Šílené výčitky

Šílené výčitky https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353246/bmid_silene-vycitky-4zR-353246.jpg 3 1086 321

Novinka od autorky Sedmilhářek a Manželova tajemství je konečně tu! Pedantská účetní Erika a bohémská violoncellistka Clementine toho mají společného jen málo, ale přesto jsou prakticky odjakživa nejlepší kamarádky. Jenže zatímco bezdětná Erika by pro Clementine strčila ruku do ohně, nábožně lpí na každém slovu své kamarádky a s oblibou jí radí, jak vychovávat dcery, Clementine se do téhle role nechala kdysi vmanévrovat svou soucitnou matkou a po většinu času jí ta její otravná obdivovatelka pořádně leze na nervy. A pak je jednoho krásného, slunečného dne pozve obě i s jejich manžely, Samem a Oliverem, Eričin soused na grilování. Co se na nějaké obyčejné garden party mohlo přihodit tak strašného, že teď všichni litují, že pozvání přijali? A hlavně – čí je to vina?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Truly Madly Guilty

zaru0878
23.12.2019 4 z 5

První kniha, kterou jsem četla od této autorky. Čekala jsem něco víc, kniha byla zbytečně zdlouhavá, ale už od začátku, mě zajímalo, co se stalo na té grilovaččce.

anibeni
18.12.2019 3 z 5

Po Sedmilhářkách přišlo tak trochu zklamání.. kniha mi přišla docela nudná... furt se řešilo, že se něco stalo a pak se řešilo, jak se s tím kdo vyrovná... Nemělo to spád a dočetla jsem to jen proto, jestli mě tam nakonec přece jen něco nepřekvapí..

Veronika2692
15.12.2019 4 z 5

Moje prvni kniha od autorky a moc se mi líbila, pořád jsem čekala na to rozuzlení, co se vlastně tedy stalo tak hrozného ten den, ale pak se ke konci dozvíte jeste mnohem vic a mnohem horsich věci. Za mě paráda, urcite jeste od autorky neco prectu :)

Katerina015
12.12.2019

Upřímně jsem knihu dočetla jen abych se dozvěděla, jestli se tam něco podstatného stane... Nestalo se.... Ale mrzí mě to, autorčiny knížky mám moc ráda... Možná mi to jen v tuhle danou chvíli nesedlo :-)

lehaje
29.11.2019 1 z 5

Četla jsem od autorky mnohem lepší. Dočetla jsem jen ze zvyku, ze knížky neodkladam. Ale bylo to o nicem a nebavila mě.

Léňa98
20.11.2019 2 z 5

Jako první jsem od autorky četla knihu Sedmilhářky, která mě naprosto uchvátila. Poté tuto knihu, které pro mě po tak skvělé knize byla opravdovým zklamáním. Pořád se dokola mluvilo jen o tom co se stalo, ale stále nevíme co. Tento typ mám ráda, ale autorka to popisuje až tak moc, že mě kniha nebavila a musela jsem se nutit do dočtení. Poté co jsme se v polovině knize dozvěděli, co se teda stalo nastala další nudná epizoda. Jediné co autorce musím nechat je, že umí skvěle popsat postavy a situace. To je z této knihy ale bohužel vše.

anája
19.11.2019 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, mám moc ráda tuto autorku.

LeHor
16.11.2019 4 z 5

Méně stránek a dala bych 5*. Jinak se to dobře čte, mám autorku ráda.

