Šílené výčitky

Šílené výčitky https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353246/bmid_silene-vycitky-4zR-353246.jpg 3 1086 321

Novinka od autorky Sedmilhářek a Manželova tajemství je konečně tu! Pedantská účetní Erika a bohémská violoncellistka Clementine toho mají společného jen málo, ale přesto jsou prakticky odjakživa nejlepší kamarádky. Jenže zatímco bezdětná Erika by pro Clementine strčila ruku do ohně, nábožně lpí na každém slovu své kamarádky a s oblibou jí radí, jak vychovávat dcery, Clementine se do téhle role nechala kdysi vmanévrovat svou soucitnou matkou a po většinu času jí ta její otravná obdivovatelka pořádně leze na nervy. A pak je jednoho krásného, slunečného dne pozve obě i s jejich manžely, Samem a Oliverem, Eričin soused na grilování. Co se na nějaké obyčejné garden party mohlo přihodit tak strašného, že teď všichni litují, že pozvání přijali? A hlavně – čí je to vina?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Truly Madly Guilty

Gweny
20.02.2021 2 z 5

Vyčítám si, že jsem od knihy měla vysoká očekávání. Bylo to mé první dílo od Liane Moriarty a já jsem z něj nesmírně zklamaná. Ani jedna z postav mi nepřirostla k srdci, děj byl víceméně předvídatelný, některé kapitoly mě více než rozčilovaly. Nejspíš poprvé v životě jsem u knihy toho názoru, že by klidně pár desítek stránek mohlo chybět a vůbec nic by se nestalo. Vážně mě to mrzí, doufala jsem v jiný příběh.

Ctenarka22
20.02.2021 3 z 5

Tuto autorku čtu ráda, ale tato kniha mi úplně nesedla. Hlavně mě šíleně rozčilovalo natahování toho, co se vlastně v osudný den stalo.

andrea7191
17.02.2021 1 z 5

Nejslabší kniha od této autorky. Dočteno s velkým sebezapřením. A znovu se k ní rozhodně bavit nebudu.

mStationka
13.01.2021 odpad!

Zbytečně ztracený čas

Zzuzzka
07.01.2021 4 z 5

Zdĺhavý začiatok, chvíľu mi trvalo, než som sa dostala do deja...páčilo sa mi to viac, ako som na základe hodnotení očakávala.

JituleK
01.01.2021 4 z 5

knížka se mi líbila, jen tak prvních sto stran je hrozně vleklých, ale celkový dojem z knížky je dobrý. nakonec vše do sebe pěkně zapadne.

Enolain
27.12.2020 3 z 5

Hmm.. Zatim jeji nejslabsi kniha.. Ze zacatku se to tvari o buhvi jake tajemstvi nejde.. Polovina knizky o nicem a pak prijde to 'tajemstvi" .. Slaby dej, slaba zapletka.. Az par poslednich kapitol to stalo za to, trochu emoci..

Amifa
29.11.2020 5 z 5

Opět a zase velmi čtivá kniha. Ze začátku jsem si myslela, že se stalo úplně něco jiného než se stalo :-) Moc se mi líbí autorčin styl, kdy až s poslední stránkou máte teprve skládanku poskládanou.

Kjája
29.11.2020 4 z 5

Knihy od téhle autorky se čtou samy. Za mě tedy výborný příběh, kde každý zmíněný detail má svůj význam. Od začátku jsem hltala každou stránku, abych se dozvěděla co se to k čertu stalo "toho" dne. A pak... se to stalo. Výborně napsané.

hey123
27.11.2020 3 z 5

Zajímavý příběh, který se může stát v každé rodině.
Ale bohužel mě tato kniha bavila že všech autorcinych knih zatím nejméně

bookbug_cz
24.11.2020

Miluju knihy Liane Moriarty, ale tohle ne - tohle mě neskutečně nudilo...přečetla jsem něco málo přes 100 stran a knihu odložila. Popisné pasáže, absolutně nedůležité popisování domácnosti - hledání boty? Tohle fakt ne, tohle bylo hodně špatné...

eletrika03
04.11.2020 4 z 5

Ze začátku trochu slabší, ale pomalu se to rozjíždělo, a pak jsem jsem četla jedním dechem. Za mě super kniha.

veskr
03.11.2020 3 z 5

Knih od této autorky jsem přečetla 5 a pokaždé si říkám, že tahle byla poslední. Nakonec se vždycky nechám zlákat a nelituji. Její knihy mají vždy dobrý příběh, který má hlavu a patu, ale co mě odrazuje, je zbytečné rozvádění děje a popisu podrobností. Většinou mě začnou bavit až kolem 50 - 80 stránky a při čtení po určité době začnu ty přebytečné věty přeskakovat. Kdyby měly o těch několik desítek zbytečných stránek méně, bylo by to teprve to pravé ořechové. Ale co naplat, každý má svůj styl psaní. Tak asi zase někdy příště, až mě zláká obal nebo nápaditý název její další knížky.

RonnieSmithx
21.09.2020 3 z 5

Mám ráda osobitý styl autorčina psaní. Její knihy jsou vždy čtivé a díky krátkým kapitolám se čtou svižně. Ke knížce jako takové nemám jedinou výtku, ale obsah nebyl až tak moc originální a šokující, aby si zasloužil lepší hodnocení. Za mě to jsou lepší tři hvězdičky.

martiline
27.08.2020 5 z 5

Autorčin styl psaní mám ráda. Ale ze začátku mi kniha moc nepřirostla k srdci. Vytrvala jsem a zhruba v půlce mne to začalo i bavit. Dávám 5*, ale není to jeden z nejlepších románů Liane Moriarty.

Clara_C
26.08.2020 3 z 5

Což o to, četlo se to dobře, ale pod kůži se mi knížka úplně nedostala, vše klouzalo po povrchu, něco tomu prostě chybělo.
Jistě, každý, kdo neměl ideální dětství, si nese stigma celý život, každý se s tím vyrovnává po svém, leč tady mi to nepřišlo úplně účelné a knížka jako celek u mně úplně neobstála.

Kwacenka123
24.08.2020 3 z 5

Špatná knížka to není, ale znovu bych do ní nešla. Mám ráda autorky styl psaní, ale tohle úplně nebylo to pravé.

zimolka
23.08.2020 2 z 5

Zatím nejslabší kniha od této autorky.Kdyby byl příběh o sto stran kratší,tak by se nic nestalo.

lenka31
15.08.2020 4 z 5

Děj knihy zpočátku velmi pozvolný, po zjištění,co se na tom grilování stalo, kniha dostává spád, osudy hrdinů opět zajímavě propojeny.

Šárka345
11.08.2020 5 z 5

Pěkný příběh, hezky se to čte :0))