Knihovna duší

Knihovna duší

Dětem ze sirotčince slečny Peregrinové se krátí čas. Nebezpečný šílenec zůstává na svobodě a jejich milovaná slečna Peregrinová je stále v nebezpečí.. Na nebezpečnou záchrannou misi jsou nuceni se vydat Jacob Portman a Emma Bloom. Budou cestovat válkou zničenou krajinou, potkají nové spojence a budou čelit nebezpečím větším než doposud. Vrátí se Jacob zpět mezi své přátele jako hrdina? Dobrodružná kniha je nabitá akcí a mimo jiné obsahuje 50 nových fotografií. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/251696/knihovna-dusi-zBp-251696.jpg 4.2889

Sirotčinec slečny Peregrinové (3.)

Library of Souls - Miss Peregrine's Home for Peculiar Children III. (2015)

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Jota

Bbpanda
dnes

Kniha mě bavila, ale neměla jsem z ní takový pocit jako z předchozích dvou. Kdyby mě nezajímalo, jak to celé vlastně dopadne, nejspíš bych ji ani nedočetla. Bylo tam, ale rozhodně spoustu skvělých myšlenek a nebudu nikomu nic nalhávat, také bych chtěla být ve světě podivných, teď když už tam stvůry nejsou!

Peti

Třetí díl této trilogie. Knihu jsem četla vlastně jen proto, abych nezůstala trčet uprostřed příběhu. Dle mého kvalitu prvního dílu to nemělo, ale zas bych řekla, že byla čtivější než díl druhý. V každém případě Jacob nezklamal své přátele a embryny a příběh má šťastný konec.

Syny007

Velice se mi kniha líbila.

helusa2

Pěkný závěr celé série, kterou jsem spořádala za 5 dní ;-) Jo, bylo to fajn, ale asi jsem tímto na nějakou dobu uzavřela kapitolu "fantasy", neboť už mi některé postupy začaly připadat nějaké povědomé - jako bych to už někde četla... ;-) Přesto, že se tato série neumístila na předních příčkách mých BEST, byla čtivá a napínavá. Rozhodně stála za přečtení.

Nildon

Ke trojce jsem přistupoval trošku s obavami, zvláště po dvojce, která byla hodně zdlouhavá a místy až nudná. Ale mé obavy rychle zmizeli. Trojka je stejně hustá jízda jako jednička a ke všemu ještě lepší. Konec přímo svádí k dalšímu pokračování. No uvidíme, jestli se ještě někdy setkáme s podivnými dětmi slečny Peregrinové. Já vroucně doufám, že ano.

Jupijow

První díl zajímavý, prostřední dejme tomu, ale toto..v případě sérií se obvykle drží základní dějová linka a postupně se k ní přidávají další. Ovšem v tomto případě si autor vymyslel úplně nový příběh s naprosto bizardním závěrem. Objevovaly se nové postavy, jen proto, aby se děj nahodile někam posunul. Jo a na slovní spojení "naši přátele" jsem už byla alergická.

Tess33

Po přečtení prvního dílu této trilogie sem byla nadšená. Vrhla sem se na druhý díl u kterého se dostavilo zklamání. Naštěstí to třetí díl vše zachránil.
Kniha umožňuje odpoutat se na chvíli od všedních starostí reálného světa a dá volny průchod vaší fantazii.

Lexa123

Miluju všechny díly sirotčince slečny Peregrinové. A všechny díly jsem četla s nedočkavostí, očekáváním, vášní a radostí. Akorát mě dost zamrzel film kde jako obvykle měli spoustu nedostatků a chyb. Knížka se mi četla dost rychle. Měla jsem pocit jako bych měla přečteno za 2 dny.

