) a děj měl spád. Na druhou stranu na mě ale příběh působí hrozně infantilně, rozhovory postav jsou plné všech možných klišé, stejně jako jejich předvídatelné chování, představa smyček má obrovité trhliny, které jak vyplouvají na povrch, tak se řeší nějakým dodatkem, aby to mohlo dál fungovat, jak je zrovna potřeba. Armáda několika dětí porazí ty, s nimiž si neporadily ani ymbryny jakožto nejsilnější podivné bytosti. A závěr Caul vs. Bentham jako šílená monstra? Proč jako? To nešlo vyřešit trochu uvěřitelněji? Už vidím nějaké nesmrtelné zabijácké s největší pravděpodobností nemyslící monstrum, které by uskutečnilo pouť se svou duší do knihovny..

Když chci být objektivní, je tu spoustu plusů, ale zároveň i mínusů a pro mě osobně putování s hrdiny sirotčince tímto dílem skončilo. Příběh se uzavřel a nemám potřebu číst dál, jelikož přečtené tři díly mě tak úplně nepřesvědčily o tom, že má cenu pokračovat.

Nikusha
01.08.2019 3 z 5

Slabší kousek, ale ovládání netvorů mě bavilo.

hanzmb
20.06.2019 2 z 5

4-3-2 je mé hodnocení série. A to jsem u 1. dílu uvažoval i o 5*. Bohužel kromě léčitelky se zde neobjevuje jediný nový nápad. K tomu ten závěr jak z amerických béčkových filmů. Chybí jen, aby se už napohled mrtvý zloduch znovu vynořil nad hladinu a zasáhl do děje. Takže máme v záloze 2 bratry a tudíž 4. a 5. díl. Peněz není nikdy dost.

Dada_cte
06.06.2019 3 z 5

Nejvíce mě bavil první díl. Do téhle knihy jsem se musela dost nutit. ❤️ Ale je taková odpočinková

Naraca
29.05.2019

Tentokrát jsem s hodnocením na vahách. Připadá mi, jako by si autor místy říkal - Jak bych to vše jen ještě víc zkomplikoval a natáhl? Tím se pro mě stal děj dost předvídatelný a některé rádoby překvapivé situace rozpačité. Milostný příběh dvou podivných dětí na mě působil nemotorně, jako našroubovaný až dodatečně - Jo a abych nezapomněl, oni se vlastně milují, tak jim to tam taky napíšu!

Ale (!) stejně musím v sérii pokračovat, protože mě tenhle podivný svět jednoduše baví a jsem zvědavá, co přinese další díl. Pochopitelně budu doufat, že se odkudsi objeví naše ztracená podivná kamarádka.

Anna27
22.05.2019 5 z 5

Chytlo mě to od začátku do konce. Ještě se nestalo u Sirotčince, že by mě některý díl zklamal nebo nebavil. Doporučuji.

Nicolka77
21.05.2019 5 z 5

To bylo neco úžasného, podivného. Opravdu se mi kniha moc líbila. Emma a Jacob pro mě podivný pár, který se seznámil za hodně špatně situace, ale stejně si k sobě dokázali najít cestu. Popravdě jsem ale nečekala , že takhle dopadne 3 díl. Upřímně jsem čekala jiný konec..Ale i tak si mě autor dokázal získat Podivným světem! :)

PhoebePollard
21.05.2019 4 z 5

Konec trošku ohraný a průhledný. Na druhou stranu by mě určitě mrzelo, kdyby to dopadlo jinak, takže si člověk nevybere. Tento díl byl podle mého místy trochu nastavovaný, ale ajk jsem řekla, jeno trochu. Skvěle zakončuje celou sérii a rozhodně stojí za přečtení.

Scathia
14.05.2019 4 z 5

Mělo to švih až do konce... ale pozor spoiler, trochu mě mrzí, ten dobrý a sladký konec. :-)

morienhithwen
11.05.2019 1 z 5

Nevím, na základě předchozích knížek se mi zdálo, že je Riggs když už nic jiného, tak celkem zručný rutinnérský psavec, ale Knihovna duší se četla, jako kdyby během její tvorby spisovatel dostal mrtvici nebo co. Chytré a zajímavé postavy se najednou chovají zcela nesmyslně (nejvíce mě rozčilovala náhlá nelogičnost a hloupost Emmina chování), minimálně půlka dialogů jsou neustálé hádky a protesty a balast bez obsahu a obecně to celé působí, jako kdyby ze sebe prostě chrlil slova tak dlouho, dokud to nebude dlouhé jako kniha a mohl už skončit. Nejvíc palčivá otázka světa podivných (alespoň z mého hlediska) zůstává nepovšimnuta a nezodpovězena: Je jasné, že se podivní potřebují chránit před nebezpečím, ale proč ymbryny trvaly na tom, že svoje chráněnce ochromují tím, že z nich dělají věčné mentálně nedospělé děti, odmítají se jim svěřovat se zásadními informacemi, a odmítají jím svěřovat jakékoliv úlohy či povinnosti s tím, že je to "práce ymbryn a děti jsou děti a nemají takové věci dělat". Ten konec se přes to tak nějak neobratně přehoupne a "zresetuje hodiny", ale postavy se o tom nikdy nebaví a vědomě nad tím neuvažují. A to je vlastně asi to, co mě ve výsledku zklamalo nejvíc. Že se veškerý děj odehrává v rámci "obyčejného" fyzického dobrodružství, ale psychologie postav se neřeší a nikam neposouvá a nikdo, kromě možná Jakoba, se během toho dobrodružství nikam mentálně neposune, ani ty "dospělé" ymbryny si do svědomí nesáhnou a nepokusí se dětem omluvit.