Šílené výčitky

Šílené výčitky https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353246/bmid_silene-vycitky-4zR-353246.jpg 3 1086 321

Novinka od autorky Sedmilhářek a Manželova tajemství je konečně tu! Pedantská účetní Erika a bohémská violoncellistka Clementine toho mají společného jen málo, ale přesto jsou prakticky odjakživa nejlepší kamarádky. Jenže zatímco bezdětná Erika by pro Clementine strčila ruku do ohně, nábožně lpí na každém slovu své kamarádky a s oblibou jí radí, jak vychovávat dcery, Clementine se do téhle role nechala kdysi vmanévrovat svou soucitnou matkou a po většinu času jí ta její otravná obdivovatelka pořádně leze na nervy. A pak je jednoho krásného, slunečného dne pozve obě i s jejich manžely, Samem a Oliverem, Eričin soused na grilování. Co se na nějaké obyčejné garden party mohlo přihodit tak strašného, že teď všichni litují, že pozvání přijali? A hlavně – čí je to vina?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Truly Madly Guilty

zuzi.kovar
08.08.2020 5 z 5

Naprosto báječná kniha od oblíbené spisovatelky. Po přečtení zdejších recenzí jsem čekala velký průšvih, ale líbilo se mi to daleko víc než do nebe vychvalované Sedmilhářky. Takové zamyšlení nad výčitkami, které si mnohdy iracionálně vytváříme a které potom ovlivňují kvalitu našeho života.

Nunynka
05.08.2020 4 z 5

Začátek byl takový nudnější a už jsem se nemohla dočkat,kdy už se konečně dozvím,co že se to vlastně stalo na tom grilování. Ale od půlky se mi kniha líbila víc a víc.

Péťa087
03.08.2020 1 z 5

Tuto knihu jsem nedočetla. Po naprosto nudném začátku, kde se řeší jen vztahy, psychologické rozbory a problémy postav z minulosti, jsem knihu prolistovala, našla jsem si to, co se tak strašného stalo na TOM grilování (připadá mi, že po několika stránkách je to tam vždy zmíněno, aby vám ten důvod zabránil knihu odložit) a bylo to. Příběh o ničem. Bohužel.

vanilka231
25.06.2020 2 z 5

Liane jako autorku mám ráda, všechny její knihy jsem přečetla jedním dechem, ale tahle za mě teda ne. Od začátku jsem se nemohla zacist, četla se těžko a ani dějově mě to moc neupoutalo. Takže tentokrát za mě bohužel ne.

adelkas
11.06.2020 3 z 5

Ten kdo zna Liane Moriarty nebude překvapen. Naprosto dlouhý děj, kde se řeší životní trable a pak to grilování a neopatrnost okolí. Kniha nijak neupoutala a četla jsem pomalu před spaním dlouhý týden.

Shoperkaa
06.06.2020 5 z 5

Tuto autorku mam moc rada. Kniha psana tak, ze jsem si od zacatku s kazdou strankou rikala “tak co se teda ten den stalo?” Postupne vsechno vychazi na povrch tak, ze mne kniha bavila cist dal a dal. Absolutne pohodove cteni i kdyz jsem od autorky cetla i napinavejsi tituly timto bych urcite nepohrdla. Za mne super ????

sestricka1
20.05.2020 2 z 5

Konečně jsem knihu dočetla a to jen díky tomu, že nikdy neodkládám rozečtenou knihu. Shrnula bych děj slovy velká, protahovaná nuda. Trvalo mi asi měsíc než jsem se prokousala do konce.

pocketka
16.05.2020 2 z 5

Mohla to být vcelku dobrá kniha. Ale nebyla. Ze začátku stránky rychle ubíhají, příběh vypadá zajímavě. Nicméně tak od třetiny začnete chápat, co to všichni píšou o tom, že se příběh táhne, že přeskakují stránky. Děláte to stejně. Díky alespoň za Vida, který byl fajn chlap, jakého byste možná i chtěli za souseda.
Zcela jistě nejslabší kniha od Liane Moriarty a obávám se, že pro mne již poslední a další od autorky si již kupovat nebudu.

