Povídky podivných

Povídky podivných https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335096/bmid_sirotcinec-slecny-peregrinove-povid-TVJ-335096.jpg 4 754 183

Ještě dříve, než slečna Peregrinová vytvořila smyčku – domov a útočiště – pro dnes již dobře známé podivné děti, existovaly příběhy o podivných dětech a zvířatech, které se nejprve tradovaly ústní cestou, dokud se jejich písemného zpracování neujal v roli editora jeden z nejpovolanějších, podivný Millard Nullings. Jedná se o příběhy z historie podivných, ve kterých se dozvíme, že děti nejprve bez problémů žily ve společnosti lidí běžných, obyčejných, ale jejich zvláštní schopnosti a nadání je postupně vytlačovaly na okraj, až je obyčejní lidé vyhnali ze svého středu úplně. Některé z deseti povídek čtenáři zčásti znají ze zmínek v trilogii o podivných dětech ze sirotčince slečny Peregrinové – třeba tu o laskavém obru Cuthbertovi či o holubech z katedrály Svatého Pavla – jiné jsou zcela nové a uvádějí nové, neznámé hrdiny, a kromě jiného se dozvíte o první ymbryně i o tom, jak se postupně naučila vytvářet smyčky, v nichž bylo možno žít.... celý text

Literatura světová , Povídky , Pro děti a mládež

Vydáno: , Jota

Tales of the Peculiar , 2016

MirijamFrankl
07.10.2017 4 z 5

Moc pěkně pojaté povídky, spíše pohádky. Kniha je psána příjemným a lehkým stylem, děj nestojí, ale ve výsledku vám dá hodně k zamyšlení. Ilustrace ke knížce jednoduše patří a jsou velmi zdařilé. Osobně jsem se v tomto podivném světě toulala hrozně ráda a s chutí si přečtu i případné další výtvory z Riggsova pera.

Áňa 998
02.10.2017 4 z 5

Nenahraditelný kousek pro každého podivného.

sofmysl
29.09.2017 5 z 5

Mám pohádkového ducha a myslím že nápad sepsání tohoto titulu byl moc dobrý. Klidně bych je četla i dětem před spaním místo klasických pohádek.

pink_ivy
23.09.2017 3 z 5

Je to fajn vrátit se do knižního světa, který se vám před časem uzavřel. Tady z té knížky na mě ale čiší trocha přebytečnosti. Ano, svým způsobem je to zajímavé, avšak z celé knížky se mi líbila snad jen třetina povídek, což je pro mě dost málo. Zbytek pro mě byl nezapamatovatelný a zapomenutelný. Škoda, myslím, že míň kvalitnějších a rozepsanějších povídek by bylo zajímavější.

Hathor89
22.09.2017 5 z 5

Ve světě, který zahlcuje lidi přemírou informací, není od věci někdy vypnout a přečíst si pohádkové příběhy. Pro mladší čtenáře je to třeba moderní pohádka, určitě s ní v budoucnu seznámím své děti, pro všechny milovníky fantasy příběhů je to nový pohled do světa podivných. Líbí se mi trend, kdy autor vymyslí nový svět a zároveň vytvoří jeho vlastní folklór. Místy mi sice jazyk s kompozicí připomínal lepší slohovou práci střední školy, ale přesto hvězdičky neubírám. Na první pohled jednoduché příběhy v sobě ukrývají řadu myšlenek k zamyšlení, problémy moderního světa, morálku a etiku. Nechybí ani humor. A hlavně moc povedené vydání s pěkným přebalem a krásnými ilustracemi uvozující každý příběh. Nejvíce mě zaujala povídka Báječní kanibalové. SKVĚLÁ PRÁCE SBĚRATELE M. N. :-)

helusa2
22.09.2017 4 z 5

Bavila mě víc než celá trilogie :-) Moc pěkné, netradiční a někdy i velmi poučné pohádky. U "Kobylky" i slza ukápla... ;-)

jiri77
14.09.2017 5 z 5

Parádní čtení,které mě ponořilo do světa fantazie. Nádherná oddechová knížka. Moc se mi líbili i ilustrace na začátku každé povídky. Když chce člověk na chvíli vypnout ,tak tahle kniha je to pravé ,na klid a pohodu.

