Knihovna duší

Dětem ze sirotčince slečny Peregrinové se krátí čas. Nebezpečný šílenec zůstává na svobodě a jejich milovaná slečna Peregrinová je stále v nebezpečí.. Na nebezpečnou záchrannou misi jsou nuceni se vydat Jacob Portman a Emma Bloom. Budou cestovat válkou zničenou krajinou, potkají nové spojence a budou čelit nebezpečím větším než doposud. Vrátí se Jacob zpět mezi své přátele jako hrdina? Dobrodružná kniha je nabitá akcí a mimo jiné obsahuje 50 nových fotografií....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/251696/knihovna-dusi-zBp-251696.jpg 4.21412

Sirotčinec slečny Peregrinové/Neobyčajné deti slečny Peregrinovej (3.)

Library of Souls - Miss Peregrine´s Home for Peculiar Children III. (2015)

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Jota

Kniha Knihovna duší

janik6969

za mě... příšerná slátanina nesmyslů... četla jsem tento díl po delší době po těch prvních dvou a zřejmě jsem nebyla na vlně fantasy... do dalšího dílu se asi už nepustím (až bude dostupný)

HelenBarbora

Tato fantasy trilogie se mi líbila snad ze všech podobně zaměřených knih, co jsem kdy četla, naprosto nejvíc. Vymakaný děj, postavy, které jsem si rychle oblíbila, nečekané zvraty. Fotky dodávají na autenticitě. Dávám šest hvězdiček :)

amaenium

Tato série se četla opravdu dobře. Vyjasnili se všechny nezodpovězené otázky, naši hrdinové se utkali v epickém boji jež ukončil hlavní dějovou linku a zároveň kniha pobízí l pokračování ve formě prozkoumávání možných dalších smyček.
Co bych vytkla je úroveň napětí během knihy, protože mi přišlo, že zde bylo napětí téměř pořád, neustále se něco dělo a čtenář moc neměl možnost si oddychnout (zvlášť, když knihu čte na jeden zátah), jak stále vstřebával nové a nové informace. Fotografie už mi přišli také trochu slabší, a ne ke všemu nutně museli být - čtenáři v tomto byla jemně hraničena představivost. Těším se na další pokračování.

Ainyska

Jedničku jsem přečetla velmi rychle a bavilo mě to. Dvojka byla horší a odkládala jsem, ale ke konci už to šlo také rychle a trojka? Ano bavila mě, ale jen asi od 300 stránky. Knihu jsem četla snad 14 dní, odkládala jsem a dokopala jsem se k ní zpět v podstatě z důvodu, že maximální výpůjční doba v knihovně končila. Bylo to hezké čtení ale na 5 hvězd to není. Za mě byla trojka nejslabší díl z celé trilogie. Jako by autor natahoval děj, protože mu dochází šťáva. Od opětovného setkání to šlo rychle a podle mě tomu měl autor věnovat daleko více stran, než putování samotné Emmy a Jacoba. Velmi se mi líbila dějová linka s netvory a překvapivé odhalení jistého pána "nápomocného" v Ďáblově akru.

Kniha má zajímavý konec, takový správně otevřený, ale zároveň se hlavní příběh uzavřel. V podstatě díky konci může autor jakkoliv navázat další děj. Určitě půjdu do Mapy dní a buď se otevře další dobrý příběh, nebo celou trilogii zabije.

postrach

Závěrečný díl nezklamal.

Blondebookdevil

Na úvod musím říct, že nejsem vůbec fanoušek fantasy, vymyšlených tvorů a cestování časem. Myslela jsem si, že začínám i končím u Harryho Pottera. Ransom Riggs mi před pár lety v první knize o podivných dětech dokázal opak. Připadala jsem si jako malá, i já se cítila jako podivná a prožívala jsem díl za dílem dobrodružství podivných a jejich ymbryn.
V třetí části se ocitáme v rozbombardovaném Londýně a s Jacobem a Emmou se přesunujeme do Ďáblova akru, kde, jak později zjišťují, jsou uvěznění jejich přátelé společně se slečnou Peregrinovou a ostatními podivnými. Jacob objevuje svůj dosud skrytý dar - dosud dokázal vidět netvory, nyní si uvědomuje, že zná jejich řeč a může je tak ovládat. Odhalujeme tajemství knihovny duší a bratrů slečny Peregrinové.
A jak se na správný pohádkový smyšlený příběh hodí, končí to šťastně a já doufám, že Jacob a Emma spolu žili až do smrti.

JankaV80

Ze začátku jsem měla s příběhem problém. Zdál se mi rozvláčný, nemohla jsem se do knihy začíst, připadalo mi, že autor některé věci neskutečně zbytečně rozepisuje a pitvá. Ale ve chvíli, kdy Emma s Jacobem vkročili do Ďáblova akru, se děj rozběhl a pak už se kniha četla sama od sebe. Od strany 300 jsem knihu doslova hltala a čekala jsem, jak to celé dopadne. Konec knihy je skvělý, plný zvratů. Musím říct, že autor nezklamal a všichni Ti podivní mě nadchly tak, že jsem si koupila i Povídky podivných a teď hurá na ně :)

Ivka14

Nevim proč,ale pro mě byl první díl ten nejlepší a pak byl dost dobrý konec této knížky(asi od stránky 350),ale jinak ten zbytek mě moc nenadchnul. Zkusím film a uvidíme