Povídky podivných

Povídky podivných https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335096/bmid_sirotcinec-slecny-peregrinove-povid-TVJ-335096.jpg 4 754 183

Ještě dříve, než slečna Peregrinová vytvořila smyčku – domov a útočiště – pro dnes již dobře známé podivné děti, existovaly příběhy o podivných dětech a zvířatech, které se nejprve tradovaly ústní cestou, dokud se jejich písemného zpracování neujal v roli editora jeden z nejpovolanějších, podivný Millard Nullings. Jedná se o příběhy z historie podivných, ve kterých se dozvíme, že děti nejprve bez problémů žily ve společnosti lidí běžných, obyčejných, ale jejich zvláštní schopnosti a nadání je postupně vytlačovaly na okraj, až je obyčejní lidé vyhnali ze svého středu úplně. Některé z deseti povídek čtenáři zčásti znají ze zmínek v trilogii o podivných dětech ze sirotčince slečny Peregrinové – třeba tu o laskavém obru Cuthbertovi či o holubech z katedrály Svatého Pavla – jiné jsou zcela nové a uvádějí nové, neznámé hrdiny, a kromě jiného se dozvíte o první ymbryně i o tom, jak se postupně naučila vytvářet smyčky, v nichž bylo možno žít.... celý text

Literatura světová , Povídky , Pro děti a mládež

Vydáno: , Jota

Tales of the Peculiar , 2016

punktruhlicka
19.06.2018 4 z 5

Lehké čtení na cestování. U některých povídek mě něco chybělo, ale některé byly moc hezké. Ani chvilku jsme se u knížky nenudila.

Tebby
30.05.2018 4 z 5

Pěkné nenáročné počtení.

lampernaqui
23.05.2018 3 z 5

Povídky podivných u mě dopadly lépe než takové Bajky z Harryho Pottera. Hned úvodní lidojedi nastavili laťku vysoko a hodně z povídek se mi líbilo stejně. K tomu i zpracování knihy bylo pěkné na pohled, snad jen jediným záporem je to, že nebyl dodržen stejný formát jaký měla původní trilogie, takže Povídky vyčnívají z řady.

Miruš
12.05.2018 5 z 5

Velice poučné povídky, rozhodně stojí za přečtení, možná nejednou.

Elsa14
06.05.2018 5 z 5

Nádhera. Povídky podivných se mi líbily více než samotná série. Kniha má nádhernou obálku a dokonalé obrázky. Nejvíce mě za srdce vzal hned první příběh. Všechny povídky jsou moc povedené, takové netradiční pohádky na doboru noc.

DominaCZ
30.04.2018 1 z 5

Jedna hvězda za krásný kresby. Kdyby těch nebylo, nezasloužilo by si to ani jednu hvězdu. Je to totiž jako z pera dítěte, který začíná psaní "strašidelnými" povídkami alá "kterak kanibalové požírali domácím nohy, které jim ihned zase narostly a jak domácí těmto kanibalům platili dluhy pomocí odprodeje uší a jazyků".)

Rozeklanej jazejček a šupiny na zádech? Časová smyčka, proměna v ptáka a jiný "strašidla" ?!! Propána, pro základku možná.
Je to jak píše Andrea-něco jako Odstíny a Potter aneb navalíme tuny dalších jakože souvisejících knížek, abysme zarobili viac žejo.
Prostě pardon, ale ani Děcka pí.P, ani toto mne nezaujalo, spíš až naopak.

Sůvazknihovny
18.04.2018 4 z 5

Pěkné na dovolenou i pro ty, kteří nejsou skalní příznivci fantasy literatury. Některé povídky úžasné, jiné normální. Čtení baví, těšíte se na další příběh.

Briv
07.04.2018 5 z 5

Povídky podivných jsou perfektní. Je to snad jediné doplnění trilogie, které se mi opravdu líbilo a nijak pro mě neztratilo na hodnotě. Příběhy jsem si šetřila, protože knížka, jde zhltnout velmi rychle. Několik dní za sebou jsem se těšila na podivného Millarda, který tak pěknou knihu sepsal. Příběhy byly různé, nevyzpytatelné a podivné. Bylo mi moc dobře, když jsem mohla utéct na chvíli do světa fantazie a jako bonus si odnést i ponaučení. Doporučuji.

Patapuf
06.04.2018 3 z 5

Odpočinkové čtení o pár stranách, které přečtete na posezení... klasická sbírka povídek jen o podivných tématech... některé lepší, některé horší....

NikolettaHole
15.03.2018 5 z 5

Soubor podivných pohádek pro milovníky podivného světa. :)

Blondebookdevil
15.03.2018 4 z 5

Nazvala bych to jako pohádky pro dospělé; příjemná oddychovka před spaním. Některé byly lepší, některé méně, ale určitě se k nim někdy vrátím znova.

Thromulus
28.02.2018 4 z 5

Kniha nebyla špatná, prostě takové pohádky.

papajapa
26.02.2018 4 z 5

Prvni povidky byly trochu morbidni, ale jinak jo, prijemna oddechovka.

BarboraZ
17.02.2018 3 z 5

Četla jsem celou trilogii a proto jsem se těšila, že se diky těmto povídkám opět vrátím do kouzelneho světa podivnych. Mé očekávání bylo asi moc velké, protože mě většina povídek az na tu o obrovi Cuthbertovi nezaujala. Můj velký obdiv získal grafik Andrew Davidson, ktery celou knizku ilustroval překrásnými obrázky.

radusak9806-1
12.02.2018 4 z 5

Kniha se mi líbila, rozhodně má jednu hvězdičku navíc (a to zcela zaslouženě) za ilustrace k ní. Příběhy nepůsobí příliš kýčovitě. Rozhodně kdyby vznikla ještě samotná kniha o ymbrynách a smyčkách, neodolala bych.

skautkapuding
06.02.2018 5 z 5

Povídky jsem si zamilovala. Některé z nich mám radši než jiné, ale ani o jedné z nich nemohu říct, že by neměla své kouzlo. Nádherné ilustrace.

Jessybelle
31.01.2018 4 z 5

Bylo fajn se vrátit k podivným, povídky nezklamaly a ilustrace nádherné. Stojí to za přečtení.

kaja_scw
27.01.2018 3 z 5

Další dobrá kniha. Ale kapitoly nemusely být tak dlouhé

kanitsuj
25.01.2018 5 z 5

Velmi chytré a zajímavé čtení, které mohl pro své čtenáře připravit pouze podivný Millard:-) Povídky mne rozhodně zaujaly více než celá "podivná trilogie" a absolutně mne nezklamaly. Dostala jsem přesně to, co jsem očekávala a poslední povídka mne dojala až k slzám. Velmi kladně hodnotím i výjimečně zdařilé ilustrace a přebal knihy!

whiolet
11.01.2018 4 z 5

Podivné děti jsem četla a mám je ráda.
Když se mi dostala do ruky sbírka Povídek Podivných, opravdu jsem se těšila až si jí přečtu.
Už první povídka byla originální a zajímavá, a v tomto duchu se nesla celá knížka. Super čtení nejen pro ty, kteří již četli podivné děti :)