Knihovna duší

Dětem ze sirotčince slečny Peregrinové se krátí čas. Nebezpečný šílenec zůstává na svobodě a jejich milovaná slečna Peregrinová je stále v nebezpečí.. Na nebezpečnou záchrannou misi jsou nuceni se vydat Jacob Portman a Emma Bloom. Budou cestovat válkou zničenou krajinou, potkají nové spojence a budou čelit nebezpečím větším než doposud. Vrátí se Jacob zpět mezi své přátele jako hrdina? Dobrodružná kniha je nabitá akcí a mimo jiné obsahuje 50 nových fotografií....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/251696/big_knihovna-dusi-zBp-251696.jpg 4.21802

Kniha Knihovna duší

medlovice
předevčírem

Podivní to nemají jednoduché. Musí se neustále skrývat a bojovat s netvory. Ale potkávají nové lidi , spoustu zajímavých lidí . Moc mě fascinují fotografie v knize , dívám se na ně a přemýšlím, psal Riggs příběh podle nalezených fotografií , a proč tedy ty podivné fotografie vznikly a nebo je to pravda a fotografie nám ukazují o čem čteme všechny postavy jsou reálné ?

Michalka98

Závěr první části série se mi moc líbil. Ransom Riggs stvořil opravdu originální svět, podivné děti mě moc bavily, i když mým největším oblíbencem se stal neohrožený pes s britským přízvukem Addison. Doporučuji a těším se na další díly.

666Jitka

Povedené pokračování příběhu podivných dětí, kterému nechybí nápaditost, akčnost, překvapivé momenty a touha vědět, jak to bude všechno dál pokračovat. Knihy jsou moc pěkně udělané, staré fotografie, které dokreslují příběh, pomáhají nastartovat fantazii čtenáře.

Péťa86

Mám moc ráda příběhy, kde jsou spojené “pohádky” s realitou. Pro mě je to snění…

V každém případě je to poutavě psaná kniha, která se čte jedním dechem. Již teď se těším na další díly.

Hobitka

Moc se mi u této série líbí propracovanost a realističnost postav. Což tedy chvílemi vedlo i k tomu, že jsem měla některé postavy chuť zaškrtit :D

Oceňuji také skvěle vykreslený a promyšlený svět.

Ovšem co se týče dějové linky - těch zvratů bylo na můj vkus už trochu moc. Tak od poloviny knížky mě ty divoké zvraty spíš otravovaly než napínaly. Zajímavé, i dobré, ale dle mého zbytečně překombinované.

Celkově se mi trilogie hodně líbila. Jestli se pustím i do pokračování teprve uvidím, ale v nejbližší době to nejspíš nebude.

ladyxx

Tento díl je rozhodně nejakčnější, protože Jacob a Emma mají za - velmi náročný - úkol zachránit nejen slečnu Peregrinovou a další ymbyny, ale i všechny své přátelé, kteří byli uneseni a uvězněni stvůrami. Za tímto účelem putují do viktoriánské londýnské čvrti Ďáblův akr, semeniště zla, kterému je radno se vyhnout. Popis místa je vážně úžasný, tu špínu, chudobu a zoufalství jsem mezi jeho spletitými uličkami živě cítila. Hrdinové najdou spojence v převozníkovi Sharonovi a panu Benthamovi s jeho fascinujícím domem, ale je těžké někomu doopravdy věřit. Jacob rozvíjí svoji podivnost, která se ukáže jako velmi užitečná. Příběh vrcholí v údajně mytickém místě Knihovna duší, a má nečekané následky. Jedná se o možná nejpovedenější díl, i když mi stále vadí Jacobův milostný vztah s bývalou jeho dědečka.

Tuti

Tak za mě pochvala!
Po prvním díle jsem si říkala, že to není špatné, ale mohlo by to být lepší, ale tenhle kus byl jednoznačně nejlepší. Mělo to spád, bylo to napínavé a ani ta spousta teorií tomu neubrala na smysluplnosti ;-)

Arwen777

Chtěla jsem se opět vrátit do Riggsova světa podivných dětí a přečíst si novější díly. Teprve po půjčení Knihovny duší jsem zjistila, že jsem ji už četla v roce 2016, ale bohužel si z ní moc nepamatuji. A proto jsem se rozhodla si ji přečíst znovu, abych se dostala "do obrazu".
Musím říct, že s pětiletým odstupem se mi kniha líbila více, hodnotím o jednu hvězdičku lépe. Myslím, že je to tím, že jsem tentokrát nečetla knihy po sobě a znovu jsem se nechala okouzlit spojením příběhu a dobových fotografií, které ho výborně podtrhují a dokreslují. Je to tak úžasný nápad, tak originální a jedinečný.
Jinak se mi kniha oproti minulým dílům zdá akčnější, Jacob se snaží ovládnout a využít svůj dar k záchraně podivných dětí a ymbryn a v podstatě celou knihu se s Emmou střetávají s nepřáteli a putují novými neznámými, velmi nebezpečnými místy. Souhlasím, že děj a chování hrdinů jsou poměrně naivní, na druhou stranu o zvraty a nové nápady není nouze.
Pokud ke knize budete přistupovat jako k drsnému pohádkovému příběhu, nebude Vám snad trocha nelogičnosti a naivity vadit.