Ptačí sněm

Ptačí sněm https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/433359/bmid_ptaci-snem-3Cz-433359.jpg 4 384 90

A jsou zpět! Protože od rozdělané práce se neodchází. A od té podivné už vůbec ne. Když H, spolupracovník Jacobova dědečka Abea Portmana, umíral, pověřil Jacoba úkolem – dopravit nově kontaktovanou členku rodiny podivných Noor Pradeshovou do bezpečí, které jí poskytne tajná agentka V. Svěřil mu i to, že Noor se týká prastaré proroctví o sedmi emancipátorech, kteří zachrání svět podivných před hrozící apokalypsou. Pokud se podaří zachránit Noor Pradeshovou, zachrání tím i svět podivných. O jeho zkázu neusiluje nikdo jiný víc než stvůry. A ačkoliv při zkáze Knihovny duší velká většina z nich zemřela, ti nejhorší z nich přežili. Někteří jako vězňové, kterým se však na začátku nového pokračování příběhu podivných podaří ze žaláře uprchnout. Na útěku osvobodí i netvora, který poháněl Panloopticon… Celou situaci ještě komplikují znesvářené americké klany podivných, mezi nimiž hrozí válka, jíž se všemožně snaží zamezit ymbryny. V amerických smyčkách se skrývá nebezpečí a nejistota na každém kroku. Kam dřív skočit? A aby toho nebylo málo, V je nejtajemnější a nejmocnější z Abeových bývalých společníků, která se skrývá a dělá vše pro to, aby nebyla nalezena. Jacoba čeká tvrdý oříšek. Čas nemilosrdně běží a Jacob i jeho přátelé se snaží rozluštit proroctví a přijít celé věci na kloub. Na záda Jacobovi dýchají nepřátelé a před ním je jedno velké Neznámo… Uspěje i tentokrát?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

The Conference of the Birds , 2020

Tereza0107
29.01.2021 5 z 5

Ale jo, i pátý díl této série byl hodně povedený. Svět podivných mi opravdu přirostl k srdci. Baví mě číst o dosud neprozkoumaných smyčkách a nových podivnostech, v mnoha případech dosti originálních a nápaditých.
Kniha se četla velmi rychle, nebylo žádné hluché místo, kde bych se nudila. Děj měl opravdu spád. Postava Noor, s kterou jsme se seznámili v minulém díle se ukázala být vcelku sympatická, trochu jsem se bála, že to bude druhá Emma v bledě modrém. A co víc, konečně jsme se měli možnost dozvědět, co se stalo s Fionou.
Ale ten konec? Víc napínavě to skončit nemohlo? Achjo. Kdy má vyjít další díl?

lampernaqui
26.01.2021 3 z 5

Přijde mi, že už se v tom autor plácá a že poslední dva romány píše hlavně pro peníze z nich plynoucí než pro samotný příběh. Přečte se to během chvilky... ono to jde rychle, když je zde hromada prázdných stránek a fotografií. K tomu je kniha i mnohem tenčí než předchozí. A celkově vzato se v ní nic moc nestane. Je fajn seznámit se s dalšími podivnými, ale nic víc tady nenajdeme. Pokud by to byla prostřední část jednoho románu, tak v pořádku. Jako samostatná knížka je to slabé.

Nikusha
25.01.2021 3 z 5

Škoda té prodlevy mezi díly, díky které jsem se na začátku ztrácela. Ale kolem příjezdu do Ameriky jsem se do toho zase začetla. Nicméně už to nemá to kouzlo jako u prvních dílů. Kniha pátá zase skončila otevřeným koncem, tak snad bude šestá poslední. V nejlepším se má přestat a to nejlepší už dle mého série nabídla.

Kexina
23.01.2021 3 z 5

Snad za to může pauza mezi jednotlivými díly, ale tentokrát jsem měla dost problém se do knihy opravdu začíst. Příliš mnoho nových postav doprovázelo příliš mnoho odkazů na děj předchozích knih, a tak jsem celou dobu měla pocit, že jen čtu jednotlivá slova, ale skutečný obsah mi zůstává skryt. Doufejme, že další kniha bude poslední a s ní se příběh také uzavře.

Hloupejhonzacz
23.01.2021 2 z 5

Příjde mi to už jako taková ta nastavovaná kaše.

Jennkie
16.01.2021 3 z 5

Nemůžu si pomoct, ale tato série už ztrácí moji pozornost. Zápletka je pořád zajímavá, takže chci ještě vědět, jak to dopadne. Jenže styl vyprávění mi přijde čím dál tím víc plochý, postavy jsou ploché a nevěřím popisům jejich pocitů. Ten popis je asi problém, protože je v textu mnoho popisu na úkor přímé řeči, která by čtenáře více vtáhla do děje. Mnohde se popisují i scény, které by byly mnohem schůdnější v přímé řeči, a tak se občas přistihnu, že tyto popisy začínám přeskakovat, protože mi nepřijdou zajímavé (jako třeba vítání celé party, přípravy na cokoliv, porady nebo intimní chvíle). Připadá mi, jako by autor tímto způsobem jel na kvantitu místo na kvalitu. Možná má hlavu plnou nápadů na další děj a snaží se je vysypat na papír dřív než to zapomene, takže se nestihne zamyslet nad formou sdělení. Je to škoda...

