Sinusoida 26

Sinusoida 26 https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28032/sinusoida-28032.jpg 4 10 3

Děj románu se odehrává na planetě Perla. Pozemská výprava, která zde přistála, se setkává s různými formami mimozemského života. Nejzajímavějšími bytostmi jsou sinusoidy – „hadi“ klikatící se kolem jezírka. Biolog výpravy se spolu se svým přítelem snaží dokázat, že sinusoidy jsou inteligentní. Na jedné výpravě tento přítel za záhadných okolností zemře. Biolog se musí bránit obvinění ze zavinění smrti svého přítele. Vše navíc zkomplikuje tajemný šílenec, který usiluje o to, aby se výprava nevrátila na Zemi. Situace se stále vyhrocuje a na konci čeká čtenáře překvapivé rozuzlení…... celý text

Romány , Literatura česká , Sci-fi

Vydáno: , Grada

Leonora
08.04.2024

Nechytlavý telefonní seznam na začátku mě dokonale odradil.

Awča
02.04.2024 5 z 5

Velmi pěkně napsané sci-fi.
Nejen o jiné planetě, její fauně a floře, ale i technických věcech.
Příjemně mě překvapila i vypracovaná psychologie postav, chování jednotlivých členů posádky bylo uvěřitelné, dopad dlouhého pobytu mimo Zemi působil na každého jinak, jak by asi působil na mě? Chtěla bych se vrátit?
Zajímavé počtení, i když na některé otázky se nedostalo odpovědí.
Určitě si od autora ještě něco přečtu.
Děkuji za možnost legálního stažení zdarma.

Ladys
02.03.2014 3 z 5

Nápad, ze kterého šlo vymačkat víc. Ale slušný čtení, to zase jo. A řešení dilemat, jestli na Perle zůstat a proč, nebo ne a proč, to je zajímavě rozkrývané. A někde jsem četl, že Pecinovský chystá pokračování. To bych bral

české sci-fi česká fantastika

Kniha Sinusoida 26 je v