Siréna

Siréna https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/323526/bmid_sirena-q0T-323526.jpg 4 1101 270

Oceán zachránil Kahlen před smrtí. Je to už dávno, co ji nenechal utonout, a od té doby mu slouží jako siréna. Svým zpěvem láká bezpočet neznámých do hlubin moře, aby tak splatila dluh. Může se pohybovat také na zemi mezi lidmi, ale protože by i jediným slovem mohla způsobit smrt, musí držet jazyk za zuby. Dívá se, jak žijí obyčejní lidé a těší se, až bude taky smět hlasitě mluvit, smát se a svobodně žít. Je smířená se samotou až do konce služby… ale pak se seznámí s Akinlim. Je to kluk, který má všechno, o čem kdy snila. Vypadá dobře, je srdečný, vtipný a bezprostřední, zajímá ho nejenom její krása. Všemožně se s ní snaží komunikovat, úžasně si rozumějí a vztah mezi nimi rychle přeroste kamarádství. Ať chtějí nebo ne, jsou spojeni poutem lásky… A Kahlen chce. Jsou tu však pravidla daná Oceánem a zamilovat se do člověka? To by jistě žádná siréna neměla. Bude muset Akinliho opustit. Žádný člověk nesmí v životě poznat mořský svět sirén. Jenomže poprvé po létech poslušnosti je Kahlen rozhodnutá následovat hlas srdce.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

The Siren , 2009

DomenicaRisa
08.02.2020 2 z 5

Smekám před nápadem. Opravdu velice originální námět. Nejlepší postava podle mě byl samotny Oceán. Taková otcovska postava pro své Sirény a současně nemillsrdny šéf. U ostatních postav si nepamatuju ani jména. A krom myšlenek a vnímání Oceánu tam snad nic zapamatovatelneho nebylo.

Zelvicka03
06.02.2020 5 z 5

Tuhle knihu miluju. Autorka je skutečně dobrá.

Kristulda
23.01.2020 4 z 5

Ačkoli to není můj žánr vrhla sem se na ní,trochu se strachem. Ale bylo to čtivé,zajímavé téma,i když malinko morbidní. Chybělo mi tam vice psaní o Akinlim. Nakonec když to shrnu,vcelku příjemné čtení.:-)

Bookmandy
05.01.2020 3 z 5

Jo, bylo to hezké, ale žádné veledílo nečekejte. Upřímně jsem čekala, že knížka bude méně "akční" a bude tam spíše hodně romantických scén, ale tak to nebylo. Moc se mi nelíbily ty skoky v čase a taky mi přišlo trochu zvláštní, jak mluvila s oceánem, ale nadruhou stranu chápu, že to bylo pro příběch podstatné♡. Nicméně čtivost tomu rozhodně nechyběla a proto dávám 3*.

Adýsek
02.01.2020 3 z 5

Kniha byla pěkná, ale rozhodně na ní šlo poznat, že je to autorčina prvotina...Také jsem jí četla až po první trilogii Selekce a knihu jsem s ní srovnávala, což byla chyba. Ale stojí za přečtení...a znovu nádherná obálka.

CiaKawlone
24.12.2019 2 z 5

Kde začít. Knížku jsem přečetla za dva dny. Ten, kdo to překládal nebo dělal korekturu by se měl stydět za ty hrubé chyby. Příběh se až příliš dlouho táhnul bez toho aniž by se něco zajímavého událo. Ale nakonec se mi ten příběh vlastně i líbil. :)

tynka65
07.12.2019 3 z 5

Bohužel jsem čekala něco jiného. Námět a obálka vypadaly tak strašně zajímavě a ono to nakonec zajímavé moc nebylo. Zasazení sirén do současného světa mi přišlo tak trochu hloupé. A vztah hlavních hrdinů neuvěřitelný. Hvězdičky davam za čtivost, protože i když vás kniha nechytne, tak se čte úplně sama a vy se tím pádem nemusíte do čtení vůbec nutit.

zinon
26.11.2019 2 z 5

Moc se mi to nelíbilo. Autorka umí ale vážně dobře charakterizovat mužské hlavní hrdiny....a možná proto, že tam nebyl Akinli častěji, tak mě to moc nebavilo. Tento svět sirén mě totiž vůbec neoslovil :(

Cleo De Nile
26.09.2019 5 z 5

Jsem zmatená. Knihu jsem četla v originále, a Oceán byla ona. Tak proč je to v českém překladu najednou on? Jako jen proto, že je ten oceán? To snad není takový problém, ne? Jinak nemám knize co vytknout, bavila mě, a na konci mě i dojala tím, co sirény pro svoji sestru udělaly.

