Šíleně bohatí Asiati

Šíleně bohatí Asiati https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/241649/mid_silene-bohati-asiate-GGV-241649.jpg 4 81 26

Šíleně bohatí Asiati série

Když Newyorčanka Rachel Chu souhlasila, že na léto odletí se svým přítelem a snad i budoucím manželem do Singapuru, představovala si, že s ním stráví příjemnou dovolenou ve skromném rodinném domě. Nick jí ale zapomněl sdělit několik důležitých detailů – že dům, ve kterém vyrůstal, připomíná palác; že v dětství cestoval častěji soukromým letadlem než autem; že je zkrátka jednou z nejlepších partií v zemi. Jakmile Rachel vystoupí z letadla, pochopí, že když se ukazuje na veřejnosti po Nickově boku, okamžitě se stává terčem zkoumavých podhledů, závisti a intrik. Její klidná dovolená se brzy mění v překážkovou dráhu, na které se musí vypořádat se starou i novou garniturou bohatých, s až příliš zvědavými příbuznými a se zákulisními praktikami lidí, jejichž hlavní starostí je šplhat vzhůru po společenském žebříčku.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Omega

Crazy Rich Asians , 2013

monikaKU
29.06.2016 4 z 5

Pribeh mi velmi pripominal knihu "Pycha predsudok" od Jane Austen. Bola to taka mila, lahka romantika obohatena informaciami o vyvoj i singapurskej ekonomiky. Prijemne, oddychove citanie.

Darjam
20.06.2016 4 z 5

Překvapivě dobrá kniha o komplikovaných vztazích v rodinách a zlaté (nejen) mládeži v Asii. Taková asijská gossip girl, akorát uvěřitelnější a vtipnější (a mnohem líp napsaná). Moc příjemné oddechové čtení, které se četlo samo.

PandaGirl
03.06.2016 5 z 5

Zábavné čtení s krásnými detailními popisy. Trochu jsem se ztrácela v rodinných vazbách (jak už to u čínských rodin bývá). Velice hezky se to četlo a rozhodně se tam dá nalézt několik postav, které si zamilujete!

Sabča92
07.03.2016 3 z 5

Pěkná kniha, která se sice četla snadno, ale zmatečná byla v obrovském množství postav. Další výtku bych měla k těm vysvětlivkám, které byly až na konci knihy, takže jsme museli neustále listovat a listovat. Jinak skvělá kniha, kde jsem si nejvíce oblíbila Astrid. Jsem moc zvědavá na pokračování.

TerkaM
24.02.2016 5 z 5

Absolutně mě nenapadá, co bych ke knize řekla. Nějakou výtku, kterou bych zničila to, jak moc se mi líbila. Četla se rychle, svižně, ani jsem se nenadála a už jsem byla uprostřed - přesto jsem se snažila samu sebe brzdit, abych ji nepřečetla tak rychle, což se vlastně nakonec povedlo. Nejlepší na tom všem bylo, že i když jsem za den přečetla jen kousek, další den jsem na nic z toho nezapomněla, nemusela jsem se vracet. To mi dovolovalo dát si chvilku pauzu, jelikož jsem věděla, že mi z hlavy nic neuteče.

Setkala jsem se zde s pasážemi psanými z pohledu (vždy v er formě) Rachel a Nicka, takového hlavního páru celé knihy. Nebo Astrid a Michaela. No, a vlastně celé jejich rodiny, do níž jsem se docela zamotala a nevěděla jsem, kdo s kým a kdo má koho - tohle mi vynahradil skvělý rodokmen sepsaný ke konci knihy. Přičemž nejraději jsem právě měla ráda pasáže, kdy byla buď Rachel nebo Nick. Nebo Nickova matka Eleanor, kterou synův vztah s Rachel trápil. Záleželo mu na něm a byla schopná pro něho cokoliv udělat, to však nemění nic na tom, že to byla proradná mrcha.

Možná bych vůči této knize přece jen něco měla. Vadí mi poznámky pod čarou, ale víc než ony mi vadí, když jsou vzadu v knize vysvětlivky určitých slovních spojení psaní v jiném jazyce. Konkrétně tohle bych dala jako poznámku pod čarou. Kolikrát mě v knize vyrušily i překlepy, kterých bylo opravdu škoda. Zkrátka se jednalo o útok takzvaných tiskařských šotků, jímž Omega bohužel docela trpí...

Navzdory tomu se mi ale kniha líbila. Jak jsem řekla, velmi dobře se četla a musím říct, že jsem strašně prožívala ty intriky vůči Rachel, jednou jsem se - ač jsem to absolutně nečekala - při čtení rozbrečela. Zkrátka jsem fanoušek Rachel a Nicka. Většinu času jsem se ale u knihy výborně bavila a jejího čtení nelituji. Právě naopak. Už se těším, až si knihu přečtu zase. :)

Jezinka107
09.11.2015 4 z 5

Knížka se moc dobře čte a je velmi dobře přeložena - což zdaleka není pravidlem, jako bonus je vytištěna na krásném čistém bílém papíře, což taky není pravidlem, jediná nevýhoda byla nutnost stálé bdělosti nad postavami - protože jsem se do těch čínských jmen zezačátku několikrát zamotala:-).
Velmi čtivé, vtipné a fajn.