Siréna

Siréna https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/323526/bmid_sirena-q0T-323526.jpg 4 1101 270

Oceán zachránil Kahlen před smrtí. Je to už dávno, co ji nenechal utonout, a od té doby mu slouží jako siréna. Svým zpěvem láká bezpočet neznámých do hlubin moře, aby tak splatila dluh. Může se pohybovat také na zemi mezi lidmi, ale protože by i jediným slovem mohla způsobit smrt, musí držet jazyk za zuby. Dívá se, jak žijí obyčejní lidé a těší se, až bude taky smět hlasitě mluvit, smát se a svobodně žít. Je smířená se samotou až do konce služby… ale pak se seznámí s Akinlim. Je to kluk, který má všechno, o čem kdy snila. Vypadá dobře, je srdečný, vtipný a bezprostřední, zajímá ho nejenom její krása. Všemožně se s ní snaží komunikovat, úžasně si rozumějí a vztah mezi nimi rychle přeroste kamarádství. Ať chtějí nebo ne, jsou spojeni poutem lásky… A Kahlen chce. Jsou tu však pravidla daná Oceánem a zamilovat se do člověka? To by jistě žádná siréna neměla. Bude muset Akinliho opustit. Žádný člověk nesmí v životě poznat mořský svět sirén. Jenomže poprvé po létech poslušnosti je Kahlen rozhodnutá následovat hlas srdce.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

The Siren , 2009

Knizky_a_ja
19.05.2019 5 z 5

Miluju to. Siréna mě zase utvrdila v tom, že Cassová prostě psát umí. Skvělá dějová a romantická linka, postavy, které jsem si neskutečně oblíbila.
Brečela jsem u ní. Tak to bolelo. A nechci aby to skončilo ????

Catwoman292
07.05.2019 4 z 5

Upřímně knížka je lehce horší než známější Selekce, ale na autorčinu prvotinu je příběh kouzelný. Musím ocenit celý nápad a zpracování sirén, jelikož je knížka ukazuje v úplně jiném světle, než jsme asi zvyklí. Kahlen by se totiž ráda nechala unést kouzlem lásky, avšak sirénám je tato slast zapovězena... Na knize mi ale vadila sebelítost hlavní hrdinky a její "rebélie" ke konci služby.. Nicméně se mi kniha, i přes velmi uspěchaný konec, líbila.

greetchen
24.04.2019 3 z 5

Opět krásná obálka, která zaujme a přiláká. Za ní se skrývá vkusný příběh lásky a nadpřirozena, ale i přátelství, pokory, rodiny. Jazyk možná ještě není tak vypsaný (autorka knihu napsala ještě před Selekcí, je trochu cítit nezkušenost a lehká topornost vyjadřování). Těžko uchopitelná pro mě byla postava Kahlen, nakteré její projevy mi vadily, ale celkově je to příjemný příběh, který dává velký prostor vaší vizuální fantazii a nechává vyrůst příjemný snový příběh.

Knihomolka582
21.03.2019 5 z 5

Nádherná oddechová knížka, která ukazuje jaké může láska způsobit zázraky.

Strážkyně-žab
23.02.2019 3 z 5

Jelikož Selekce byla přímo úžasná, rozhodla jsem se přečíst si i další knihu od Kiery Cass, v přesvědčení, že bude stejně zábavná a čtivá. V tom jsem se však zmýlila. Siréna Selekci nesahá ani po kotníky, úplná fraška to však není. Celkový námět a téma je nádherný - mořský svět, fantastická stvoření a velká láska. Kniha měla opět překrásnou obálku, což je pro Kieru typické. Jenže ten způsob, kterým je to napsané, je poněkud nudný. Nejspíše to bude tím, že Siréna je autorčina prvotina, takže ještě nebyla úplně vypsaná a nepobrala veškeré zkušenosti. Takže tato kniha pro mě byla zklamáním.

Dakarianna
16.02.2019 3 z 5

Selekci zbožňuji, proto jsem se rozhodla přečíst si i jinou knihu od této autorky. Bohužel musím říct, že kvalit známé série nedosahuje. Čtivost, typická pro Kieru Cass, ovšem zůstává. Kahlen mi nebyla zrovna moc sympatická a ta milostná linka byla taková strašně prázdná a strojená. Nicméně téma (svět sirén) se mi líbilo, takže jako oddechovka je knížka fajn.

Amitiel76
09.02.2019 3 z 5

Velice zajímavý námět. Byla jsem na knihu opravdu natěšená, a přinesla si jí z knihovny. O Sirénách jsem nikdy nic nečetla, tak jsem byla zvědavá, jak se s tímto neotřelým tématem autorka popere.
Knihu jsem ale četla neskutečně dlouho. Nedokázala mě nějak chytit.... Kolem dvousté stránky jsem stále ještě přemýšlela, že ji snad odložím nedočtenou.
Námět skvělý, ale zpracování jaksi bez šťávy. Nebavilo mě to, a posledními stránkami jsem se už doslova prokousávala.
S touto knihou jsem bohužel sáhla vedle :-(

xSimaix
04.01.2019 5 z 5

Nečekala bych, že se mi bude Siréna líbit tak moc, jak to nakonec dopadlo.