Pedruska01
22.09.2019 5 z 5

Kniha se velmi dobře a vlastně i dost rychle četla. Někteří tuhle knihu posuzují/srovnávají s autorčinou sérií Selekce, a to je za mě chyba. Je to totiž úplně něco jiného a možná i díky tomu je tenhle příběh bit na hodnocení. Je to vlastně pohádka, kde se děje dobro a zlo. Je to celkově hodně milý příběh. Je to něco oddechového a hezky zvláštního. Spojení lidského světa s tím mytickým.
S hlavní hrdinkou Kahlen jsem neměla problém, snad jsem jí dokonce měla ráda a fandila jí. Dokázala jsem s ní cítit, ať už to byl vztek a nenávist nebo oddanost a láska. Sirény. Ten jejich osud byl dost krutý, jenže nikdo dopředu neví do čeho jde, co ho vlastně stojí jistá vlastní "záchrana" života před utonutím. Co mohou zažít a naopak o kolik toho přijdou. Je to docela na zamyšlení. A to samé postava - anebo spíše cosi, co ztvárňovalo Oceán. Hm... Mám problém ho vlastně popsat... Nejspíš je zapotřebí se s ním setkat. Individuální záležitost. Každopádně vůči němu nic ve zlém.
Hlavní hrdina Akinli, krom hrozného jména byl naprosto úchvatný. Toho jsem si oblíbila hned od prvních písmen. Byl to ten typ postavy, který se nenásilně zaryje pod kůži, setrvá tam dlouho a ještě neustále kouzlí úsměv na tváři. Byl úžasný a hrozně milý. Dlouho jsem přemýšlela jak to s ním bude, když je úplně někdo v podstatě jinačí než Kahlen, každopádně jsem mu neskonale držela palce.
Musím uznat, že pro mě tahle kniha nebyla předvídatelná. Jasně, mohla jsem si domyslet, že to dozajistě neskončí špatně, ale ty jednotlivé kroky a průběh děje? Byla jsem zvědavá a napnutá, každá stránka mě poháněla číst dál a dál, abych zjistila, jak to dopadne. Linka napětí je po celou dobu trvání příběhu, nenacházela jsem něco jako hluchá místa. Byla jsem překvapená - mnoha směry. To obrovské gesto od Oceánu. Nečekané a milé. Věčná ztráta paměti, i když několikrát zmiňované, tak i tak mě to zarazilo, ve smyslu - a co bude sakra jako teď?!
Mě se to líbilo. Neobvyklé, neotřepané, krásně jednoduché a odpočinkové. Hrozně milé a vlastně i sympatické. Jsem spokojená. Hodnotím na základě příběhu Sirény, nikoliv předešlých prací autorky - a dle mého si to plné hodnocení zaslouží. Mohu rozhodně doporučit dalším. Nenechte se odradit. :)

Laughtubbe
18.09.2019 4 z 5

Sirénu jsem musela mít, obálka je úžasná a anotace vábivá. Autorka mi přirostla sérií Selekce k srdci. To všechno znělo úžasně. Pravdou je, že příběh je zajímavý. Obrovskou výhodou je, že kniha nemá pokračování. V příběhu je obsažené všechno. Je to velmi milé čtení a ačkoliv téma sirén a mořských pannen není tak běžné jako jsou například upíři, tak mě to nijak zvlášť nepohltilo. Stojí to za přečtení ale vše berte s rezervou :)

bílárůže
26.08.2019 5 z 5

Od této knihy jsem nic moc nečekala, ale byla jsem příjemně překvapena. Jde o příběh jednodušší, ale o nic méně krásnější než spletitější Selekce. Jazyk i styl psaní mi vyhovoval a kniha mi rychle utíkala. Je to již delší dobu, co jsem Sirénu dostala, ale i tak se mi líbila, i když už v poslední době nečtu knihy jí podobné. Obálka knihy mě velmi zaujala a jsem ráda, že ji mohu vystavovat ve své knihovničce spolu se sérií Selekce, jelikož krásných šatů není nikdy dost. Po přečtení všech děl paní Cass mohu prohlásit, že tato paní spisovatelka má velký potenciál, a kdyby vyšla nějaká její další kniha, tak bych neváhala a s radostí si ji koupila, díky skvělým předešlých dílům. Za mne se jedná o skvělou oddechovku, kterou doporučuji dál.

