Podivné město

Podivné město https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/200151/bmid_miss-peregrine-sirotcinec-slecny-pe-PiB-200151.jpg 4 2758 488

Mimořádná pouť, která začala v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, pokračuje. Jacob Portman se vydává se svými novými přáteli na cestu do Londýna, podivného hlavního města celého světa. Doufají, že zde naleznou lék pro svou milovanou ředitelku, slečnu Peregrinovou. Jenže ve městě ničeném válkou číhají nečekaná překvapení na každém rohu. A než Jacob dovede podivné děti do bezpečí, musí učinit důležité rozhodnutí, které se týká jeho lásky k Emmě Bloomové. Prázdné město vtáhne čtenáře do imaginárního světa telepatie a časových smyček, cirkusových triků a vlkodlaků – do světa obydleného „podivnými“ dospělými, vrahounskými stvůrami a bizarními druhy zázračných zvířat. Stejně jako v prvním díle v sobě i druhá část Podivných dětí spojuje napínavou fikci s dosud nepublikovanými dobovými fotografiemi a nabízí tak jedinečný čtenářský zážitek.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Super knížka

dontbullshitme
dontbullshitme
20.01.2020 4 z 5

Dlouho jsem si myslela, že je tahle série velmi oblíbená, později jsem zjistila, že existuje překvapivě mnoho lidí, které nudí, neřadím se mezi ně, čtení jsem si užila a těším se na další díl. :)

smolda005
smolda005
17.01.2020 5 z 5

Kniha mě zase vtáhla mezi Podivné, těším se na další!

HanaMalina
HanaMalina
17.01.2020 4 z 5

V tomto díle můžeme pozorovat více dobrodružství s našimi podivnými dětmi, než v prvním díle. Četlo se mi opravdu dobře. Těším se na pokračování a všem kdo mají rádi fantasy a trochu podivnosti, tak vřele doporučuji :-)

Buchtolap
Buchtolap
06.01.2020 3 z 5

Knihu jsem skoro rok zpátky odložila těsně před půlkou, protože mě zkrátka nebavila, přišlo mi to "Až moc fantasy". Na Nový rok jsem se k ní zase vrátila a za pár dní "slupla".

chaera
chaera
03.01.2020 2 z 5

První díl jsem hodnotila 4 hvězdami, u Podivného města však musím své hodnocení podstatně snížit. Většinu knihy se nic neděje a když už se nějaká ta akce objeví, skončí stejně rychle jako začala. Děj je předvídatelný, pomalý a doteď stále nechápu, proč podivné děti potřebují vychovatelky, když se vlastně ani o děti nejedná. Vždyť jsou často několikanásobně starší než náš hl. hrdina Jacob, tak proč se k nim ymbryny a spol. nechovají přiměřeně jejich věku? Zvlášť když někteří z nich mají dost vyspělé chování. Nevím, přijde mi to prostě divné. Poslední díl si přečtu jenom kvůli tomu, že nechci mít nedočtenou sérii, ale příběh samotný už mě po tomto dílu moc nezajímá. 2/5

evismaior
evismaior
03.01.2020 4 z 5

80% - Tedy je to dobré, ale po prvním dílu, ze kterého jsem byla doslova unesená, je tohle trochu nemastnější neslanější. Kniha samozřejmě trpí tím, čím většina pokračování, pryč je ten moment překvapení a určitý "wow efekt", příběh prostě jen pokračuje v naznačených kolejích. Navíc je prakticky vyloučen normální svět, což je škoda, když právě ta konfrontace normálního a podivného dávala mimo jiné prvnímu dílu šmrnc. Již dobře známé postavy (kam ale např. zmizela dvojčata?) opouštějí smyčku i ostrov a ve snaze zachránit slečnu Peregrinovou, která se nedokáže proměnit zpět z ptačí podoby, utíkají před pronásledováním stvůrami a netvory, jakož i hrůzami roku 1940 (a že to v bombardovaném Londýně nebyla žádná legrace), navštíví pár dalších časových smyček, potkají pár dalších podivných a objeví v sobě netušené bojovnické schopnosti. Místy to připomíná X-meny, místy sedmý díl Harryho Pottera (včetně toho, že děti při putování jako průvodce používají knihu podivných pohádek). Konec ale docela potěšil a navnadil na třetí díl. Co mě mrzí možná nejvíc, je to, že se vytratilo i ono magické propojení příběhu se starými fotografiemi. Jistě, fotek je tu požehnaně, ale zatímco v prvním dílu byly nedílnou součástí příběhu (Jacob je našel nebo mu je někdo ukázal a hodně důležitého se z nich dozvěděl), tady jsou vlastně připojeny jen jako doplňující ilustrace a v příběhu se o nich vůbec nemluví, natož aby byly jeho podstatnou součástí, takže kdyby tam nebyly, taky by se nic nestalo.

MamaKnihomolka
MamaKnihomolka
01.01.2020

Moje druhá nedočtená kniha. Na to jak byl první díl úžasný a byla jsem z něj unešená a čekala na druhý, byl pro mě tento velké zklamání. Nezajímavý děj, kniha se nesmírně táhla a do půlky se pořádně nic nedělo. Zlatý první díl.

Šárušš
Šárušš
25.12.2019 4 z 5

První kniha se mi četla velice těžko, stejně tak první polovina této. Nicméně druhá polovina knihy nabrala úplně jiné "grady", díky níž vážně uvažuji, že si přečtu i další díly.

Tomule
Tomule
18.12.2019 4 z 5

První díl se mi líbil víc, ale také tato kniha má své kouzlo.

stanislav.janac
stanislav.janac
13.12.2019 4 z 5

Druhý díl série se mi zdál trošku slabší než první kniha, ale stále šlo čtení velmi rychle a kniha baví, zvraty v ději, napětí, výborná kniha.

Clara_C
Clara_C
19.11.2019 5 z 5

Rozhodně lepší jak první díl. Krásná fantasy knížka, dobové fotografie skvěle doplňují příběh, hned vyměňuji za další díl a těším se na další příběhy Jacoba, Emmy, Addisona a dalších podivných.

Srni
Srni
17.11.2019 5 z 5

Doporučuji! Kniha je velmi čtivá, napínavá, těžké se od ní odtrhnout :-) je opět krásně udělaná a fotky jedním slovem super!

knihomolkaXD
knihomolkaXD
03.11.2019 5 z 5

Jedna kniha lepší než druhá.

Agnesita
Agnesita
26.10.2019 4 z 5

Uhrančivé, nelze než číst a číst...

nik077
nik077
21.10.2019 5 z 5

Super pokračování..těším se na třetí díl.

Arev122
Arev122
03.10.2019 3 z 5

Knížka mě příliš nenadchla,ale obrázky mě pobavily.

666Jitka
666Jitka
30.09.2019 5 z 5

moc pěkné pokračování ....

Mis-chie
Mis-chie
17.09.2019 5 z 5

Velmi poutavý příběh, napsáno srozumitelně.

Birlibán
Birlibán
02.09.2019 4 z 5

Druhý díl se mi líbil víc než první. Napínavé putování v čase a boj s netvory a stvůrami, kdy se Jacob snaží zachránit svět svých přátel před zničením.