Silo

Silo https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/203632/bmid_silo-silo-wj3-203632.jpg 4 1984 500

Silo série

V silu pod zemí, zamořenou jedy, se ukrývají lidé: naučili se tu žít, milovat se i umírat. Jednou za čas je někdo z nich vyslán na povrch čistit senzory. Ví, že se nikdy nevrátí. Ví, že jde na smrt… Po letech udržování křehké rovnováhy se však systém octne před zhroucením. Hluboko ve spodních patrech, ovládaných lidmi z mechanického úseku, se vzedme vlna odporu proti takřka všemocnému IT oddělení. Mají naději na úspěch? Odkryjí děsivá tajemství přísně střežených serverů? A chtějí je vůbec znát? Silo je jedinečný postapokalyptický sci-fi thriller, který lze číst jako varování i jako věštbu. I proto se setkal s nebývalým celosvětovým čtenářským zájmem a ohlasem. Filmovou verzi se chystá natočit Ridley Scott (Vetřelec, Blade Runner, Gladiátor).... celý text

Literatura světová Thrillery Sci-fi
Vydáno: , Knižní klub

The Wool , 2011

Nikusha
23.05.2021 2 z 5

Přikláním se spíše k negativním recenzím. Neustálé chození po schodech nahoru a dolů, nic moc akce. Nápad dobrý, ale zpracování nic moc. Každopádně mě to navnadilo na knihu s podobnou tématikou a mám chuť si přečíst Metro, které z vás hodně zmiňovalo. Další díly určitě ne.

ZuzanaZ83
21.05.2021 4 z 5

Velmi dobrý a obsáhlý postapo román o společnosti žijící v silu, o vůli a zlovůli mocných. Kniha popisuje nemilosrdnost těch, kteří se chtějí dostat výš, a o síle těch, kteří chtějí přežít a dosáhnout životního klidu.

Hofice
26.04.2021 5 z 5

Za me nejlepsi postapo kniha/serie. Vim, ze je hodne protezovane Metro, ale tohle se mi libilo mnohem vic.

renisla
14.04.2021 4 z 5

(SPOILER) Tedy napínavé - co se vlastně stalo se světem venku to bylo. Proč jsou některé části Sila, tak tajemné, také. Jak se kniha postupně začínala rozuzlovat, byla jsem lehce zklamaná. Ale i tak mne zajímalo, co se tedy stalo a dočetla jsem celou řadu.

Rave
09.04.2021 3 z 5

Jako čtenáři mi hlavou při čtení běžely o silu postupně různé nápady. Co se stalo, jak, proč? Několikrát jsem se v duchu plácala po rameni, že jsem dozajista odhalila rozuzlení knížky, aby mi autor vzápětí moji domněnku s nadhledem vyvrátil. Jako by mi četl myšlenky! Přitom se mu současně podařilo do příběhu zasadit několik opravdu zdařilých wow efektů, kdy mi spadla brada nečekaným zvratem událostí. Plný počet hvězd vlastně nedávám jen ze dvou důvodů. Prvním je zoufalá rozvleklost děje. Detailní popisy. Míst, cest, obleků, schodiště...Dokonce jsem místy začala věty přeskakovat (!), jak mě táhlost iritovala. Druhým zklamáním byla - POZOR SPOILER - "Modrá laguna" v samém závěru. Banda sirotků s miminem v náručí k tomu mě doslova naštvala. Samotnej Sólo mi stačil, nechápala jsem, proč autor potřeboval před koncem přijít s dalším zvratem. Díky tomu jsem pak závěr knížky doslova přeskákala. Konec se mi líbil, to jo, knížku vlastně k přečtení doporučuju, přesto, na plný počet hvězd to rozhodně není. P.S.: na film jsem zvědavá! P.S. 2: doufám, že filmaři si ty opuštěné siroty v závěru fakt odpustí...

akcive11
04.03.2021 1 z 5

Za mě velmi přeceňovaná kniha. 482 stran o ničem, celý příběh je o žití a fungovaní lidí v Sile a jejich běhání nahoru a dolů po nekonečných schodech.
Do čtení jsem se pustila plná očekávání, že kvalitou bude dílo dosahovat rozměrů Divergence nebo Hunger Games. Bohužel nedoporučuji.

asfi
25.02.2021 5 z 5

Kniha pripomina stary film Sexmisia :-) mozno autor aj odtial cerpal namet..

Hannibal92
17.02.2021 4 z 5

Bylo to jine nez jsem cekal. Musim rict, ze prvni tretina me moc nebavila, druha byla naprosto skvela a treti celkem fajn. Jako technika me trochu drazdila spousta nedokonalosti kolem technickych detailu, ale to je asi jen muj problem. Jako druha vec mi vadilo, ze se vzdycky stalo to, co bylo snad nejmene pravdepodobne - ladis vysilacku pres cele frekvenci pasmo a uplne nahodou chytis vysilani jedineho cloveka,ktery tam pribehove sedi, i kdyz za posledni 3 mesice vysilal asi tak 10 vterin. Tady bych si to pral trochu mene okate. Ale jako celek super knizka a brzy koupim i zbyle 2 dily.

yomik
21.01.2021 5 z 5

Zajímavá trilogie

rabor
31.12.2020 5 z 5

Tahle kniha mě drze nutila ji číst i když k tomu nemá potenciál! To už si ke mně žádná kniha dlouho nedovolila! Postavy černobílé jak z filmu pro pamětníky, děj poněkud předvídatelný a některá trochu natahovaná místa. Tak kde je ten zakopaný pes? Proč jsem tak moc musel dočíst další kapitolu (a pak další a další), že jsem opomíjel i čím dál dotěrnější fyzické potřeby, jako jídlo nebo spánek? Nevím, mám tušení, že autor nějak zacílil na mou zvědavost a s pomocí všech těch postupně odhalovaných tajemství, dalších obzorú a dějových zvratú, provedl jakýsi kouzelnický trik, který přestože probíhal přímo před mýma očima nějak nedokážu odhalit. Asi jako kdyby vám kouzelník ukázal prázdný šátek a potom z něj vyklepl bagr.

