Podivné město

Podivné město https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/200151/bmid_miss-peregrine-sirotcinec-slecny-pe-PiB-200151.jpg 4 2764 490

Mimořádná pouť, která začala v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, pokračuje. Jacob Portman se vydává se svými novými přáteli na cestu do Londýna, podivného hlavního města celého světa. Doufají, že zde naleznou lék pro svou milovanou ředitelku, slečnu Peregrinovou. Jenže ve městě ničeném válkou číhají nečekaná překvapení na každém rohu. A než Jacob dovede podivné děti do bezpečí, musí učinit důležité rozhodnutí, které se týká jeho lásky k Emmě Bloomové. Prázdné město vtáhne čtenáře do imaginárního světa telepatie a časových smyček, cirkusových triků a vlkodlaků – do světa obydleného „podivnými“ dospělými, vrahounskými stvůrami a bizarními druhy zázračných zvířat. Stejně jako v prvním díle v sobě i druhá část Podivných dětí spojuje napínavou fikci s dosud nepublikovanými dobovými fotografiemi a nabízí tak jedinečný čtenářský zážitek.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

Hollow City , 2014

Kerdix
15.01.2016 5 z 5

Jako první díl, nezapomenutelná knížka. Když ji čtete, je to jak držet v rukou něco velkého, co vás pohltí. Není nikterak velká, ale tak těžká.. Má své osobní speciální kouzlo.

Romčuška
15.01.2016 5 z 5

Ten pribeh ctu s jednim dechem dvojka byla stopro lepsi nez jednicka :-) miluji poznavani jinych podivnych to je uzasne a ty fotky jsou bizardni a mooc se tesim na trojju nevite kdy vyjde?? :-)

Moymeer
15.01.2016 4 z 5

Až na pár skvostných momentů mi přijde Podivné město slabší než první díl (hlavně asi proto, že už jako čtenář neobjevujete nic moc nového). Každopádně stále velmi dobré, skvěle napsáno, fotografie opět působivé. Nemůžu se dočkat třetího dílu :)

Beky
10.01.2016 4 z 5

První díl, aspoň pro mě, byl daleko lepší. Tady je to příliš zamotané a protahované, nicméně jsem zvědavá jak to nakonec všechno dopadne. Je to čím dál víc zajímavější. :)

veronika0382
03.01.2016 5 z 5

4,5 hvězdy přesně :-) o malinkato zdlouhavější (hlavně začátek) než první díl, ale přesto super - konec byl fascinující, už se nemůžu dočkat až u nás vyjde třetí díl :-)

Pavlnka
25.12.2015 4 z 5

Druhý den opět skvělý. Celou knihu doprovázejí fantastické fotografie a opět je konec otevřen pro další díl. Už se těším.

zazmar
20.12.2015 4 z 5

Autor přidal pod kotlem....není se čemu divit,že po tom šáhl Tim Burton.

LordSnape
10.12.2015 3 z 5

První kniha nebyla nic extra, ale četla se fajn, protože já naštěstí jsem ta generace, která nevyrůstala ještě na těch nadaných superhrdinských dětech jako Potter a spol, páč mě odchovávalo fantasy Conanovské a Dračákovské...

Při čtení první třetiny knihy jsem si říkal, že kvalita šla dolů, protože Riggs už nemá nic, čím by čtenáře obohatil a kam své stádečko poslat, ale postupně jsem si začínal říkat, že to nebude vše tak jednoznačné a že se zákonitě něco musí stát, když má být ještě jeden díl. A taky že jo! Poslední třetina byla supr a ten plot twist, kde zanedlouho kniha končila mě docela dostal. Jasně, je to čtení oddechové, protože je to pro děti a mládež a pominu-li, že série pořád vyznívá jako příběh naroubovaný na ty staré fotografie, tak s chladnou hlavou musím říci, že se druhý díl vyrovná prvnímu i když tam nebylo více míst, kde se děj trochu více někam posouval a odhaloval nové skutečnosti.