EmaChocho
25.08.2019 2 z 5

*Může obsahovat spoilery.*
Pokud bych měla dát Selekci kolem 70 %, pak dosáhne Siréna v porovnání pouhých 35. Nedá se říct, že by se děj úplně vlekl, ale člověk má pocit, že pořád na něco čeká a na konci... nic. Nápad měl potenciál, ale lepší využití by se mu z mého pohledu dostalo, kdyby se celý nesoustředil pouze na milostné pouto mezi Kahlen a tím klukem na A. Začátek dobrý, ale pak to začalo působit naivně až lacině a konec mě vyloženě zklamal. Celkově je to jednoduché oddechové čtení, které neurazí, ale jedno přečtení úplně stačí.

smejkalova.m
02.08.2019 5 z 5

Jak jsem tady viděla ty komentáře, tak se mi do toho moc nechtělo, ale nakonec se mi líbila asi víc než Selekce.

knihomolka27
29.07.2019 3 z 5

Slabší jak Selekce, ale líbí se mi téma a opět to jak je příběh čtivý.

Romča11
10.07.2019 4 z 5

Siréna je další knihou Kiery Cass, ale technicky vzato je to její prvotina. A ačkoli kniha vyšla převážně kvůli fanouškům Kiery je velmi dobrá. Kniha pojednává o Kahlen, siréně, která slouží oceánu a shání mu potravu svým zpěvem. A hodně ji trápí, že musí zabíjet lidi. Navíc se bojí chodit mezi lidi, protože nemá pevně stanovené své hranice a bojí se, že by sebe nebo své sestry sirény prozradila. Jednoho dne ale potká Akinliho a po prvním rande, kdy spolu pečou dort, se do něj zamiluje. Nemůže s ním však být...
Upřímně knížka je sladká jako cumel, ale tak čtivá a zatraceně dobře propracovaná! Nevím, čím to je, ale příběhy Kiery Cass mají své zvláštní kouzlo, které alespoň mě vždy pohltí. Ona má knihy fakt propracované a až na výjimky a minidetaily to nemá snad chybu. Dokonce v téhle knize zmiňuje i našeho Franze Kafku a jeho povídku "Mlčení sirén"! Postavy jsem si hned oblíbila zvlášť Kahlen a Akinliho. Jsou opět dobře popsané a vykreslené ???? Sice je to jen oddechovka a nenajdete tu nic převratného ani nějaké důležité a zajímavé myšlenky, ale podle mě je to dobrá fantasy knížka, která vás vtáhne a pohltí, když potřebujete vypnout a myslet na něco jiného, protože až na výjimky (opět ????) děj plyne a plyne a najednou jste na konci knížky. Jediná chybička asi je, że je to jen oddechovka a je to prostě slaďárna, takže prostě nic světoborného, ale já tu knížku miluju!

Niky91
30.06.2019 3 z 5

Nedosahuje kvalit Selekce, ale stojí za to přečíst.

vandalindakova
27.06.2019 4 z 5

Příjemná oddechovka. Autorku lze stylem psaní rychle rozeznat. Spousta věcí mohla být více propracovaná, ale když od toho čekáte jen oddechovku, tak je to v pohodě. Na léto k vodě ideální.

Verunka926
23.06.2019 5 z 5

Nebylo to sice tak skvělé jako Selekce, ale i tak to bylo velmi dobré a já mohu jedině doporučit.

Pegasus
16.06.2019 5 z 5

Zpočátku jsem čekala, že se bude příběh odehrávat pod mořem nebo v nějakém fantasy světě, ale ve finále to vůbec nevadilo. Přečetla jsem za dva dny, bylo to velmi příjemné a oddechové čtení. A obálka je prostě nádherná.