Lucik100

Někdy to bylo trochu zdlouhavé, ale stálo za to to přečíst.

ujunka

Nejdřív mi trochu trvalo se začíst, ale podařilo se.. :-)
Jen myslím, že tam bylo celkem dost "náhod", díky kterým se děj zvrátil vždy na stranu dobra. A když na konci přišli na to, co se stane, když někdo zůstane v zanikající smyčce, mi přišlo spíš směšné, autor se snažil zbytečně napsat happyend s wow-efektem. Jinak mě knížka bavila a přestože má dost stran, dá se přečíst celkem rychle.

whiolet

Závěrečný díl trilogie mi připadal zbytečně dlouhý možná až natahovaný, je to velká škoda, protože zakončení mohlo být takovou třešinkou na dortu a místo toho se stalo rozteklou šlehačkou.
Posledních dvacet stránek mi přišlo úplně zbytečných, proč se vůbec vracel k rodičům, sakra?!
Jsem z toho rozpačitá ,přesto dávám 4 hvězdičky.

verense

Jak hodnotit knihu, kde vám hlavní hrdinové strašně lezou na nervy? Za mě nejslabší díl trilogie, příliš úporné, vykonstruované, očividná snaha vše naroubovat tak, aby zlo bylo potrestáno a dobro zvítězilo nade vším. Dočetla jsem spíše z povinnosti. Pár dobrých momentů v knize bylo, to nemohu autorovi upřít, ale do domácí knihovničky si tuhle trilogii nezařadím.

alka1609

Fiction není můj šálek čaje, ale tato trilogie mě moc bavila a asi občas zase sáhnu po tomto žánru:-)

narcisonanis

Budu trochu kritický, ale to jen proto, že je mi líto nevyužitého potenciálu dobrého nápadu a zbytečných nedokonalostí a nedotažeností, které kazí jinak vcelku fajn vyznění celé trilogie.
Místy jsem si říkal, jestli se náhodou překladatelka nedopustila přešlapů a nepřevedla některé věty příliš neobratně do češtiny, protože tak vyloženě infantilně skládané dialogy a souvětí jsem dlouho neviděl.
Násilně na mě působily některé scény a situace rádoby doprovázené fotkami – jakoby Riggsovi došly odpovídající snímky, ale stále se chtěl sveřepě držet svého nápadu, tak tam prostě vrazil jakous takous fotku a narouboval na ni pár vět. No a popis bitvy v areálu, do kterého se „povinně“ zapojily všechny děti se „zbytečnými“ schopnostmi (Claire, Enoch), byl úsměvný. Bohužel však ne vtipně, ale spíše tragikomicky – příliš okatě a lacině se autor snažil zdůraznit, že úplně každý pomáhal... je to malý epizodní poznatek, možná byste řekli, že se nad takovou maličkostí čtenáři povznesou, pravda je však to, že přesně takové detaily, kterých je navíc v knize více, kazí celkový dojem.
No, přes to přese všechno stojí celá trilogie za přečtení a neuděláte chybu, když po ní sáhnete :)

karolina0346

Pro mě nejčtivější knížka ze série.

elfinkaa97

na to jak se mi první díl nelíbil, další dva byly naprosto senzační. Nelze určit, který byl lepší, zkrátka oba rozjeli první knihu o sto procent dopředu a třetí vyvrcholila v perfektní zakončení této originální fantasy série! :)

Sylvanas

Poslední kniha byla možná o trochu lepší než druhý díl. Bylo tu pár dobrých částí, včetně poslední kapitoly (která byla zároveň za mě i tou nejlepší), kde se vrátil starý humor z prvního dílu, akorát ten pohádkově šťastný konec tam být nemusel. Zbytek mi ale připadal jako uvařený z vody.
Je mi nadevše jasné, že napsat knížku není nic jednoduchého, ale často se rozčiluji nad otázkou (i u filmů): Proč to má sakra další díly?! (no jasně - autorovy z toho jdou výdělky, protože když už si člověk koupí a přečte první díl, tak ho to často donutí udělat to samé i u dalších). Autor pak vymýšlí všemožné věci, a výsledek někdy stojí za dvě věci - prd a ztrátu času.
Pak Riggs očividně potřeboval zaplnit spoustu děr v příběhu, tak narychlo vymyslel příběh o Knihovně duší a Abatonu a tradá!, máme tady třetí díl, dámy a pánové. Jak říkám, jako uvařené z vody. Nikdy předtím o ničem takovém nebyla v předešlých dílech ani zmínka a najednou je to tu, prostě jako kdyby z nebe najednou uhodil blesk a nikde žádná bouřka.
Moc mě mrzí, že nezůstal jenom první díl sám samotinký. To bych si ho hned zapsala na seznam přání a pak až bych ho vlastnila by pro mě byl jako zlatá cihla, ale bohužel. Tohle je třetí série, kterou jsem přečetla a jsem pevně přesvědčená, že se v dlouhé budoucí době do žádné další nevrhnu. Zlaté knížky o jednom díle!

katulinek99

Asi nejlepší díl z celé série. Konec mě ale trochu zklamal, čekala jsem něco víc....