Siréna je moje první kniha od Kiery Cass a rozhodně ne poslední. Kniha byla krásně napsaná, nevlekla se, užívala jsem si každou stránku. Byla nesmírně čtivá a krásně mi s ní plynul čas.
Příběh, ač se může zdát jako klišé, mě nakonec velmi mile překvapil, jelikož nám představit mýtické sirény v úplně jiném a novém světle, což bylo osvěžující. Nesmírně se mi líbily rozmluvy s oceánem a celý nápad s tím, že by byl oceán živá bytost. Pokud by mi někdo ze začátku řekl, že v této knize bude oceán živý, nejspíš bych knihu rychle odložila do sekce pohádek a už se k ní nevracela, ale kupodivu celý nápad krásně fungoval.
Vztah dvou hlavních postav se mohl zdát unáhlený, ale nevadilo mi to. Líbilo se mi, že se hlavní hrdinka nesnažila být za každou cenu s klukem svých snů, jelikož si uvědomovala rizika a své povinnosti.
Mouchy bych na knize našla, to se dá ostatně vždy (například konec, který mi přišel trochu unáhlený), ale nedostatky mi nevadí. Kniha se četla krásně a já si ji nesmírně užila.

Doporučuji! :)

MayaBu
02.01.2019 1 z 5

Taková hloupoučká romantika, kde příběh Kahlen a Akinliho (příšerné jméno) skřípe už od začátku, sama postava Kahlen mi byla upřímně lhostejná a děj byl plný klišé (jak už zmiňovali mnozí přede mnou). Kdyby tahle knížka nevyšla, svět by o nic nepřišel. Snad jediným plusem je, že je Siréna poměrně čtivá.

Sablu
23.12.2018 5 z 5

Siréna se mi moc líbila, přečetla jsem ji jedním dechem.

denniys
22.12.2018 3 z 5

Průměrná velmi předvídatelná kniha,která je díky své nenáročnosti leda dobrou oddechovkou..prostě další z mnoha young adult romantických knih,která vůbec ničím nevyniká-bohužel..

jaruva
22.12.2018 4 z 5

Série Selekce mě postupně bavila míň a míň, tak jsem měla z této knihy trochu obavy, ale jedná se o odlišnou knihu. Provázela mě během mých návštěv rehabilitací - skoro jsem byla smutná, že mé procedury tam nejsou delší. Odpočinková kniha.

annes
05.12.2018 5 z 5

Huhůůů, netušila jsem, že se mi bude líbit young adult, zvláště když už nespadám do této věkové kategorie, ale evidentně si ráda smlsnu na zamilovaných příbězích se sympatickou hrdinkou a se skvělými přítelkyněmi, které by jí leckdo mohl závidět a navíc se spřízěnou duší v podobě laskavého kluka. Co víc si přát?..Po přečtení do svého "chci si přečíst" dopisuji bezpodmínečně první díl selekce, tak uvidíme zda mě osloví...

Julinka679
28.11.2018 1 z 5

Přečíst Sirénu bylo náročné, nejdříve jsem přeskakovala odstavce, stránky, kapitoly a nakonec jsem skočila rovnou na Epilog. Jelikož jsem nečetla Selekci tak nemůžu srovnávat s jinými knihami od autorky, každopádně tohle byl za mě průser :-/
Doufám, že Selekce bude lepší :-)

tomik2132
26.11.2018 4 z 5

Sice je to jiný příběh, než Selekce, ale Kierra Cassová píše tak dobře, že se od knížky nejde odtrhnout. Pohodová kniha. Rozhodně chci další díl, zaslouží si pokračování.

bata44
06.11.2018 5 z 5

Skvělé! Selekce je o trochu lepší, ale i tak se kniha četla jedním dechem. Cítila jsem bolest a touhy hrdinky spolu s ní a radovala se ze šťastného konce. DOPORUČUJI

ecko0541
01.11.2018 4 z 5

Pěkné čtení, spíše pro ženy.
Líbilo se mi, že v půlce knihy se objevovalo několik možností co si člověk mohl sám utvořit pro závěr knihy, a bylo tedy docela napínavé jaký konec vlastně kniha bude mít.

pink_ivy
29.10.2018 2 z 5

Ze stylu psaní a příběhů Kiery Cass zase tak odvázaná nejsem, ale Selekce byla svým způsobem zajímavá a ač to byla taková pohádka, docela ráda jsem si to přečetla, jako takovou oddychovku. Siréně jsem dala šanci hlavně proto, že jsem potřebovala opět něco lehčího na odreagování. Tentokrát jsem z toho ale byla spíš rozpačitá, příběh jako takový sice mohl být zajímavý, ale bylo to zpracované prostě hrozně špatně, strašně dětinsky a vlastně se mi to ve výsledku moc nelíbilo. Což mi přijde jako docela škoda, protože z příběhu jako takového by se dalo udělat něco mnohem jiného a lepšího. Tady k tomu už se ale znovu spíše nevrátím. 2*

Turante
25.10.2018 3 z 5

Pěkný, romantický příběh a oddechovka pro zimní večery ☺️

coppacabana
15.10.2018 3 z 5

Vzhledem k mému předchozímu setkání s autorkou (Selekce) jsem od Sirény moc nečekala, a tak mě také moc nepřekvapilo, když mě ani styl nezaujal, ani příběh nezaujal a ani postavy nezaujaly. Přestože po young adult žánru sahám ne zřídka, tato kniha pro mě byla moc dětinská, sladká. Navíc jsem se prostě nedokázala pořádně vcítit do toho děje, do pocitů postav, necítila jsem to napětí, když tam to napětí bylo/mělo být, necítila jsem tu radost... Byla jsem jako nestranný pozorovatel, jenž nezná žádnou z postav a na žádné mu nezáleží. A to musím podotknout, se mi už dlouho nestalo.