čef
05.09.2017 5 z 5

Něco jako občerstvovací stanice fantazie. Po "vážných" knihách je asi dobré si občas přečíst něco takového jen z čiré radosti z příběhu jakkoliv vyfantazírovaném. Krátké příběhy plné pozitivní energie s morálním a etickým posláním jistě stojí za těch pár hodin čtení.

oolinkaa
29.08.2017 4 z 5

za den přečtené, super..sice vám kniha sama o sobě nic nedá, ale jsou to príma ,,pohádky,, před spaním, a člověk nemusí o ničem přemýšlet.. nejlepší povídka byla asi o kanibalech, nebo kobylkách :) nicméně až v poslední povídce jsem poznala, že se to prolíná se sirotčincem, jinak mi povídky přišly úplně mimo.. ale 4* dávám ! :)

blanickaa1
21.08.2017 5 z 5

To ale bylo milé čtení :D Pohádky trošku jinak. Nic ve mně kniha nezanechá, ale dokázala mi při čtení vykouzlit úsměv na rtech.

Andynka
18.08.2017 3 z 5

Povídky byly zajímavé, ale zase tolik mě nenadchly. Moc se mi líbily kresby v knížce a doplňující vysvětlivky.

niki-chan
17.08.2017 4 z 5

Hezká kniha, plná zajímavých příběhů - hlavně s kanibaly, dobré doplnění celé trilogie, i když vzhledem k počtu stran se nelze ubránit dojmu, že šlo hlavně o to, jak vydělat na trilogii ještě více

Andrea156
14.08.2017 2 z 5

Trilogii Sirotcince jsem zboznovala a precetla jednim dechem, ale tohle me nezaujalo. Jen par pribehu, ktere jsem mohla spojit s trilogii. To me fakt mrzelo. Prislo mi, jak kdyz spisovatel nemel lepsi napad, jak vydelat dalsi penize. Coz je fakt skoda. Snad vymysli brzy neco noveho :-)

nikolicevopice
11.08.2017 5 z 5

Příběhy byly hezké. Je to odpočinkové čtení :)

lilites
10.08.2017 5 z 5

Ano, ano, ano.. Tato kniha, ač jako dodatková kniha k trilogii: Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, mě uchvátila. Velmi čtivá. Příběhy jsou psány jako pohádkové pověsti, ale co když je na nich něco pravdivého? Každý příběh byl tak krásně napsán, že se člověk nedokázal od knihy odtrhnout.

haski
07.08.2017 4 z 5

Milé čtení, kniha krásně doplnila první 3 díly ze světa Podivných. Odpočinkové čtení, ale asi jen pro lidi s troškou fantasie.

blondajk
04.08.2017 5 z 5

Výborná oddychovka a návrat do světa podivných, škoda jen, že tak krátký :-/ Nejvíc se mi líbila povídka Báječní kanibalové. Krásně zpracovaná kniha, dojem jen kazí drobné chybky v českém vydání.

AnitaDanel
02.08.2017 5 z 5

Příjemné "pokračování" sirotčince. Podobní už mi chyběli!

Nildon
02.08.2017 5 z 5

Nádherná kniha, která skvěle doplňuje a oživuje svět Podivných. Příběhy se čtou úplně sami. Jsou děsivé, smutné, poučné, varovné, krásné, no zkrátka Podivné. Pokud jste fanoušky sirotčince, je tahle kniha pro vás povinnost a budete z ní naprosto unešení. Škoda jen, že povídek je tak málo a ještě by neuškodilo, kdyby kniha dostal přebal aby se nám zlatá ražba tolik neošoupala.

Dakki
01.08.2017 4 z 5

Povídky skvěle doplňují trilogii o podivných dětech. Výborná odpočinková četba.