KillHurt
31.12.2020 4 z 5

Zajímavé a nápadité scífko ukazující jak je snadné lidi zmanipulovat. Na druhou stranu předvádí, že si lidstvo vždycky najde cestu. Některé části jsou hodně klaustrofobické - ani ne tak uzavřeným světem jako spíš smířením obyvatel sila. Osobně bych uvítal menší rozsah. Některé části mi připadaly zbytečně natahované, ale i přesto jsem si knihu užil. Jsem zvědav jak to bude pokračovat.

Selve
29.12.2020 3 z 5

Za mě velmi zajímavý nápad na příběh. Dobře napsaný a kniha se četla sama. Knihu jsem si užíval až téměř dokonce. jen konec byl poněkud těžkopádný. I tak vřele doporučuji a své příznivce si kniha jistě najde :)

jan0223
05.12.2020 4 z 5

Knihu jsem koupil na doporučení, každopádně zajímavý neotřelý nápad. Zajímavě vybarvené prostředí, hierarchie sila, jednotlivá patra a jejich funkce, politický vliv a chod tohoto lidského mraveniště. ☺ Začátek mi dal chvíli zabrat než jsem vše začal chápat a vcitovat do prostředí a postav, ale potm se vše roztočilo a nabral šílený spád, kdo by čekal nějakou gradaci konce bude zklamán, protože ke konci dochází ke zplosteni celého příběhu a trochu tomu ubírá na atraktivitě, ale přesto všechno se rád ke knize vracím. ☺

VerčaFF
09.11.2020 4 z 5

Velice dobrá kniha, depresivní ale nutí k zamyšlení. Prostředí propracované a hrdinové nepřežijí všechny nástrahy nezranění, ale postupně chybují a umírají. Příběh ukazuje sílu mezilidských vztahů, zdůrazněnou malým prostorem, a nedostatky všech ideologií. Je dost nepříjemné si představit, že jsme někde zavření a venku nic není.

Kacenak
06.11.2020 3 z 5

Silo mě bavilo hlavně na začátku, autor měl čas se více věnovat popisům postav i okolí, a vy jste se mohli ponořit do tamního světa a představit si život v něm. Atmosféra byla velmi dobře vykreslená. Nicméně místo toho, aby příběh gradoval, ke konci spíš oploštěl, což mě trochu mrzí. Každopádně kniha stojí za přečtení, v post-apo žánru by mohla tvořit základ knihovny. :)

crazyslunicko
01.11.2020 5 z 5

Při četbě prvních kapitol jsem knihu chtěla odložit. Bylo to depresivní a nezáživné. Proběhlo několik čištění, několik vražd a to vždy, když jsem si někoho oblíbila. Všechno začíná být záživné, když se starostka snaží jmenovat svého nástupce. Toho, kdo svědomitě bude vést toto silo a bude potlačovat neúspěchy. Juliette je osobností a hlavní postavou této knihy. Je velice inteligentní, mechanicky zručná a tvrdohlavá. Místo, aby žila se svou rodinou, tak dobrovolně tráví svůj veškerý čas ve strojovně a utahuje šrouby na generátoru, který udržuje celé silo v chodu. Proto je pro ni veliké překvapení, když ji osloví lidé z vedení s nabídkou. Vše se však dále zamotává a ona se snaží všemu přijít na kloub. Proč umírá tolik lidí, proč má pocit, že jim IT oddělení něco tají...

pavel1238
21.10.2020 3 z 5

Hledal jsem nějaký postapo příběh, který nebude úplně pro děcka. Silo tohle docela splňuje. Zajímavý příběh i svět, některé pasáže knížky se ale docela táhly a měl jsem problém se začíst. Jak se mi to ale podařilo, bylo to ok. Konec mohl být trochu míň useknutý. Celkově lehce nadprůměrná knížka, k přečtení dalších dílů mě ale nenalákala.

Blueberry.hd
17.10.2020

Tato kniha nebyla můj šálek kávy, sotva jsem si zvykla na nějakou postavu, zabili ji a vyprávění bylo chvílemi poněkud zmatené
Ale musím říci, že jsem našla i pár hezkých momentů.. :)

david9690
17.10.2020 4 z 5

Co mě nebavilo byla skutečnost že to autor se super schopnostmi hlavní hrdinky Juliette fakt těžce přepálil (tohle bylo absolutně mimo možnosti a schopnosti kteréhokoli člověka) . Ale jinak byl námět knihy zajímavý, děj mě celkem bavil a četlo se to dobře. A ten nápad že lidi jsou umístění v silech jako "zaloha zalohy" byl dle mého velmi zajímavý. Takže celkově za dojem a zpracování uděluji 4 hvězdičky

Jarka_rybář
30.09.2020 1 z 5

Upřímně, u téhle knihy lituji, že jsem jí věnovala čas. není moc dobrá, a to mám dystopie ráda. Jenomže tahle je tahle je dost mělká a tuctová, i postavy jsou předvídatelné.