nehodnoceno

Od Bible k Sigmundu Freudovi, od exorcismu k mesmerismu, od blázinců k psychiatrickým nemocnicím, od teorie tělesných šťáv k moderní farmakologii, tam všude nás provází kniha předního amerického historika psychiatrie Andrewa Sculla. Autor důkladně sleduje, jaký byl postoj různých civilizací v průběhu tisíciletí k projevům neobvyklého chování a duševních onemocnění, všímá si proměn tohoto vztahu i jeho odrazu zejména v umění. Centrem jeho pozornosti je nejen civilizace Západu, ale i to, jak západní postoje pronikaly do ostatních částí světa. Publikace obsahuje rozsáhlý soubor dobových ilustrací s velkou vypovídací hodnotou....celý text

Literatura naučná, Historie, Zdraví
Vydáno:, Academia

Madness in Civilization: The Cultural History of Insanity (2015)

Počet stran:532
Jazyk vydání:český
Překlad:Jaroslav Veis
Autor obálky:Jaroslav Krč
Vazba knihy:měkká / brožovaná
ISBN:978-80-200-2942-3

duševní poruchy, duševní nemoci kulturní historie

Autor knihy

Andrew T. Scull

Andrew T. Scull
britská, 1947

Kniha Šílenství a civilizace: Kulturní historie duševních chorob od Bible po Freuda a od blázince k moderní medicíně je: