Šílené výčitky

Šílené výčitky https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353246/bmid_silene-vycitky-4zR-353246.jpg 3 1086 321

Novinka od autorky Sedmilhářek a Manželova tajemství je konečně tu! Pedantská účetní Erika a bohémská violoncellistka Clementine toho mají společného jen málo, ale přesto jsou prakticky odjakživa nejlepší kamarádky. Jenže zatímco bezdětná Erika by pro Clementine strčila ruku do ohně, nábožně lpí na každém slovu své kamarádky a s oblibou jí radí, jak vychovávat dcery, Clementine se do téhle role nechala kdysi vmanévrovat svou soucitnou matkou a po většinu času jí ta její otravná obdivovatelka pořádně leze na nervy. A pak je jednoho krásného, slunečného dne pozve obě i s jejich manžely, Samem a Oliverem, Eričin soused na grilování. Co se na nějaké obyčejné garden party mohlo přihodit tak strašného, že teď všichni litují, že pozvání přijali? A hlavně – čí je to vina?... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

Truly Madly Guilty

Anya636
27.09.2018 4 z 5

První polovina příběhu je skutečně slabší.
Nicméně zbytek byl opět výborný a má oblíbená autorka mne naštěstí uklidnila, že i přes rychlé chrlení titulů jí neopouští inspirace. Zápletka sice nebyla tak zajímavá a zapletená, jak je u autorky zvykem, o to je však konec příběhu silnější a emotivnější.

m.valova
22.09.2018 3 z 5

Kniha byla zajímavá,ale začalo mě to opravdu bavit až víceméně v polovině,kdy jsem zjistila o co vlastně jde,každopádně i takové věci se v životě stávají a třeba si i díky ní budou lidi dávat větší pozor..

klarinka9974
22.09.2018 2 z 5

Bylo opravdu těžké se začíst. Mám tuto autorku moc ráda, řadím ji mezi oblíbené ale tato kniha mě zklamala. Děj se zbytečně dlouze natahoval. Snad další kniha bude o něco lepší.

tak.normal
15.09.2018 2 z 5

Přemýšlím, zda mě rozčilovalo víc takové to nedobové puritánství (kvůli Tiffany), anebo to umělé natahování. Nejezdit denně tramvají, určitě bych ji nedočetla.

whiolet
15.09.2018 2 z 5

Tahle knížka je totálně o ničem, vlastně lituji ztraceného času ,a to jsem knihu ani nedočetla.

koki.veru
15.09.2018 5 z 5

Moje druhá knížka od této spisovatelky a určitě budu pokračovat dál. Líbilo se mi, že jsem na začátku nevěděla, co se stalo a postupně se k tomu propracovávala, a pak jsem byla velice překvapená :D představovala jsem si něco úplně jiného. Moc pěkný příběh :)

Nessta
12.09.2018 3 z 5

Mnoho povyku pro nic....

Radik74
11.09.2018 odpad!

Tak tohle byla vážně blbost... pořád čtete a říkáte si teď už to musí přijít, nějaký zlom, zvrat, zápletka, co to asi bude... neustále napínání, natahování děje to musí stát za to! A ono ne....

márčina
02.09.2018 3 z 5

Po delší době jsem měla opravdu problém se začíst, knihu jsem stále odkládala. Vlastně se mi to podařilo až ke konci, kdy se konečně odhalilo, co se na grilování stalo. Ale teda, chodit tak dlouho kolem horký kaše nebylo nic pro mě. Znovu si knihu nepřečtu.

popeluška
26.08.2018 5 z 5

Právě jsem dočetla a kniha se mi tak moc líbila, že na ní budu ještě dlouho vzpomínat :-) Knihy od autorky mám moc ráda.

kaja77
22.08.2018 3 z 5

Jejda. Moriarty je má oblíbená relaxační četba... tak jsem se těšila na další knihu..ale snad do poloviny knihy pro mně bylo dost náročné se začíst. Přiznám se, že už mi pak šlo na nervy to uměle udržované tajemství co se stalo na grilování....no nakonec jsem se začetla, zajímavý byl osud Eriky. Australský způsob výchovy dítek jde mimo mně...to si uvědomují v každé další knize autorky.