Andrea156

Strašně jsem se těšila na poslední díl a nemohla se ho dočkat. Knihy rozhodně stojí za přečtení. Škoda, že film to tak pro nové čtenáře pokazil.

Elizabeth666

Kniha hned navazuje na druhý díl. Celkově mi u knihy někdy připadaly kapitoly až moc zdlouhavé, ale potom co jsem se dostala na konec jsem zjistila, že kniha je i s dlouhými kapitolami hrozně hezky napsaná.

Od první knihy jsem čekala jaké pude mít Jacob nadání a to co jsem se dozvěděla je úžasná.

Knihu mohu doporučit. :-)

VeroGeek

Uprimne receno jsem ki cetla jen proto, ze jsem precetla prvni dil. Prisla mi o neco lepsi, nicmene zadne extremni nadseni z ni nebylo.

Veronika33

Tak tretí diel bol asi najslabší. Až na začiatok a koniec som knihu skôr pretrpela ako si ju užila. Vizuálne je kniha zaujímavejšia ako obsahom čo je smutné.

Princezna22

Takhle kniha se tak šíleně vlekla... dokonce jsme i uvažovala, že knihu odložim.. Ale nakonec jsem to nevzdala. Pár stánek se jakože číst nějak dalo,ale tak šíleně dlouhý dlouhatansky natáhli dej.. Čekala jsem od knihy tedy více. Autor mohl propracovat více dej podivných a ne udělat s toho honicku za tamtym a onym.. Konec knihy se mi líbil s celé knihy nejvíce což je škoda, vzhledem k počtu stran..

bee88maja

Vtáhnutí vaší duše do jiné dimenze. Odpoutávání od reality a v mysli představa světa, ve kterém je vše reálné. Záchrana podivnosti v rukou dvou "dětí". Schopnosti gradují, zápletky se vyhrocují a velké napínavé finále. Závěrem, z knihy mám trochu pocit, jakoby se autor pokoušel knihu dopsat pod nějakým tlakem, jelikož na mně působí rozuzlení zápletek trošku nepropracovaně, ale je to autorova fantazie, a s takovou ji i přijímám.

Adelajda_4

Tak a je konec, nerada jsem se loučila se všemi známými podivnými, ale co se dá dělat. Celá trilogie se mi nesmírně líbila, četla se velmi lehce a ten konec? No, to bylo drsný :)

sarekaslukova

Tak tento díl mi přišel trochu slabší, Možná proto, že tam bylo málo kapitol, byly dlouhý a nebyli tolik proloženy obrázky a nebo proto, že tam bylo moc detailů. Ale závěrečná akce se mi opravdu líbila.

Tucaka

Celá série mi přišla spíš pojatá jako dětská pohádka. Na to, jaká obrovská bitva se odehrává nikdo nezemře? Dobře .. jedna z nich a to jsem snad i čekala, že se na konci knihy záhadně objeví.
Pro mě žádné napětí neposkytovala, avšak vykreslení a charakteristika osob byla naprosto ohromující, to se musí nechat.

Matita310

Celá trilogie podivných děti mě vtáhla do děje. Čtení mě moc bavilo. Doporučuji všem.

soukupka

Hlavně, že to dobře dopadlo! Překvapivé konce miluji!

Thromulus

Konec knihy se mi moc líbil. Nejprve trošku skličující, ale pak se vše napravilo...
Jinak kniha samá měla zajímavý příběh, nicméně tam mnoho věcí bylo značně zjednodušeno, a tak to nebylo ono. Hlavně kvůli počtům všemožných stvůr a podivných. Hrdinové Akrem propluli jak v pohádce i přesto, že to byla hlavní základna stvůr...
Takže kniha dobrá, ale z celé série se mi nejvíc líbil hlavně první díl, kde šlo o postupné odhalování podivných.