Silnější než někdo

Silnější než někdo https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324319/bmid_silnejsi-nez-nekdo-ZJv-324319.jpg 4 17 2

Přestože se Honza natrvalo dostal do dětského domova v pěti letech, na svou rodinu si nepamatuje. Vzpomíná: Jako kdybych se narodil v šesti letech. Tam v tom prvním ústavu, tam snad nebyli vůbec dospělí , jen samý děti. Honza se dětí stranil, měl potíže se soustředěním, záchvaty vzteku a později s útěky. Do ústavu s přísnější kontrolou byl umístěn už v osmi letech a následně byl přeřazen ještě několikrát. S Honzou se propadneme do odcizené rutiny ústavů, kde fungoval řád založený na odměnách a ještě spíš trestech. Do světa dětských rvaček i šikany, ale i přátelství a dobrodružných objevitelských výprav. Později budeme mít možnost sledovat Honzův odchod na vytouženou svobodu. Nahlédneme také do Honzova vnitřního světa: spatříme boje, které svádí se svými démony, i neutuchající touhu po naplnění snu: vést obyčejný život.... celý text

simca9342
16.02.2023 5 z 5

Další komiks z edice Nejisté domovy.
Tento příběh je opět o tématice dětských domovů , ale také o systému ústavů, kontrolách a jaké to je, když přeci jednou člověk dospěje.
To se stalo Honzovi. Od mala nic jiného kromě ústavu plného neznámých děcek neznal. Nikoho neměl, slovo kamarád neznal. Kvůli nepřátelství a někdy taky šikany ze strany okolí začal v sobě probouzet rváče. Sem tam někoho zbil, až to došlo tak daleko, že musel být přemístěný jinam. A jaký je život "na svobodě?"
V knize je dobře popsané to, jak to v České republice v takovém zařízení vypadá. Ale nelíbilo se mi, že všichni hledali chyby v Honzovi, i když za hodně věcí nemohl.

puml
30.04.2019 5 z 5

Ten plný počet je hlavně za grafické zpracování od Marka Pokorného. Samotný děj je takový klasický sociální příběh.