markulka
05.12.2015 4 z 5

Knížka se mi líbila... Možná pro mne byla záživnější než první díl... Oceňuji fotografie, které po celou knihu doprovázely text. Bylo to příjemné zpestření. Musím říct, že jsem knihu četla dlouho. Nebyla jsem schopna se do děje moc vžít. Taky mi místy přišlo až směšné, jaké měli hlavní hrdinové štěstí... Nicméně konec mě prostě dostal! Měla jsem mnoho teorií na to, jak by to mohlo skončit, ale skutečný konec tohoto dílu předčil mé očekávání! Umírám zvědavostí, jak celý tento příběh Jacoba a podivných dětí skončí...! :-)

*Pájuše*
27.11.2015 4 z 5

Knihu jsem četla strašně dlouho. Ne proto, že by byla tak špatná, ale protože jsem se nemohla odhodlat dočíst posledních sto stránek. Jakmile jsem se do ní pustila, už jsem jí nedala z ruky.
Celé vyvrcholení mi vzalo dech, ačkoliv na začátku knihy jsem si říkala, že je to fantasmagorie na druhou. Navíc měli až neskutečné štěstí, které mi přišlo vzhledem k době a ději tak neuvěřitelné, že jsem se několikrát musela znechuceně ušklíbat.
Závěr knihy převrátil ty znechucený úšklebky v prach. Díky tomu konci jsem se rozhodla dát knize 4 hvězdičky místo tří. Vystavět příběh na fotografiích mi i tak přijde dost bizarní. Horko těžko to můžu pokládat za vrchol kvality, nicméně tenhle díl byl lepší než předcházející.

medvídě
21.11.2015 4 z 5

Měla jsem dlouhou pauzu mezi díly a velmi dlouho jsem se na tuto knihu chystala. Jsem ráda, že jsem si ji přečetla, ale už hořím nedočkavostí, jak to všechno vůbec skončí.

Malce8
06.11.2015 3 z 5

Ne tak dobré jako první díl...

Vitnerová
26.10.2015 3 z 5

Tato kniha je ještě podivnější než první díl. :-) Nějak nevím co o této knize napsat protože mě moc nezaujala. :-)

wesulle
24.10.2015 4 z 5

O trošku slabší než díl první, ale i tak jsem ho přečetla s chutí a neskutečně se těším na třetí díl! :)

AnetKa69
16.10.2015 5 z 5

Mnohem lepší jak první díl. A ten konec mě vážně naštval :D Těším se na 3-tí díl :)

Nagadir
12.10.2015 3 z 5

O něco lepší než díl první, možná kvůli dobrodružnému cestování, které mám v knihách docela ráda, a možná kvůli tomu, že se pořád něco dělo, nicméně, kniha má na mě pořád moc věcí, které mi nesedly
6,5/10

sofmysl
08.10.2015 5 z 5

Tuhle sérii opravdu miluji, je velmi krásně napsaná a propracovaná, opravdu se mi líbí a nemohu se dočkat dalšího dílu. Úplně mě příběh pohltil.

petrulka
08.10.2015 3 z 5

Druhý díl je podstatně rozvleklejší, než první. Přiznám se, že jsem četla jen, když jsem měla tu správnou náladu. Je to spíš taková lahůdka pro fajnšmekry, rozhodně nic extra nabušeného akcí. Je to zvláštní kombinace pohádky pro děti (mluvící zvířata například) a hrůzného výletu do válečné Anglie, kdy stvůry a netvoři velmi nepříjemně připomínají nacisty. Opravdu maximálně se mi líbil konec. Samozřejmě poslední dvě, tři stránky. Takže zase budu nedočkavě čekat na pokračování, už jen kvůli Jacobovi, který se docela fajn konečně! vyloupnul :-)

Alma-Nacida
04.10.2015 3 z 5

Hmmm, fotografie jsou snad i lepší, než v prvním dílu, ale děj... potulní cikáni už byli, co bude příště?! Je tam tak nějak všeho trochu víc, než bylo nutné.

Vec1980
27.09.2015 4 z 5

Kdo četl první díl je určitě spokojen. Pohádka - třeba. Fantazie, relax - určitě. Opravdu komu se líbil první díl, tak po přečtení toho druhého si automaticky najde kdy bude třetí (2016 :-) ).