Áďa302
15.05.2020 1 z 5

Po přečtení pár komentářů k této knize jsem zjistila, že jsem nebyla jediná kdo přeskakoval stránky. Od poloviny jsem byla unuděná k smrti a četla jsem jenom kapitoly s názvem Den, kdy se grilovalo. Kniha by se dala rozhodně zkrátit a chyběl mi dojemný konec a osud postav. Zkrátka zbytečné pasáže na několik stran a to nejdůležitější pár stránek anebo jenom pár řádků nebo dokonce nic. Za mě zatím nejhorší kniha od této autorky.

kusma
30.04.2020 1 z 5

Od třetiny knihy jsem začala přeskakovat úseky a četla rychločetbou. Jinak bych se s tím trápila ještě dlouho. Styl vyprávění podobný jako u Sedmilhářek, ale strašně zdlouhavé a nudné. Ano, dočetla jsem, byla jsem i trochu zvědavá, co se tam stalo. Ač tedy ne tolik, jak by si asi autorka přála. A pak už jsem to dočetla hlavně proto, že nerada odkládám knihy. Ale není to dobré. Hvezdička je za Harryho, jeho příběh si zasloužil klidně víc prostoru.

VeronikaZ
19.04.2020 2 z 5

Nuda. Kniha, co mě dostala do čtecí krize. Dala jsem dvě stě stránek, pak jsem jen prolistovala ty zbylé, abych zjistila co se na tom grilování vlastně stalo. Meh... Další osud všech postav mi byl naprosto lhostejný.
I když se mi Sedmilhářky moc líbily, tímhle s Liane Moriarty končím.

cori
12.04.2020 3 z 5

Do čtení jsem se musela nutit. Začátek je šíleně rozvleklý a nudný, stále se vzpomíná, co kdo řekl a neřekl, dělal a nedělal a měl dělat. Čekala jsem, kdy se konečně dozvím, co se na tom grilování vlastně stalo. Potom už mě výčitky zúčastněných tří manželských párů a jejich dětí začaly zajímat. Naštěstí to nebyla klasická červená knihovna.

Mikanadeta
07.04.2020 5 z 5

Kniha mě bavila a přečetla jsem ji béhem pár dní. Stále mě zajímalo co se stalo a bylo i zajímavé jak neštěstí zamávalo s ostatními postavami.

Tesset
05.04.2020 3 z 5

Moje první kniha od této autorky. Viděla jsem minisérii Sedmilhářek a přišlo mi to geniální, i když jsem nečetla knihu, usoudila jsem, že i další autorčina tvorba bude stejně peckovní. Bohužel tahle mě moc neoslovila. Propracovaně to bylo dokonale, ale tam, kde mohlo být napětí, chybělo. Postavy mi často přišly jak roboti a celkově to vyprávění na mě působilo tak odosobněně a stroze. Určitě ješte vyzkouším další autorčiny knihy, třeba je to její styl, to zatím nevím.

Ajina76
01.04.2020 4 z 5

Opět vynikající. Dobrý příběh, zápletka s topící se dcerou. Ano doporučuji jako všechny knihy této autorky.

Knihomolka506
21.03.2020 4 z 5

Nádherný příběh o vztazích 2 sousedů -rodin s jejich dětmi. Hlavni postava vzpomíná na tragédii, která se stala jednou na pratelske akci u sousedů. Co se tehdy stalo? Na knize se mi moc nelíbilo jak se ten děj hrozne natahoval.

PetraDD
24.02.2020 1 z 5

Silene zdlouhave a silene nunde.
Kniha by se dala zkratit na polovinu, bohuzel ke konci knihy jsem i preskakovala stranky a tesila se na konec.

pastelka53
31.01.2020 3 z 5

Tři manželské páry, které rozděluje jedno společné odpoledne.
Jak lehké je nechat se rozptýlit a nedávat pozor.
Jak lehké je vytahovat se penězi, mocí a mamonem.
Jak lehké je zabřednout do sebe a ne všímat se ostatních.
Snad vše dopadlo dobře a dočkali se happy endu.

Vakalik
04.01.2020 2 z 5

Už od začátku je jasné, že se v knize něco stalo. Veškeré události a vyprávění směřují k jednomu večeru, kdy se mělo stát něco, co změnilo život mnoha lidem. Bavilo mě to a bylo to napínavé. Ovšem po odhalení zápletky jsem si říkala, jestli to vážně autorka myslí vážně a je to celá pointa? Za mě prozatím nejslabší kniha, kterou jsem od Moriarty četla.

jana1941
24.12.2019 3 z 5

Tak nějak zbytečná kniha. Nezajímavý příběh, který je zbytečně zdlouhavý a nudný. Chvilku to vypadalo, že mě to i začne bavit, ale bohužel se tak nestalo. Pořád jsem čekala, že se stane něco velkého, ale ono nic ....