Foxie89
05.11.2019 4 z 5

Zase fajn díl od Moriarty, ale občas už trošku zdlouhavé. Taky jsem zvyklá na zajímavější postavy od autorky.

iveta3689
04.11.2019 3 z 5

Příběh je sám o sobě strašně jednoduchý a vystačil by na jednu stránku. Autorka ale z každého slova odbočuje a popisuje další zbytečné detaily a rozvíjí epizody, které s dějem nemají nic společného. Je to jen řada odboček z hlavního děje. Nic jiného jsem od ní nečetla, takže nevím, zda je to její styl. Mě to ale rušilo. Hlavní hrdinky byly dost nesnesitelné, což na atraktivitě knize rozhodně nepřidá. Clementine byla ufňukaná a lítostivá, Erika zas jako osina. Děj se táhl asi do dvou třetin knihy, pak se stala událost, na kterou se celou dobu čeká a příběh se srovná a trochu rozběhne. To vylepšilo dojem, dala bych knize 3 a kousek *.

lucifess
01.11.2019 2 z 5

Knihu jsem si našla v rámci čtenářské výzvy a jednu další jsem už od autorky přečetla a tak jsem se celkem těšila. Bohužel kniha moje očekávání nenaplnila. Přišlo mi, že celá první část je pouze velice přehnaná a cíleně předramatizovaná v očekávání dne D - dne grilování. Místy jsem se už musela smát, působilo to až "lacině". Extrémně natahované.
Knihu jsem dočetla, ale bohužel bych ji nedoporučila.

kachnat
31.10.2019 4 z 5

Prvních pár kapitol se táhlo, bylo to nezáživné, navíc 2 časové linie vyprávěné několika osobami tomu nepřidaly. Ale postupujícími stránkami se děj rozběhl a pořád sem si říkala, sakra, co se tam stalo? A od půlky knihy jsem se od písmenek nemohla odtrhnout. A pomalu to do sebe začalo zapadat...…

boeink
24.10.2019 4 z 5

Začátek se trochu táhl, ale čím víc jsem se knihou prokousávala, tím víc jsem jí přidávala počet hvězdiček. Moriarty píše takovým stylem, že čtenáře udržuje v napětí, drží si tajemství do poslední možné chvíle. To je důvod, proč spoustě lidem nesedí. Ale mě se to napínání líbí, jsem zvědavá co bude dál. Postavy jsou skvěle vykreslené a uvěřitelné. No a rozuzlení, to jak všechny kousky skládačky příběhu do sebe zapadnou, je skvělé. Mě se kniha opravdu líbila.

baruska91
11.10.2019 4 z 5

Opět velmi povedená kniha od Liane Moriarty. Je až neuvěřitelné, jak malá chvilka nepozornosti může ovlivnit naše životy.

BoženaN
01.10.2019 2 z 5

Mám autorku ráda, ale tohle bylo docela nudné. Strašně protahovala zápletku, až mě to rozčilovalo. Zhruba až ve třičtvrtině knize se teprve dozvíte, co se stalo na grilování... Je tam pár zajímavých témat, ale drží se jich víceméně jen nad povrchem, aby tam jako bylo něco navíc, jinak se skoro nic neděje. Plus dávám za psychologické sondy do duší lidí, to zas umí Moriarty popsat dobře.

kackahracka
23.09.2019 1 z 5

Omlouvám se, nedalo se. Šíleně protahované nudné nic. Odložila jsem a už se k tomu nevrátím.

sarka1002
21.09.2019 2 z 5

Zacala jsem cist knihu asi pred 2 tydny..a nemuzu se porad nejak prokousat. Abych mohla rict Sem se zakousla do knihy, tak to bohuzel do teto ne. Tak snad ji doctu

Ivetinka
19.09.2019 4 z 5

To bylo ale zdlouhavý čtení. :-) Chvíli trvalo než jsem se dozvěděla, co se na tom grilování vlastně stalo... i když v jednu chvíli jsem začala tušit... Kniha se mi líbila. Jen má malý mínus - začátek i prostředek příběhu jsem hltala... Konec byl odfláknutější, už to nebylo tak propracovaný.

bonomi
17.09.2019 4 z 5

Mám ráda styl této spisovatelky a nezklamala mě ani tentokrát.

evik_svistik
09.09.2019 5 z 5

Do knihy jsem se začetla okamžitě a držela mě až do konce. Mě styl psaní L. Moriarty vyhovuje. V knihách všeobecně mám moc ráda střídání přítomnosti s minulostí. Takže za mě to nebyla první ani poslední její knížka, kterou jsem četla...