Sionské protokoly : protokoly ze shromáždění sionských mudrců

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Legendami tajemného vzniku obestřený spis, předstírající futurologickou vizi světa, jemuž budou vládnout zednářské lóže a světové Židovstvo.

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408141/big_sionske-protokoly-protokoly-ze-shro-uQy-408141.jpg 3.925
Nahrávám...

Komentáře (10)

Kniha Sionské protokoly : protokoly ze shromáždění sionských mudrců

httpswww
21. února

Hodnotím pouze historický přínos, totiž knihu jako pramen. Je to zajímavý pramen pro poznání antisemitismu a hlavních kategorií, které byly židům vyčítány. Nějak by mě nenapadlo, že by si lidé tehdy mohli myslet, že věda je nástrojem židů, kteří skrze ni chtějí ovládnout svět. Celkově ale dílo nedává moc smysl a je jasně vidět, že je silně tendenční. Tehdy bylo skutečně období těžkého alkoholismu a byl to jeden ze sociálních problémů, který se musel řešit, ale aby to bylo přisuzováno židům, kteří alkoholismus vštěpují lidem přes různé tajné agenty, to mi připadá trochu moc. A o tom liberalismu, který představoval nebezpečí pro všechny státy na světě, protože mocní nechtějí pouštět svou moc, to je všeobecně známo, ale aby byl opět liberalismus připisován židům? Myslím si, že i slepý by musel rozšifrovat tuto tendenčnost, která mnohdy cílí na emoce recipienta.

Předmluva Jana Skácela je tak špatná, že jsem musel knížku odložit a jít si vyčistit oči. Nevím, jak se naučil tak pěkně překrucovat fakta a vyvozovat nesmyslné závěry, ale radil bych mu, aby v tom již nepokračoval.

LordByron
02.10.2021

Samozrejme,, niečo "na tom pravdy je. Je asi fakt že elity celkovo (nielen židia) ľudí oblbujú, kontrolujú médiá a tak. Pomerne prekvapivo výstižná je predpoveď,, totality". Ale inak je to až neskutočne naivné napríklad ako budú ľudí ovládať alkoholom a to o tom ako chcú zvrhnúť kráľov je EVIDENTNE účelové a dielo rozviedky..


LordByron
02.10.2021

Nezapôsobilo.. Naivné, nepresvedčivé a až moc OČIVIDNE podvrhnuté. Kto by preboha mohol uveriť že takto sa naozaj židia bavia?? Nechápem. Nechápem, že kniha vzbudila taký ohlas a nie je to veľmi dobrou vizitkou inteligencie antisemitov..

zahadum
17.08.2020

Jedine čo sa dá dodať je :

Keď čítaš cestovný poriadok , nezaujíma ťa, kto ho napísal ale či podľa neho jazdia spoje...

Set123
26.04.2020

Tak toto bylo opravdu zajímavé. Nejsem si jist, zda toto dílo nazývat falzem, nebo raději hanopisem, což by podle mne bylo výstižnější. Vždy mě fascinovala touha mnohých lidí svádět veškeré problémy světa na jedinou rasu, která za to za všechno přeci může!, ale časem jsem si zvykl. Toto dílko, mě však stejně ohromuje.
Aby bylo jasno, nejedná se o dobře napsané pojednání, vlastně je to v mnohém ohledu dosti primitivní práce. Podle autora jsou židé jednou vášnivými marxisty, kteří touží po zničení jedu – kapitalismu, hned v dalším protokolu však plánují zavedení kapitalismu v té nejčistší podobě. Jednou jsou pro násilné vyhubení ne-židů a hle, v následujícím protokolu chtějí vytvořit dokonalý harmonický stát, ve kterém bude Židovský král – hotový obraz ctnosti – mírumilovně, jenom mírně despoticky, vládnout celému světu… (Představa toho státu, mimochodem, není vůbec tak děsivá, jak by si autor možná přál.)
Pokud nic jiného, je tato nekonzistence spisů velice matoucí. O tom, že se tam většina myšlenek neustále opakuje, ani nemluvím.
Ještě bych poznamenal, že pokud byli tito „mudrcové“, které si autor vybájil, výkvětem židovstva, kterému se tak daří ovládat celý svět, mnoho to nevypovídá o inteligenci nás ne-židů, tak jak to autor Protokolů popisuje.
Závěrem snad pouze ještě jednou zalamentuji nad imbecilitou osob, které by tomuto dokumentu uvěřily a zcela upřímně polituji židy, protože představa, že by tento dokument pojednával o mé osobě, či etniku, je vysloveně urážející.

Maryan
14.02.2020

Nie je ani tak problém zaradiť tento dokument ako spis, ktorý sa napĺňa pred očami ľudí, ktorí ich majú radšej zatvorené - ale - od ich objavenia sa neprestajne potláča ich pravosť. Tu je celý zoznam, ako sa už vyše 100 rokov, snažia zainteresovaní potlačiť pravosť spisu: https://www.jaks.sk/dokumenty/knihy/Prave_Protokoly_sionskych_mudrcu-Ulrich_Fleischhauer.pdf

Hobo
18.08.2018

Ať už je to falzum nebo není, překvapivá je především skutečnost, jako by podle toho někdo opravdu jel...

pavel7772
03.07.2017

Pro me je odpad pouze komentujici JanCemper ktery si udelal profil jen kvuli tomu aby mohl urazet vydavatele a jeho knihy zatimco sam evidentne cetl naposled komiks a to jeste v dobe dochazky do zvlastni skoly.Jinak souhlasim s Peiperem mel by si to kazdy precist a zamyslet se zda udajny podvrh neni naopak pravdivy

1