Síň slávy mistrů fantasy

Síň slávy mistrů fantasy https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29526/bmid_sin-slavy-mistru-fantasy-luO-29526.png 3 27 3

První díl antologie povídek fantasy, povídek vybraných hlasováním tisíce amerických profesionálních spisovatelů (SFFWA), jejichž posláním je ztvárňovat lidem jejich sny. Klasická díla žánru: nezapomenutelné povídky, jež utvářely obrazotvornost tvůrců i čtenářů, která se na tomto poli uplatňuje dodnes. Roku 1992, po dvaceti sedmi letech činnosti, společnost Američtí spisovatelé science fiction, což je organizace sdružující přes tisíc členů a do níž patří téměř každý významný profesionální autor science fiction, formálně změnila svůj název na Američtí spisovatelé science fiction a fantasy (SFFWA). Tím potvrdila nejen vzestup fantasy coby mocné síly v dnešním komerčním nakladatelském podnikání, ale rovněž úzký vztah mezi sci-fi a fantasy jakož literárními žánry. Tato reprezentativní sbírka, jež následuje po vydání dvoudílného výboru klasické sci-fi téže organizace Síň slávy: Nejlepší SF povídky všech dob 1929–1964, vyzdvihuje význam fantasy v moderní literatuře a předkládá třicet nejvýznamnějších autorů fantasy všech dob. Uváděné povídky (respektive autoři) byly vybrány hlasováním tisíce amerických profesionálních spisovatelů. Nesporně se jedná o klasická díla: nezapomenutelné povídky, jež utvářely obrazotvornost dodnes formující tento žánr. Hlavním kritériem výběru zde není tajemno, vlkodlaci, ba ani zázraky, nýbrž čirá dokonalost: průkazná schopnost zaujmout ty nejnáročnější čtenáře – ostatní spisovatele – a usídlit se v povědomí literatury samotné.... celý text

Literatura světová , Povídky , Fantasy

Vydáno: , Baronet

Fantasy Hall Of Fame. Chosen by The Members of The Science Fiction and Fantasy Writers of America , 1998

Stanas513
12.10.2021 5 z 5

Mám ráda antologie povídek, dobře se mi to čte a v neposlední řadě si můžu udělat obrázek o spisovatelích a dál vyhledávat jejich díla. Některé povídky jsem četla už dávno a dodnes si je pamatuji. Běhá mi mráz po zádech z povídky Raye Bradburyho "Malý vrah".

Disease
21.05.2019 4 z 5

Podstatně lepší než dříve čtený druhý díl. Krome 4 slabších věcí všechno parádní.

Sajdeman
15.02.2013 2 z 5

Na můj vkus moc velkej mišmaš .......
Ale nejsem žádný fanasy nadšenec, tak na můj názor nedejte :o)