Julinka679
17.08.2018 4 z 5

Od Moriarty jsou pro mě zatím TOP Sedmilhářky ale i tohle mě bavilo!
Obyčejné grilování, které se moc nepovedlo a kvůli kterému mají všichni výčitky... Zajímavé téma pro knihu, které spisovatelka zvládla zpracovat skvěle a hlavně čtivě :-)
Postavy jsou celkem sympatické až na souseda Harryho, který si stále na něco stěžuje. Skoro celou dobu mi lezl krkem ale nakonec jsem si ho přece jen oblíbila (ti, kdo četli pochopí) :-)
Šílené výčitky můžu jen doporučit! :-)

Janinka.V
15.08.2018 4 z 5

Zapletka byla dobra, jen jsem tedy cekala neco vic. Ale zaver se zbytecne tahl. No

Denčaa
07.08.2018 3 z 5

Od Moriarty už čekám určitou úroveň příběhu. Bohužel, tentokrát jsem se toho nedočkala. Nicméně, než začnu vytýkat, musím říct, že styl psaní a celkové vyprávění je jako vždy na jedničku. A toto je autorčino velké štěstí. Kdyby i "prázdné" pasáže nebyly napsány poutavě, tak kniha dopadne jako odpad. Přesně do půlky knihy se tam jen tlachá, že se něco stalo, ale přišlo mi to tak uměle nadstavené a zbytečně omílané. Všichni jsou tam trhlí a ujetí a opravdu se mi ani jedna postava nezamlouvala. Když už teda člověk přelouská těch více jak 400 stran, odloží knihu a přemýšlí, zda ji opravdu napsala Moriarty. V době, kdy kniha vyšla, slyšela jsem takové ohlasy, jakože je to její nejlepší kniha apod. Proto jsem se na ni i hodně těšila, ale výsledek je velké zklamání. Také mi ještě nesedlo, jak u každé kapitoly se přeskakuje z jedné postavy na druhou a z minulosti do přítomnosti. Více na: https://www.instagram.com/knizni_dilna/

debe
06.08.2018 3 z 5

Nějak mi nesedlo to oddalování zápletky, celý se to díky tomu nějak rozplizlo...

Simi129
27.07.2018 4 z 5

Polovinu knihy sice trvá, než se člověk dozví to hlavní, co se vlastně stalo. Nijak mi to ale nevadilo. Spokojenost u Moriarty jako vždy.

Mandlevest
26.07.2018 5 z 5

"Člověk si troufá vyskočit mnohem výš, když ví, že má kam dopadnout". Jedna z mnoha životních pravd, které se v této knize přímo anebo mezi řádky dozvíte. A já, nehledě na nižší hodnocení, říkám Bravo Liane Moriarty, zrajete jako víno. Za mě je tato kniha bezkonkurenčně nejlepší, kterou napsala, a to se mi Sedmilhářky líbily velmi. Bravurně vystavěný příběh, s logickým dořešením všech dějových linek, výborné charakteristiky jednotlivých členů všech tří grilujících rodin, které jsem si všechny zamilovala, i když každou pro něco jiného a navíc jako bonus postavy Sylvie a Pam, výborně vykreslených matek hlavních hrdinek. Musím zmínit kapitoly děkovné večeře u Pam a úklidu zahrady u Sylvie, tolik jemného a inteligentního humoru na pár stránkách! A potom je tu Harry a jeho příběh, který tam zpočátku ani nepatří, aby nakonec gradoval v úžasný závěr, který autorka opět dovedla k dokonalosti. Děkuji moc za tento čtenářský zážitek a nemohu se dočkat další knihy.

Leňulaaa
17.07.2018 2 z 5

Tak tahle kniha mě docela zklamala. Neustále jsem čekala co se na to grilování stalo, bylo to zbytečně dlouhé. Po odhalení zápletky se to jen táhlo dokonce. Občas se objevila nějaká novinka, ale to absolutně nepomohlo. Kdyby byla kniha poloviční byla by mnohem lepší.

ladyka
11.07.2018 5 z 5

Hodnotím jako skvělé, moc se mi to líbilo. Zážitek mi umocnilo čtení v originále. Styl podobný Sedmilhářkám. Prolínání časových rovin a úhlů pohledu zaručuje bohatý zážitek, to cibulovité pojetí mě baví, postupně odkrýváte další vrstvy a nic není černobílé a nikdo není dobrý/špatný. Ano, sice se tam toho moc dějově nestane (stále se to motá kolem oné inkriminované grilovačky), ale mně to vůbec nevadí, nic mi nepřišlo zbytečné. Tenhle styl autorky (jako Sedmilhářky) mi sedí mnohem více než její ostatní knížky. Velmi lidská kniha. Nezbývá mi než doufat, že další knihu autorka napíše v podobném psychologickém stylu.

Prateri
01.07.2018 3 z 5

Výčitky jsem měla já při četbě této knihy. Zvědavá jsem byla na to, co se přihodilo, ale cesta k rozuzlení se mi zdála tak neskutečně dlouhá, že jsem měla silnou chuť podívat se na konec a knihu odložit. Z části to u mne byly zřejmě starosti, které mě potkaly, že jsem knihu patřičně nedocenila, protože jinak literaturu od Liane Moriarty mám moc ráda.