Simonův kocour - chlupatý postrach okolí

Simonův kocour - chlupatý postrach okolí https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42837/bmid_simonuv-kocour-Aoi-42837.jpg 4 83 20

Simonův kocour série

Stripy Simona Tofielda se staly v nejrůznějších médiích od internetu po deníky takřka kultovními. Krátké animované skeče jsou velmi populární i na YouTube. Simonův líný a zlomyslný kocour v nich dělá svému majiteli nejrůznější naschvály, stejně jako dalším zvířátkům, která žijí u nich na zahradě a v okolí domku. Občas je za to po zásluze potrestán, většinou ale vychází ze svých kočkovin jako vítěz.... celý text

Literatura světová Humor Komiksy
Vydáno: , Paseka

Simon Tofield , 2009

Booky84
26.01.2023 5 z 5

Naprosto boží komiks. Simonův kocour je prostě skvělý. Strašně jsem se bavila a smála nahlas. Doporučuji všem milovníkům koček.

AlčaH
10.07.2022 4 z 5

Příjemná oddychovka plná zábavných stripů z kočičího života. :) Styl ilustrací je sice celkem jednoduchý, ale mně se moc líbí a je díky tomu snadno zapamatovatelný. Jednotlivé situace ze života kocoura a jeho člověka byly vybrány dobře, přišly mi opravdu vtipné, mnohokrát jsem se zasmála i nahlas. Simonův kocour jednoduše patří mezi mé nejoblíbenější stripy a právě v létě se k němu ráda vracím jako k té pravé odpočinkové četbě. :)

Bája89
09.06.2021 3 z 5

Slovní minimalismus se snoubí s ilustračním maximalismem. I když je pravda, že u téhle knihy opravdu netřeba slov. Autor svými tahy dokáže plnohodnotně odvyprávět příběh svého života s kočkou/kočkami. Ve spoustě trampot se sami najdeme, pokud máte doma podobného chlupatého démona. Bylo příjemně strávených několik minut, ale doma bych to mít nemusela.

DominaCZ
27.08.2019 odpad!

Trapné jak vizuálně, tak zvukově, byť trefné což posoudí každý, kdo kočku měl / má / zná.

raffi
11.02.2019 5 z 5

Skvelé! Aj bez slov (alebo bez zvuku a pohyblivých obrázkov) sú tieto stripy presnou ukážkou, čím si nás tie chlpaté vrniace "beštie" získali a omotali okolo svojich tlapiek :)

JajaCZ
12.06.2018 5 z 5

Jednoducho dokonalosť :) Takto si predstavujem zábavu bez nutnosti použitia slov :)

evickakyticka
21.08.2017 3 z 5

Kdo někdy vlastnil kočku, pochopí...

rarášek
18.07.2016 5 z 5

Rozhodně skvělý komiks. Miluji i videa na Youtube a v knížce jsem jich pár našla. Nejlepší videa jsou ta spolu s koťátkem. Simon's cat je úžasný výtvor. :)

BLeeCraleek
26.05.2016 4 z 5

Sice je text akorát tak na přední straně + věnování na nějaké třetí, zato obrázky řeknou vše. Jeden obrázek vydá za tisíc slov. Když si tak prohlížím obrázky koukám, že kočky, ty potvory, jsou všude stejný… :-) Taky koukám, že na tom nejsem s našima macíkama až tak špatně… :-) Simon dokáže moc pěkně vystihnout situace a výrazy toho kocoura. Děsně jsme se na tom smáli… Tahle obrázková kniha stojí za prohlídnutí… :-)

Adris
22.05.2016

Úžasný komiks, láká k vybarvování:). Kočičí trampoty mě hrozně baví:)

p3tris
16.02.2015 4 z 5

Hned na začátku vás musím varovat. Tohle pochopí jen určitá skupina lidí. Ta, která má doma neurotické chlupaté zvíře. Sobecké zvíře. Ale taky hrozně roztomilé zvíře, které krmíte jen proto, aby vypadalo spokojeně. Jiný užitek z něj vlastně ani není. Tohle je pro lidi, které si ochočila KOČKA.

narcisonanis
05.09.2014 5 z 5

Z pera na plátno a z plátna zpět do pera – animované příhody Simon's cat vyústily do světové obliby tohoto kočičího postrachu svého beznadějně odevzdaného "páníčka", lépe člověčího otroka. A tak když jsem jednou v knihkupectví narazil na jeho psanou verzi v podobě komiksu, neváhal jsem a knihu si hned pořídil. Nelitoval jsem, i rukou psané příhody jsou neskutečně vtipné a každý majitel/spolutrpitel kočky se v nich rychle pozná.

Animované příběhy jsou však přeci jen o něco chytlavější, jelikož zvuk předení, mňoukání či další pazvuky vám kniha zkrátka nevyloudí. I tak pět hvězd. Mňau!

Military
25.05.2014 5 z 5

Jako bych se občas dívala na svého 6-i letého kocoura. :-)

radynka
16.02.2014 5 z 5

Tuhle knížku jsem si brala na čtyřměsíční stáž, aby mi zahnala případné chmury a stesky. A vždycky se jí to povedlo :-)

st.me
08.03.2013 5 z 5

Bravo, bravissimo!
Přečetla jsem ji během několika chvilek. S každým odstavcem jsem se těšila na další a další. Doslova jsem hltala stránku za stránkou. A za pár okamžiků byla přečtená (to je má jediná výtka k ní).
Simovona kocoura miluju. A tohle je první kížka beze slov, která mě vdžy potěší, zvedne náladu a zahřeje u srdce. Pane Simone, děkuju!

Bytost na cestě
28.07.2012 4 z 5

Co jsem chtěla napsat, to trefně vystihl už Skeeve :-) Videa jsou lepší. Některé obrázky se objevují již v Garfieldovi a to o víc jak 30 let dříve... ale budiž ;-) Přesto, kdo má kočku/kočky a již nějaký čas s nimi žije, ten je v nejdenom obrázku pozná. Některé jsou dokonalé, některé méně :-) Ale jinak knihu doporučuji každému, koho Simonův kocour baví a nebo se s ním teprve pobavit chce ;-)

Skallarix
14.04.2012 2 z 5

Tyto "stripy" jsou vtipnými obrázky spíše jen připomínající krátká videa, která si získala slávu na serveru youtube.com. Co se musí nechat je fakt, že skvěle vystihují kočičí chování a jejich charakter, alespoň většiny z nich. Co se ale také musí nechat, je druhý fakt - a to ten, že jsou některé scény převzaty (či odcizeny, chcete-li) ze slavných příběhů ještě slavnějšího kocoura Garfielda.

montana
02.09.2011 5 z 5

Krásná a vtipná knížečka výlučně pro majitele koček. Ostatní se sice pravděpodobně také pobaví, ale rozhodně ne tak, jako osoba která to všechno poznala na vlastní kůži. Simon Tofield ví o čem je život s kočkou a umí to naprosto perfektně podat.
Sem tam se najde hluché místo, ale jako celek je to parádní sbírka stripů. Animované stripy jsou však stále o chlup lepší. Zvuk MEOW je nenahraditelný...

Tuffy
21.02.2011 5 z 5

Knížka, která mě opravdu pobavila. Těžko říct, jestli je lepší Garfield nebo Simonův kocour...oboje má něco do sebe...:) Nicméně jako oddychovka skvělá volba.

Márinka
03.01.2011 3 z 5

Je drsnější než Garfield a jemnější než Sobecké prasátko.

kočky

Simon Tofield