Síň slávy II B - Nejlepší SF novely

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Nejlepší novely science fiction všech dob Sestavil Ben Bova na základě hlasování členů SFWA Myšlenka, která stála u zrodu edice Síň slávy mistrů SF, byla ocenit i povídky a novely, které byly napsány před rokem 1966 a neměly proto možnost získat jedno z vrcholných ocenění žánru - cenu Nebula. Již první svazek publikovaný v roce 1973 se setkal s velkým úspěchem, získal pro SF desítky tisíc nadšených mladých čtenářů, a proto se, se značnými potížemi a zpožděním, rodily svazky další. Tento je pokračováním dílu II A a spolu s následujícím dílem II C obsahuje, podle volby členů SFWA, nejlepší novely, skvosty SF. Kromě autorů českým čtenářů známých, představuje i autory dosud česky nepublikované. Jsou to Isaac Asimov, James Blish, Algis Budrys, Theodore Cogswell a E. M. Forster....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/103029/big_sin-slavy-ii-b-nejlepsi-sf-novely-AiS-103029.jpg 3.611
Série:

Síň slávy 2.


Žánr:
Literatura světová, Novely, Sci-fi

Vydáno: , Baronet
Originální název:

The science fiction hall of fame, 1973


více info...
Nahrávám...

Komentáře (1)

Kniha Síň slávy II B - Nejlepší SF novely

Disease
07.01.2019

Ze sbírky trčí vynikající Generál Fantom od mně naprosto neznámého autora, který v pohodě strčí do kapsy Galaktického hrdinu Billa i s celou Phulovou rotou.

Zbytek jsou fajn věci, až na Blishova Pozemšťana.

Forsterova Stroj se zastaví je sice napsána lehce archaicky (no 1909, že...), ale mám k ní vztah skze svojí hudební úchylku:

https://en.wikipedia.org/wiki/The_Machine_Stops_(album )