Tesset
15.01.2021 4 z 5

Tenhle díl se mi četl velice dobře, ale... Ale dost mi vadilo, že jsme se v hlavním příběhu moc daleko neposunuli. Začínám mít takový pocit, že už se to moc natahuje. Raději bych si už přečetla závěr, abych mohla říct, že to byla dobrá série, ke které se budu vracet, než číst jeden díl za druhým s tím, že v každé knize bude jen pár dobrých scén.

Allysa1985
11.01.2021 4 z 5

Příběh pokračuje, nápad s fotkami pořád funguje, jen bohužel nejsem fanoušek nekonečných sérií, je to sice pořád dobré, ale taky pořád stejné...

Insaniak
10.01.2021 5 z 5

Výborné čtení, stejně jako všechny předchozí díly. Nezbývá než se těšit na další...

maxx
08.01.2021 5 z 5

Opět skvěle čtení a zajímavý průběh děje který opravdu vždy překvapí. Musím říct, že spisovatel měl zajímavý nápad se starými fotografiemi. A jsem rad ze to neskončilo jen u trilogie ale že příběh pokračuje dal

zandlstan
08.01.2021 4 z 5

Těžší rozjezd a méně čitelné postavy, ale závěr knihu dokonale ovládl, takže dávám čtyři.

KLHannah
08.01.2021 3 z 5

S Ptačím sněmem to u mě bylo úplně naopak než s Mapou dní. Čtvrtý díl jsem hltala a až konec se mi nelíbil. U Ptačího sněmu jsem se prostě nemohla začíst, nešlo to. Zlomilo se to až v okamžiku, kdy Jacob dostal příležitost opět využívat svou podivnost. Můj zájem opět opadl, když se to vše na pár stránkách vyhrotilo a vyřešilo zároveň. Bylo to děsně rychlé, myslím, že si tato část zasloužila větší prostor. V poslední části s větrnou smyčkou mi vadí upozadění všech podivných dětí a hlavně Emy. Na scéně se objevila nová Jacobova láska a on nevidí a neslyší, bez problémů, bez rozmyslu, bez přátel a bez ymbryn, hurá do maléru. No nevím. Epilog konec trošku zachránil. Uvidíme co na to šestý díl.

haannyys
08.01.2021 4 z 5

Ze začátku poměrně nuda, nejsem na to u téhle série zvyklá. Od třetiny se dá skvěle začíst, ale výraznějšího děje a akce s alespoň několika 'podivnostmi' se člověk pořádně dočká až na konci knihy. Chtěla jsem dát 3 hvězdy, ale právě za ten dle mého názoru povedený konec dávám o jednu hvězdu navíc. Na další díl se budu nakonec i těšit, snad nezklame.

Selve
04.01.2021 5 z 5

Zatím poslední díl, přál bych si, aby autor pokračoval :) Zajímavý děj, postavy stále skvěle zapadají do úžasného příběhu. Doporučuji

Noeni
02.01.2021 5 z 5

Stejně jako všechny předchozí díly velmi čtivé, originální, tajemné a napínavé. Stává se, že při rozrůstajících se sériích novější a nové díly už nejsou tak dobré, jako ty předchozí, ale to rozhodně není případ této série. Zbožňuju knihy od Ransoma Riggse a mám během každého čtení neskutečnou radost, že je můžu číst. Pět hvězdiček je málo!

kamca4151
30.12.2020 2 z 5

Tak hrozne jsem se tesila a tak hrozne jsem zklamana. Jsem zvykla na napeti a podivne umy deti. Bohuzel v tenhle knizce nebylo ani jedno. Napeti na 10 strankach knihy. Cele mi to prijde jako prvnich 14 kapitol ke knize jine. :(

kikidok
30.12.2020 5 z 5

Zatím nejlepší kniha ze série! Přelouskala jsem ji za dva dny, žádné zbytečné scény, jak bylo u autora zvykem. Prostě perfektní!

Didi15
18.12.2020 5 z 5

Je to krásná série se super postavami a teď už nezbývá nic jiného než nekonečně dlouho čekat než bude další díl:)
Plus krásné fotografie.

Katulinka69
08.12.2020 3 z 5

Fajnové poctenicko

LukBook
25.11.2020 5 z 5

Za mě ještě o kousek lepší než Mapa dní. Od začátku se kniha pořádně rozjela a nabídla hodně akce, nové postavy i slavné návraty a prostě starý dobrý svět podivných. Paráda...